Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Διάβασα πιο πάνω, "Τα χρήματα μπαίνουν στην Εθνική περίπου σε 1,5-2 μήνες."

Κατέθεσα τα δικαιολογητικά και πήρα την απόφαση στις 9/12/2011. Είναι λογικό να μην έχουν μπεί ακόμα τα χρήματα (20/1/2012); Τις προηγούμενες χρονιές τα χρήματα ήταν το πολύ σε 20 μερες στο λογαριασμό. Καταλαβαίνω την κατάσταση απλώς θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος για καθυστέρηση, αναβολή ή τυχόν ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διάβασα πιο πάνω, "Τα χρήματα μπαίνουν στην Εθνική περίπου σε 1,5-2 μήνες."

Κατέθεσα τα δικαιολογητικά και πήρα την απόφαση στις 9/12/2011. Είναι λογικό να μην έχουν μπεί ακόμα τα χρήματα (20/1/2012); Τις προηγούμενες χρονιές τα χρήματα ήταν το πολύ σε 20 μερες στο λογαριασμό. Καταλαβαίνω την κατάσταση απλώς θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος για καθυστέρηση, αναβολή ή τυχόν ακύρωση.

εχεις μελλον ακομα αυτο ειναι μολις 1,5 μηνας... δεν πιστωνουν τα οικογενειακα επιδοματα καθε μερα , μια φορα το 15νθημερο τα πιστωνουν υπομονη ....Αν και χτες ειδα οτι πιστωσαν τα επιδοματα που ηταν σε μορφη εγκρισης μεχρι της 18/1/2012 ειδες τελευταια το λογαριασμο σου αν δεν ειδες τα χρηματα πηγαινε απο την υπηρεσια σου να το ελενξεις ισως υπαρχει προβλημα με τον λογαριασμο της εθνικης τραπεζας

 

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε agkiolina τι θα κάναμε χωρίς εσένα?ειλικρινά εγώ σ'ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις και απαντάς στην καθεμιά μας.

Να είσαι γερή και δυνατή,να χαίρεσαι την οικογένειά σου.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε agkiolina τι θα κάναμε χωρίς εσένα?ειλικρινά εγώ σ'ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις και απαντάς στην καθεμιά μας.

Να είσαι γερή και δυνατή,να χαίρεσαι την οικογένειά σου.

Μακαρι να μπορουσα να σας εφερνα ολες στην υπηρεσια που ειμαι να σας εξυπηρετω αλλα δεν γινεται :(

Χαιρομαι για αυτο που κανω γιατι το κανω με αγαπη κι το κυριοτερο εχω βρεθει 3 φορες στο παρελθον εξω απο τον γκισε ,στην θεση του ανεργου και 3 χρονια να ψαχνω εργασια σ εποχες που δουλειες υπηρχαν οπως και χρημα υπηρχε ,ποσο τωρα που ειναι 1000% το αναποδο....

 

νιωθω μια ικανοποιηση οταν στο γραφειο εξυπηρετω και στο τελος μου σφιγγουν το χερι και μου λενε ποσο καλη και εξυπηρετικη -υπομονετικη ειμαι που καθομαι κι ακουω τα προβληματα τους και προσπαθουμε και βρισκουμε οσο μπορουμε λυσεις...κι αν δεν υπαρχει λυση και ειναι αρνητικα ολα δεν φευγουν με σκυμμενο το κεφαλι αλλα χαμογελαστοι . αυτο εμενα πιστεψε με με ικανοποιει και μου δινει δυναμη να συνεχισω

 

Σ'ευχαριστω πολυ οχι μονο εσενα ολες σας εδω.Καλο βραδυ

 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα να σας εφερνα ολες στην υπηρεσια που ειμαι να σας εξυπηρετω αλλα δεν γινεται :(

Χαιρομαι για αυτο που κανω γιατι το κανω με αγαπη κι το κυριοτερο εχω βρεθει 3 φορες στο παρελθον εξω απο τον γκισε ,στην θεση του ανεργου και 3 χρονια να ψαχνω εργασια σ εποχες που δουλειες υπηρχαν οπως και χρημα υπηρχε ,ποσο τωρα που ειναι 1000% το αναποδο....

 

νιωθω μια ικανοποιηση οταν στο γραφειο εξυπηρετω και στο τελος μου σφιγγουν το χερι και μου λενε ποσο καλη και εξυπηρετικη -υπομονετικη ειμαι που καθομαι κι ακουω τα προβληματα τους και προσπαθουμε και βρισκουμε οσο μπορουμε λυσεις...κι αν δεν υπαρχει λυση και ειναι αρνητικα ολα δεν φευγουν με σκυμμενο το κεφαλι αλλα χαμογελαστοι . αυτο εμενα πιστεψε με με ικανοποιει και μου δινει δυναμη να συνεχισω

 

Σ'ευχαριστω πολυ οχι μονο εσενα ολες σας εδω.Καλο βραδυ

 

 

Πραγματικά χαιρομαι που υπάρχουν ακόμα ΑΝΘΡΩΠΟΙ και δίνουν ελπίδα!!!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

εγω μολις τωρα καταφαρα να μζεψω γα διακαιολογιτικα για το επιδομα

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.

σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω μολις τωρα καταφαρα να μζεψω γα διακαιολογιτικα για το επιδομα

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.

σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?

Εγω εκανα τη δουλεια στον ΟΑΕΔ που υπαγεται ο δημος που δουλευει ο αντρας μου

Με το παιδι που ειναι στο βιβλιαριο σου δεν ξερω αν υπαρχει προβλημα

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν σας είναι εύκολο πείτε μου παρακαλώ πότε κάνουμε τα χαρτια μας γιατο οικογενειακο επίδομα του 2012, και επισης εμεις που είμαστε ήδη ανεργοι και παιρνουμε επιδομα ανεργιας με το καινουργιο νόμο πρέπει να παμε να ξαναγραφτούμε με ολα τα δικαιολογητικά?

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω μολις τωρα καταφαρα να μζεψω γα διακαιολογιτικα για το επιδομα

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.

σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?

θα πας στον ΟΑΕΔ που είναι η Κατοικία σας και η προθεσμία είναι μέχρι αύριο μετά το έχασες...

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω μολις τωρα καταφαρα να μζεψω γα διακαιολογιτικα για το επιδομα

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε να μου πειτε σε ποιο οαεδ να παω? εγω ειμαι στο τεβε και το μωρο το εχω εγω στο βιβλιαριο μου αλλα ο αντρας μου ειναι ικα και δεν παιρνει το επιδομα απο τη δουλεια του.

σε ποιο οαεδ να παω? εχει εναν διπλα στο σπιτι μου να παω εκει? η πρεπει να παω σε εναν συγκεκριμενο?

Θα πας στον ΟΑΕΔ που ειναι στην περιοχη σου δεν εχει σημασια εαν το παιδι το εχεις εσυ που εισαι στο τεβε αρκει να προσκομισεις τα βιβλιαρια σας κανονικα σε φωτοτυπιες.

Καλημέρα, αν σας είναι εύκολο πείτε μου παρακαλώ πότε κάνουμε τα χαρτια μας γιατο οικογενειακο επίδομα του 2012, και επισης εμεις που είμαστε ήδη ανεργοι και παιρνουμε επιδομα ανεργιας με το καινουργιο νόμο πρέπει να παμε να ξαναγραφτούμε με ολα τα δικαιολογητικά?

Καλε μην βιαζεσαι ακομα δεν τελειωσε το οικογενειαο του 2011 :)

συνηθως ξεκιναει 1/4/ αλλα θα περιμενεις να βγει η εγκυκλιος εδω θα ειμαστε και θα σας ενημερωνω εγω η θα το μαθουμε γενικοτερα.Περσυ ξεκινησε τον Ιουνιο...Don't panic να ευχεσαι να το συνεχισουν και να μην το κοψουν κι αυτο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα,

εχετε ολες παρει το επίδομα? εγω ακομα περιμενω και εχω κανει τα χαρτια απο τον νοεμβριο του 11. ανησυχο λιγο τωρα με τις ρυθμισεις που θα κανουν μηπως δεν μου το βαλουν ολο. ξερετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δεν ξερω εαν εχετε διαβασει πιο πισω τι εχω πει και σ'αλλα κοριτσια που ειχαν το ιδιο προβλημα.

Για πηγαινετε στις υπηρεσιες που κανατε την αιτηση να δειτε εαν ο τραπεζικος λογαριασμος σας ειναι ενταξη και δεν χρησιμοποιητε για κατι αλλο απο καποιον αλλον πχ συζυγο ... Εαν κανατε την αιτηση στα ΚΕΠ καντε μια βολτα να δειτε μηπως εχουν επιστραφει οι αιτησεις με τυχον εκκρεμοτητες.

Απο την Διοικηση εχουν πιστωθει οι λογαριασμοι των αιτησεων μεχρι και 15/1/12 ΕΚΤΟΣ των αιτησεων απο τα ΚΕΠ που ακομα φερνουν στις υπηρεσιες τα ΚΕΠ

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ στο κεπ κ δεν ξερουν λεει κατι.

μου ειπαν να κοιταξω στον αντιστοιχο οαεδ που ανηκουμε να δουμε τι εχει γινει..

agkiolina πως βγαζω ακρη?που να απευθυνθω?

την αιτηση την καναμε στο κεπ του ιλιον που δουλευε ο συζυξ κ τον βολευε, αλλα μενουμε κεντρο.

