Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΝΗΠΙΟ


Recommended Posts

συμφορουμιτισσες μας κλαιω

σημερα πηρα τα σχολικα του γιου μου για προνηπια

 

130 ευρω!!!!!!!!!!!

 

επαθα σοκ! και να φανταστειτε για τα περισσοτερα πηγα τζαμπο!

καποια που δε βρηκα πηγα βιβλιοπωλειο

ακολουθησα βεβαια τη συμβουλη των κοριτσιων και πηρα μονο επωνυμα απο το τζαμπο να μην τα πεταω παλι.......τι να πω..........

και μας αφαιρεσαν και το βιβλιο αγγλικων λεει θα το βγαλουνε φωτοτυπιες...........

 

μπλοκ ζωγραφικης

μπλοκ με κανσον

μπλοκ με χρωματιστα φυλλα

μπλοκ με γυαλιστερα φυλλα

μπλοκ με βελουτε φυλλα

μπλοκ με φυλλα για χριστουγεννιατικα

εξτρα ενα σωρο κανσον απο 2πλα

ντοσιε, φακελοι, μαρκαδοροι χοντροι, ψιλοι, ανεξιτηλοι...........

ασημι, χρυσαφι, κουλαθηκα!!!!!!(εκτος των βασικων χρωματων)

το αναγνωστικο μας ειχε 12 ευρω

σβυστρες, ξυστρες, απο 4 σωληναρια κολλα υγρη και αλλα 4 στικ,

χαρτι γκοφρε σελιδες ενα σωρο

ενα πακετο Α4 ασπρα

ενα πακετο εγχρωμα

 

της τρελλης και δεν τα ειπα και ολα εχει κι αλλα τα ξεχασα

 

90 ευρω τζαμπο

42 ευρω βιβλιοπωλειο

 

δηλαδη αμα βαλουμε και 70 ευρω η τσαντα και το παγουρινο και το τσαντακι φαγητου που πηρε η μαμα μου, ειμαστε ακριβως 200! χωρις ρουχα παπουτσια φορμες

ξαναλεω Γ Ι Α Π Ρ Ο Ν Η Π Ι Ο !!!!!!!!!!!

ΑΙΝΤΕ ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Κ Α Λ Η Χ Ρ Ο Ν Ι Α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου φαίνεται πως το jumbo έχει ακριβείνει πολύ τα σχολικά. Μία συνάδελφος αγόρασε φέτος τετράδια 1,49 και πέρυσι 0,99 το τεμάχιο. Εγώ πέρυσι έδωσα 50 ευρώ για γραφική ύλη του προνήπιου σε συνδυασμό Jumbo και βιβλιοπωλείου. 130,00 εξωφρενική τιμή! Είναι για ένα παιδάκι ή δίδυμα;

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω

η κοπελα στο βιβλιοπωλειο μου ειπε οτι οι δασκαλες βαζουν χυμα ολα τα μπλοκ, ολα τα κανσον, τις κολλες, μαρκαδορους κλπ και τα μοιραζουν στα παιδακια

δλδ οποιος να ναι παιρνει οποιου να ναι εκτος απο το μπλοκ που γραφει ονομα

μου ειπε "νομιζεις ολες οι μαμαδες θα δωσουν τοσα λεφτα? αλλη δε θα παρει τιποτα, θα παρει απ τους αλλους το παιδακι της"

με αφορμη αυτο θυμηθηκα οτι περυσι ειχα παρει στο γιο μου 7 σελιδες αυτοκολλητα και δεν ειδα ποτε ουτε ενα στις εργασιες του αλλα ουτε μου τα επεστρεψαν, μου εδωσαν ενα φακελο με εργασιες και 5 μαρκαδορους απο τους 20 που ειχαμε...........

