Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΙ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΓΛΥΦΑΔΑ


Recommended Posts

Να ρωτήσω κ εγώ με τη σειρά μου.. Υπάρχει κάποιος παιδότοπος στις περιχές Ηλιούπολη Αργυρούπολη Γλυφάδα Βάρη κτλ γενιά στα Νότια που να πηγαίνετε τα παιδιά σας και να είσαστε ευχαριστημένοι? Που να μπορούν οι γονείς να πιούν ήσυχα ένα καφέ και να αισθάνονται μια Α ασφάλεια για τα παιδιά τους? Εντάξει δεν είπα οι κοπέλες να είναι μονίμως πάνω από τα παιδιά αλλά όχι κ να κινδυνεύουν να χτυπήσουν και οι κοπέλες να περιμένουν άπραγες..κ να προσθέσω οτι από τον πλανήτη μικρό πρίγκιπα δεν μειναμε Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ ευχαριστημένοι η συμπεριφορά μιας κοπέλας από τις 2 που ήταν εκεί ήταν απλά απαράδεχτη. .
εμεις παμε στα χαρουμενα ονειρα στην βαρη,αν ειναι κοντα σου και δεν εχεις παει εγω σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα,πολυ καθαρος ανετος με εξωτερικο χωρο που μπορουν να καπνιζουν οι μεγαλοι και οχι να βγαινουν στο δρομο και πανω απο ολα ευγενικοι και εξυπηρετικοι ολοι τους.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις παμε στα χαρουμενα ονειρα στην βαρη,αν ειναι κοντα σου και δεν εχεις παει εγω σου τον συστηνω ανεπιφυλακτα,πολυ καθαρος ανετος με εξωτερικο χωρο που μπορουν να καπνιζουν οι μεγαλοι και οχι να βγαινουν στο δρομο και πανω απο ολα ευγενικοι και εξυπηρετικοι ολοι τους.

 

βρε φιλε πες ότι εισαι ο ιδιοκτητης του παιδότου και ασε τωρα τα "παμε" και τις συστάσεις....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην πρώτη είσοδο της Αργυρούπολης... μπαίνεις από την Βουλιαγμένης στην Κύπρου και αμέσως κάνεις δεξιά και παρκάρεις!

 

Για τις κοπέλες ό,τι και να σου πω αν δεν τις δεις με το δικό σου παιδί δεν θα είναι σωστό. Εμένα έχουν υπάρξει φορές που μου την έχουν σπάσει και άλλες που έχουν κάνει αυτό που πρέπει και με το παραπάνω... εξαρτάται και από τις συνθήκες που επικρατούν τη στιγμή εκείνη στον παιδότοπο αλλά αυτό ισχύει για όλους τους παιδότοπους... φωνή πάντως δεν έχουν βάλει ποτέ παρά μόνο σε μεγαλύτερα παιδιά που έμπαιναν στον χώρο των βρεφών.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, αν και δεν έχω επισκεφθεί πολλούς παιδότοπους ακόμη, αυτός που μου έχει κάνει καλή εντύπωση είναι ο "παίξε γέλασε" στην Αργυρούπολη. Τον γνώρισα από ένα πάρτυ που μας είχαν καλέσει. Μου άρεσε γιατί διοργανώνει διάφορες δραστηριότητες για παιδιά, δεν έχει φουσκωτά παιχνίδια, έχει πολλά άλλα παιχνίδια τύπου κάστρα, ιππότες, κουζινικά, κουκλάκια μικρά και χειροτεχνίες. Επίσης έχει και έναν ωραίο κήπο για να κάθονται έξω οι γονείς, βέβαια για όσο το επιτρέπει ο καιρός φαντάζομαι. Είναι στην Κυπρίων Αγωνιστών αλλά δεν θυμάμαι νούμερο γιατί πάω εμπειρικά, αν θες όμως το βρίσκω και στο γράφω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, αν και δεν έχω επισκεφθεί πολλούς παιδότοπους ακόμη, αυτός που μου έχει κάνει καλή εντύπωση είναι ο "παίξε γέλασε" στην Αργυρούπολη. Τον γνώρισα από ένα πάρτυ που μας είχαν καλέσει. Μου άρεσε γιατί διοργανώνει διάφορες δραστηριότητες για παιδιά, δεν έχει φουσκωτά παιχνίδια, έχει πολλά άλλα παιχνίδια τύπου κάστρα, ιππότες, κουζινικά, κουκλάκια μικρά και χειροτεχνίες. Επίσης έχει και έναν ωραίο κήπο για να κάθονται έξω οι γονείς, βέβαια για όσο το επιτρέπει ο καιρός φαντάζομαι. Είναι στην Κυπρίων Αγωνιστών αλλά δεν θυμάμαι νούμερο γιατί πάω εμπειρικά, αν θες όμως το βρίσκω και στο γράφω.

