Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Baby Swimming


Recommended Posts

Αφροδίτη πόσο χρονών είναι το παιδάκι σου ??

για babyswimming ενδιαφέρεσαι ??

γιατι το κολυμβητρήριο αργυρουπολης ειναι πολύ καλό και εχει και καλές τιμες ....

αλλα εχει για παιδακια απο 4 και πανω .

εκει θα παει η δική μου του χρόνου ...εκει παω και γω ... και γενικα ειμαι πολύ ευχαριστημένη απο το κολυμβητήριο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 609
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα...ο δικός μου είναι δεκα μηνών και ρώτησα την Παρασκευή που πέρασε στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας σχετικά με το θέμα. Τα μαθήματα του δήμου είναι για μεγαλύτερες ηλικίες, νομίζω 3 και τεσσάρων μηνών, οπότε δε ρώτησα καν τιμές. Για μωρά μου είπαν ότι σχηματίζονται γκρουπ μόνο από ιδιωτικούς συλλόγους και για πληροφορίες να τηλεφωνήσω τη Δευτέρα 13/09. Μόλις μάθω θα σας ενημερώσω.

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει. Το κολυμβητήριο της Γλυφάδας (το Δημόσιο) έχει babyswimming, κοστίζει ο μήνας 60 ευρώ με 2 φορές την εβδομάδα 45 λεπτά. Πήγαινα πέρισυ στη Γλυφάδα την κόρη μου και μπορώ να έχω άποψη. Ξεκινάνε απο 6 μηνών έως 3,5 ετών.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πήγαινες (θα ξαναπάς; ) μπορείς να μας πεις ωράρια και μέρες; Καθαριότητα της πισίνας;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

πρώτον ότι δεν έχει οριστική άδεια από την Νομαρχία και άρα ούτε το νερό ελέγχεται, ούτε έχουν κάποιο έλεγχο γενικότερα, ότι στις μέρες που οι εκπαιδεύτριες έχουν περίοδο δεν πέφτουν μέσα στο νερό και άρα δεν υπάρχει η ασφάλεια του ενός επιπλέον ατόμου, ότι η όλη κατασκευή είναι πρόχειρη και πχ τα πλακάκια στον χώρο που αλλάζεις τα μωρά γλυστράει πολύ και διάφορα τέτοια..

 

 

Δεν νομίζω να λειτουργεί τόσο καιρό και να κόβει κανονικά αποδείξεις χωρίς να έχει άδεια από την νομαρχία, μπορεί και να ισχύει όμως, δεν το αποκλείω με το κράτος που (δεν) έχουμε. Άσε που το να έχεις άδεια από τη Νομαρχία δεν νομίζω οτι σημαίνει οπωσδήποτε οτι θα ελέγχεται τακτικά το νερό ή ότι άλλο σου είπαν οτι ελέγχεται αλλού..

 

Όλα τα πλακάκια γλυστράνε όταν είναι βρεγμένα, ακόμα και στο μπάνιο σου, δεν νομίζω να βρεις αποδυτήρια κολυμβητηρίου με ξύλινο ή λαστιχένιο πάτωμα (τουλάχιστόν όχι στα δημόσια)..

 

Οι εκπαιδεύτριες δεν είναι εκεί για να σου κρατάνε το μωρό αλλά για να σε κατευθύνουν στο πως θα το κρατήσεις και θα εκτελέσεις την άσκηση... προφανώς αν έχουν περίοδο ή άλλο γυναικολογικό πρόβλημα (π.χ. μόλυνση) καλά κάνουν και κάθονται έξω αφού μπορούν και από έξω να κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν...

 

Όπως σου έγραψα και στο ΡΜ, η ασφάλεια του μωρού στο νερό είναι το κύριο μέλημα και ευθύνη του ίδιου του γονιού..... πολύ τραγικά στα είπε η φίλη σου, μήπως η φίλη σου δουλεύει σε άλλη ιδιωτική πισίνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτό πάμε και εμεις εδω και 2 χρονια με τον γιο μου που ειναι τωρα 2 χρονων και 7 μηνων. Το προβλημα είναι οτι ηθελα να παω και την κορη μου και η παδιατρος μου ειπε οχι πριν γινει 7-8 μηνων για ωτιτηδες και κολπιτηδες. Εχει καμια μαμα εμπειρια απο κοριτσιστικο baby swimming? αντιμετωπισατε αρρωστειες?

Link to comment
Share on other sites

Μελίνα είναι κοντά 18 μηνών, σκέφτομαι για το ΟΑΚΑ αλλά θα το ψάξω λίγο. Θέλω να τον πάω απο τώρα που είναι μικρός γιατί είναι πολύ ζωηρός και θέλω του χρόνου να είμαι στη θάλασσα πιο χαλαρή.