τωρα ομως τα σχολικα ειναι εξαιρετικα πολλα, λετε να κανουν ετσι? να τα μοιραζουν απο δω κι απο κει??? προτιμω να μου πουν να φερω και μερικα πραγματα για ενα αλλο παιδακι παρα να παιρνουν του παιδιου μεσα απ τα χερια του.......πολυ μου κακοφανηκε

εγω τωρα εγω αλλο ενα σετ μπλοκ απ ολα τα σχεδια, το πηρα για τον μικρο, θα μπορουσα να το δωσω να βολευτει καποιο αλλο παιδακι με χαρα, αλλα αν το κανουν κρυφα και μουλωχτα δε μ αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως το jumbo έχει ακριβείνει πολύ τα σχολικά. Μία συνάδελφος αγόρασε φέτος τετράδια 1,49 και πέρυσι 0,99 το τεμάχιο. Εγώ πέρυσι έδωσα 50 ευρώ για γραφική ύλη του προνήπιου σε συνδυασμό Jumbo και βιβλιοπωλείου. 130,00 εξωφρενική τιμή! Είναι για ένα παιδάκι ή δίδυμα;

 

για ενα ειναι απλα πηρα και τρια μπλοκ για τον μικρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το κάνουν κρυφά και μουλωχτά αλλά αν κάποιου παιδιού οι γονείς δεν έχουν χρήματα ή δεν θέλουν να δώσουν χρήματα (υπάρχει και αυτή η περίπτωση) θα του δώσουν κάποια πραγματάκια από τα άλλα παιδάκια. Εγώ της είχα παρει κάτι ιταλικούς μαρκαδόρους που μας είχαν ζητήσει και στην μέση της χρονιάς βρέθηκε με άλλους. Τα βολέψαμε δεν μου ζήτησαν νέους μαρκαδόρους αλλά τους δικούς της τους είχε δώσει η ίδια σε άλλο κοριτσάκι και η νηπιαγωγός τους πήρε με τρόπο πίσω.

Εμείς πέρυσι αγοράσαμε κρεβατάκια για τα παιδιά προς 35,00 το ένα και 4 γονείς (που δεν είναι άνεργοι) δεν έδωσαν χρήματα. Τα έδωσε η σχολική επιτροπή. Υπήρχαν γονείς σε χειρότερη οικονομική κατάσταση που τα έδωσαν.

Μην σκέφτεσαι αρνητικά για τις νηπιαγωγούς γιατί και αυτές προσπαθούν να κάνουν το καλύτερο όσο γίνεται ΄΄αναίμακτα΄΄. Θα σας ζητήσουν χαρτιά υγείας, σαπούνια, χαρτιά κουζίνας.... τι θα κάνεις; Δεν θα πας επειδή ο χ και ο ψ είναι γύφτος ή είναι άνεργος και δεν φέρνει και αυτός;

Η δική μας νηπιαγωγός έκανε συνέχεια κατασκευές και τα σχολικά που αγοράσαμε έπιασαν τόπο. Τώρα αν δανείστηκε 1 μαρκαδόρο από κάθε παιδάκι για κάποιο άλλο, σίγουρα το έκανε για να κάνει την δουλειά της και όχι για να μας εκμεταλλευτεί.

Link to comment
Share on other sites

να ξεκαθαρισω κατι, δε μιλαω για νηπιαγωγειο, ουτε για προνηπιο σε νηπιαγωγειο

μιλαω για προνηπιο σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο

πιστευω οτι οποιος εχει να σκαει 300 ευρω το μηνα τροφεια, εχει να παρει και σχολικα στο παιδι του

δε θα με πειραζε καθολου και μαλιστα κι απο μονη μου το σκεφτηκα να παρω ενα σετακι ακομα μπλοκ και μαρκαδορους και να τα δωσω στη δασκαλα να τα χρησιμοποιησει οπως κρινει, μαλιστα και μια τσαντα που τελικα δεν θα παει ο μικρος μου και δε θα τη χρειαστω την εδωσα να τη δωσουν σε αλλο παιδακι με τροπο

δεν κατηγορησα τις νηπιαγωγους, απλα οτι παιρνω για το παιδι μου θελω να το χρησιμοποιησει

ας το δανεισει, ας το χαρισει, αλλα οχι και να μην το δει καν γιατι θα το δωσουν καπου αλλου

δηλαδη πρεπει να μπω στη λογικη του ελληναρα??? εμενα μου περισσεουν? ειδες που λες οτι ανεργοι τα δωσανε και αλλοι δεν τα δωσανε.....γιατι τι ειναι μαγκες? θα μου πεις τα παιδακια δε φταινε, αλλα ζαχαρη θα την περασουν αυτα τα παιδακια ολη τους τη ζωη με τετοιους γονεις παραδειγμα....

