Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

3 χρονων αγορι και παιχνιδια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Έχουμε ένα διώροφο πάρκιν από το elc, εδώ και τρία χρόνια, που του έχουν βγάλει τα μάτια και το παίζουν ακόμα και οι μεγάλοι (το είχα πάρει δώρο στα δεύτερα γενέθλια του μεσαίου) και ο μικρός. Εγγύηση, κάθονται και παίζουν ώρα.

Και οι ξύλινες γραμμές για τραινάκι είναι ωραίες και μπορείς κάθε χρόνο να τις επεκτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα διώροφο πάρκιν από το elc, εδώ και τρία χρόνια, που του έχουν βγάλει τα μάτια και το παίζουν ακόμα και οι μεγάλοι (το είχα πάρει δώρο στα δεύτερα γενέθλια του μεσαίου) και ο μικρός. Εγγύηση, κάθονται και παίζουν ώρα.

Και οι ξύλινες γραμμές για τραινάκι είναι ωραίες και μπορείς κάθε χρόνο να τις επεκτείνεις.

nai kai εγω εχω το παρκιν:D

τωρα σκεφτομαι να παρω το τρενο τομας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το parking. Πολύ έπαιξε και παίζει. Και το τρενάκι THOMAS. Με αυτό παίζει ακόμα περισσότερο. Είναι πολύ καλό και μπορείς να παίρνεις και γραμμές και άλλα τρένα της σειράς και να το επεκτείνεις. Πολύ το εχει χαρεί από τα προηγούμενα χριστουγεννα που το πήραμε. Είναι από λίγα παιχνίδια που ασχολείται σχεδόν κάθε μέρα έστω και λίγο. Φυσικά και το ποδήλατο είναι μία λύση.

Link to comment
Share on other sites

γεια!

με τι παιχνιδια παιζουν τα παιδια σας σε αυτη την ηλικια?

τι τα αγοραζεται?

δωστε μου ιδεες:mrgreen:μια και πλησιαζουν τα χριστουγεννα!!!

 

αυτοκινητακια/ τρενάκια

μαρκαδορους

πλαστελίνες

παζλ

πατινι

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω απο που εχετε παρει τα παιχνιδια της εταιρειας elc?

Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ!!

Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το parking. Πολύ έπαιξε και παίζει. Και το τρενάκι THOMAS. Με αυτό παίζει ακόμα περισσότερο. Είναι πολύ καλό και μπορείς να παίρνεις και γραμμές και άλλα τρένα της σειράς και να το επεκτείνεις. Πολύ το εχει χαρεί από τα προηγούμενα χριστουγεννα που το πήραμε. Είναι από λίγα παιχνίδια που ασχολείται σχεδόν κάθε μέρα έστω και λίγο. Φυσικά και το ποδήλατο είναι μία λύση.

 

ποιό μοντέλο εννοείς τρενάκι? Δεν τα ξέρω και πολύ καλά...Αλλά με ενδιαφέρει για το μικρό μου

Link to comment
Share on other sites

ΤHOMAS το τρενάκι λέγεται. Έχει διάφορες μηχανές, βαγόνια και γραμμές και κάθε τόσο συμπληρώνουμε και κάτι. Λειτουργεί με μπαταρίες. Τώρα που μεγαλωσε λίγο του πήραμε και γέφυρα και μπορεί να τα συνδυάσει όλα. Ξεκινήσαμε με ένα μικρό κύκλο και τώρα έχουμε ολόκληρο δίκτυο. Είναι πολύ γνωστό. Σχεδόν όλα τα παιχνιδομάγαζα το έχουν. Και αντοχής μέχρι στιγμής δεν έχει σπάσει ούτε γραμμούλα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω απο που εχετε παρει τα παιχνιδια της εταιρειας elc?

Έχει δικά του μαγαζιά, συστεγάζονται και με τα mothercare πολλές φορές.

 

Εκτός από τα τρενάκια thomas υπάρχουν και τα brio που είναι λίγο πιο οικονομικά και συνδυάζονται και με τα thomas. Και στο lego στην Ερμού έχει ξύλινες γραμμές και μάλιστα με διασταυρώσεις.

Όλες οι ξύλινες γραμμές κουμπώνουν μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ νομίζω οτι ο Αι Βασίλης βρηκε τι δώρο θα φέρει στο Θάνο μου!!!:D

Ακόμα "πλάνο "(αεροπλάνο) ζητά, αλλά μεχρι τα Χριστούγεννα..... θα γίνει τρένο:mrgreen: (φανταστείτε τι πεθερά θα γίνω....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις εχουμε το τρενακι του ΙΚΕΑ που ειναι το πιο οικονομικο πηραμε και τα 2 σετ και ειναι τελειο και παιζει συνεχεια.Εχει ατελειωτους συνδιασμους!!!Και μαζευεται σε 1 λεπτο και το πετας σε ενα κουτι μιας και ειναι ολα ξυλινα και δεν σπανε με τιποτα!

Επισης παιζει πολυ με αυτοκινητακια λεω τωρα να του παρω το hot wheels γκαραζ.

Αλλες αγαπημενες ασχολιες παζλ και playdooh.

Παντως μερικες φορες τα πιο φτηνα πραγματα τα κανουν χαρουμενα ο δικος μου τρελενεται για μπαλονια(παιζει τενις με την μυγοσκοτωστρα!)φουσκες με σαπουνονερο και σπιτακια με τα μαξιλαρια.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...