Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ...ΣΟΣ!!


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα...ξανα!!!! οπως εχω ξαναγραψει εκανα χοριακη πριν 2 μερες...βγηκε 212 και θα ξανακανω την Δευτερα....ο γιατρος λεει οτι ειμαι ισως στην 3η βδομαδα! ομωσ εδω και 2 μερεσ εχω καφε υγρα....μου ειπε οτι ισωσ ειναι απο την εμφυτευση...αλλα 2 μερες κρατανε???και οταν σκουπιζομαι τα βλεπω...οχι συνεχεια.....μου εδωσε τα utrogestan...να παιρνω 2 τη μερα....λετε να ειναι κατι ανησυχητικο???νιωθω και κατι πονακια χαμηλα που κ που....οχι αβασταχτουσ πονουσ...μου ειπε να μην κουραζομαι....αυριο θα ξαναπαω για χοριακη, θα τον παρω τηλεφωνο κ λογικα θα περασω κ απο εκει...αλλα ο υπερηχοσ δεν δειχνει κατι ακομα μου ειπε....αν εχετε αναλογη εμπειρια, θα εκτιμουσα καθε αποψη!!!ευχαριστω κοριτσια!!! να ειστε καλα κ με ενα μωρακι ολες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


exo akousei kai apo alles kopeles gia kafe ugra egv den eixa alla den nomizo na einai kati anusixitiko giati to akouo poly suhna pantos gia to utrogestan moy to edvse kai emena otan eimoun egkuos ton paidaro mou kai mou eixai pei oti krataei thn mutra iremi dil kai na neuriasis kai na anxothis den katalabenei to emvrio kai den epireazete einai para polu kalo giati kai egv eimai poly anxodeis an prota o theos xanamino egkuos tha to zytiso kiolas na mou to dosei...!!!!!!!!!!!!!exo kai mia mera kathisterisi makari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!telospanton na prosexeis ton eauto sou kai ola tha pane kala min anxonese

Link to comment
Share on other sites

στα γρήγορα γιατι πρέπει να ξυπνήσω τα μικρά μου...

Δεν διάβασα το κείμενο σου μόνο τον τίτλο

καφε υγρα είχα και στις δυο εγκυμοσύνες και ηταν ορμονολογικο (συμβαίνει σε πολλές γυναίκες). ΒΕΒΑΙΑ τηλεφωνείς στον γυναικολόγο σου και το λες γιατι υπάρχει η περίπτωση να είναι κάποια μικρή αποκόλληση (καφέ αίμα = παλιό αίμα έχει σταματήσει η αιμορραγια και είναι τα καθαρίσματα) το καλύτερο που έχεις να κάνεις για μένα μετά το τηλ στον γιατρό σου είναι ριλαξ στον καναπέ με βιβλιαράκια, T.V , ιντερνετ και κουβεντούλα τηλεφωνικά ή live η ξάπλα πάντα βοηθάει σε αυτά!

Να σε καλα καλη συνέχεια :D

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω αλλα ειμαι καθηγητρια αγγλικων σε δημοτικο κ δυσκολο να κατσω σπιτι ολη μερα...παντως αποφευγω τισ πολλες δουλειες στο σπιτι....ελπιζω να μην χρεαστει και να μην ειναι κατι ανησυχητικο....ευχαριστω και παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είχα και γω στην αρχή αρχη της εγκυμοσύνης μου και το αντιμετώπισα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο: utrogestan και ξεκούραση όχι όλη μέρα ξάπλα!!!! Όσο για τη δουλειά με το μαλακό και πάντα σε επαγρύπνηση... Αν δεις ότι κάτι πάει να αλλάξει πχ χρώμα, ποσότητα κλπ αμέσως τηλ στο γιατρό!!!! Ολα καλά θα πάνε!!! Να έχεις μια τέλεια χοριακή απο Δευτέρα!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