αμα ημασταν σε αλλη χωρα θα γινοταν αυτο???

συμφωνω απολυτα να δωσω λεφτα σε καποιο ταμειο για να παρουμε για τα παιδακια που δε μπορουν η και να τα παρω και να τα δωσω, αλλα τα κρυφα δε μ αρεσουν!

Link to comment
Share on other sites

να ξεκαθαρισω κατι, δε μιλαω για νηπιαγωγειο, ουτε για προνηπιο σε νηπιαγωγειο

μιλαω για προνηπιο σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο

πιστευω οτι οποιος εχει να σκαει 300 ευρω το μηνα τροφεια, εχει να παρει και σχολικα στο παιδι του

δε θα με πειραζε καθολου και μαλιστα κι απο μονη μου το σκεφτηκα να παρω ενα σετακι ακομα μπλοκ και μαρκαδορους και να τα δωσω στη δασκαλα να τα χρησιμοποιησει οπως κρινει, μαλιστα και μια τσαντα που τελικα δεν θα παει ο μικρος μου και δε θα τη χρειαστω την εδωσα να τη δωσουν σε αλλο παιδακι με τροπο

δεν κατηγορησα τις νηπιαγωγους, απλα οτι παιρνω για το παιδι μου θελω να το χρησιμοποιησει

ας το δανεισει, ας το χαρισει, αλλα οχι και να μην το δει καν γιατι θα το δωσουν καπου αλλου

δηλαδη πρεπει να μπω στη λογικη του ελληναρα??? εμενα μου περισσεουν? ειδες που λες οτι ανεργοι τα δωσανε και αλλοι δεν τα δωσανε.....γιατι τι ειναι μαγκες? θα μου πεις τα παιδακια δε φταινε, αλλα ζαχαρη θα την περασουν αυτα τα παιδακια ολη τους τη ζωη με τετοιους γονεις παραδειγμα....

αμα ημασταν σε αλλη χωρα θα γινοταν αυτο???

συμφωνω απολυτα να δωσω λεφτα σε καποιο ταμειο για να παρουμε για τα παιδακια που δε μπορουν η και να τα παρω και να τα δωσω, αλλα τα κρυφα δε μ αρεσουν!

 

Οκ, εγώ μιλάω για δημόσιο προνήπιο. Στο ιδιωτικό εννοείται πως έχεις χρήματα για την γραφική ύλη των παιδιών για να πληρώνεις 300,00 ευρώ τον μήνα. Έχεις δίκιο, δεν είναι ωραίο να έχεις πάρει κάτι και το παιδί σου να μην το δει κάν....

Link to comment
Share on other sites

Οκ, εγώ μιλάω για δημόσιο προνήπιο. Στο ιδιωτικό εννοείται πως έχεις χρήματα για την γραφική ύλη των παιδιών για να πληρώνεις 300,00 ευρώ τον μήνα. Έχεις δίκιο, δεν είναι ωραίο να έχεις πάρει κάτι και το παιδί σου να μην το δει κάν....

 

 

ε μα, αν θελει καποιος βοηθεια, ανθρωποι ειμαστε, ας το πουνε να δωσουμε λεφτα

αλλα οχι ετσι στυλ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως είναι καλύτερα να ζητάνε χρήματα για τα υλικά και να αγοράζει το σχολείο τα ίδια πράγματα για όλα τα παιδιά. Με μαζική αγορα πιθανόν να έρχεται φτηνότερα και καλύτερα να έχουν τα ίδια, γιατί σ' αυτές τις ηλικίες μπερδεύουν τα πράγματά τους έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφορουμιτισσες μας κλαιω

 

 

δηλαδη αμα βαλουμε και 70 ευρω η τσαντα και το παγουρινο και το τσαντακι φαγητου που πηρε η μαμα μου, ειμαστε ακριβως 200! χωρις ρουχα παπουτσια φορμες

ξαναλεω Γ Ι Α Π Ρ Ο Ν Η Π Ι Ο !!!!!!!!!!!

