Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ!!!


pitsirdeli

Recommended Posts

εγω τα χω παρει και προπερσι και πηγα ΣΑΜΟΣ και περασα υπεροχα

το ξενοδοχειο τελειο και καθαρο και γενικα ηταν και το μερος οπου εγινε η συλληψη του Παναγιωτακη μου και ηταν ολα τελεια εκεινο το καλοκαιρι.

εγω απλα πηγα ΙΟΥΝΙΟ κατα της 22 για να μπορεσω να κλεισω οπου θελω.

 

Μήπως το ξενοδοχείο το έλεγαν Virginia?

Δούλευα εκεί στην ρεσεψιόν πριν από αρκετά χρόνια και είναι όντος πολύ καθαρό ξενοδοχείο.

 

 

Για παρόμοια εισητήρια που δείνει ο ΟΓΑ ξέρει κανένας?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι δημόσιοι υπάλληλοι, όπως και όλοι οι εργαζόμενοι που δεν έχουν εισφορές στην Εργατική Εστία μπορούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα "Τουρισμός για όλους" 2008-2009, όπου όμως υπάρχει όριο στο εισόδημα. Οι πολύτεκνοι και οι ανάπηροι πάνω από 67% δικαιούνται κάθε χρόνο ανεξαρτήτως εισοδήματος.

Περισσότερες πληροφορίες στο :

http://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/MyNewPortal/EOT

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Θεσσαλονίκη (εν όψη Πολυτεχνείου) :lol:

το Κ ήταν Παρασκευή, σήμερα Δευτέρα και αύριο Τρίτη.

Πήγα λοιπόν την Παρασκευή στις 9.30 μέχρι να στείλω τα παιδιά σχολείο, να αφήσω την μικρή πέρασε η ώρα και φυσικά είχαν τελειώσει τα νούμερα.

Το "αστείο" της υπόθεσης είναι ότι πηγαίνουν λέει από τις 4 το χάραμα γράφουν τα ονόματά τους σε ένα χαρτί και έπειτα τους μοιράζει ο υπάλληλος τα νούμερα με την σειρά.

Κάτι σαν το ΙΚΑ όταν ήταν χωρίς ραντεβού... ένα και το αυτό...

Στέλνω σήμερα τον ανηψιό μου, έφτασε το παιδί κατά τις 8.30 πάλι τα ίδια.

 

Τί να κάνω τώρα;

Έβαλα ξυπνητήρι στις 5 όχι καλέ το απόγευμα... το χάραμα, θα πάω να πάρω την αδερφή μου, θα κατέβω με το αμάξι μου, θα γράψει τα ονόματά μας στο χαρτί και μετά θα την πέσουμε στο αμάξι με καφεδάκι μέχρι να πάει 8 να πάρουμε νουμεράκι.

 

Δεν έχω και μαλλί, να πλέξω κανένα κασκόλ όση ώρα θα περιμένω...

 

Και τώρα στο σοβαρό της υπόθεσης...

είναι δυνατόν να συμβαίνουν όλα αυτά το 2008;

να αισθανόμαστε σαν ζητιάνοι για παροχές που δικαιούμαστε;

τίποτα πια δεν μπορεί να γίνει σωστά σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση του πολίτη;

πρέπει πάντα να αγανακτούμε; δεν μπορούν να εφαρμόσουν ένα σύστημα διαφορετικό που να βολεύει στο κοινό και στους υπαλλήλους τους που οι άνθρωποι δεν φταίνε σε τίποτα και εισπράτουν όλα τα παράπονα;

 

Εσείς στα γράμματα και στις περιοχές που ανήκετε, αντιμετωπίζετε κάτι παρόμοιο;

 

Κι εγώ την ιδια ταλαιπωρία τραβουσα καθε φορά μεχρι που ανακάλυψα πως υπαρχουν και αλλα σημεια στη Θεσσαλονικη που δινουν εισητηρια και δεν επικρατει ο ιδιος πανικος.Πηγε ο αντρας μου και τελειωσε σχετικα γρηγορα και δεν πηγε εννοειται απ'τις 5 το πρωι.Αν δεν κανω λαθοςτο ενα ειναι στην οδο Κρυσταλλη και τα αλλο στην Πυλαια.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Margio εκεί πήγα σήμερα, στην οδό Κρυστάλλη.

Έφτασα στις 5.30 και είχα τοοοοοο..... 139. Τελείωσα στις 1 το μεσημέρι.

Ευτυχώς που βρήκα παρκάρισμα και καθόμουν στο αυτοκίνητο μέχρι κάποια ώρα γιατί σήμερα το πρωί είχε πολύ κρύο και έβρεχε συνεχώς.

Επικρατούσε πανικός , κόσμος που φώναζε και ήθελε να εξυπηρετηθεί και φυσικά πολύς κόσμος που δεν πρόλαβε νούμερο.

