Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αλέκα καλημέρα

Κι εγώ έχω μεγάλη ιστορία με την μικρή μου

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=67771#67771

Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου βαρέθηκε να την σέρνουμε από γιατρό σε γιατρό και δε θέλει να την πάμε σε πνευμονολόγο

Λέει ότι θα κάνουμε το Flixotide & Sungulair όπως μας έχουν πεί και θα τις φυγει με τα χρόνια (όταν θα αναπτύξει αντισώματα)....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μηπως ξερετε αν αυτες οι συχνες ιωσεις με το βηχα κ.τ.λ οδηγουν σε μονιμο ασθμα? :?: αλεκα εγω δινω αερολιν παντα αλλα καποιες νυχτες εχω δωσει soldesanil

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε αν αυτες οι συχνες ιωσεις με το βηχα κ.τ.λ οδηγουν σε μονιμο ασθμα? :?: αλεκα εγω δινω αερολιν παντα αλλα καποιες νυχτες εχω δωσει soldesanil

 

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΗΧΑ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ.ΕΑΝ ΠΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΠΑΙΔΟΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΞΕΓΩ SOLDESANIL Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε ιστορικό με άσθμα και ούτε από αλλεργίες.

Η μικρή μου έχει χρόνιο αλλεργικό άσθμα και της έχουμε δώσει αρκετές φορές soldesanil (το οποίο είναι κορτιζόνη). Είδαμε καλυτέρευση για 2 -3 ημέρες και μετά πάλι τα ίδια.

 

Τελικά τα παιδιά δεν έχουν αναπτύξει ακόμη αντισώματα και τα επηρεάζει πολύ η μόλυνση στο περιβάλλον μας.

 

Θέλει να κάνουμε υπομονή και υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Αλέκα καλημέρα

Κι εγώ έχω μεγάλη ιστορία με την μικρή μου

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=67771#67771

Το θέμα είναι ότι ο άντρας μου βαρέθηκε να την σέρνουμε από γιατρό σε γιατρό και δε θέλει να την πάμε σε πνευμονολόγο

Λέει ότι θα κάνουμε το Flixotide & Sungulair όπως μας έχουν πεί και θα τις φυγει με τα χρόνια (όταν θα αναπτύξει αντισώματα)....

 

ROYLITSA ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ? ΤΟ SINGULAIR ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΙΝΑΙ " ΑΘΩΟ".ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ.ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ FLIXOTIDE Ο ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΠΕΡΙΤΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΤΟ FLIXOTIDE ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ.ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ? ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΠΡΟΩΠΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΥΣ

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρούλα μου είναι σχεδόν 21 μην.

Όπως έχω ήδη γράψει το πρόβλημα ξεκίνησε από 10 μην με πολλές μύξες και μετά με πολύ βήχα. Έκανε και ακροαστικά. Ο γιατρός μας έδινε την μία αντιβίωση/θεραπεία μετα την άλλη. Ήρθε το καλοκαίρι και πήγαμε Κέρκυρα όπου το παιδί χειροτέρεψε. Την πήγαμε σε μία παιδίατρο όπου πάλι θεραπεία χωρίς αποτέλεσμα. Έτυχε να περάσουμε απο το τοπικό κέντρο υγείας για την γιαγιά μου και ζητήσαμε την γνώμη τους, Εκεί μας 'εδωσαν το singulair οπότε τα ακροαστικά άρχισαν να υποχωρούν.

 

Επιστρέφοντας στην Αθήνα πήγαμε πάλι στην παιδίατρο. Μας έδωσε πάλι μία σειρά από θεραπείες και στο τέλος αφού τα "έφτισε" η γυναίκα μας έστειλε στο Παιδων για έλεγχο ινοκυστικής νόσου. 2 φορές πήγαμε και τις δύο φορές αμφίβολο το αποτέλεσμα. (Εντω μεταξύ όλες οι άλλες εξετάσεις ήταν πολύ καλές και η ακτινογραφία θώρακος που είχε λίγα ευρήματα ήταν μάλλον απο τα ακροαστικά). Μας στέλνουν να κάνουμε τεστ DNA περιμένουμε 1 μήνα τα αποτελέσματα - ευτυχώς όλα καλά.

 

Μετά μπαίνουμε στη διαδικασία για έλεγχο αντιγόνων και αλλεργικές εξετάσεις με μόνο εύρημα μέτρια αλλεργία στο αυγό. Πάμε σε αλλεργιολόγο. Μας δίνει θεραπεία για την αλλεργική ρινίτιδα και μας λέει ότι δεν φταίει το αυγό και ότι έχει αλλεργική αντίδραση στις ιώσεις. Σημ το παιδί δεν έχει αρρωστήσει όλο το χειμώνα...

