Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικοί Σταθμοί Ανατολική Θεσσαλονίκη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΟ 9 ΜΗΝΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΠΥΛΑΙΑ, ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΟ ΚΟΣΜΟ Ή ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ?? ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΙΟΝΑΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ, ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΚΛΠ, ΞΕΡΕΤΕ... ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ?ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ΄ΟΛΑ...ΚΑΜΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ-ΒΡΕΟΦΟΚΟΜΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ, ΣΕ ΤΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ???ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Franklin, διάβασα το μήνυμά σου και πιστεύω πως θα μπορούσα να σε βοηθήσω. Συνιστώ να μην πας να εμπιστευτείς τα μαργαριτάρια σου σε κάποιον παιδικό στην τύχη γιατί εγώ το έκανα αρχικά και απέτυχα. Ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα το λάθος μου γιατί διέκρινα έντονη θλίψη στο πρόσωπο της κόρης μου τα απογεύματα που γυρνούσε από το σχολείο. Η σωστή επιλογή εξαρτάται αρχικά από το τί ακριβώς θέλει η μαμά από τον παιδικό που θα στείλει το παιδί της. Εγώ όταν έστειλα τα παιδιά μου παιδικό ήταν γύρω στα 17 μηνών και αναζητούσα ένα περιβάλλον που να μη θυμίζει μεγάλο και απρόσωπο σχολείο. Έτσι διάλεξα τη Λίμνη των Κύκνων στη Δροσιά Θέρμης που είναι σαν ένα σπίτι βγαλμένο από τα παραμύθια. Ήθελα προσωπική σχέση με την ιδιοκτήτρια και φυσικά με τις δασκάλες. Ήθελα να αισθάνονται τα παιδιά μου οτι τα αφήνω σε ένα σπιτικό περιβάλλον. Κάτι τέτοιο ικανοποιήθηκε πλήρως από τον παραπάνω παιδικό αφού η ιδιοκτήτρια ήξερε η ίδια την κάθε ιδιαιτερότητα των παιδιών μου κι εγώ δεν χρειαζόταν να ανησυχώ για τίποτα. Τελειώνοντας δε το νηπιαγωγείο συνειδητοποίησα και τη σημαντικότατη δουλειά που έκαναν στο εκπαιδευτικό κομάτι. Τα παιδιά μου έμαθαν να γράφουν και να διαβάζουν χωρίς να το καταλάβουν ούτε αυτά ούτε εγώ. Το πήρα χαμπάρι όταν άρχισαν να διαβάζουν τις πινακίδες στο δρόμο καθώς οδηγούσα. Έχω συστήσει τον παιδικό αυτό σε πολλές ακόμη φίλες μου και επιβεβαιώθηκα και από αυτές. Σου εύχομαι καλή επιλογή και στη διάθεσή σου για οτι άλλη διευκρίνιση χρειαστείς.

 

 

Αποφασισα να βαλω τα μαργαριταρια μου σε παιδικο τελικα και μαλιστα απο τον Μάιο Ιουνιο...οπότε θα παρω αδεια μια δυο μερες και θα ψαχνω να βρω τον καλύτερο... :D

 

Θελω τη βοηθεια σας... Δεν εχω φιλες με παιδακια εδω και δεν εχω κανενα παιδικο ακουστα περα απο εναν που δεν παιρνει μωρα 18 μηνων οπως θα ειναι η μικρη μου... :cry:

 

Οποια ειναι ευχαριστημενη απο παιδικο στις περιοχες Καλαμαριάς-Πυλαίας-Πανοράματος-Θέρμης ας μου γραψει ονομα και εντυπωσεις.

 

Επισης αν εχετε ακουσει απο φιλες σας καλα λογια για τον παιδικο που στελνουν τα παιδια τους σε αυτες τις περιοχες πειτε μου παλι...

 