 

Άντε και του χρόνου! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Ξέρετε μήπως πότε αρχίζουν να δίνουν τα κουπόνια του κοινωνικού τουρισμού για το καλοκαίρι 2009; Μάλλον θα βγάλουν και καινούριο κατάλογο, σωστά;

 

 

 

_

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπαν απρίλη όταν τους πηρα τελ. Θα το ακουσουμε και στην τηλεόραση. Καινούριο κατάλογο έχει κάθε χρονο.

 

ευχαριστώ Nina!

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, από Μεγάλη Δευτέρα ξεκινάει η διανομή των κουπονιών. Στο site του Οργανισμού Εργατικής Εστίας έχει αναλυτικά τις ημερομηνίες βάσει αλφαβιτικής σειράς.

 

Εμείς σκεφτόμαστε για Ρόδο, Σάμο, Λέσβο . Έχετε καμία ιδέα από ξενοδοχεία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ευδοξια!ελα μυτιληνη να γνωριστουμε κιολας!εχει πολλα ξενοδοχια αναλογα την περιοχη που θα διαλεξεις!οταν παρεις το βιβλιο ρωτα με να σου πω!λογικα θα δεις μεσα και το ξενοδοχειο του αφεντικου μου!δουλευω σε τουριστικο γραφειο κι μπορω να σου κανονισω και εισιτηρια!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως όποτε ρωτήσαμε ξενοδοχεια με εισιτήρια πάντοτε μας έλεγαν ότι δεν είχαν δωμάτια εκτός αν πηγαίναμε πριν ή μετά το καλοκαίρι. Για ιούλιο και αύγουστο αποκλειεται εκτός αν ειναι κατι που δεν αξιζει, νομιζω

Link to comment
Share on other sites

μινα μου το βιβλιο ανα φερει για ποιες περιοδους ειναι τα εισητηρια.δεν ειναι για ολο το χρονο.αν πεσει κατι κακο στην αντιληψη σου καλο θα ηταν να το αναφερεις για να τους γινει μαθημα τους ξενοδοχους!

Link to comment
Share on other sites

Aπλά , όταν μπορούν να πάρουν από ένα ιδιώτη για ένα δίκλινο πχ 60 ευρω τη βραδιά, απαξιούν τα χρήματα που θα πάρουν απ τα εισιτήρια και τη συνεισφορά των δικαιούχων, ούτε τα μισά δεν είναι. οπότε λένε ότι δεν έχουν δωμάτια . Μας έτυχε επανειλημμενες φορες και αναγκαστήκαμε να πάμε πιο νωρίς και πιο αργά, σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να ρωτησω αν καμια ξερει αν το ΤΕΒΕ δινει εισητηρια και αν ναι πως γινεται ?

 

Καλημερα,δες σε αυτη την σελιδα,δεν εχει βγει ακομα για το 2009

http:// http://www.visitgreece.gr/pages.php?pageID=95&langID=1

Αλλα εδω http://www.visitgreece.gr/EmentorImages/File/downloads/koinwnikos_2008/dik/programma_oktaimeron_2008.pdf μπορεις να δεις το περσινο προγραμμα που διαρκεσε απο 15-5-2008 έως 31-3-2009,για να δεις περισσοτερες πληροφοριες για δικαιουχους,δικαιολογητικα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτησω αν καμια ξερει αν το ΤΕΒΕ δινει εισητηρια και αν ναι πως γινεται ?

 

Καλημερα,δες σε αυτη την σελιδα,δεν εχει βγει ακομα για το 2009

http:// http://www.visitgreece.gr/pages.php?pageID=95&langID=1

Αλλα εδω http://www.visitgreece.gr/EmentorImages/File/downloads/koinwnikos_2008/dik/programma_oktaimeron_2008.pdf μπορεις να δεις το περσινο προγραμμα που διαρκεσε απο 15-5-2008 έως 31-3-2009,για να δεις περισσοτερες πληροφοριες για δικαιουχους,δικαιολογητικα κλπ.

 

 

 

 

σ¨ευχαριστω πολυ :wink::wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Διανομή δελτίων κοινωνικού τουρισμού από ΣΗΜΕΡΑ

 

Αναλυτικά οι κατηγορίες δικαιούχων και τα κέντρα διανομής

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Δευτέρα 13 Απριλίου 2009

 

Αρχίζει σήμερα η διανομή των δελτίων κοινωνικού τουρισμού. Σε όλους όσοι έχουν απογραφεί θα διατεθούν χωρίς κλήρωση δελτία κοινωνικού τουρισμού.

 

Ο αριθμός δελτίων είναι αυξημένος κατά 44,3% σε σχέση με το 2008 αφού για φέτος, ο Οργανισμός Εργατικής Εστίας διαθέτει 750.000 δελτία κοινωνικού τουρισμού πανελλαδικά.

