Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

σορρυ που ανοίγω κι άλλο θέμα για ρούχα αλλά το απόγευμα θέλω να πάω να πάρω και πρέπει κάποια να μου πεί

 

κορίτσια θέλω επιεγόντως ρούχα

δε με χωράει τίποτα

αλλά το θέμα είναι ότι ο γιατρός μου είπε να μην πολυπερπατάω και δεν έχω την άνεση να κατεβώ αγορά και να ψάχνω.....

 

μπορεί καμμία να μου πεί που θα βρώ σίγουρα κάτι που να φοριέται για εγκυμοσύνη, π.χ. μου είπαν να ΄πάω στα Λητώ

εδώ Θεσσαλονίκη που αλλού μπορώ να πάω????????

Έχουμε Mothercare ή οτιδήποτε με ρούχα εγκυμοσύνης?

 

κι αν ναι, που είναι αυτά ?

γιατί είμαι εκτός πόλης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Μην αγχώνεσαι!

Στο κέντρο στην αγορά μπορείς να βρεις στη Βενιζέλου πάνω απο την Τσιμισκή το Μama Natura και κάτω από την Τσιμισκή το mothercare και το prenatal.Kαι πανω στην τσιμισκη Benetton και zara. Αλλα και ρουχα κανονικα σε μεγαλα νουμερα παντου! :D

Link to comment
Share on other sites

Στα Λητώ στη Μοναστηρίου θα βρεις μεγάλη ποικιλία οπότε είναι καλή ιδέα αφού δεν μπορείς να γυρίσεις στην αγορά.

Επίσης αν πας Βενιζέλου έχει Mothercare,παραδίπλα Prenatal,απέναντι Chicco και λίιιγο πιο πάνω Mamma Nattura.

Όλα μαζεμένα σε ένα δρόμο.

Θα σου πρότεινα πάντως να δεις και στο Zara στην Τσιμισκή,όπως και στα H&M στην Αγ.Σοφίας για να μη σου φύγουν ένα σωρό λεφτά!

 

 

Σου αντιγράφω την απάντηση μήπως δεν τη δεις στο άλλο τόπικ! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια πήγα στα Λητώ τελικά, είναι πιο κοντά σε μένα και με βόλευε γιατί το περπάτημα το φοβάμαι....

η αλήθεια είναι ότι εχει όμορφα και άνετα ρούχα αλλά μου φανήκανε τσιμπημένες οι τιμές!!!

 

 

πήρα ένα κάπρι παντελόνι με μια μπλούζα για κάθε μέρα και ένα φορεματάκι λίγο πιο καλό και πλήρωσα 170ε

 

ο άντρας μου :shock: με ρώτησε κάθε πότε θα ερχόμαστε???

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στα Λητώ τελικά, είναι πιο κοντά σε μένα και με βόλευε γιατί το περπάτημα το φοβάμαι....

η αλήθεια είναι ότι εχει όμορφα και άνετα ρούχα αλλά μου φανήκανε τσιμπημένες οι τιμές!!!

 

 

πήρα ένα κάπρι παντελόνι με μια μπλούζα για κάθε μέρα και ένα φορεματάκι λίγο πιο καλό και πλήρωσα 170ε

 

ο άντρας μου :shock: με ρώτησε κάθε πότε θα ερχόμαστε???

 

το Λητώ δυστυχώς είναι πολύ ακριβό...έπρεπε να πας στο H&M κι ας μην έχει ρούχα εγκυμοσύνης...θα έπαιρνες κανονικά απλά σε μεγαλύτερο νούμερο και θα βολευόσουν μιά χαρά.

Με 170? θα έπαιρνες άνετα 3 με 4 φουστανάκια, άλλα τόσα μπλουζάκια και κανα 2 παντελόνια :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα στα Λητώ τελικά, είναι πιο κοντά σε μένα και με βόλευε γιατί το περπάτημα το φοβάμαι....

η αλήθεια είναι ότι εχει όμορφα και άνετα ρούχα αλλά μου φανήκανε τσιμπημένες οι τιμές!!!

