Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Βρε κόρες το γράφει αναλυτικά στην πρόσκληση προς τις δομές.

Η ανάρτηση των ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ EΠΙΛΕΞΙΜΩΝ ΚΑΙ MΗ EΠΙΛΕΞΙΜΩΝ ΦΟΡΕΩΝ / ΔΟΜΩΝ θα γίνει στις 14/6/2011 στα Γραφεία της Ε.Ε.Τ.Α.Α. (Αθήνας, Λάρισας, Θεσσαλονίκης), στα κατά τόπους Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.) της χώρας καθώς και στην ιστοσελίδα (http://www.eetaa.gr/) της Ε.Ε.Τ.Α.Α.

 

2.5.2 Διαδικασία Ενστάσεων

Ενστάσεις επί των Προσωρινών Πινάκων μπορούν να υποβληθούν μόνο εγγράφως, ενώπιον της Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε., από τις 15-17/6/2011, στα :

Γραφεία Αθηνών (Μυλλέρου 73-77,Τ.Κ. 10436, Αθήνα) / αριθμοί φαξ 2131320600 - Fax : 2131320733

Γραφείο Κεντρικής Μακεδονίας (Δωδεκανήσου 23, Τ.Κ. 54626 Θεσ/νίκη) αριθμοί φαξ 2310 544731 - 544714

Γραφείο Θεσσαλίας (Ηρώων Πολυτεχνείου 211 ,Τ.Κ. 41221 Λάρισα) αριθμός φαξ: 2410 579621,

εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ημερομηνίας ανακοίνωσής τους και σύμφωνα με το Υπόδειγμα «Έντυπο Ένστασης Φορέων/ Δομών» που παρουσιάζεται στο Παράρτημα 2 της παρούσας.

 

Σε περίπτωση υποβολής ταχυδρομικώς ή με υπηρεσία ταχυμεταφοράς (courier), η ένσταση υποβάλλεται σε σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο εξωτερικά θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφεται η ένδειξη «ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ ».

 

Από τις ενστάσεις που θα υποβληθούν θα ληφθούν υπόψη μόνον αυτές που έχουν παραληφθεί και πρωτοκολληθεί μέχρι την Παρασκευή 17 /06/2011 και ώρα 14:30 μ.μ.

Προσοχή η έγκαιρη υποβολή θα αποδεικνύεται μόνο από τον αριθμό πρωτοκόλλου. Η ημερομηνία σφραγίδας του ταχυδρομείου δεν λαμβάνεται υπόψη.

Ενστάσεις που θα υποβληθούν με οποιονδήποτε τρόπο μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες.

Όλες οι ενστάσεις εξετάζονται από την Επιτροπή Εκδίκασης Ενστάσεων (Ε.Ε.Ε.).

 

2.5.3 Αποτελέσματα

Μετά την εξέταση των ενστάσεων καταρτίζονται οι ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΛΕΞΙΜΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΙΛΕΞΙΜΩΝ ΦΟΡΕΩΝ /ΔΟΜΩΝ ανά Νομό, Δήμο και ηλικίες τέκνων, οι οποίοι θα δημοσιοποιηθούν στην ιστοσελίδα της Ε.Ε.Τ.Α.Α. στις 17 /06/2011.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε συ, οι ενστανσεις που λεει 17/6 ειναι για αυτους εεεε? οχι για μας!!!!

αααααααα μιλα για ιντερνετικες και καταλαβαινω! εδω αυτα μου φαινονται δυσκολα!!!!!!

σορυ!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες καλημερα!

Οποια μπορει ας με βοηθήσει....

Ο γιος μου πηγαινει σε δημοτικο σταθμο στο Περιστερι, εκανα τα χαρτια για την επανεγγραφη του και θα τον παρουν παλι γιατι προηγουνται τα παιδια που ηδη ειναι γραμμενα!Για τη μικρη ομως θα καταθεσω τα χαρτια για να τη γραψω στον παιδικο που παει κ ομεγαλος αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα την παρουν!