 

αχ αν μπορεις γραψε μας το νουμερο να παμε και μεις!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

αχ αν μπορεις γραψε μας το νουμερο να παμε και μεις!

Είναι Κυπρίων Αγωνιστών 14, Αργυρούπολη. Συνήθως κάθε Παρασκευή διοργανώνει και κάποια δραστηριότητα, σήμερα μου στείλανε mail οτί θα μαζέψουνε αμύγδαλα στον κήπο και θα τα ανακατέψουνε με σοκολάτα. Βέβαια να ξέρεις έχει είσοδο 5? για κάθε παιδάκι. Επειδή δεν έχω πάει και σε άλλους (εκτος απο πάρτυ) δεν μπορώ να συγκρίνω τιμές, πάντως ξεφεύγεις λίγο απο τα τετριμμένα.

Link to comment
Share on other sites

και μεις πήγαμε σε έναν παιδότοπο στον πειραιά που με το που μπαίνεις έχει παιδικά παιχνίδια, βιβλία, σαπουνάκια για αγορά...

 

συνεχώς την κυνήγαγα να μην τα πειράζει...πήρε όμως ένα σαπουνάκι και το ξετύλιξε από τη ζελατίνα..τι να κάνουμε, το αγοράσαμε...

 

νομίζω ότι αυτός είναι ο σκοπός τους να προσελκύσουν τα παιδιά ώστε να αγοράσεις κάτι...

 

εντελώς απαράδεκτο!

 

Καλτάκι,

 

Μπορείς να μου στείλεις ένα μνμ σε ποιόν παιδότοπο αναφέρεσαι ???8-):cool: μέχρις εκεί έχει φτάσει η χάρη Σας ????

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας, εμείς με τον μικρό Παναγιωτάκη (είναι 3 ετών) πηγαίνουμε σε έναν σχετικά καινούργιο παιδότοπο στην Ηλιούπολη δεν ξέρω αν πρέπει να πω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση αλλά είναι πολύ καλός και τα κορίτσια ειναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γειά σας, εμείς με τον μικρό Παναγιωτάκη (είναι 3 ετών) πηγαίνουμε σε έναν σχετικά καινούργιο παιδότοπο στην Ηλιούπολη δεν ξέρω αν πρέπει να πω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση αλλά είναι πολύ καλός και τα κορίτσια ειναι σούπερ!

 

 

Για πες, για πες... Αν είναι καλός γιατί να μην του κάνεις διαφήμιση άλλωστε!!! Εμείς με τον Πολύ Μικρό Παναγιωτάκη μας (ούτε ενός καλά καλά ακόμα) πήγαμε σήμερα πρώτη φορά στον "Παίξε Γέλασε" στην Αργυρούπολη που στολίσανε δέντρο και περάσαμε πάρα πολύ ωραία! Είχε βέβαια πάρα πολύ κόσμο και ήταν λίγο δύσκολο για εμάς που είμαστε ακομα μωράκια... αλλά θα τον πάω ένα πρωι να ξελυσάξει γιατί μου άρεσε πολύ ο χώρος και το ύφος...

Πες μας όμως κι εσύ για Ηλιούπολη έτσι για να ενημερωνόμαστε...

MMEcp3.pngNQasp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας, εμείς με τον μικρό Παναγιωτάκη (είναι 3 ετών) πηγαίνουμε σε έναν σχετικά καινούργιο παιδότοπο στην Ηλιούπολη δεν ξέρω αν πρέπει να πω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμηση αλλά είναι πολύ καλός και τα κορίτσια ειναι σούπερ!

