Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαντουδης ή Παντος;;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Έκλεισα ραντεβού στον Μαντούδη λόγω ανεξηγητης υπογονιμότητας! Τί γνώμη έχετε γι αυτόν; Θέλω να κανω εξωσωματική. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Έχει επιτυχίες με την πρώτη;

 

Καλημέρα κοπέλα μου.Εγώ έχω γιατρό τον Μαντούδη γιατί έχουμε θέμα υπογονιμότητας,αλλά ακόμα δεν έχουμε κάνει εξωσωματική για να σου πω πως ακριβώς χειρίζεται το θέμα αυτό.Ήταν να ξεκινήσουμε τον Ιούνιο και από θαύμα έμεινα έγκυος το μήνα που θα ξεκινούσαμε.Δυστυχώς όμως το έχασα στην 8η εβδομάδα.Η γενικότερη αντιμετώπισή του μου αρέσει πολύ.Τον θεωρώ καλό επιστήμονα και κυρίως πολύ ανθρώπινο.Μέχρι τελευταία στιγμή μας έλεγε να κάνουμε προσπάθειες με τον άντρα μου μήπως μείνω φυσιολογικά έγκυος και γλυτώσω την εξωσωματική και να που έγινε(άσχετα με την κατάληξη μετά).Ακόμα και τώρα μου είπε να προσπαθήσω πάλι μόνη μου μήπως τα καταφέρω αφού ήδη έμεινα μια φορά έγκυος φυσιολογικά παρά το προβλημα που αντιμετωπίζουμε και μόνο αν μέχρι το τέλος του χρόνου δεν μείνω έγκυος να πάω να τον επισκεφτώ ξανά.Στα λέω όλα αυτά για να σου δώσω μια εικόνα για το πως συμπεριφέρεται.Νομίζω πως αξίζει το ραντεβού μαζί του.Εσύ μετά θα δεις αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!κ εμενα ο Μαντουδης ειναι γιατρος μου κ θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που τον βρηκα!εχω κανει ηδη μια εξωσωματικη μαζι του κ αν κ αποτυχημενη,εξακολουθω να πιστευω τα καλυτερα για αυτον.τον αλλο μηνα θα κανουμε κ τη δευτερη προσπαθεια.σας τον συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα !! Χθες έκανα μια σπερματεγχυνση με τον Παντο. Επειδη έχω διαβάσει παρα πολυ γύρω απο το θέμα , θεωρώ οτι σαν κέντρο ειναι πολυ σοβαρό και οργανωμένο .. Δεν ξέρω για τα αποτελέσματα του αλλα αυτο που μου έκανε θετικοτατη εντύπωση ειναι οτι δεν σε αφήνουν καθόλου στη τύχη σου, δηλαδή εγω απο έβδομη μερα έκανα τον πρώτο υπερηχο και 10 η άλλο ενα συν εξέταση οιστραδιολης και lh και την επόμενη ξανά εξέταση οιστραδιολης και lh συν τον υπερηχο.. Δυστυχώς διαβάζω οτι άλλοι γιατροί σε βλέπουν μονο μια φορα την 12-13 η μερα ( που στη δικια μου περίπτωση μπορει να ήταν ήδη αργά ) και δεν κάνουν καθόλου εξετάσεις ορμονικές .. Δεν ξέρω πως θα πάω και αν θα έχω αποτέλεσμα ( γιατι ειναι και θέμα τύχης αυτο! ) αλλα μου έχει κάνει πολυ καλη εντύπωση. Τον άλλο γιατρό δεν τον έχω γνωρίσει .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
kalhmera koritsia,

ena grigoro kai lito minimataki pou nwmizw oti ta leei ola.ta didimakia mou einai 18 mhnwn kai egw 43 xronwn.apotelesma 11 prospathiwn ena megalo mhdeniko.pados, mastromhnas, soushs,(xashmo xronou kai pollwn euro) eirthe sthn zwh mou o theos MADOUDHS kai twra plew se pelagoi eutyxias.epityxia me thn prwth.

kalh epituxia se oles sas

 

Epeidi to psaxnw gia tin 5h prospatheia... Exw paei ston panto... Yparxei i dynatotita na milisoume me kapok on tropo; se euxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κορίτσια την βοήθεια σας.... Ανεξήγητη υπογονιμότητα

4 εξωσωματικές... Εγκυμοσυνη στην 4η προσπάθεια.. Δυστυχώς διακοπή κύησης λόγω ατελής οστεογενησης στην 13 εβδομαδα... Άλλες 2 εξωσωματικές χωρις αποτέλεσμα... Εγκυμοσυνη με σπερματεγχυση... Δυστυχώς στην 7η εβδομαδα δεν ακούμε καρδιά... Κανω απόξεση...

Και τώρα; Δεν ξέρω τι να κανω;

Εξωσωματικη και που; Σε ποιον;

Δεν αντέχω άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου agiok,

δεν μπορω να σου προτεινω καποιον εξωσωματικο, γιατι ειναι πολυ υποκειμενικο το θεμα.

δεν ξερω τι εξετασεις εχεις κανει. αλλα αν βρεις καποιον καλο γυναικολογο, αιματολογο, ενδοκρινολογο, και οχι απαραιτητα εξωσωματικο, να σε "ψαξει", μηπως βρεθει καποιο θεμα. πριν προχωρησεις στην επομενη εξωσωματικη.