 

 

πήρα ένα κάπρι παντελόνι με μια μπλούζα για κάθε μέρα και ένα φορεματάκι λίγο πιο καλό και πλήρωσα 170ε

 

ο άντρας μου :shock: με ρώτησε κάθε πότε θα ερχόμαστε???

 

το Λητώ δυστυχώς είναι πολύ ακριβό...έπρεπε να πας στο H&M κι ας μην έχει ρούχα εγκυμοσύνης...θα έπαιρνες κανονικά απλά σε μεγαλύτερο νούμερο και θα βολευόσουν μιά χαρά.

Με 170? θα έπαιρνες άνετα 3 με 4 φουστανάκια, άλλα τόσα μπλουζάκια και κανα 2 παντελόνια :wink:

 

μια χαρα θα ήταν αλλά το θέμα είναι ότι εκεί που να παρκάρεις!!!!

και το περπάτημα ο γιατρός μου είπε να το ξεχάσω για λίγο.....

αλλά κλαίω και τα λεφτάκια μας

τώρα όταν πάω στο γιατρό μου που είναι στην Τσιμισκή ίσως δω τίποτα εκεί κοντά :wink:

Link to comment
Share on other sites

ε, άμα είσαι στην Τσιμισκή πετάξου μέχρι τα H&M...στην Αγ. Σοφίας είναι :wink:

Γιατί δεν σε αφήνει να περπατάς κοριτσάκι μου; Έχεις κάποιο πρόβλημα; Αν το έχεις ξαναγράψει συγχώρεσέ με...μην μεμ παρεξηγείς τώρα που κοντεύω να πάρω αγκαλιά το μωρό μου τα έχω χαμένα :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε, άμα είσαι στην Τσιμισκή πετάξου μέχρι τα H&M...στην Αγ. Σοφίας είναι :wink:

Γιατί δεν σε αφήνει να περπατάς κοριτσάκι μου; Έχεις κάποιο πρόβλημα; Αν το έχεις ξαναγράψει συγχώρεσέ με...μην μεμ παρεξηγείς τώρα που κοντεύω να πάρω αγκαλιά το μωρό μου τα έχω χαμένα :lol::lol:

 

χαχα άντε εσύ μετρά μέρούλεςςςςςς, τι ωραίααααααα!!!!!

 

είχα την προηγούμενη εβδομάδα λίγα υγρά και καλό μου είπε είναι να μην περπατάω και πολύ ειδικά τώρα με τις ζέστες!!!!

Link to comment
Share on other sites

να προσέχεις :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Με 170? θα έπαιρνες άνετα 3 με 4 φουστανάκια, άλλα τόσα μπλουζάκια και κανα 2 παντελόνια :wink:

 

Έχει δίκιο το sardelaki!

Πήρα 2 φούστες,ένα φόρεμα,3 μπλούζες...με 60 ευρώ!! :shock::lol::lol:

Και θα έπαιρνα κι άλλα μπλουζάκια αλλά δεν είχα χρόνο.

 

Όταν πας Τσιμισκή πρέπει να το επισκεφτείς οπωσδήποτε!

Είναι 4όροφο,έχει και ανδρικά ρούχα και αξεσουάρ και..ασανσέρ!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

πωπω, την πάτησα αλλά τι να έκανα?

θα πάω ότνα μπορέσω να δω εκεί γιατί δεν συμφέρει απ' τα Λητώ κάθε φορά!

και τι?

στην ουσία μόνο τα λεφτά μου έδωσα :cry:

Link to comment
Share on other sites

έδωσες πολλά λεφτά χωρίς να έχεις πάρει πολλά πράγματα...

να πας οπωσδήποτε εκεί...να πάρεις ωραία και άνετα φουστανάκια που θα βγάλεις όλο το καλοκαίρι :wink::wink: και δεν θα τα κλαις τα λεφτά σου μετά !