 

κοπελια μενω Ηλιουπολη στειλε μου pm το ονομα ενδιαφερομαι ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
aeriko, carousel πηγα εγω μια φορα πριν λιγες μερες... να σου πω καταρχας οτι εχουμε αλωνισει εξωτερικους και εσωτερικους παιδοτοπους σε αττικη και επαρχια,πηγαινουμε τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα τα παιδια, οποτε εχω πολλα μετρα συγκρισης.... πιο απαραδεκτο παιδοτοπο δεν εχω ξαναδει!!! καταρχας ηταν πα-να-κρι-βος, φαντασου μας χρεωσαν 4,50 ε το χυμο του καθε παιδιου, που δεν παραγγειλαμε, χωρια την εισοδο του παιδιου. και δεν ηταν καν αμιτα σε κουτακι, ηταν ενα μικρουλικο ποτηρακι με αραιωμενο χυμο αγνωστης προελευσης.. ασε που περιμεναμε τη γκαρσονα και τελικα και που παραγγειλαμε και που πληρωσαμε πηγαμε μονοι στο ταμειο!!!!!επισης, βαβουρα απο τη δυνατη μουσικη και τις διαφημισεις. το μικρο που ειναι εναμιση το πειραζανε συνεχεια κατι μεγαλα παιδια και το τραβαγανε και οι κοπελες τι-πο-τα!!! ετρεχα συνεχεια εγω, που εκλαιγε και δεινοπαθουσε... τελος, στην εισοδο εχει ενα σταντ με περιοδικα παιδικα και βιβλιαρακια και εμενα που η μεγαλη, 2μιση εχει κολλημα με αυτα, ολο εκει ηταν και εκλαιγε που ηθελε να της αγορασουμε ολο το σταντ... αλλα αυτο θελουν και αυτοι, να κλαιει το παιδι και να αναγκαστεις να του αγορασεις.... δεν φανταζονται οτι σε πολλες περιπτωσεις θα υπαρχουν τετοια επεισοδια απο παιδακια? λες και ηταν βιβλιοπωλειο ο παιδοτοπος! φυγαμε μεσα σε μιση ωρα και πολυ ηταν...... δεν εχω ξαναπαει σε χειροτερο παιδοτοπο απ' ολες τις αποψεις!!!!!!!!!!!!!!! πρεπει καποιος να τον κλεισει επειγοντως!

 

Εγω θα συμφωνησω με την erifili. Εχω παει σε πολλούς παιδοτοπους, και θεωρώ ότι ο λόγος που πληρώνουμε χρηματα και πηγαίνουμε σε παιδότοπους, είναι για να προσέξει κάποιος τα παιδιά μας για αυτην την λίγη ωρα που χρειαζόμαστε να "γεμίσουμε" ξανα τις μπαταρίες μας... Αν ειναι να πληρώσω ΚΑΙ εισοδο, ΚΑΙ χυμο (όντως χυμα σε ποτήρι) για το παιδί χωριστά, αλλά ΚΑΙ τον δικό μου καφέ επιπλέον, αλλά ΚΑΙ να κυνηγάω μονη μου το παιδί, τότε ποιο το νοημα?

Φυσικά και ο καθένας ειναι ελεύθερος να εχει την αποψή του, γιαυτό κι εμεις λέμε την δική μας.

Α... δεν ξερω αν συνεβη και στην erifili αυτο, αλλά εμενα και τις 5-6 φορες που πηγα (όχι μία για να ειναι απλά μια ...ατυχή ημέρα) πήγα μόνη μου να παραγγείλω, πήγα μόνη μου να πληρώσω.... και επιπλεον, η κοπέλα (η μοναδική που υπήρχε!!!) εκτελούσε χρέη φύλαξης-απασχόλησης παιδιών, τηλεφωνήτριας, θυρωρού, εφτιαχνε καφέδες, σερβιρε χυμους και όλα μαζί! Ε, αυτο δεν γινεται όταν ζητας τα λεφτα μας!

Οφειλεις να εισαι πιο επαγγελματίας!

 

Να μην αναφερθω στον χωρο, ο οποίος δεν θεωρώ οτι ειναι σωστα σχεδιασμένος...

Να μην αναφερθω στα μεγαλα παιδια που χοροπηδάνε σαν κατσίκια πάνω στα μικρα.....

Να μην αναφερθω στο σταντ/πωλητήριο που συμφωνω με την erifili.....

 

ΠΟλύ καλές εντυπώσεις εχω από τον παιδότοπο Γαλάζια Ονειρα στην Αργυρούπολη, που οι κοπέλες πραγματικά είναι συνέχεια μαζί με τα παιδιά (σε λογικά πλαισια μιλώντας -δεν είμαστε και παραλογοι!) και νιωθεις ότι μπορείς να πιεις τον καφε σου ηρεμη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά επειδή άκουσα άσχημα σχόλια για το carousel θέλω να τα διαψευσω. Σίγουρα σε όλους τους παιδότοπους θα γίνει κάτι, αλλα θα είναι τυχαίο.