ΑΙΝΤΕ ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

αυτα πρεπει να ηταν καμια πολυ μαρκα για να τα πηρε τοσο ακριβα.....τα τσαντακια του προνηπιου αρχιζουν απο 15-35Ε στο Μουστακα............

Link to comment
Share on other sites

ακομα πιο σωστο σε ιδιωτικο προνηπιο και νηπιο ειναι να συμπεριλαμβανουν τα κοστοι της ετησιας γραφικης υλης στα τροφεια τους.εμας περυσι δεν μας ζητησαν τιποτα και ολα φυσικα τα παρειχαν οι ιδιοι.στο δημοτικο σε οτιδηποτε απο την γραφικη υλη που ζητειται και παει στο σχολειο μπαινει ετικετα με το ονοματεπωνυμο του παιδιου. Στο προνηπιο στην τσαντα τους που ειχαν μονο το πιατακι ποτηρακι πετσετουλα και ταπερακι ακομα και σε αυτα επρεπε να εχουμε γραψει με ανεξιτηλο μαρκαδορο το ονομα του παιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Ως νηπιαγωγός να πω και τον αντίλογο...τι γίνεται σε ένα περιβάλλον όπου δεν θέλεις να προωθήσεις τις διακρίσεις....το ένα παιδάκι να έχει μαρκαδόρους σούπερ...και το άλλο αυτή την "φτωχή" συσκευασία των 5 που ξεθυμαίνουν και γρήγορα; Επίσης αν ο καθένας έχει μόνο τα δικά του δεν μπορείς να προωθήσεις την συνεργασία, η οποία ξεκινάει από την στιγμή που πρέπει να "μοιραστούν" υλικά και να βρουν τρόπους για να δουλέψουν όλοι μαζι. Όταν ζητάω λίστα είμαι πολύ συγκεκριμένη στα υλικά που θέλω ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία έτσι ώστε και να μπερδευτούν να μην αρχίζουν να μαλώνουν π.χ μαύρα μολύβια για όλους, απλές ξύστρες και γόμες κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτα πρεπει να ηταν καμια πολυ μαρκα για να τα πηρε τοσο ακριβα.....τα τσαντακια του προνηπιου αρχιζουν απο 15-35Ε στο Μουστακα............

 

ηταν tyrell katz...εγω δεν την ξερω αυτη τη μαρκα αλλα ενεκα το κολλημα με τους δεινοσαυρους του μικρου η γιαγια δεν του χαλασε χατηρι

Link to comment
Share on other sites

Ως νηπιαγωγός να πω και τον αντίλογο...τι γίνεται σε ένα περιβάλλον όπου δεν θέλεις να προωθήσεις τις διακρίσεις....το ένα παιδάκι να έχει μαρκαδόρους σούπερ...και το άλλο αυτή την "φτωχή" συσκευασία των 5 που ξεθυμαίνουν και γρήγορα; Επίσης αν ο καθένας έχει μόνο τα δικά του δεν μπορείς να προωθήσεις την συνεργασία, η οποία ξεκινάει από την στιγμή που πρέπει να "μοιραστούν" υλικά και να βρουν τρόπους για να δουλέψουν όλοι μαζι. Όταν ζητάω λίστα είμαι πολύ συγκεκριμένη στα υλικά που θέλω ώστε να υπάρχει μια ομοιομορφία έτσι ώστε και να μπερδευτούν να μην αρχίζουν να μαλώνουν π.χ μαύρα μολύβια για όλους, απλές ξύστρες και γόμες κτλ.