Ειστε η μονη μου ελπιδα να μην παω στα κουτουρού... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Franklin, διάβασα το μήνυμά σου και πιστεύω πως θα μπορούσα να σε βοηθήσω. Συνιστώ να μην πας να εμπιστευτείς τα μαργαριτάρια σου σε κάποιον παιδικό στην τύχη γιατί εγώ το έκανα αρχικά και απέτυχα. Ευτυχώς κατάλαβα γρήγορα το λάθος μου γιατί διέκρινα έντονη θλίψη στο πρόσωπο της κόρης μου τα απογεύματα που γυρνούσε από το σχολείο. Η σωστή επιλογή εξαρτάται αρχικά από το τί ακριβώς θέλει η μαμά από τον παιδικό που θα στείλει το παιδί της. Εγώ όταν έστειλα τα παιδιά μου παιδικό ήταν γύρω στα 17 μηνών και αναζητούσα ένα περιβάλλον που να μη θυμίζει μεγάλο και απρόσωπο σχολείο. Έτσι διάλεξα τη Λίμνη των Κύκνων στη Δροσιά Θέρμης που είναι σαν ένα σπίτι βγαλμένο από τα παραμύθια. Ήθελα προσωπική σχέση με την ιδιοκτήτρια και φυσικά με τις δασκάλες. Ήθελα να αισθάνονται τα παιδιά μου οτι τα αφήνω σε ένα σπιτικό περιβάλλον. Κάτι τέτοιο ικανοποιήθηκε πλήρως από τον παραπάνω παιδικό αφού η ιδιοκτήτρια ήξερε η ίδια την κάθε ιδιαιτερότητα των παιδιών μου κι εγώ δεν χρειαζόταν να ανησυχώ για τίποτα. Τελειώνοντας δε το νηπιαγωγείο συνειδητοποίησα και τη σημαντικότατη δουλειά που έκαναν στο εκπαιδευτικό κομάτι. Τα παιδιά μου έμαθαν να γράφουν και να διαβάζουν χωρίς να το καταλάβουν ούτε αυτά ούτε εγώ. Το πήρα χαμπάρι όταν άρχισαν να διαβάζουν τις πινακίδες στο δρόμο καθώς οδηγούσα. Έχω συστήσει τον παιδικό αυτό σε πολλές ακόμη φίλες μου και επιβεβαιώθηκα και από αυτές. Σου εύχομαι καλή επιλογή και στη διάθεσή σου για οτι άλλη διευκρίνιση χρειαστείς.

 

Μαζί σου...

πάμε 2η χρονιά & είμαι περισσότερο από ευχαριστημένη... είμαι σίγουρη !!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς από το Σεπτέμβριο στη Λίμνη των Κύκνων θα ξεκινήσουμε. Μού άρεσαν πολύ οι χώροι, εσωτερικοί και εξωτερικοί, για την ιδιοκτήτρια σχηματίσαμε πολύ καλή εντύπωση αλλά και η μικρή ένοιωσε πολύ άνετα, αφού όση ώρα κάναμε το ραντεβού έπαιζε συνέχεια και δεν ήθελε να φύγει. Συν το ότι μάς βολεύει το ωράριο και πως το καλοκαίρι κλείνει μόνο για 15 μέρες. Νομίζω πως όλα θα πάνε πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερει κανείς την διεύθυνση σπό το μαγεμένο δάσος και τηλέφωνο επικοινωνίας; Η μανούλα που το έγραψε τελικά στο μαγεμένο δάσος μήπως μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς από το Σεπτέμβριο στη Λίμνη των Κύκνων θα ξεκινήσουμε. Μού άρεσαν πολύ οι χώροι, εσωτερικοί και εξωτερικοί, για την ιδιοκτήτρια σχηματίσαμε πολύ καλή εντύπωση αλλά και η μικρή ένοιωσε πολύ άνετα, αφού όση ώρα κάναμε το ραντεβού έπαιζε συνέχεια και δεν ήθελε να φύγει. Συν το ότι μάς βολεύει το ωράριο και πως το καλοκαίρι κλείνει μόνο για 15 μέρες. Νομίζω πως όλα θα πάνε πολύ καλά.

 