 

Οπότε πάλι από την αρχή στην δική μας παιδίατρο.

 

Με την μικρή να κάνει αερολίν, flixotide & singulair (10 μήνες σταθερά + τις υπόλοιπες θεραπείες). Τώρα της σταμάτησα το αερολίν και κάνει flixotide & singulair σαν "συντήρηση". Βέβαια το παιδί από 10 μην. δεν έχει καθαρίσει από τα φλέματα. Στο τέλος μας είπαν να μην ασχολούμαστε τόσο πολύ και να αφήσουμε το παιδί να του φύγουν με τον καιρό.

 

Εγώ φοβάμαι μήπως αυτές οι εκκρίσεις της αφήσουν πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παιδί πέρνει 10 μήνες Flixotide, Aerolin & 8 μην Singulair

Tώρα έχει πεί η παιδίατρος συντήρηση Flixotide & Singulair. Έχω ρωτήσει άν αυτά την καλύπτουν δεδομένου ότι έχει μονίμως φλέμμα και λέει ότι αυτά την προστατέυουν ώστε να μην της αφήσουν κάτι αργότερα.

 

Τώρα τι να σου πώ...

 

Και οι άλλοι αυτά έλεγαν. Δεν είναι ότι μείναμε στην μία άποψη και δεν το ψάξαμε. Συνολικά την έχουν δεί 5 διαφορετικοί γιατροί.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να καθαρίσει επιτέλους το παιδάκι μου και να υσηχάσει από αυτό το ύπουλο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παιδί πέρνει 10 μήνες Flixotide, Aerolin & 8 μην Singulair

Tώρα έχει πεί η παιδίατρος συντήρηση Flixotide & Singulair. Έχω ρωτήσει άν αυτά την καλύπτουν δεδομένου ότι έχει μονίμως φλέμμα και λέει ότι αυτά την προστατέυουν ώστε να μην της αφήσουν κάτι αργότερα.

 

Τώρα τι να σου πώ...

 

Και οι άλλοι αυτά έλεγαν. Δεν είναι ότι μείναμε στην μία άποψη και δεν το ψάξαμε. Συνολικά την έχουν δεί 5 διαφορετικοί γιατροί.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να καθαρίσει επιτέλους το παιδάκι μου και να υσηχάσει από αυτό το ύπουλο πράγμα.

 

 

Θα το ερευνήσω προσωπικά και θα σου πώ μέχρι αύριο :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ

:)

ROYLITSA MOY ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑRTEMOYLA ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΒΡΟΓΧΙΟΛΙΤΙΔΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ ΣΕ ΒΡΟΓΧΟΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ "ΠΑΡΘΕΝΟΣ" ΑΠΟ ΑΝΤΙΒΙΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΙΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΓΙΑ ΑΠΛΟ ΒΗΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΣΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω

Αλλα πές μου εσύ τι θα έκανες αν αυτό σου έλεγαν όλοι οι γιατροί και άν το παιδί δεν είχε έναν απλό βήχα αλλά ένα χρόνιο βήχα παραγωγικό.

 

Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να πάω το κοριτσάκι μου σε ομοιοπαθητικό ενώ ο άντρας μου είναι κάθετος σε αυτό και πολλές φορές φτάνουμε σε συγκρούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω

Αλλα πές μου εσύ τι θα έκανες αν αυτό σου έλεγαν όλοι οι γιατροί και άν το παιδί δεν είχε έναν απλό βήχα αλλά ένα χρόνιο βήχα παραγωγικό.

 

Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να πάω το κοριτσάκι μου σε ομοιοπαθητικό ενώ ο άντρας μου είναι κάθετος σε αυτό και πολλές φορές φτάνουμε σε συγκρούσεις.

 

ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΑΣΘΜΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΨΑΞΕΙ :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείς και σε άλλες μου απαντήσεις δεν μας έχουν δώσει σαφή απάντηση (μερικοί λένε αλλεργικό άσθμα).

Γενικά έχω καταλάβει ότι είναι πολύ δύσκολο να βγάλουν οι γιατροί κάποιο σαφές συμπέρασμα όταν το παιδί έχει πρόβλημα με το αναπνευστικό. Και πίστεψέ με το έχω ψάξει πολύ - μέχρι και από συγγράμματα....