κανενας εξωσωματικος δεν κανει μεγαλη διερευνηση, και ισως αξιζει να το ψαξεις λιγο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου agiok,

δεν μπορω να σου προτεινω καποιον εξωσωματικο, γιατι ειναι πολυ υποκειμενικο το θεμα.

δεν ξερω τι εξετασεις εχεις κανει. αλλα αν βρεις καποιον καλο γυναικολογο, αιματολογο, ενδοκρινολογο, και οχι απαραιτητα εξωσωματικο, να σε "ψαξει", μηπως βρεθει καποιο θεμα. πριν προχωρησεις στην επομενη εξωσωματικη.

κανενας εξωσωματικος δεν κανει μεγαλη διερευνηση, και ισως αξιζει να το ψαξεις λιγο παραπανω.

 

 

Εχώ κάνει όλες τις εξετάσεις και εγω (λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση, όλες τις αιμάτος για ΝΚ, θρομβοφιλια, ΑΝΑ, Λύκου κλπ, θυροειδή, καλλιέργεια κολπικού καρυότυπο, κυστική ίνωση, σαλπιγγογραφία!!!!! - ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ) και ο συζύγος μου (σπερμοδιάγραμμα, καλλιέργεια σπέρματος, κατάτμηση κλπ) και ειναι ΟΛΕΣ ΚΑΛΕΣ!!!!! δεν υπαρχει κανένα πρόβλημα!!!!

ειμαι η περιπτωση!!!! κοριτσια ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας.... Ανεξήγητη υπογονιμότητα

4 εξωσωματικές... Εγκυμοσυνη στην 4η προσπάθεια.. Δυστυχώς διακοπή κύησης λόγω ατελής οστεογενησης στην 13 εβδομαδα... Άλλες 2 εξωσωματικές χωρις αποτέλεσμα... Εγκυμοσυνη με σπερματεγχυση... Δυστυχώς στην 7η εβδομαδα δεν ακούμε καρδιά... Κανω απόξεση...

Και τώρα; Δεν ξέρω τι να κανω;

Εξωσωματικη και που; Σε ποιον;

Δεν αντέχω άλλο...

 

Ακριβώς τα ίδια ανεξήγητη υπογονιμότητα με αποτυχίες αποβολή και παλινδρομες στην αρχή 6εβδομαδες. Το ψάξαμε με πολλές εξετάσεις τίποτα όλα φυσιολογικά κάνοντας υστεροσκοπηση διαπιστώθηκε πολυποδας τον αφαιρούμε προχωράμε σε εξωσωματική μενω έγκυος πάλι στης 6εβδομαδες μάθαμε παλινδρόμησε ο γιατρός λέει δεν υπάρχει άλλη λύση πάρε το χρόνο σου και κάνε μια λαπαροσκοπηση στην οποία είχα ενδομητριωση η οποία μου είπαν είναι εμπόδιο για σύλληψη πριν πάρει ο γιατρός την απόφαση για λαπαροσκοπηση μου είχε πει να κάνω μια εξέταση αίματος ca125 η οποία έδειξε αυξημένους δείκτες όπου έδειχνε ενδομητριωση. Μετά το χειρουργείο κάνω προσπάθεια και ήρθαν 3 θαυματάκια!!!!!

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δεν γνωρίζω για τον Πάντο. Με τον Μαντούδη έμεινα εγκυος σε δίδυμα με την πρώτη σρα 39 μου. Ειχαμε ανεξηγητη υπογονιμότητα. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη απο την αντιμετώπιση και πριν μαθουμε για την εγκυμοσύνη ειχαμε ηδη αποφασίσει με τον σύζυγο ότι για τυχόν δεύτερη προσπάθεια θα παραμέναμε στο ίδιο κέντρο.

Πολύ καλή υποστήριξη και οργάνωση από όλη την ομάδα. Ο Μαντούδης είναι γλυκος ανθρωπος και αυτό βοηθάει ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Μαντουδη ειδαμε κι εμεις θετικη χοριακη με ενα ωαριο απο φυσικο κυκλο στη δευτερη προσπαθεια μας...Εκτος του οτι ο ιδιος ειναι πολυ ηρεμος και προθυμος να εξηγησει οτι κι αν τον ρωτησεις...μειναμε πολυ ευχαριστημενοι κι απο το κεντρο.Τυπικοι στις ωρες των ραντεβου και ανα πασα στιγμη διαθεσιμοι για αποριες στο τηλεφωνο..Ακομα και ο Μαντουδης μου εχει σηκωσει το κινητο Κυριακη πρωι για να τον ενημερωσω οτι με εχει παρει ο υπνος κι εχω κανει την τελικη ενεση με χρονοκαθυστερηση και αφου με ηρεμησε αλλαξε ολες τις ωρες της ωοληψιας για την Δευτερα..Κι εμεις ακομα κι αν δεν πετυχαιναμε με τη δευτερη ειχαμε αποφασισει τουλαχιστον αλλη μια προσπαθεια εκει και σιγουρα πλεον αν θελησουμε ξανα εκει θα ξαναπαμε..

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...