Με το καλό!!! Είμαι σίγουρη ότι θα πάει πολύ καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω τον παιδικο σταθμο κοκκινοσκουφιτσα στο Πανοραμα. Καλυτερα ομως να πας απο εκει να δεις τις εγκαταστασεις τους και το προσωπικο. Πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχω ρωτήσει στην κοκκινοσκουφίτσα και σε πολλούς άλλους αξιόλογους στη Θέρμη αλλά δυστυχώς επειδή μένω στο κέντρο δεν έρχεται το σχολικό.Θέλω παιδικό με κήπο για αυτό ρωτάω για Πυλαία μήπως και μας εξυπηρετήσουν.Καμιά άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!Είμαι μαμα ενός αγοριού 14 μηνών και ομολογώ πως το θέμα του παιδικού σταθμού με είχει αγχώσει αρκετά , καθώς καθ΄'ολη την διάρκεια της ερευνας έίχα επισκεφθεί πολλούς σταθμούς στην Ανατολική Θεσ/νίκη,όμως απέρριπτα τον έναν μετά τον άλλον , είτε για οικονομικούς είιτε για αλλους λόγους ,όπως διοίκηση, καθαριότητα, κ.α. τελικά ομως μετά από πρόταση μιας φίλης μου επισκέφθηκα την "Λίμνη των Κύκνων"και μάλλον βρήκα αυτό που έψαχνα για το μωρό μου!!!Οι εσωτερικοί και εξωτερικοί χώροι μου άρεσαν πολύ. Θεώρησα πολύ σημαντικό το γεγονός ότι το βρεφικό τμήμα βρίσκεται στο ισόγειο και δεν εμπλέκεται με άλλες ηλικίες γιατί φοβάμαι για τυχόν χτυπήματα. Επίσης θεώρησα μεγάλο πλεονέκτημα ότι επισκέπτεται τον παιδικό πολύ συχνά παιδίατρος και ενημερώνει τον γονιό για την υγεία του παιδιού του. το μόνο στοιχείο που με παρεξένεψε ,είναι ότι όταν πήγαμε για πρώτη φορά στον παιδικό δεν είχαμε κλέισει ραντεβού και μας ενημέρωσαν ότι είναι απαραίτητο να προγραμματίσουμε ένα. Δεν σασ κρύβω ότι στην αρχή με ενόχλησε, όμως μετά αφού το ξανασκέφτηκα κατάλαβα , οτι αυτή η κίνηση είναι για καλό των παιδιών μας. Δεν θα ήθελα ένα σταθμό για το παιδί μου, όπου θα αποτελεί κέντρο διερχομένων και θα διακόπτεται η λειτουργία του για ενημέρωση του γονέα,όπως συμβαίνει σε άλλους παιδικούς... Μας έβαζαν μέσα την ώρα που τα παιδιά έπαιζαν, έτρωγαν ή οταν κοιμόντουσαν.Δεν μου άρεσε καθόλου!!!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά , γιατί είμαι πραγματικά ενθουσιασμένη με τον συγκεκριμένο παιδικό!!!!!:o:D:eek::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω όλα να πάνε καλά , γιατί είμαι πραγματικά ενθουσιασμένη με τον συγκεκριμένο παιδικό!!!!!:o:D:eek::-D

 

Πιστεύω ότι θα πάνε & ο ενθουσιασμός σου θα συνεχιστεί !!!

εμείς ξεκινήσαμε πριν 2 χρόνια & θα συνεχίσουμε & του χρόνου & η αρχική μου πολύ θετική εντύπωση δεν άλλαξε στο ελάχιστο... ή μάλλον άλλαξε !!! έγινε ακόμη καλύτερη !!!

Με το καλό !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι και εγώ καινούρια μαμά στο forum και θα ήθελα να σας πω και τη δική μου γνώμη.Όπως κάθε μαμά, έτσι και εγώ θέλω το καλυτερο για τε αγγελούδια μου,για'αυτό κατέληξα στη ''Λίμνη τον κύκνων'' μετά απο αρκετό ψάξιμο.Απο την πρώτη στιγμή που επισκέφθηκα τον σταθμό μαγεύτηκα.Εντυπωσιάστηκα από τις εσωτερικές και εξωτερικές εγκαταστάσεις,με τον μεγάλο κήπο και τις παιδικές χαρές.Ο μεγάλος μου τώρα πηγαίνει στην τελευταία τάξη,στα νήπια και εδώ και 2 μήνες πηγαίνει και η μόλις 13 μηνών ζουζουνίτσα μου.(Απο τους λίγους παιδικούς που δεχονταί τόσο μικρές ηλικίες}

Όλα αυτά τα χρόνια είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη και κάτι παραπάνο από τον παιδικό μας,τόσο στον εκπαιδευτικό τομεά όσο και στιν φροντίδα..Η επαφή και η σχέση μου με τις δασκάλες αλλά και την ιδιοκτήτρια του σταθμόυ είναι άψογες,γεγονός που με κάνει να μην αισθάνομαι οποιοδήποτε άγχος όταν βρίσκομαι μακριά απο τα μωρά μου.Λοίπον οσό αφορά την επιλογή του παιδικού μας δεν μετανίωνω καθόλου και το συστηνω ανεπιφύλακτα σε όλες τις μανούλες που δεν έχουν καταλήξει ακόμα κάπου και αναζητούν ενα όμορφο περιβάλλον για το δικό τους μωρό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους. Μένουμε στην καλαμαριά, στο βυζάντιο για την ακρίβεια, και ψάχνω παιδικό και βρεφονηπιακό σταθμό στην περιοχή της καλαμαριάς για τα αγόρια μου, που το Σεπτέμβρη θα είναι 3 ετών ο μεγάλος και 20 μηνών ο μικρός.