Link to comment
Share on other sites

Aeriko,

 

Φέτος είμαστε λίστα για του Αλίμου γιατί πλέον μεγαλώσαμε και δεν κάνουμε baby swimming. Είμασταν 2 χρόνια στου Αλίμου, και 1 εξάμηνο στη Γλυφάδα. Έχω πάει για δοκιμαστικό και στις Γοργόνες και μάγκες, πολύ καλά ήταν αλλα ήταν πολύ μακριά για εμάς και λίγο ακριβό. Στη Γλυφάδα εχει Παρασκευή 20.00, Σάββατο 16.00 και Κυριακή 11.00. Εχει σχετικά μεγάλη πισίνα και το καλό ειναι οτι ειναι σε εσωτερικό χώρο και δεν βγαίνει το παιδί εξω για να πάει στα αποδυτήρια όπως στου Άλίμου και στης Ηλιούπολης που παρόλα αυτά δεν με ενοχλούσε καθόλου, ούτε το παιδί γιατι ήταν 5 βήματα.

 

Η καθαριότητα είναι ενα θέμα στη Γλυφάδα, περισσότερο γιατί οι γονείς δεν το τηρούσαν. Μπαίνανε μέσα χωρίς σκουφάκι και χωρίς να έχουν κάνει ντους πρώτα. Εμένα αυτό με ενοχλούσε τρομερά. Βέβαια ο καθένας το βλέπει διαφορετικά. Αν εξαιρέσεις αυτό ήταν αρκετά καλά στη Γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε 3 μηνών και κάναμε το πρώτο μας μάθημα στο "Γοργόνες και Μάαγκες". Πολύ καλή οργάνωση _αποδυτήρια κτλ, κανόνες υγιεινής που τειρούντε . Λίγο τσιμπιμένη η τιμή αλλά πολύ ικανοποιημένη. Συνολιή άποψη στο τέλος τησ χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

marilu σε ευχαριστώ πολύ. Μας βλέπω για τις Γοργόνες και Μάγκες ως πιθανότερο... θα πάω και μια βόλτα από του Αγ. Δημητρίου που έχουν γράψει κάποιες κοπέλες και θα σας ενημερώσω με νεώτερα.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Στο Ηράκλειο Κρήτης άνοιξε και το δημοτικό κολυμβητήριο στο Παγκρήτιο, το οποίο θα κάνει τμήμα baby swimming. Αν ενδιαφέρεστε δηλώστε συμμετοχή για να υλοποιηθεί και πιο γρήγορα. Δείτε κι εδώ http://www.daoh.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=156:-a-&catid=29:2009-05-22-19-27-26&Itemid=18

Link to comment
Share on other sites

εμείς πάμε στο γοργονές και μάγκες απο πέρυσι. Η μυρτώ 2 χρονων πιά κολυμπουσε με άνεση το καλοκαίρι με μακαρόνι, 'εκανε βουτιές την Πέμπτη ξεκινάμε πάλι. Σίγυρα η καθαριότητα δεν ειναι σαν του σπτιού μας αλλά νομίζω παντού γίνεται αυτο...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

ενδιαφέρομαι κι εγώ για την Γλυφάδα, είχα αποφασίσει να το πάω στις Γοργόνες και Μάγκες, αλλά από κοπέλα που πήγαινε το γιο της, έμαθα τα χειρότερα, πρώτον ότι δεν έχει οριστική άδεια από την Νομαρχία και άρα ούτε το νερό ελέγχεται, ούτε έχουν κάποιο έλεγχο γενικότερα, ότι στις μέρες που οι εκπαιδεύτριες έχουν περίοδο δεν πέφτουν μέσα στο νερό και άρα δεν υπάρχει η ασφάλεια του ενός επιπλέον ατόμου, ότι η όλη κατασκευή είναι πρόχειρη και πχ τα πλακάκια στον χώρο που αλλάζεις τα μωρά γλυστράει πολύ και διάφορα τέτοια..

Και γενικά κόλλησα στο ότι δεν έχει άδεια ακόμα από την Νομαρχία..

Θα πάω να δω.... πάντως και τα 80 ? είναι πάρα πολλά!!

 

 

Καλημέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στο site , καλή μου αρχή.