 

κι εμας η λιστα μας ηταν συγκεκριμενη με μαρκες, οποτε ολοι οσοι πηραν εχουμε τα ιδια

οσο για το δημοτικο παιδικο, 50 ευρω μου ειχαν βγει περυσι, εργασια ποτε δεν ειδα, ενα λουλουδοκατι στη γιορτη της μητερας και μια καρτα τα χριστουγεννα και ολα οσα ειχα παρει εκαναν φτερα, εννοειται......

 

δε με πειραζει να μοιραστει το παιδι μου το ειπα πιο πανω, και να μπερδεψει, και να χαρισει, κι ο δικος μου μπορει να θελησει κατι καποιου αλλου, αλλα η δασκαλα δεν πρεπει να τους μαθει επισης οτι οταν τελειωσει η συνεργασια επιστρεφουμε τα αντικειμενα που δεν ειναι δικα μας??? και παιδια δε μιλαμε για μαρκαδορους που θες δε θες θα τους μπερδεψουν, αλλα εγω με βαση τη λιστα πχ πηρα απο κανσον μονο να σας πω, ενα μπλοκ τεραστιο, ενα πακο σελιδες, και 12 μεγαλα που τα τυλιγουμε καταλαβατε.....

 

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπατε πιο πανω.........να λεγανε δωστε απο 100 ευρω και να μοιραζανε το ποσο για ολα τα παιδακια τι καλη σκεψη στ αληθεια........αλλα ποσοι δε θα δινανε ουτε φραγκο.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!ωχχχχχχ μη μου λες τετοια!!!ειναι παρα πολλα αυτα τα λεφτα και ειδικα για προνηπιο!!!θα το επαναλαβω και εγω για προνηπια;ειμαστε σοβαροι;δηλαδη για δημοτικο η για νηπια τι θα χρειαστει;δεν μπορω να καταλαβω!!!!!εγω ακομη δεν κατεθεσα τα χαρτια οποτε δεν ξερω και για την λιστα εσας πως και τοσο νωρις;η πηγες μονη σου και ρωτησες; μου επιτρεπεις βεβαια να σου μιλαω στον ενικο,ε;τωρα μου κανες την καρδια περιβολη και εγω υπολογιζα γυρω στο 60 αρι!!χρειαζεται και ταπερακι;αφου σαντουιτσακι δεν θα παιρνουνε;α μηπως θα το πας ολοημερο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εγω κανω ερευνα.αλλα απο μασουτη αλλα απο βεροπουλο αλλα απο αβ αλλα απο κονφουζιο...κα;μια σχεση η τιμες που λες περυσι κανα 50 αρι εδωσα συνολο!και τσαντα αγορασα απο εδω απο μια κοπελα 5 ευρω με τη ντορα

Link to comment
Share on other sites

καλα εκασνες!!!δεν ειναι εποχες τωρα για τοσα πολλα στις τσαντες ειδικοτερα που στο προνηπιο δεν κουβαλανε τιποτα και εγω τοσα λεφτα εδωσα σιγα!!!!!τωρα οσο για την χαρτικη υλη πιστευω γυρω στο 50 να μας βγει!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτισια εγω πέρσι για 2,5χρονών παιδάκι 200 ? εδωσα στο σταθμό για υλικά και οχι αβίαστα γιατι υπήρξαν και δίμηνα-τρίμηνα που δεν είχα πληρωθεί και ο ιδιωτικός είχε 370? τον μηνα αρα δεν μου περισευαν απλά δεν έιχα αλλή λύση ποτέ ομως δεν εκλαψα τα χρήματα που έδωσα για το παιδάκι μου ή ποτέ δεν στεναχωρήθηκα που δεν γύρισε σπίτι με τα κοκκάλακια που της φόραγα γιατι τα έιχε χαρίσει στο άλφα ή στο δινα κοριτσάκι πολύ απλά γιατι έτσι μάθαινε να μοιράζεται.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, δεν ειπε κανεις οτι λυπαται αυτα τα χρηματα και οτι δεν σκεφτεται το παιδι του!!!αν ειναι ποτε δυνατον!!!για το παιδι μου ειμαι διατεθειμενη να κανω και να δωσω τα παντα αρκει αυτο να ειναι ευτυχισμενο και ικανοποιημενο!!!ομως εγω δεν μιλαω για εφοδια που θα το βοηθησουν στην περαιτερω σχολικη του πορεια και ζωη γενικοτερα!!!!εγω απλα δεν θελω να πεσω θυμα της καταναλωτικης κοινωνιας και της διαφημισης που μια απλη παιδικη τσαντουλα για παραδειγμα μπορεις να την παρεις με 10 ευρω και επειδη εχει την patty(και σιγα την σειρα)κανει 40 ευρω!!!δεν ειπα κατι αλλο και οσο για την γραφικη υλη οτι πει η νηπιαγωγος θα κανουμε στην τελικη!!!οτι τους εξυπηρετει να χρησιμοποιουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εχω μανια με τα σχολικα, και τα δικα μου παντα νωρις νωρις τα αγοραζα, πηγα και ζητησα τη λιστα πιο νωρις, παιδια, για την τσαντα δεν παραπονεθηκα, μονοι μας διαλεξαμε την πανακριβη γιατι το παιδι ηθελε δεινοσαυρους και την παραγγειλα απο εξωτερικο με σετ κασετινες. τσαντακι φαγητου, παγουρινο κλπ και ηταν δωρο της γιαγιας