Στο θεμα μας τωρα:θελω να κανω τα χαρτια γι αυτο το προγραμμα ΕΣΠΑ΄θα πρεπει να κανω χαρτια μονο για τη μικρη ή και για τα δυο???

Αν κανω μονο για τη μικρη αυτο σημαινει οτι αναγκαστικα θα πρεπει τα παιδια να πανε σε διαφορετικο σταθμο?

Επισης απ οτι ειδα στους περσινους καταλογους στο Περιστερι δεν συμμετειχε ΚΑΝΕΝΑΣ παιδικος η βρεφονηπιακος σταθμος μονο κατι κεντρα απασχόλησης!:evil:Ειναι καμια μαμα απο εδω να μου πει σιγουρα????Μηπως δεν ειδα καλα?Ενας απο τους μεγαλυτερους δημους και να μην συμμετεχει ουτε ΕΝΑΣ σταθμός?:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση…

 

Ξέρετε αν τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης έχουν ημερομηνία λήξης??? Είχα βγάλει πέρσι και τελικά μου έμειναν. Είναι από τον Ιούνιο του 10. Κάπου άκουσα ότι έχουν ημερομηνία λήξης, αλλά δε γράφει κάτι επάνω. Μου περισσεύουν 2 και είναι άδικο να τρέχω πάλι για να βγάλω…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα ότι έχουν ημερομηνία λήξης, αλλά δε γράφει κάτι επάνω. Μου περισσεύουν 2 και είναι άδικο να τρέχω πάλι για να βγάλω…

 

Οταν πηγα στο κεπ περσι και δεν ηξερα, ειχα κι εγω αντιγραφα σφραγισμενα απο κεπ και εγραφαν πανω ημερομηνια που βγηκαν.... Μολις την ειδαν μου ειπαν πως ηταν παλια και πρεπει να ζητησω φετινα... μου παν πως ολα αυτα τα χαρτια ( ληξ. πραξη γεννησης κ οικογ. καταστασης) εχουν 6 μηνες "διαρκεια". αρα πρεπει να βγαλεις αλλα. και επισης μου ειπαν οταν ζητησω καινουρια να πω και ποσα αντιγραφα τους θελω.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ωωωχ… δηλαδή… πάλι από την αρχή… :mad::-x:-x

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα πάρω τώρα στα κεπ μήπως και μου βγάλουν. Μου φαίνεται όμως ότι σε εμάς εδώ έχουν σταματήσει να βγάζουν τέτοια έγγραφα από το κεπ και θα πρέπει να τρέχουμε πάλι... Πέρσι αρνήθηκαν να μου βγάλουν, έτρεχε ο άντρας μου να τα βγάλει και τελικά μου έβγαλε και το κεπ μετά από λίγες μέρες χωρίς να με ειδοποιήσει… κούφο??? Και όμως έγινε…!!!

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

BΑΣΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ πας εκει να κανεις αιτηση. κι αν σε ρωτησουν μη πεις πως ειναι για σχολειο γιατι ακουσα πως δυσκολα τα βγαζουν ειδικα αν ειναι κεπ με πολλη δουλεια. υποτιθεται πως τα σχολεια το κανουν αυτεπαγγελτα αλλα για τον εεταα δε ξερω αν γινεται αυτο...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πάω εκεί και θα τους χε… τον γάιδαρο!!!!!!! Έχω κάνει 100 τηλέφωνα και είμαι συνεχώς στην αναμονή. Και ξέρω από τώρα, ότι όοοοοοταν θα το σηκώσουν θα μου πουν τελικά ότι δε γίνεται να με εξυπηρετήσουν. Ωωωωωως συνήθως…. 0 εξυπηρέτηση και πάλι…:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχ… δηλαδή… πάλι από την αρχή… :mad::-x:-x

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα πάρω τώρα στα κεπ μήπως και μου βγάλουν. Μου φαίνεται όμως ότι σε εμάς εδώ έχουν σταματήσει να βγάζουν τέτοια έγγραφα από το κεπ και θα πρέπει να τρέχουμε πάλι... Πέρσι αρνήθηκαν να μου βγάλουν, έτρεχε ο άντρας μου να τα βγάλει και τελικά μου έβγαλε και το κεπ μετά από λίγες μέρες χωρίς να με ειδοποιήσει… κούφο??? Και όμως έγινε…!!!