βρε κοριτσια κι εγω σημερα το πρωι ειχα κατι καφε υγρα και παλι πριν απο λιγες μερες αλλα μονο μια φορα που πηγα τουαλετα τα ειδα.δεν συνεχιστηκαν.ειμαι στην ενατη βδομαδα.τον γιατρο μου ακομα δεν τον πηρα γιατι φοβαμαι μη μου πει για το βαρος.εχω ηδη μια μπεμπα 8μιση μηνων και μιας και ειμαι μονη δεν εχω επιλογες.και αγκαλια θα την παρω και ολα τα σχετικα..τι να κανω?για ξεκουραση και καναπε ουτε λογος με ενα μωρο στο σπιτι.θα ηθελα καμια γνωμη.ευχαριστω και με το καλο τα μωρακια σας οσες περιμενουν.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κι εγω σημερα το πρωι ειχα κατι καφε υγρα και παλι πριν απο λιγες μερες αλλα μονο μια φορα που πηγα τουαλετα τα ειδα.δεν συνεχιστηκαν.ειμαι στην ενατη βδομαδα.τον γιατρο μου ακομα δεν τον πηρα γιατι φοβαμαι μη μου πει για το βαρος.εχω ηδη μια μπεμπα 8μιση μηνων και μιας και ειμαι μονη δεν εχω επιλογες.και αγκαλια θα την παρω και ολα τα σχετικα..τι να κανω?για ξεκουραση και καναπε ουτε λογος με ενα μωρο στο σπιτι.θα ηθελα καμια γνωμη.ευχαριστω και με το καλο τα μωρακια σας οσες περιμενουν.

 

Όπως περιγράφετε την εικόνα δεν φαίνεται κάτι πολύ ανησυχητικό. Όμως χρειάζεται προσοχή για να μη γίνει τελικά σοβαρό!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας.. είμαι καινούρια στο site..... εύχομαι σε όλες καλή χρονιά με υγεία και τύχη και ότι επιθυμεί η καθεμιά μας! θέλω να ρωτήσω το εξής....

σήμερα είμαι στην 27η ηέρα του κύκλου (τελευταία περίοδο είχα ανήμερα Χριστουγέννων... κάθε φορά που είναι να αδιαθετήσω έχω καφέ υγρά (το έχουμε ελέγξει με το γυναικολόγο μου και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, έτσι είναι ο οργανισμός μου) γύρω στις 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, η οποία μου έρχεται κανονικά, στις 26-28 ημέρες.... αυτή τη φορά και ενώ όπως είπα είμαι στην 27η ημέρα του κύκλου, ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος ούτε και καφέ υγρά...... λέτε να κάνω κανά τεστ? θέλω πολύ να είμαι έγκυος...... έχω συμπτώματα περιόδου..φούσκωμα..πρήξιμο, πόνο στο στήθος και κάτι πονάκια χαμηλά στη κοιλιά που εχω ποτέ δεν έχω πριν την περίοδο..... επίσης έχω κολπικές εκκρίσεις λες και είμαι στις γόνιμές μου ημέρες..... τι λέτε να συμβαίνει? δεν θελω να μπω στη διαδικασια να κανω ασκοπα τεστ εγκυμοσύνης και άλλα τέτοια... ούτε να πάρω τηλ το γυναικολόγο μου.... γιατί είναι η 27η ημέρα... θα μου πει να περιμένω μέχρι τη δευτέρα..και λογικό....αλλα εμένα θα με φάει η αγωνία...

ελπιζω να μην σας μπέρδεψα! αναμένω συμβουλές σας....

Μαρία-Χρήστος-μπέμπα

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας.. είμαι καινούρια στο site..... εύχομαι σε όλες καλή χρονιά με υγεία και τύχη και ότι επιθυμεί η καθεμιά μας! θέλω να ρωτήσω το εξής....

σήμερα είμαι στην 27η ηέρα του κύκλου (τελευταία περίοδο είχα ανήμερα Χριστουγέννων... κάθε φορά που είναι να αδιαθετήσω έχω καφέ υγρά (το έχουμε ελέγξει με το γυναικολόγο μου και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, έτσι είναι ο οργανισμός μου) γύρω στις 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, η οποία μου έρχεται κανονικά, στις 26-28 ημέρες.... αυτή τη φορά και ενώ όπως είπα είμαι στην 27η ημέρα του κύκλου, ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος ούτε και καφέ υγρά...... λέτε να κάνω κανά τεστ? θέλω πολύ να είμαι έγκυος...... έχω συμπτώματα περιόδου..φούσκωμα..πρήξιμο, πόνο στο στήθος και κάτι πονάκια χαμηλά στη κοιλιά που εχω ποτέ δεν έχω πριν την περίοδο..... επίσης έχω κολπικές εκκρίσεις λες και είμαι στις γόνιμές μου ημέρες..... τι λέτε να συμβαίνει? δεν θελω να μπω στη διαδικασια να κανω ασκοπα τεστ εγκυμοσύνης και άλλα τέτοια... ούτε να πάρω τηλ το γυναικολόγο μου.... γιατί είναι η 27η ημέρα... θα μου πει να περιμένω μέχρι τη δευτέρα..και λογικό....αλλα εμένα θα με φάει η αγωνία...