Επίσης προτείνω τον παιδότοπο be happy. Δεν έχει τους ίδιους χώρους αλλά έχει καλές κοπέλες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή άκουσα άσχημα σχόλια για το carousel θέλω να τα διαψευσω. Σίγουρα σε όλους τους παιδότοπους θα γίνει κάτι, αλλα θα είναι τυχαίο.

Επίσης προτείνω τον παιδότοπο be happy. Δεν έχει τους ίδιους χώρους αλλά έχει καλές κοπέλες.

 

Επίσης να πω πως το http://www.paidotopos.gr είναι το ίδιο με το be happy. Εγω έκανα παζάρι στο ένα site (be-happy.gr) και μετά τηλεφώνησα και στο άλλο και έγινα λίγο ρόμπα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάει καιρός που ειχα γράψει στο θέμα (τόσος που χρειάστηκε να ανατρέξω να θυμηθώ ΤΙ είχα γράψει για το carousel).

 

Τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει. Παραμένουν ιδια δυστυχώς! Ακόμα και τώρα που η δικιά μου ειναι ανεξάρτητη στους παιδότοπους χρειάστηκε να παρέμβω δυο τρεις φορές και μάλιστα με πολύ λίγα παιδιά μέσα στον παιδότοπο που κανονικά η μία κοπέλα θα έπρεπε να 'τα έχει'! Το μόνο που θέλω να επισημάνω για το αναψυκτικό του παιδιού σε σχέση με την τιμή είναι πως στην τιμή περιλαμβάνεται η ΕΙΣΟΔΟΣ του παιδιού στον παιδότοπο και πως η κατανάλωση του αναψυκτικού (γιατί χυμό όντως δεν το λες) είναι απεριόριστη.

 

Όμως... για όσες ενδιαφέρονται ακριβώς πίσω από το καρουσελ... στο πάρκο του ρέματος έχει ανοίξει ανοιχτός παιδότοπος που τον διαχειρίζεται ο Δήμος. Έχουμε πάει τρεις φορές και έχω να πει τα καλύτερα για τις κοπέλες και τα αγόρια που έχουν τοποθετηθεί για να προσέχουν τα παιδιά τόσο στα φουσκωτά όσο και στο τραμπολίνο!

 

Δύο αρνητικά:

1. Πολλά παιχνίδια ηλεκτρονικά που πρέπει να χώσεις 1 ? για να κάνουν.

2. Δεν έχει καφέ ή αναψυτικά ή οτιδήποτε προς σερβίρισμα άρα το τι θα φάει και το θα πιει το παιδί ή εσείς πρέπει να το έχετε προνοήσει από πριν. Έχει αυτοματο πωλητή καφεδων και νερού-αναψυκτικών και junk snacks.

 

Το 2 δεν είναι απαραίτητα κακό πάντως ;)

 

Για πιο μικρά παιδιά έχει ανοίξει ένας παιδότοπος και στην πλατεία που βρίσκεται στη Μαρίνου Αντύπα πριν τα Κανάρια. Μικρός, οικογενειακός και χωρίς 'πονηρά' σημεία marketing. Είναι σε όροφο και στο ισόγειο λειτουργεί χώρος ως καφενείο με τηλεόραση κανονική αλλά και τηλεόραση που δείχνει τι συμβαίνει μέσα στα φουσκωτά.

 

Το Παίξε γέλασε δε έχει γίνει ο αγαπημένος μας παιδότοπος χωρίς φουσκωτά ή παιχνίδια γυμναστικής (μιας και μεγαλώνουμε) αλλά με πλούσιο παιδαγωγικό υλικό και δημιουργικής απασχόλησης. Περισσότερα γι' αυτόν όσοι έχετε fb αναζητήστε τον... Κάνει θεματικά απογεύματα καθόλη τη διάρκεια του χρόνου και παρέχει και φύλαξη.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ηλεκτρονικά είναι κατάντια. Πας στους παιδότοπου για να ξεφύγεις λίγο και κοιτούν να σου πάρουν το τελευταίο ευρό. Χαθηκε ο κόσμος να βάλουν λιγο μεγαλύτερη διάρκεια, τουλάχιστον να ευχαριστιόνται και τα παιδιά. Τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

Πάει καιρός που ειχα γράψει στο θέμα (τόσος που χρειάστηκε να ανατρέξω να θυμηθώ ΤΙ είχα γράψει για το carousel).