Εγώ δεν είχα πότέ να κάνω με φάρμακα (απ'όσο με θυμάμαι) και αυτό που συμβαίνει τώρα με το παιδάκι μου, μου φαίνεται αδιανόητο.¨΄Οτι δηλ. κανένα φάρμακο δεν έχει αποτέλεσμα πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δείς και σε άλλες μου απαντήσεις δεν μας έχουν δώσει σαφή απάντηση (μερικοί λένε αλλεργικό άσθμα).

Γενικά έχω καταλάβει ότι είναι πολύ δύσκολο να βγάλουν οι γιατροί κάποιο σαφές συμπέρασμα όταν το παιδί έχει πρόβλημα με το αναπνευστικό. Και πίστεψέ με το έχω ψάξει πολύ - μέχρι και από συγγράμματα....

Εγώ δεν είχα πότέ να κάνω με φάρμακα (απ'όσο με θυμάμαι) και αυτό που συμβαίνει τώρα με το παιδάκι μου, μου φαίνεται αδιανόητο.¨΄Οτι δηλ. κανένα φάρμακο δεν έχει αποτέλεσμα πάνω της.

 

Τι σημαίνει δεν έχουν δώσει σαφή απάντηση Ρουλιτσα... Σαφή θεραπεία όμως δίνουνε..... και σαφέστατα πιο πολύ αντιβιωτικά. Οχι να το ψάξεις καλυτερα και να απαιτήσεις ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ και τότε να κάνεις την πιο σαφή Θεραπεία. ... και ακόμη πιο σαφή να είναι η υπογραφή τους.

 

Ακου 10 μήνες με Κορτιζονούχα... Συνέχεια? ή ανα τακτά διαστήματα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν λέω σαφή απάντηση εννοώ ότι ο κάθε ένας γιατρός το λέει με διαφορετικό όνομα είτε αλλεργικό ασθμα είτε αλλ.βρογχιτιδα.

 

Και δυστυχώς ναι - τα πέρνει συνέχεια (2 πατησιές πρωί και 2 το βράδυ) και 1 φακελάκι singulair κάθε απόγευμα.

 

Και όλοι στην αρχή ειδικά της έδιναν θεραπείες συνέχεια γιατί κανένα αντιβιωτικό δεν είχε αποτέλεσμα

 

Κι έτσι κατέληξε να πέρνει αυτά που πέρνει και τα οποία όπως μας έχουν πεί μέχρι το καλοκαίρι θα συνεχίσει να τα πέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω σαφή απάντηση εννοώ ότι ο κάθε ένας γιατρός το λέει με διαφορετικό όνομα είτε αλλεργικό ασθμα είτε αλλ.βρογχιτιδα.

 

Και δυστυχώς ναι - τα πέρνει συνέχεια (2 πατησιές πρωί και 2 το βράδυ) και 1 φακελάκι singulair κάθε απόγευμα.

 

Και όλοι στην αρχή ειδικά της έδιναν θεραπείες συνέχεια γιατί κανένα αντιβιωτικό δεν είχε αποτέλεσμα

 

Κι έτσι κατέληξε να πέρνει αυτά που πέρνει και τα οποία όπως μας έχουν πεί μέχρι το καλοκαίρι θα συνεχίσει να τα πέρνει.

 

Εχω την εντύπωση οτι το singulair το δίνουν προληπτικά σε κρίσεις ασθματικής βρογχίτιδας ακριβώς για να μην προχωρήσει αλλά επειδή δεν μπορώ να βρώ τον γιατρο μου τώρα θα σου απαντήσω επίσημα αύριο.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ρουλίτσα όπως σου είπα θα επανέλθω δριμύτερη....

 

Λοιπόν το Singulair είναι όπως σού είπα για πρόληψη άσθματος και είναι δυνατόν να χορηγείται για 10 μήνες περίοδος χορήγησης απο Σεπτέμβριο μέχρι και Ιούνιο .....τώρα το flixodite είιναι υπερβολικό να χορηγείται για 10 μήνες το ανώτερο διάστημα είναι 2 μήνες ... Πέστο στον γιατρό σου, γιατί όπως ξέρεις η χορήγηση κορτιζονούχων παραπάνω απο 2 μήνες δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Εχω εμπιστοσύνη στον Γιατρό μου διότι μας γλύτωσε πολλές φορές απο το νοσοκομείο και είναι ειδικός νεογνολόγος.

 

Και οχι μόνο πιστεψέ με με τον Χρηστάκη μου τα εχω δει ολα..

Απο 1 μηνών μού έκανε βρογχιολίτιδες- βρογχιτιδες μέχρι πριν ένα μήνα που έκανε μεσα σε ένα μήνα 3 βρογχοπνευμονίες και η μία υπο αντιβίωση.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ρουλίτσα όπως σου είπα θα επανέλθω δριμύτερη....