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ μη στεναχωριέσαι,γιατί στην περίπτωσή σου τα Λητώ ήταν η καλυτερη επιλογή.(να είναι κοντά,με ποικιλία και να μην περπατήσεις)

Κι εγώ από τα Λητώ είχα πάρει τα πρώτα ρούχα αλλά στις εκπτώσεις που είχε 40%.Οπότε κάνεις άλλη μια επίσκεψη τον Αύγουστο και με την ευκαιρία βλέπεις και για καρότσια,κρεβάτια κλπ :wink:

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τα γυρνάς πίσω με την πρόφαση ότι δεν σου άρεσαν τελικά και να πάρεις πραγματάκια για το μωρό σου ή για το δωμάτιο.Και μετά πάνε και στο Η&Μ να βρείς και τα ποιο οικονομικά ε?

 

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν τα γυρνάς πίσω με την πρόφαση ότι δεν σου άρεσαν τελικά και να πάρεις πραγματάκια για το μωρό σου ή για το δωμάτιο.Και μετά πάνε και στο Η&Μ να βρείς και τα ποιο οικονομικά ε?

 

εντάξει τα ρούχα μου άρεσαν, απλά θα ξέρω για την επόμενη φορά !!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα ρούχα εγκυμοσύνης της mothercare αλλά έχουν ωραία ρούχα για παιδιά και συνήθως συνυπάρχουν με τα καταστήματα κουκου...

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ πήρα τηλέφωνο και θα μου στείλουν το βαλιτσάκι το οποίο περιέχει δίαφορα διαφημιστικά προιόντα που αφορούν το μωράκι

 

όσες θέλετε πάρτε να σας το στείλουν :D

Link to comment
Share on other sites

έχω απαντήσει και σε καποιο αλλο τοπικ παρομοιο, μπορεις να δοκιμασεις τα mothercare αλλα εκει που βολευτικα εγω ρουχα ηταν απο το "φαινομενο" για φαρδουλουλες.. μεγαααααααλη ποικιλια, νορμαλ τιμες και απο νουμερα αλλο τπτ..

ελπιζω να βοηθησα λιγακιιιιι

 

καλη υπομονη με τις ζεστες και με το καλο να ερθει σε ολες το μωρακι σας..

 

επισης μολις ακουσα μια διαφημιση για τα bebehome αλλα δεν ξερω αν εχει και ρουχαλακια εγκυμοσυνης..

κοριτσια μου εχουν site υπο κατασκευη αλλα γραφει με εντονα γραμματα..

"Είσαι έγκυος; Τηλεφώνησε τώρα για να παραλάβεις

εντελώς δωρεάν και χωρίς καμμία υποχρέωση αγοράς

ένα σετ σεντονάκια για το μωρό σου. "

οσες ενδιαφερονται..

προς admin: δεν κανω διαφημιση, κατα τυχη το ανακαλυψα :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

έχω απαντήσει και σε καποιο αλλο τοπικ παρομοιο, μπορεις να δοκιμασεις τα mothercare αλλα εκει που βολευτικα εγω ρουχα ηταν απο το "φαινομενο" για φαρδουλουλες.. μεγαααααααλη ποικιλια, νορμαλ τιμες και απο νουμερα αλλο τπτ..

ελπιζω να βοηθησα λιγακιιιιι

 

καλη υπομονη με τις ζεστες και με το καλο να ερθει σε ολες το μωρακι σας..

 

επισης μολις ακουσα μια διαφημιση για τα bebehome αλλα δεν ξερω αν εχει και ρουχαλακια εγκυμοσυνης..

κοριτσια μου εχουν site υπο κατασκευη αλλα γραφει με εντονα γραμματα..

"Είσαι έγκυος; Τηλεφώνησε τώρα για να παραλάβεις

εντελώς δωρεάν και χωρίς καμμία υποχρέωση αγοράς

ένα σετ σεντονάκια για το μωρό σου. "

οσες ενδιαφερονται..

προς admin: δεν κανω διαφημιση, κατα τυχη το ανακαλυψα :oops::oops:

 

όντως την βρήκα

 

http://www.bebehome.gr

 

αλήθεια πήρες εσύ τηλέφωνο ?

να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...