επισης, δεν παει ολοημερο το παιδι μου, δεν ξερω κιολας τι ονομαζεις ολοημερο, ιδιωτικος ειναι ο σταθμος, παμε 8.30-2.30.....απο αυριο ομως θα τρωει εκει, δηλαδη δε θα βαζω μαζι του ταπερακι...

δεν ξερω ο καθενας τι λιστα θα παρει παιδια, εμας μας αφαιρεσαν λεει και το βιβλιο των αγγλικων για να μην εχουμε περιττα εξοδα ειπε η κυρια μας

και σε καμια περιπτωση δεν εκλαψα τα λεφτα που εδωσα, εδω ειπα να βοηθησουμε και τα παιδακια που δεν εχουν τη δυνατοτητα να παρουν

και δε με πειραζει ξαναλεω για τριτη φορα το παιδι μου να χασει, να πεταξει, να μοιραστει, να δανεισει, να χαρισει, να ανταλλαξει, γι αυτο το στελνω σε μια ομαδα ανθρωπων, αλλα με πειραζει να του παρουν τα πραγματα του και να τα κανουν διανομη, καταλαβαινομαστε???

 

ελπιζω οι λιστες σας να ειναι πιο φιλικες προς.......το περιβαλλον!

Link to comment
Share on other sites

μπλοκ τεραστιο, ενα πακο σελιδες, και 12 μεγαλα που τα τυλιγουμε καταλαβατε.....

 

το καλυτερο ειναι αυτο που ειπατε πιο πανω.........να λεγανε δωστε απο 100 ευρω και να μοιραζανε το ποσο για ολα τα παιδακια τι καλη σκεψη στ αληθεια........αλλα ποσοι δε θα δινανε ουτε φραγκο.....

 

στα σχολεια συνηθως ζητανε 40-60 τπ πολυ.κ παλι φωναζουν οι γονεις.παντως συμφερει τους γονεις χρηματα παρα υλικα.

 

το οτι δεν δινεται το χαρτι στο σωστο παιδι ειανι πρακτικο θεμα.δεν τα εχουν στην τσαντα τους οπως στο δημοτικο για να βγαλει ο καθενας το δικο του. ειναι ολα μαζι οπως κ οι μαρκαδοροι . ειανι το πιο σωστο νομιζω κ το πιο πρακτικο.που ν αφυλαχτουν 20 διαφορετικα κανσον,γκοφρε,μαρκοδοροι,ξυλομπογιες κτλ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγκρινετε και τιμες με ιντερνετ αγορες.....βρηκα σουπερ τσαντουλα με 15Ε συν μεταφορικα καπου 18Ε ...και στο Μουστακα απο 15 Ε ξεκινουσε το πιο απλο σχεδιο και ισως περσινο......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...