 

Βλέπω ότι είσαι Θεσσαλονίκη και θέλω να σε πληροφορήσω ότι αίτηση για πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, μπορείς να κάνεις και στο site του Δήμου Θεσσαλονίκης και να δηλώσεις από ποιο ΚΕΠ θέλεις να το παραλάβεις.

Το έκανα πριν λίγες μέρες κι εγώ , είναι πανεύκολο να γραφτείς χρήστης και να κάνεις αίτηση για πιστοποιητικό, σου στέλνουν e-mail μόλις είναι έτοιμο, πας στο ΚΕΠ που σε βολεύει και το παραλαμβάνεις.

 

http://www.thessaloniki.gr/portal/page/portal/HlektronikesYpiresies

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ermis.gov.gr κάνετε εγγραφή και ζητάτε ηλεκτρονικά ότι αίτηση θέλετε. Δηλώνετε που θέλετε να παραλάβετε και σε λίγες μέρες σας ενημερώνουν να πάτε να παραλάβετε...

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε μέσω του site ούτε μέσω τηλεφώνου.

Να μη καταριόμαστε και όσους δουλεύουν σωστά...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι αν σε ρωτησουν μη πεις πως ειναι για σχολειο γιατι ακουσα πως δυσκολα τα βγαζουν

 

Και δυστυχώς… και να μη το πω εγώ ότι είναι για σχολείο, το ρωτάνε εκείνοι. Και πέρσι έτσι έγινε και δε μου βγάλανε. Τελικά έβγαλε ο άντρας μου από το δήμο και τη μέρα που θα καταθέταμε τα χαρτιά, μου ήρθε μήνυμα στο κινητό να πάω να πάρω τα πιστοπ. οικογ. καταστ. που μου είχαν αρνηθεί να μου βγάλουν.

 

Θέλω να βρίσω πολύ αυτή τη στιγμή… αλλά θα κρατηθώ…. Breath in… breath out…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ermis.gov.gr κάνετε εγγραφή και ζητάτε ηλεκτρονικά ότι αίτηση θέλετε. Δηλώνετε που θέλετε να παραλάβετε και σε λίγες μέρες σας ενημερώνουν να πάτε να παραλάβετε...

Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε μέσω του site ούτε μέσω τηλεφώνου.

Να μη καταριόμαστε και όσους δουλεύουν σωστά...

 

αυτό ετοιμαζομουν να γράψω κουκλι μου!!!

 

Εγω εχω δυο χρονια που δεν παω κεπ.....παρα μονο για να παραλάβω αυτα που ζητάω!

 

μπαινεις εγγραφεσαι, δηλωνεις τι θες, σε ποιο υποκατάστημα το θες να το παραλάβεις και βουαλα σε δυο μερες το πολυ σου ερχετε μυνηματακι στο κινητο οτι τα εγγραφα σου ειναι ετοιμα και πας και τα παιρνεις!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την έκανα την αίτηση για πιστοποιητικό, αλλά στον τρόπο παραλαβής, δε μου έβγαλαν την επιλογή ΚΕΠ αλλά να διαλέξω ένα από τα δημοτικά διαμερίσματα… Και όλα είναι αρκετά μακριά και από το σπίτι και από τη δουλειά και εγώ δεν έχω μεταφορικό μέσων… Τέλος πάντων… Το τρέξιμο δε το γλυτώνω με τίποτα λέμε…

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο??? Απʼ ότι βλέπω από τα περσινά χαρτιά, θα πρέπει να καταθέσουμε και εκτύπωση του εκκαθαριστικού του 2010 ή αντίγραφο αυτού. Δηλαδή αν δε μου έχει έρθει ως τη μέρα που θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις, θα καταθέσω το αντίγραφο της φορολογικής μου δήλωσης??? Δε θυμάμαι καθόλου τι έκανα πέρσι…:rolleyes::rolleyes:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Anti1980 δε μπορεί να μη σου έχει έρθει το περσινό εκκαθαριστικό....μη ξεχνάτε θέλει το περσινό και όχι το φετινό!