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα τηλ στο κεπ κ δεν ξερουν λεει κατι.

μου ειπαν να κοιταξω στον αντιστοιχο οαεδ που ανηκουμε να δουμε τι εχει γινει..

agkiolina πως βγαζω ακρη?που να απευθυνθω?

την αιτηση την καναμε στο κεπ του ιλιον που δουλευε ο συζυξ κ τον βολευε, αλλα μενουμε κεντρο.

Λοιπόν λογικά τα ΚΕΠ του ιλιον θα τα έστειλε στον ΟΑΕΔ που μένεις (σε ποια περιοχή μένεις;) δηλαδη αυτοι ούτε σου είπαν ποτε τα έστειλαν ; Τα έστειλαν;

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! μολις εμαθα για το οικογενειακο επιδομα 2 τεκνων. προλαβαινω να το ζητησω απο τον οαεδ? ευχαριστω:P

ΟΡΙΣΤΕ???

για το 2011 εληξε στις 31/1/2012

κατσε ακομα δεν εληξε το ενα θα ξεκινησει το αλλο παει καηκαμε...

καλως ολων των πραγματων και εαν υπαρχει χρημα θα ξεκινησει κατα τον απριλιο - μαιο ... η οπως περσυ τον ιουνιο του 2012 ...

υπομονη και περιμενε την εγκυκλιο για την ωρα δεν υπαρχει οικογενειακο

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

το 2010 - 2011 Μαιος , πληρωνομουν απο τον ΟΑΕΔ ως ανεργη και πηρα το οικογενειακο επιδομα λογικο , τωρα που δεν πληρωνομαι πια φετος το δικαιουμαι??? δεν εχω βρει δουλεια εννοειται .

Ας μου απαντησει καποια κοπελα που ξερει...

Link to comment
Share on other sites

το 2010 - 2011 Μαιος , πληρωνομουν απο τον ΟΑΕΔ ως ανεργη και πηρα το οικογενειακο επιδομα λογικο , τωρα που δεν πληρωνομαι πια φετος το δικαιουμαι??? δεν εχω βρει δουλεια εννοειται .

Ας μου απαντησει καποια κοπελα που ξερει...

Απο την στιγμη που εχεις ταμειο ανεργιας μεσα στο 2011

{θελει τουλαχιστον 50 ημερες ανεργια]θα μπορεσεις να το παρεις εκτος κι ανα αλλαξουν οι προυποθεσεις

 

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εχεις ταμειο ανεργιας μεσα στο 2011

{θελει τουλαχιστον 50 ημερες ανεργια]θα μπορεσεις να το παρεις εκτος κι ανα αλλαξουν οι προυποθεσεις

 

εμεις ειμαστε και οι 2 στο ταμειο ανεργιας...ο αντρας μου απο το νοεμβρη κι εγω απο φλεβαρη...δικαιουμαστε φετος να παρουμε επιδομα?

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

και γω μι αερώτηση κοριτσια.Οταν λετε ναμην εχουμε παρει το επίδομα απο την δουλεια ,εννουμε τηναυξηση 10% επιδομα τεκνου που μπαινει στο μισθο??να μην εχουμε παρει αυτην την αυξηση δηλαδη ή ειναι κατι άλλο??ευχαριστώωω

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε και οι 2 στο ταμειο ανεργιας...ο αντρας μου απο το νοεμβρη κι εγω απο φλεβαρη...δικαιουμαστε φετος να παρουμε επιδομα?

κατσε να δουμε την νεα εγκυκλιο γιατι καθε χρονο αλλαζουν ...με την μεχρι στιγμης εγκυκλιο το παιρνει ενας απο τους δυο το οικογενειακο

και γω μι αερώτηση κοριτσια.Οταν λετε ναμην εχουμε παρει το επίδομα απο την δουλεια ,εννουμε τηναυξηση 10% επιδομα τεκνου που μπαινει στο μισθο??να μην εχουμε παρει αυτην την αυξηση δηλαδη ή ειναι κατι άλλο??ευχαριστώωω

ναι αυτο ειναι , εαν το παιρνεις στο μισθο σου δεν το παιρνεις απο τον οαεδ

 

Link to comment
Share on other sites

κατσε να δουμε την νεα εγκυκλιο γιατι καθε χρονο αλλαζουν ...με την μεχρι στιγμης εγκυκλιο το παιρνει ενας απο τους δυο το οικογενειακο

 

ναι αυτο ειναι , εαν το παιρνεις στο μισθο σου δεν το παιρνεις απο τον οαεδ

 

 

Agkiolina σ ευχαριστω πολυ.Να ρωτησω και κατι ακομα εαν το ξερεις.Καταργουνται τελικα αυτα τα επιδοματα?γαμου τεκνων κτλ..εχετε καμια πληροφορηση??ευχαριστωω:P

RN1Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...