Αν έχετε κάτι καλό να προτείνετε, θα με βοηθούσατε πολύ ...

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω τον παιδικο σταθμο κοκκινοσκουφιτσα στο Πανοραμα. Καλυτερα ομως να πας απο εκει να δεις τις εγκαταστασεις τους και το προσωπικο. Πιστευω θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη.

Σκεφτόμουν κάτι κοντά στο σπίτι. για να είμαι ειλικρινής στην αρχή απευθύνθηκα σε δημοτικό σταθμό της γειτονιάς αλλά μου είπαν ότι θα μας απορρίψουν σίγουρα λόγω υψηλού εισοδήματος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σου προτεινω την ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ ειναι στη χαριλαου εχει κηπο και βρεφικο τμημα.

 

Η καραμελίτσα μου είπαν έχει κλείσει τις θέσεις για την επόμενη χρονιά.

Είμαι πολύ προβληματισμένη, μου είπαν για το πολύχρωμο και για τη λίμνη των κύκνων αλλά δεν θέλω να στείλω τα παιδιά τόσο μακριά από το σπίτι. Μου φαίνεται μεγάλη ταλαιπωρία τόση ώρα με το λεωφορείο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
έχω ρωτήσει στην κοκκινοσκουφίτσα και σε πολλούς άλλους αξιόλογους στη Θέρμη αλλά δυστυχώς επειδή μένω στο κέντρο δεν έρχεται το σχολικό.Θέλω παιδικό με κήπο για αυτό ρωτάω για Πυλαία μήπως και μας εξυπηρετήσουν.Καμιά άλλη πρόταση;

 

καλησπέρα, έμαθα μολις προχθές για εναν καινούργιο παιδικο που ανοιξε πολύ κοντα σε Πυλαια και Καλαμαριά. Απο το διαφημιστικο που μας ηρθε στο σπίτι και απο το site http://www.paidikimelodia.gr , φαίνεται πολυ καλός και βολικός. Αυριο θα εχω και ραντευου για τα περαιτέρω. Ψαχνω εδω και 2 μηνες να βρω κοντα στην Καλαμαρια βρεφικό και μέχρι τωρα εχω απογοητευτει απο αυτα που ειδα.

 

Η αναζήτηση ελπίζω να λαβε τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να αναφερω τη δικη μου εμπειρια,ισως φανει χρησιμη.το αγορακι μου απο τον περασμενο αυγουστο το εγραψα στον"καλο"παιδικο...ομορφες εγκαταστασεις,αυλη,δραστηριοτητες,επισκεψεις σε αγροκτημα,ενημερωσεις γονεων,ψυχολογος,λογοθεραπευτης και αλλα φρουφρου και αρωματα...ΚΑΘΕ πρωι για δεκα λεπτα κλαιει με λυγμους παρακαλωντας με να μη παει σχολειο!και μετα απο μαραθωνιο αναζητησης καταλαβαμε οτι οι δασκαλες εκει ασχολουνται με το να βγει το προγραμμα και οι χειροτεχνιες...κι αν καποιο παιδακι ειναι αγκαλιτσας,ε,αστο μεχρι να σταματησει μονο του να κλαιει.και αν πεις και ξαναπεις καντε κατι,το παιδι μου δε θελει να ερθει,οι κινησεις ειναι μονο καθη

συχασης γονεων.καταληγω οτι το αλφα και το ωμεγα ειναι η σχεση του παιδιου με τη βρεφονηπιοκομο και ποσο αυτη αγαπαει τη δουλεια της,δηλαδη τα παιδακια.και εγω τωρα προβληματιζομαι,να δοκιμασω την καινουρια δασκαλα στον ιδιο παιδικο που θα εχει απο τον αυγουστο η να τον αλλαξω παιδικο αφου εχασα την εμπιστοσυνη μου σε αυτον?παντως πλεον δεν κοιταω εγκαταστασεις και παροχες παρα μονο ποσο αφοσιωμενοι δειχνουν οι παραγοντες του παιδικου στη δουλεια τους και ποσο "αγαπησιαρηδες"δειχνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...Τελικα αλλαξαμε-ευτυχως,καλλιο αργα παρα ποτε-παιδικο,πηγαμε στη χιονατη στο πανοραμα.