 

Τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει. Παραμένουν ιδια δυστυχώς! Ακόμα και τώρα που η δικιά μου ειναι ανεξάρτητη στους παιδότοπους χρειάστηκε να παρέμβω δυο τρεις φορές και μάλιστα με πολύ λίγα παιδιά μέσα στον παιδότοπο που κανονικά η μία κοπέλα θα έπρεπε να 'τα έχει'! Το μόνο που θέλω να επισημάνω για το αναψυκτικό του παιδιού σε σχέση με την τιμή είναι πως στην τιμή περιλαμβάνεται η ΕΙΣΟΔΟΣ του παιδιού στον παιδότοπο και πως η κατανάλωση του αναψυκτικού (γιατί χυμό όντως δεν το λες) είναι απεριόριστη.

 

Όμως... για όσες ενδιαφέρονται ακριβώς πίσω από το καρουσελ... στο πάρκο του ρέματος έχει ανοίξει ανοιχτός παιδότοπος που τον διαχειρίζεται ο Δήμος. Έχουμε πάει τρεις φορές και έχω να πει τα καλύτερα για τις κοπέλες και τα αγόρια που έχουν τοποθετηθεί για να προσέχουν τα παιδιά τόσο στα φουσκωτά όσο και στο τραμπολίνο!

 

Δύο αρνητικά:

1. Πολλά παιχνίδια ηλεκτρονικά που πρέπει να χώσεις 1 ? για να κάνουν.

2. Δεν έχει καφέ ή αναψυτικά ή οτιδήποτε προς σερβίρισμα άρα το τι θα φάει και το θα πιει το παιδί ή εσείς πρέπει να το έχετε προνοήσει από πριν. Έχει αυτοματο πωλητή καφεδων και νερού-αναψυκτικών και junk snacks.

 

Το 2 δεν είναι απαραίτητα κακό πάντως ;)

 

Για πιο μικρά παιδιά έχει ανοίξει ένας παιδότοπος και στην πλατεία που βρίσκεται στη Μαρίνου Αντύπα πριν τα Κανάρια. Μικρός, οικογενειακός και χωρίς 'πονηρά' σημεία marketing. Είναι σε όροφο και στο ισόγειο λειτουργεί χώρος ως καφενείο με τηλεόραση κανονική αλλά και τηλεόραση που δείχνει τι συμβαίνει μέσα στα φουσκωτά.

 

Το Παίξε γέλασε δε έχει γίνει ο αγαπημένος μας παιδότοπος χωρίς φουσκωτά ή παιχνίδια γυμναστικής (μιας και μεγαλώνουμε) αλλά με πλούσιο παιδαγωγικό υλικό και δημιουργικής απασχόλησης. Περισσότερα γι' αυτόν όσοι έχετε fb αναζητήστε τον... Κάνει θεματικά απογεύματα καθόλη τη διάρκεια του χρόνου και παρέχει και φύλαξη.

 

Καλησπέρα.Μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες για το που βρίσκεται το παίξε-γέλασε και ο άλλος παιδότοπος στη Μαρίνου Αντύπα?Μένω ηλιούπολη και με ενδιαφέρει.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα στο αττικό πάρκο, ξαφνικά άκουσα δασκάλες που μιλούσαν αγγλικά. Μην τα πολυλογώ εντυπωσιάστικα,.... είναι το creative play στην Γλυφάδα. Ευέλικτες προσφορές π.χ 200 ?15 δίωρες επισκέψεις κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγω θα απευθύνω και πάλι την ερώτηση που έγινε ποιό πάνω αλλά δεν απάντησε καμμία άλλη μαμά... 1,5 ετών παιδάκι σε παιδότοπο;;; Και φταίνει οι κοπέλες (παιδαγωγοί ή οχι) αν κάποιο άλλο μεγαλύτερο το σπρώξει ή το πλακώσει στο παιγχνίδι;;;;

 