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και πέρισυ που έκανα τα χαρτιά άνηκα σε άλλη κατηγορία...

Είμαι στο ταμείο ανεργίας, έχω βγάλει φωτοτυπία και επικυρώσει την απόφαση τακτικής ανεργίας που λέει από πότε μέχρι πότε θα το παίρνω...πρέπει να να έχω και αντόγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τον οαεδ; Πρέπει δηλαδή να παώ για συνέντευξη στον οαεδ για να πάρω αυτή τη βεβαίωση ή με καλύπτει το ταμείο ανεργίας;

 

Το πιστοποιητικό οικογεν. κατάστασης πάντως το πήρα πολύ εύκολα από το ΚΕΠ το προηγούμενη βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε λίγο να βγει η ανακοίνωση με τα δικαιολογητικά. Θα αναφέρεται καθαρά τι ζητείται.

Βρε συ, πρώτα επιλέγεις δημοτικό διαμέρισμα στο οποίο ανήκεις και μετά σου βγάζει τα ΚΕΠ εκείνων των περιοχών. Δεν γίνεται να μην ανήκεις πουθενά!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ το διάβασα ξεκάθαρα και εγώ αλλά έχει α και β οπότε έλεγα μήπως ανήκω στο β και δε χρειάζεται το α...εξάλλου δεν έχω κάρτα ανεργίας που ανανέωνω κάθε χρόνο που το ζητάει στο α...για αυτό και ρώτησα...μήπως κάποια κοπέλα πέρισυ ήταν στην ίδια κατασταση με μένα και θυμάται τι έκανε...

 

Γατούλα πέρισυ ήθελε το περσινό πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ το διάβασα ξεκάθαρα και εγώ αλλά έχει α και β οπότε έλεγα μήπως ανήκω στο β και δε χρειάζεται το α...εξάλλου δεν έχω κάρτα ανεργίας που ανανέωνω κάθε χρόνο που το ζητάει στο α...για αυτό και ρώτησα...μήπως κάποια κοπέλα πέρισυ ήταν στην ίδια κατασταση με μένα και θυμάται τι έκανε...

 

Γατούλα πέρισυ ήθελε το περσινό πάντως....

 

εγω τα εκανα και τα δυο....

 

και την καρτα και την συνέντευξη

 

εφοσον τα ζηταέι αρα πρεπει να τα κανεις και τα δυο

 

Link to comment
Share on other sites

μαριτα εισαι σιγουρη για το περσινο?

παντως ο δημος για τους παιδικους ζηταει φετινο εκκαθαριστικο η φωτοτυπια Ε1

 

Και εγώ αυτό ξέρω. Και επειδή έχω την περσινή αίτηση μπροστά μου που για πέρσι γράφει 09, αυτομάτως σκέφτομαι ότι φέτος θα μας ζητήσουν του 10.

 

ravT δε μου έβγαλε επιλογή να διαλέξω δημοτικό διαμέρισμα… λες να έκανα κάτι λάθος??? Μήπως ανανέωσαν το site και άλλαξαν τις επιλογές μιας και στο ΚΕΠ κουράζονται πάρα πολύ???

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καλαμαράκι μου! Θα δω τι θα κάνω...μπορεί και να τους πάρω τηλ να ρωτήσω...αν κάποια άλλη κοπέλα πέρισυ ήταν στην ίδια κατάσταση ας μου πει τι έκανε...

ο καθένας μπορεί να καταλαβαίνει ό,τι θέλει από την προκήρυξη, το θέμα είναι τι κάνανε πέρισυ οι κοπέλες που ήταν σε αυτή τη κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...