Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Για να δουμε αν βγαινει...


elenik

Πεφτει μεσα το κινεζικο στο φυλλο?  

645

  1. 1. Πεφτει μεσα το κινεζικο στο φυλλο?



Recommended Posts

Αν αφήσω την ηλικία σύλληψης χωρίς να προσθέσω τους 9 μήνες που λέει τότε το αποτέλεσμα είναι σωστό..

Αν προσθέσω τους 9 μήνες τότε είναι λάθος... :?:?

Επίσης..μας διέψευσε η κοιλιά μου (η μέση είναι δαχτυλίδι και η κοιλιά είναι μυτερή) και ο σταυρός μου έβγαζε αγόρια....αυτό με το ψαλίδι δεν το δοκίμασα.... :):)

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

εμενα που η κοιλια μου ειναι γυρω γυρω απλωμενη και δεν ειναι ομοιομορφη, ολοι μου λενε αγορι.

οτι δηθεν στα κοριτσια η κοιλια ειναι μικρουλα πιο ομορφη και μαζεμενη ψηλα. τι πιστευετε εσεις γι' αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

Εεεε....νόμιζα πως έχω υψηλό IQ αλλά τελικά οι κινέζοι με έβγαλαν off... Μηπως σε κάποιες βγαίνει λάθος αυτό το σύστημα γιατί το υπολογιζουν με λαθος τρόπο; Δεν καταλαβαίνω πως βγαίνει :oops: ...

Για παράδειγμα: εγώ έχω σύλληψη ας πούμε 12-08 υπολογιζω α) την ηλικία μου εκείνη τη χρονική στιγμή που ήταν 33,6 + 9 μήνες = 34,3 δηλ πάω στον πίνακα 34 και μήνα Μάρτιο; ή β) είχαμε Δεκέμβριο και ήμουν 33 οπότε κοιτάω 9 μηνές μετά δηλ Σεπτέμβριο στην ηλικία των 34; !!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι έχεις? Εγώ για σένα το υπολογίζω ως εξής: Όταν έμεινες εγκυος ήσουν 33. Πας στο 33 λοιπόν. Έμεινες εγκυοε Αυγουστο. πας και στον Αυγουστο. Και από εκεί μετράς +9..

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκι έχεις? Εγώ για σένα το υπολογίζω ως εξής: Όταν έμεινες εγκυος ήσουν 33. Πας στο 33 λοιπόν. Έμεινες εγκυοε Αυγουστο. πας και στον Αυγουστο. Και από εκεί μετράς +9..

 

Αρα η β μεθοδος... ΟΚ... Ολοι λένε ότι εχω αγοράκι, όμως εγώ θέλω κοριτσάκι. Αν βγει αληθινό το τεστάκι, θα πιω στην υγεια σας (και στων Κινέζων, τους αξιζει...)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι έχεις? Εγώ για σένα το υπολογίζω ως εξής: Όταν έμεινες εγκυος ήσουν 33. Πας στο 33 λοιπόν. Έμεινες εγκυοε Αυγουστο. πας και στον Αυγουστο. Και από εκεί μετράς +9..

 

Αρα η β μεθοδος... ΟΚ... Ολοι λένε ότι εχω αγοράκι, όμως εγώ θέλω κοριτσάκι. Αν βγει αληθινό το τεστάκι, θα πιω στην υγεια σας (και στων Κινέζων, τους αξιζει...)

 

Θα ήθελα να μάθω πάντως για σένα!! :D Είσαι τώρα στον 3ο ε; Με το καλό. Σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ...εχω αγωνια...

Εσυ βλεπω κοντευεις, με το καλο ολα να πανε τελεια!!!

 

Ναι, κοντεύω! Όπως μου είπε και η αδερφή μου σήμερα..38 και σήμερα! :D Έχω και εγώ αγωνία και πιστεύω να πάνε όλα καλά! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σαν και τη δική μου!!! :D

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με εμένα το κινέζικο έπεσε έξω .

Έλεγε κορίτσι και έκανα αγόρι.

 

Αυτό που λένε όμως ότι αν συλλάβεις την πρώτη γόνιμη μέρα κάνεις αγοράκι και αν συλλάβεις την δεύτερη ή την τρίτη κάνεις κοριτσάκι ,

Αυτό μου βγήκε !!

Ήξερα ότι η σύλληψη έγινε την πρώτη μέρα και έκανα αγοράκι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με εμένα το κινέζικο έπεσε έξω .

Έλεγε κορίτσι και έκανα αγόρι.

 

Αυτό που λένε όμως ότι αν συλλάβεις την πρώτη γόνιμη μέρα κάνεις αγοράκι και αν συλλάβεις την δεύτερη ή την τρίτη κάνεις κοριτσάκι ,

Αυτό μου βγήκε !!

Ήξερα ότι η σύλληψη έγινε την πρώτη μέρα και έκανα αγοράκι .

 

Εγώ συνέλαβα την επόμενη μέρα από τη γόνιμη και θα κάνω αγόρι!

Επίσης, ο "σταυρός" έβγαζε κορίτσι! Οπότε όλα είναι σχετικά!!! :D

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συζητηση ακουσα οτι αυτο με τη συλληψη λειτουργει ως εξης.Αν λεει το σπερμα μεινει στη μητρα αλλαζει και γινεται θηλικο. Αν τα ωαρια υπαρχουν την ωρα της σπερμετεχησης και γινει απευθειας η συλληψη τοτε εχουμε αγορι. Σε μενα βγηκε διοτι η μερα που εγινε ηταν πριν τη γονιμη. Ελπιζω να καταλαβατε τι λεω...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια δεν ξέρω αν σε μένα θα πιάσει γιατί ακόμα δεν έχω μάθει φύλο του μωρού μου αλλά υπολόγισα για τη μάνα μου και βγαίνουν πράγματι εγώ κορίτσι και μετά αγόρι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω πως προσθετουμε τους 9 μηνες δηλαδη ας πουμε στην συλληψη ημουνα 24 χρονων και 2 μηνων εκει προσθετω τους 9 μηνες και ειμαι 24 και 11 μηνων αρα ποια ηλικια θα βαλω 24 ή 25 ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω εχω αυτη την απορια..Εχω γεννηθει τον Ιουλιο '78.Οταν εμεινα εγκυος ημουν 29 και 7 μηνων περιπου κι οταν γεννησα ημουν 30 και 4 μηνων περιπου..Πως τα υπολογιζουμε σε αυτη την περιπτωση?Καταρχην τον μηνα της συλληψης βαζουμε η τον μηνα της γεννησης του μωρου?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ οτι καταλαβαινω, βαζουμε την ηλικια μας οχι οταν μειναμε εγκυες αλλα οταν γεννησαμε, ενω στο μηνα βαζουμε το μηνα που εγινε η συλληψη.Αρα κορινακι εσυ θα βαλεις 30. Ετσι το εκανα και μου βγηκε σωστο, αν και μπορει να ηταν και τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι,μου βγαζει κοριτσακι,ενω εχω αγορακι.Αν ομως δεν προσθεσω τους 9 μηνες και παω με βαση 29 χρονων τοτε ειναι σωστο γιατι η συλληψη εγινε φλεβαρη..Σ ενα αλλο κινεζικο παντως μου βγηκε αγορι..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...