Διάβασα το μήνυμα και επειδή πάω το παιδί μου στο Γοργόνες και Μάγκες μετά από μεγάλη έρευνα, διαπίστωσα ότι έχει άδεια λειτουργίας κάτι το οποίο συμβαίνει μόνο στους ιδιωτικους χώρους. Η δραστηριότητα που γίνεται στα δημόσια κολυμβητήρια, έχει να κάνει με ιδιώτες που απλώς νοικιάζουν την πισίνα και δεν ελέγχονται από κανέναν φορέα. Δεν υποστηρίζω τον χώρο παρ' ότι είμαι ευχαριστημένη με τις συνθήκες και το περιβάλλον, πράγμα που δεν είχα βρεί όσο και εάν είχα ψάξει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς κάναμε χτες το πρώτο μας μάθημα στο Δελφίς στον Αγ.Δημήτριο...Είναι πολύ νωρίς για να κρίνω αλλά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καλές. Κάναμε babyswimming στην πισίνα 25μ. με μακαρόνι και σωσίβιο. Η πισίνα δε βρώμαγε χλώριο...όπως σε άλλες που έχω πάει, το μέρος καθαρό, τα αποδυτήρια επίσης, λίγα παιδάκια ανά τμήμα, χώρος αναμονής για τους γονείς...το μόνο που με ξένισε είναι η θερμοκρασία της πισίνας και του χώρου....κρυώναμε λίγο, η πισίνα από ότι ρώτησα ήταν στους 26 βαθμούς! Το χειμώνα μου είπαν ότι ο χώρος κλιματίζεται και η θερμοκρασία της πισίνας ανεβαίνει....Τι να πω....είδωμεν...

bcV1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε χτες το πρώτο μας μάθημα στο Δελφίς στον Αγ.Δημήτριο...Είναι πολύ νωρίς για να κρίνω αλλά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καλές. Κάναμε babyswimming στην πισίνα 25μ. με μακαρόνι και σωσίβιο. Η πισίνα δε βρώμαγε χλώριο...όπως σε άλλες που έχω πάει, το μέρος καθαρό, τα αποδυτήρια επίσης, λίγα παιδάκια ανά τμήμα, χώρος αναμονής για τους γονείς...το μόνο που με ξένισε είναι η θερμοκρασία της πισίνας και του χώρου....κρυώναμε λίγο, η πισίνα από ότι ρώτησα ήταν στους 26 βαθμούς! Το χειμώνα μου είπαν ότι ο χώρος κλιματίζεται και η θερμοκρασία της πισίνας ανεβαίνει....Τι να πω....είδωμεν...

εμενα η μικρη μου ειναι 3 ετων και θελω να την παω εκει στο Δελφις.Ποσο σου ειπαν τον μήνα αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε χτες το πρώτο μας μάθημα στο Δελφίς στον Αγ.Δημήτριο...Είναι πολύ νωρίς για να κρίνω αλλά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καλές. Κάναμε babyswimming στην πισίνα 25μ. με μακαρόνι και σωσίβιο. Η πισίνα δε βρώμαγε χλώριο...όπως σε άλλες που έχω πάει, το μέρος καθαρό, τα αποδυτήρια επίσης, λίγα παιδάκια ανά τμήμα, χώρος αναμονής για τους γονείς...το μόνο που με ξένισε είναι η θερμοκρασία της πισίνας και του χώρου....κρυώναμε λίγο, η πισίνα από ότι ρώτησα ήταν στους 26 βαθμούς! Το χειμώνα μου είπαν ότι ο χώρος κλιματίζεται και η θερμοκρασία της πισίνας ανεβαίνει....Τι να πω....είδωμεν...

 

Έχει μετρό εκεί?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

40 ή 45 νομίζω είναι το μήνα στο Δελφίς και εκεί που είναι δεν είναι κοντά το μετρό... χρειάζεται να πάρεις και λεωφορείο από το σταθμό της Δάφνης.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερες πληροφοριες για το Δελφις θα ηθελα κι εγω.

Αν υπαρχει ενα τηλεφωνο επικοινωνιας,απο τι ηλικια δεχονται κτλ....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΛΦΙΣ στον Αγιο δημήτριο | Τηλ.: 211 7106044 & 690 7831683

 

Δεν μας είπαν από τι ηλικία παίρνουν αλλά η δική μας είναι 14 μηνών και μπορούσε να πάει. Μπορείς να πας και για δοκιμαστικό.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Για babyswimming στο Δελφις το μήνα είναι 60 ευρώ για 2 φορές την εβδομαδα και δυνατότητα αναπλήρωσης χαμένου μαθήματος το Σάββατο, ανάλογα αν κλείσεις για τρίμηνο ή εξάμηνο η τιμή κατεβαίνει εώς τα 45 ευρώ. Ξεκινάνε από 6 μηνών νομίζω μέχρι 3 ετών για το baby.. Το κολυμβητήριο είναι Μενελάου 175, και αν πάρεις όποιο λεωφορείο από Δάφνη διασχίζει την Αγ.Δημητρίου θα βολέψει

bcV1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...