ελπιζω να μην σας μπέρδεψα! αναμένω συμβουλές σας....

αν θες τη γνώμη μου περίμενε πρώτα την καθυστέρηση και μετά κάνε το τεστ, αλλιώς μπορεί να μπερδευτείς, να αγχωθείς και τελικά να απογοητευτείς!! αν μπεις στη διαδικασία να κάνεις τεστ πριν την ώρα τους και χοριακές κι όλα τα σχετικά, τότε θα τρελλαθείς. και να το μάθεις νωρίτερα τί έγινε?? σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γεια σας.. είμαι καινούρια στο site..... εύχομαι σε όλες καλή χρονιά με υγεία και τύχη και ότι επιθυμεί η καθεμιά μας! θέλω να ρωτήσω το εξής....

σήμερα είμαι στην 27η ηέρα του κύκλου (τελευταία περίοδο είχα ανήμερα Χριστουγέννων... κάθε φορά που είναι να αδιαθετήσω έχω καφέ υγρά (το έχουμε ελέγξει με το γυναικολόγο μου και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, έτσι είναι ο οργανισμός μου) γύρω στις 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο, η οποία μου έρχεται κανονικά, στις 26-28 ημέρες.... αυτή τη φορά και ενώ όπως είπα είμαι στην 27η ημέρα του κύκλου, ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος ούτε και καφέ υγρά...... λέτε να κάνω κανά τεστ? θέλω πολύ να είμαι έγκυος...... έχω συμπτώματα περιόδου..φούσκωμα..πρήξιμο, πόνο στο στήθος και κάτι πονάκια χαμηλά στη κοιλιά που εχω ποτέ δεν έχω πριν την περίοδο..... επίσης έχω κολπικές εκκρίσεις λες και είμαι στις γόνιμές μου ημέρες..... τι λέτε να συμβαίνει? δεν θελω να μπω στη διαδικασια να κανω ασκοπα τεστ εγκυμοσύνης και άλλα τέτοια... ούτε να πάρω τηλ το γυναικολόγο μου.... γιατί είναι η 27η ημέρα... θα μου πει να περιμένω μέχρι τη δευτέρα..και λογικό....αλλα εμένα θα με φάει η αγωνία...

ελπιζω να μην σας μπέρδεψα! αναμένω συμβουλές σας....

 

 

Αγαπητή φίλη,

 

μπορείτε να κάνετε ένα τεστ κύησης με δεδομένο ότι τα συμπτώματα που αναφέρετε είναι πιθανά συμπτώματα εγκυμοσύνης. Όμως να θυμάστε ότι, δεν διαφέρουν πολύ από εκείνα μιας επερχόμενης περιόδου και για αυτό προσπαθήστε να μην επενδύσετε συναισθηματικά, μέχρι να έρθει ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα.

 

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ..και εχω και εγς να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις ανωμαλιες της περιοδου..ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες περιπου το προηγουμενο ομως μηνα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου και λιγο πριν την αναμενομενη ημερομηνια παρατηρησα στο εσωρουχο μου καφε υγρα ,ομως δεν τα ειχα συνεχεια μονο για τρεισ μερες.απο τοτε δεν εχω ξαναδει περιοδο..μηπως ξερετε που μπορει να οφειλεται;;;;;

user_online.gifforward.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ..και εχω και εγς να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις ανωμαλιες της περιοδου..ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες περιπου το προηγουμενο ομως μηνα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου και λιγο πριν την αναμενομενη ημερομηνια παρατηρησα στο εσωρουχο μου καφε υγρα ,ομως δεν τα ειχα συνεχεια μονο για τρεισ μερες.απο τοτε δεν εχω ξαναδει περιοδο..μηπως ξερετε που μπορει να οφειλεται;;;;;

