Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΝΟς ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΚΑΙ Τ ΑΥΤΑΚΙΑ


Recommended Posts

Η Μελίνα μου εδω κ μια βδομαδα παραπονιεται οτι την ποναει το μαγουλο απο μεσα και τ αυτακια κι οτι δεν ακουει καλα.πηγαμε στον ωριλα κοιταξε τ αυτια κοιταξε το στομα μην εχει αφθες αλλα τιποτα.η μικρη μου δειχνει οτι ενοχλειται πολυ.τι να ναι αραγε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο διαβαζοντας την περιγραφη ειναι η πρωτιτιδα.

μηπως εκανε προσφατα το εμβολιο και εχει ελαφρα τα συμτωματα?

Ειναι οι γνωστες μαγουλαδες και εχουν πονο στην παρωτιδα(κατω χαμηλα στο μαγουλο) και ο πονος φτανει μεχρι το αυτακι

Θα ελεγα να την πας μεχρι τον παιδιατρο για να εισαι σιγουρη.

περαστικα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη ελειπε ο παιδιατρος μος την πηγα σε καποιον αλλο ο οποιος με τρομοκρατησε.μου ειπε οτι μαλλον εχει παθει ψυξη η κοπελα κι οτι πρεπει να κλεισουμε ραντεβου για ακουογραμμα κ.α εξετασεις στα γιαννενα η στην πατρα.μην τυχον κ της μεινει προβλημα η ακοη.κοντευω να σκασω.παλι μια απο τα ιδια.στο τρεξιμο.δεν ξερω τι αμαρτιες πληρωνω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ςΟς η κατασταση επιμενει.εχουμε αλλαξει 3 αντιβιωσεις κ τιποτα.τρεχει λιγο τ αυτακι της υγρο.μου ειπαν για ωτιτιδα κ μολυνση.εχει κ μειωμενη ακοη.θελω την εμπειρια σας απο ωτιτιδες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι μαγουλαδες -που με τα συμπτωματα ετσι μοιαζει- και ειναι ωτιτιδα να σου πω οτι και εγω και ο αδερφος μου τις περασαμε παμπολες φορες μικροι... μια χαρα τα αυτακια μας τωρα. κανενα προβλημα.

ο μεγαλος φετος μου εκανε 2 φορες, και την 1η δεν ειχε πονο αλλα δεν ακουγε και με τρελλανε. στην εξεταση εδειξε υγρο που το προλαβαμε εγκαιρα και δεν εγινε ζελε να χρειαστει εγχειρηση. με αντιβιωση μας περασε και ολα καλα. ξαναεκανε αλλη μια ωτιτιδα αργοτερα, οχι κατι σοβαρο ομως, και θα παμε για ενα απλο τσεκ πριν ανοιξουν τα σχολεια παλι στον ωρλ.

ο παιδιατρος δεν θα μπορεσει να κανει κατι περα της αντιβιωσης. αν ειναι πχ απλα να καθαρισει το αυτι του θα το κανει αλλιως η καλυτερη εξεταση αλλα και απαντηση θα ειναι απο τον ωρλ.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...