 

Λοιπόν το Singulair είναι όπως σού είπα για πρόληψη άσθματος και είναι δυνατόν να χορηγείται για 10 μήνες περίοδος χορήγησης απο Σεπτέμβριο μέχρι και Ιούνιο .....τώρα το flixodite είιναι υπερβολικό να χορηγείται για 10 μήνες το ανώτερο διάστημα είναι 2 μήνες ... Πέστο στον γιατρό σου, γιατί όπως ξέρεις η χορήγηση κορτιζονούχων παραπάνω απο 2 μήνες δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ FIXOTIDE.ΥΠΕΡΒΟΛΗ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟ ΑΣΘΜΑ ΚΑΝΑΤΕ? ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΒΗΧΑ? ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Έχουμε κάνει αλλεργικές εξετάσεις και δεν έχει κάποια ένδειξη - μόνο μέτρια αλλεργία στο αυγό που το κόψαμε κι αυτό προληπτικά για 1 μήνα περίπου χωρίς καμία βελτίωση (οπότε η αλλεργιολόγος είπε ότι δεν είναι από αυτό). Μάλιστα μας είπε ότι είναι αλλεργική αντίδραση στις ιώσεις!!! (Σημ 1 το παιδί δεν έχει αρρωστήσει ούτε μία φορά το χειμώνα) (Σημ2 η συγκεκριμένη αλλεργιολόγος είναι από τους κορυφαίους αλλεργ. στην Ελλάδα και η απάντηση που μας έδωσε ήταν πολύ γενική, Επίσης ενώ της είπαμε για το Flixotide ότι το πέρνει τόσο καιρό μας είπε να αυξήσουμε τη δόση για 14 ημέρες και μετά πάλι με την παλιά δόση).

 

Τέλος πάντων.

Κορίτσια θα το πώ στην παιδίατρό μου πάλι να δώ τι θα μου πεί.

 

Πάντως είναι τραγικό να μην υπάρχουν φάρμακα τα οποία να βοηθούν αποτελεσματικά.

Link to comment
Share on other sites

EYXOMAI OΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΑΛΙ ΒΗΧΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΤΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ.ΕΓΩ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΒΗΧΕΙ ΠΟΛΥ ΞΕΚΙΝΑΩ BEROVET.ΚΑΙ IΣΩΣ ΛΙΓΟ ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΑΝΤΙS H PROSPAN.(ΟΡΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ )ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥΣ ΒΡΟΓΧΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΩΣΟΥΛΑ 'Η ΜΥΞΟΥΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΒΗΧΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΟΙ ΒΡΟΧΓΟΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΒΗΧΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.

Υ.Γ.: ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ FIXOTIDE ΤΟ ΚΟΒΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΧΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΩΝ 50 Ή ΤΩΝ 125?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πάντως είναι τραγικό να μην υπάρχουν φάρμακα τα οποία να βοηθούν αποτελεσματικά.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Της δίνουμε των Flixotide50.Είναι ακόμη μικρούλα για το 125. Berovent έπερνε συνέχεια αλλά τώρα που το καταργήσανε της δίναμε Aerolin το οποίο έχουμε κόψει εδώ και 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

 

εμείς έχουμε φτάσει στο σήμειο που έχουμε αγοράσει και νεφελοποιητή!!

και κανουμε αμπούλες Aeroli & Flixotide

δεν θέλω να σε απαλπίσω όμως ο δικός μου με το που ξεκινήσει συνάχι την επόμενη έχει βήχα αλλά γαιδουρόβηχα!!!

είναι 5 χρονών και όλα ξεκίνησαν πέρυσι που ξεκινήσαμε παιδικό σταθμό ...

κάποια στιγμή πήρε και singulair είναι μασώμενα χάπια ( παιδιά βοήθησαν όσο δεν φαντάζεστε) τώρα είμαστε με τον νεφελοποιήτη αγκαλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνει συνέχεια flixotide & aerolin?

 

Εμάς τελικά μας είπε πάλι η παιδίατρος να συνεχίσουμε κανονικά το flixotide τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι.

 

Τις τελευταίες 3 ημέρες η μικρή μπούκωσε και ο βήχας χειροτέρεψε οπότε κάνει και aerolin πάλι.

 

Ο γιατρός σας τι σας λέει? Πότε θα του φύγει του μικρού?

 

Πηγαίνει ακόμη παιδικό?

 

Η μικρή μου δεν έχει ξεκινήσει ακόμη. Ελεγα να αρχίσει από Σεπτέμβρη αλλά με αυτά που ακούω μάλλον θα την κρατήσω σπίτι ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...