Είναι δυνατόν;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά. Συμφωνώ & εγώ ότι παιδάκια 1.5 χρονών είναι πολύ μικρά για παιδότοπο. Απο 4 & πάνω, εγώ πηγα τα δικά μου παιδιά. Είχαμε πάει μάλιστα ταξίδι στην Ολλανδία πριν από 5 χρόνια, & βρεθήκαμε σε παιδότοπο & για μεγάλους & για μεγαλύτερα παιδιά. Απίστευτη εμπειρία να τρέχεις με το παιδί σου πάνω στο φουσκωτό!!!! Ξεληγωθήκαμε στα γέλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απευθύνω και πάλι την ερώτηση που έγινε ποιό πάνω αλλά δεν απάντησε καμμία άλλη μαμά... 1,5 ετών παιδάκι σε παιδότοπο;;; Και φταίνει οι κοπέλες (παιδαγωγοί ή οχι) αν κάποιο άλλο μεγαλύτερο το σπρώξει ή το πλακώσει στο παιγχνίδι;;;;

 

Είναι δυνατόν;;

 

Που ακριβως πιο πανω ξαναρωτησες και δε σου απάντησε καμία μαμα? Ναι 1.5 ετων παιδάκι σε παιδότοπο δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό? Που έπρεπε να πάει δηλαδή? Αν έξω βρεχει η έχει κρυο η και εγώ δεν ξερω τι, που να πάει? Και ναι από τη στιγμή που στους περισσότερους παιδότοπους τα παιχνίδια και οι χωροι είναι χωρισμένοι ανα ηλικία παιδιού οι κοπέλες φταινε. Αν ένα 5χρονο μπει στον χωρο που αευθυνεται στα παιδάκια 1 ετους, είναι ευθυνη της κοπέλας που εργάζεται εκεί να το πάει στον χωρο παιχνιδιού για 5χρονα. Για αυτο δεν είναι εκεί αυτες οι κοπέλες? Για αυτό δεν πληρώνονται? Η εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα για πρωτη φορά μιας και είμαι καινούρια στην παρέα....και γω πιστεύω πως οι παιδότοποι είναι πιο ασφαλεις για παιδία απο 3 ετών τουλάχιστον....εκτός από επικύνδυνα ειναι και χώροι εκτεθειμένπι σε μικρόβια.Η κόρη μου είναι 7 και δεν την πηγαίνω πια...άσε που και η ίδια τα έχει βαρεθεί...από μικρότερη ηλικία όμως προσπαθούσα να τησ περάσω την ιδέα τησ καλής παρέας στο σπίτι...για χειμώνα... το καλοκαίρι άλλωστε η παιδική χαρά είναι must...:P

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως πιο πανω ξαναρωτησες και δε σου απάντησε καμία μαμα? Ναι 1.5 ετων παιδάκι σε παιδότοπο δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό? Που έπρεπε να πάει δηλαδή? Αν έξω βρεχει η έχει κρυο η και εγώ δεν ξερω τι, που να πάει? Και ναι από τη στιγμή που στους περισσότερους παιδότοπους τα παιχνίδια και οι χωροι είναι χωρισμένοι ανα ηλικία παιδιού οι κοπέλες φταινε. Αν ένα 5χρονο μπει στον χωρο που αευθυνεται στα παιδάκια 1 ετους, είναι ευθυνη της κοπέλας που εργάζεται εκεί να το πάει στον χωρο παιχνιδιού για 5χρονα. Για αυτο δεν είναι εκεί αυτες οι κοπέλες? Για αυτό δεν πληρώνονται? Η εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος?

 

Εσύ & εγώ καλά καταλάβαμε,......:confused::rolleyes: αλλά η δουλειά που κάνουν οι παιδότοποι & κάποιες κοπέλλες δεν είναι σωστή........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συγνώμη.... αλλά λάθος καταλάβατε και οι δυο! Η είσοδος στον παιδότοπο (σε όλους τους παιδότοπους υπάρχει σχετική ταμπέλα και οδηγίες) είναι ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΤΟΥΣ! Και επιτρέπεται συνήθως άνω των 3! Αν εσείς ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ευθύνη βάζεται ένα παιδί 1,5 χρονών και περιμένετε να το κάνετε χωρίς ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ παρουσία δίπλα του για να το προστατεύσετε... δεν φταίνε οι κοπέλες αλλά ούτε οι παιδότοποι! Εγώ δεν θυμάμαι στα 1.5 ή 2.5 χρόνια του παιδιού μου να είναι μέσα στον παιδότοπο χωρίς εμένα ή τον πατέρα του... μία και μοναδική φορά που το κάναμε... ήταν καταστροφικό... όχι για το δικό μας... για τα άλλα παιδιά!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...