 

Η χορήγηση των δελτίων κοινωνικού τουρισμού του ΟΕΕ αρχίζει με τους δικαιούχους των παροχών του, που απεγράφησαν το διάστημα από 3/11/08- 18/12/08 για να συμμετέχουν στο νέο πρόγραμμα έτους 2009.

 

Ο ΟΕΕ καλεί τους δικαιούχους κοινωνικού τουρισμού πανελλαδικά από τη Μεγάλη Δευτέρα 13/4/2009 τις ώρες 08.00- 15:00, κατ' αλφαβητική σειρά, να παραλάβουν τα δελτία τους από τα γραφεία όπου απογράφηκαν, προσκομίζοντας το βιβλιάριο ασθενείας και το δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.

 

Το πρόγραμμα ισχύει μέχρι 8/1/2010. Στον δικαιούχο παρέχεται δυνατότητα 7 διανυκτερεύσεων, πρωινού, γεύματος, με ημερήσια οικονομική συμμετοχή ανάλογα με τις παρεχόμενες υπηρεσίες, την κατηγορία καταλύματος και την περίοδο συμμετοχής του.

 

Στο πρόγραμμα συμμετέχουν καταλύματα:

α) ξενοδοχεία και ξενοδοχεία τύπου επιπλωμένων διαμερισμάτων από 5 αστέρων μέχρι και 1 αστεριού,

β) ενοικιαζόμενα διαμερίσματα - δωμάτια από 4 κλειδιών μέχρι και 2 κλειδιών. Τα ενοικιαζόμενα δωμάτια - διαμερίσματα ενός κλειδιού δεν γίνονται δεκτά.

γ) παραδοσιακά καταλύματα α' & β' τάξης

δ) τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες - επαύλεις

ε) κάμπινγκ, ανεξαρτήτως κατηγορίας και μόνο με παροχή ημιδιατροφής

 

πηγή: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4511798&ct=1

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ?

έχω δικαίωμα για εισητήρια κοινωνικού τουρισμού δικό μου και των δύο παιδιών μου, όμως ο άντρας μου δεν δικαιούται. ξέρετε, το κόστος σε αυτήν την περίπτωση αν είναι μεγάλο? δηλαδή, στην περίπτωση που ο ένας από τους συζήγους δεν έχει εισητήριο κοινωνικού τουρισμού, πόσο είναι το κόστος???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ?

έχω δικαίωμα για εισητήρια κοινωνικού τουρισμού δικό μου και των δύο παιδιών μου, όμως ο άντρας μου δεν δικαιούται. ξέρετε, το κόστος σε αυτήν την περίπτωση αν είναι μεγάλο? δηλαδή, στην περίπτωση που ο ένας από τους συζήγους δεν έχει εισητήριο κοινωνικού τουρισμού, πόσο είναι το κόστος???

 

σε αυτη την περιπτωση ο συζηγος θα πληρωση την μιση τιμη του δωματιου.

αν δηλ. το δωματιο κοστιζει 100 εκεινος θα πληρωση 50 ευρω ασχετα με το αν εσυ το χρεωνεσαι π.χ. με 15 ευρω με το εισητηριο.

Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση. εμεις που εχουμε τεβε το δικαιουμαστε;

 

εχει εδω και 2 χρονια δινει και εισητηρια το τεβε αρκει ομως το εισοδημα σας να μην ξεπερναει το πλαφον που δινουν καθε χρονο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πηρε ο αντρας μου απο την εργατικη εστια και μας ειπαν να παρω εγω απο το τεβε οταν βγουν και μπορει να υπαρχουν ξενοδοχεια κοινα και για τα δυο προγραμματα οποτε να πληρωσουμε λιγοτερο.οποιος εχει χρησιμοποιησει ξενοδοχεια ας πει καμια ιδεα για λημνο.περσι ειχαμε μεινει σε ενα στη σιφνο που ηταν συμβεβλημενο με την εργατικη εστια αλλα δεν ηταν πολυ καλο.μικρα δωματια χωρις μπαλκονι.στη παρο ειχαμε βρει ενα πολυ ωραιο.αν εδφιαφερεται καποια να μου πει να το βρω.ηταν βεβαια πριν 5χρονια.

Link to comment
Share on other sites

εχει εδω και 2 χρονια δινει και εισητηρια το τεβε αρκει ομως το εισοδημα σας να μην ξεπερναει το πλαφον που δινουν καθε χρονο.

 

το οποίο πλαφόν αλλάζει ανάλογα με το πόσα παιδιά έχει???

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: στο τεβε πέρνουν κάθε χρόνο ???

 

 

εγώ που δεν έχω πάρει ποτέ και δεν πήρα και χαμπάρι πότε κάναν τα χαρτιά μπορώ να κάνω κάτι τώρα ????

 

 

Τι διαφορά έχουν τα εισητηρια κοινωνικού τουρισμού με αυτά της εργατικής εστίας ???

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...