ο μικρος εχει αλλαξει!ειναι συνεχεια χαρουμενος και τραγουδαει!οι ανθρωποι της χιονατης ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οχι επιχειρηματιες.

 

στο κοπερτι μαλλον ευχαριστημενοι ηταν που απαλλαχτηκαν απο το παιδακι που κλαιει,θα τους χαλουσε και το ιματζ...σε ενα αλλο θεμα παιδικων ανατολικης θεσσαλονικης που εχει τη μεγαλυτερη αναγνωσιμοτητα θα αναφερω καποια στιγμη την εμπειρια μου απο εκει...

 

επειδη πολυ εχει συζητηθει η παιδικη μελωδια,και εγω την ειδα,ειναι οντως εκπληκτικες οι εγκαταστασεις ΑΛΛΑ!δεν εχει ξαναλειτουργησει!η κοπελα δεν εχει δοκιμασει τις βρεφονηπιοκομους της μα ουτε και τον εαυτο της ως διευθυντρια!χωρια οτι θα ειναι ολο πρωτοδιορισμενες απειρες κοπελιτσες,οχι οτι αυτο ειναι απαραιτητως κακο αφου τα παιδακια προτιμουν τις μικρουλες,μα,τελοςπαντων ,εγω αν δε μιλουσα με την ιδια την κοπελα στην οποια θα εμπιστευομουν το λουκουμακι μου δεν υπηρχε περιπτωση να το στειλω εκει.

και κατι αλλο που δε μου αρεσε ειναι οτι εχει aircondition για τη θερμανση και ειναι διπλα στο παλιο καναλι λυμματων

και παλι,ειλικρινα

ευχομαι να τους

πανε ολα κατ ευχην,απλα απορω με ολλους αυτους που εμπιστευτηκαν το επιφανειακο,δηλαδη το ιματζ,χωρις να ειναι σε θεση να ελεγξουν την ουσια...

εγω βεβαια ειμαι παιδικοσταθμοκαμμενη και τσουρουφλισμενη οποτε μπορει και να υπερβαλλω,

ευχομαι κανεις να μην περασει αυτα που περασα εγω και το λουκουμακι μου,τοσο κλαμα και τοση αντιδραση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα και απο εμενα σε ολες τις μανουλες.ο γιος μου ειναι 4 χρονων.εχω κανει ερευνα σε ολους σχεδον τους παιδικους σταθμους πανοραματος -θερμη.δεν ειμαι καμια περιεργη η ιδιοτροπη και πιστευω πως ολοι οι παιδικοι ακολουθουν τη δικη τους προσεγγιση και απλα καθε μανουλα επιλεγει τι ταιριαζει στο δικο της χαρακτηρα και φυσικα και στου παιδιου της. κατι που ταιριαζει σε μια μητερα μπορει να ειναι πολυ διαφορετικο σε καποια αλλη.ενας παιδικος μονο μου εκανε φοβερα αρνητικη εντυπωση...ειναι ο δημοτικος παιδικος πυλαιας στην οδο ανεμωνων.πηρα το παιδι μου κατευθειαν απο εκει.λεπτομερειες δεν εχουν σημασια διοτι δεν θα ηταν σωστο για τη σελιδα αυτη.το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν αντικρισα τιποτα θετικο.(περα απο το γεγονος οτι τα διδακτρα ηταν κατι λιγοτερο απο ιδιωτικα -240ε)τωρα στελνω το γιο μου στον παιδικο κοκκινοσκουφιτσα στο πανοραμα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.ο παιδικος ακολουθει τελειως συναισθηματικη μεθοδο και το παιδι μου γυρναει ευτυχισμενο και δημιουργικο.αυτα και απο εμενα....:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα σε ολους,ειμαι νεα στο φορουμ.εχω ενα γιο 22 μηνων και το Σεπτεμβριο λεμε να ξεκινησουμε παιδικο.Μενουμε στη θερμη και μας βολευουν πολλοι κοντινοι σταθμοι.Εχοντας παει σε ολους σχεδον,κι εχοντας παθει πλακα με την αμερικανικη γεωργικη σχολη που δυστυχως δε μπορουμε να πληρωσουμε,ειμαστε αναμεσα σε λιμνη των κυκνων και junior.διαβασαπολυ προσεκτικα ολα τα σχολια απλως ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει προσφατη εμπειρια μιας κι ολα τα σχολια σταματουν το 2010!

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...