Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Φορω σπιραλ εδω και 6 χρονια ακριβως. Μολις σαραντισα στην δευτερη κορη μου . Δεν εχω κανενα - κανενα προβλημα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και λιγο κατσουφιασμενο το στεφανι μου διοτι θα ηθελε και 4η πριγκιπισσα ( 1 εγω + 2 οι κορες) :lol:

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φορω σπιραλ εδω και 6 χρονια ακριβως. Μολις σαραντισα στην δευτερη κορη μου . Δεν εχω κανενα - κανενα προβλημα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και λιγο κατσουφιασμενο το στεφανι μου διοτι θα ηθελε και 4η πριγκιπισσα ( 1 εγω + 2 οι κορες) :lol:
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Φορω σπιραλ εδω και 6 χρονια ακριβως. Μολις σαραντισα στην δευτερη κορη μου . Δεν εχω κανενα - κανενα προβλημα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και λιγο κατσουφιασμενο το στεφανι μου διοτι θα ηθελε και 4η πριγκιπισσα ( 1 εγω + 2 οι κορες) :lol:

 

Ετσι,δωσε μου κουραγιο....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εβαλα σπιραλ πριν ενα μηνα μου το συστησε ο γιατρος μου αν και εγω το ηθελα μετα απο 2 γεννες με διαφορα 17 μηνων,κοστισε 150ε τιποτα συγκριτικα με τις γεννες και δεν καταλαβα τιποτα.Το προβλημα μου ειναι οτι απο εκεινη την μερα εχω σχεδον καθε μερα αιμα.Εχει συμβει και σε αλλη;

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το εβαλε ο γιατρος μου στο νοσοκομειο,οχι στο ιατρειο του και μου αφησε "ανοιχτο" το ποσο.Του εδωσα τοσα κι'εγω,150,αλλα και λιγοτερα να του εδινα,δεν θα μου ελεγε τιποτα.Μου ειχε πει οτι μπορουσα να παω να μου το βαλουν πρωι στην εφημερια αλλοι γιατροι και δεν θα κοστιζε σχεδον τιποτα,αλλα ειπα να μην το διακινδυνευσω.Αυτο με το αιμα,ειχα για αρκετες μερες ελαχιστο,αλλα οχι και μηνα,μηπως να σε δει ο γιατρος σου :?:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύο σελίδες πίσω είχα γράψει κι εγώ σχετικά...

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=393557#393557

 

Αγαπητή geoste πιστεύω πως ένας μήνας με αίμα είναι πολύ. Εμένα μετά την τοποθέτηση μου είχε πει πως μπορεί να είχα αίμα για 1 μέρα το πολύ 2 αν είχα πιο πολύ θα έπρεπε να πάω να το δει... Του το έχεις πει του γιατρού σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Jean και μεις δεν ξεραμε πριν ασχοληθουμε,μην ανησυχεις.Ναι,ο γιατρος το εχει,αλλα ποια κοπελα εγραψε για 250 ευρω,ημαρτον,κουκλα μου,σε κλεβουν....Το εχουν και στα νοσοκομεια,αν κλεισεις ραντεβου με γυναικολογο,σου το τοποθετει με καλυψη απο βιβλιαριο ασθενειας,αλλα χιλιες φορες ο γιατρος σου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Moυ κοστισε 150,00 στον δικο μου γυναικολογο μαζι με πληρη εξεταση , ψηλαφηση , υπερηχο κολπικο και 50,00 pap test --προαιρετικο).

Ειναι ενα μικρο '' εξαρτημα'' απο χαλκο , δεν καταλαβαινεις την τοποθετηση αλλα ουτε την αφαιρεση και πιο ενοχλητικο απο ολα ειναι εκεινο το μαρκουτσι που κρατα τον τραχηλο ανοικτο. Ενοχλητικο και οχι επωδυνο.

Οσο για αιμα , ειχα λιγες σταγονες (4-5) την μερα της τοποθετησης και την επομενη . Α! ισως ειμαι χοντροπετση , αλλα εχω ακουσει για αιμοραγιες και -- φτου-φτου -- δεν ειχα ποτε.

Παντως ειναι γεγονος , για εμας που εχουμε αποφασισει οτι τελειωσαμε με τα γεννητουρια ειναι ο ασφαλεστερος τροπος αντισυλληψης .

 

ΠΑΛΙ , εαν παρολα αυτα ειμαι στο 2% του ποσοστου αποτυχιας του σπιραλ θα ειστε ολο το φορουμ ΝΟΝΕΣ !!!! :lol: ΟΚ??

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Οκ,μεσα.Τι ενοχλητικο το μαρκουτσι,καλε,εγω εχω κανει 2 φυσιολογικους τοκετους και αυτο το κερατο ειναι ο εφιαλτης μου,οχι οτι ποναει,αλλα δεν το αντεχω με τιποτα.Τρεμω το επομενο παπ...........

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Οκ,μεσα.Τι ενοχλητικο το μαρκουτσι,καλε,εγω εχω κανει 2 φυσιολογικους τοκετους και αυτο το κερατο ειναι ο εφιαλτης μου,οχι οτι ποναει,αλλα δεν το αντεχω με τιποτα.Τρεμω το επομενο παπ...........

 

Χιλια δικια φιλενας . Και εγω 2 φυσιολογικους τοκετους --- παρεπιπτοντως 15 λεπτα εκαστος :) --- αλλα με τσιτωνει το μαρκουτσι :lol:

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 λεπτα εκαστως εννοεις απο τοτε που αρχισαν οι πονοι :?:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Σοοοοοοοοοοοοοοοοκ :!: .Μπραβο,κουκλα μου,εισαι τυχερη,εγω 1 ωρα στην πρωτη κορη μου και 4 στην δευτερη.Σνιφ :!: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτο δεν εχω και το επιχειρημα '' εγω τα τραβαω ολαααααααα''

οταν ο συζυξ εξεφρασε επιθυμια για τριτη κορη :lol:

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Και να σημειωσω με προκληση πονων , οξυτοκινη

 

Μια απο τα ιδια

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εξεφρασε και για τριτη και για τεταρτη και για πεμπτη και του ειπα οκ για την τριτη,αλλα παρακαλα να ειναι διδυμα η τριδυμα,αλλιως τον τεταρτο φυσιολογικο καντον μονος σου....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εξεφρασε και για τριτη και για τεταρτη και για πεμπτη και του ειπα οκ για την τριτη,αλλα παρακαλα να ειναι διδυμα η τριδυμα,αλλιως τον τεταρτο φυσιολογικο καντον μονος σου....

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μπορω να στο κλεψω και εγω ???? :)

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...