user_online.gifforward.gif

Mηπως εισαι εγκυος βρε κοριτσι μου??απο οτι καταλαβα δεν σ ηρθε καθολου περιοδος μονο τα καφε υγρα....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΛΟΜΙΦΕΝΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 1-4 ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ(ΕΙΜΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ)Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΦΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουργια στο φορουμ..και εχω και εγς να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις ανωμαλιες της περιοδου..ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες περιπου το προηγουμενο ομως μηνα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου και λιγο πριν την αναμενομενη ημερομηνια παρατηρησα στο εσωρουχο μου καφε υγρα ,ομως δεν τα ειχα συνεχεια μονο για τρεισ μερες.απο τοτε δεν εχω ξαναδει περιοδο..μηπως ξερετε που μπορει να οφειλεται;;;;;

user_online.gifforward.gif

 

καλό είναι να κάνετε ένα τεστ κύησης. Αν δεν ει ναι εγκυμοσύνη, πιθανότατα πρόκειται για κάποια ορμονική διαταραχή που συνήθως είναι παροδική. Αν συνεχιστεί και τον επόμενο μήνα πρέπει να πάτε σε γυναικολόγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας κορίτσια ,έχω και εγώ ένα πρόβλημα .Εχω κύκλο 28 ημερών ...Η προηγούμενη μου περίοδος ήταν 15-5 είχα ελεύθερη επαφή στις 28-5 και 2-6 ...Ειχα συμπτώματα περιόδου (έντονο πρήξιμο στο στήθος ) κλπ οπως κάθε φορα που περιμένω με την μόνη διαφορα ότι ο πόνος ήταν σε μεγαλύτερο βαθμο σε φάση να μην μπορώ ουτε το σουτιέν .Στις 9-6 ξυπνησα κ είδα ροζ αιμα αφού ειχαν περάσει δυο ώρες δεν είδα τίποτα μετα είδα αιματακι κανονικά, πόνος και κακό οπως πάντα ....απο την δεύτερη μερα ξεκίνησαν καφέ υγρά και κράτησε 5 μερες ,μικρή ροή ......Ηταν πολυ λίγο αυτο π έβλεπα .Ο κύκλος μου κρατάει 7 ημέρες ...υπαρχει περίπτωση να ειμαι έγκυος ;;τέστ θα παρω αυριο αλλα θα ήθελα να ακουσω και την γνώμη σας .Ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σας !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ,έχω και εγώ ένα πρόβλημα .Εχω κύκλο 28 ημερών ...Η προηγούμενη μου περίοδος ήταν 15-5 είχα ελεύθερη επαφή στις 28-5 και 2-6 ...Ειχα συμπτώματα περιόδου (έντονο πρήξιμο στο στήθος ) κλπ οπως κάθε φορα που περιμένω με την μόνη διαφορα ότι ο πόνος ήταν σε μεγαλύτερο βαθμο σε φάση να μην μπορώ ουτε το σουτιέν .Στις 9-6 ξυπνησα κ είδα ροζ αιμα αφού ειχαν περάσει δυο ώρες δεν είδα τίποτα μετα είδα αιματακι κανονικά, πόνος και κακό οπως πάντα ....απο την δεύτερη μερα ξεκίνησαν καφέ υγρά και κράτησε 5 μερες ,μικρή ροή ......Ηταν πολυ λίγο αυτο π έβλεπα .Ο κύκλος μου κρατάει 7 ημέρες ...υπαρχει περίπτωση να ειμαι έγκυος ;;τέστ θα παρω αυριο αλλα θα ήθελα να ακουσω και την γνώμη σας .Ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σας !

Καλημέρα γλυκιά μου... Θα σου πρότεινα να κάνεις μια χορειακή καλύτερα και όχι ένα τεστ... επειδή μου έχει συμβεί κι εμένα το ίδιο... στην δική μου περίπτωση ήταν βιοχημική...

σου εύχομαι τα καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκιά μου... Θα σου πρότεινα να κάνεις μια χορειακή καλύτερα και όχι ένα τεστ... επειδή μου έχει συμβεί κι εμένα το ίδιο... στην δική μου περίπτωση ήταν βιοχημική...

σου εύχομαι τα καλύτερα....

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τον χρόνο σου και την απαντηση σου. Θα ακολουθησω την συμβουλή σου και θα κανω κατευθείαν μια χορειακη. Σε περίπτωση που και εγώ ειμαι σε κατασταση βιοχημικής τι θα έπρεπε να κανω; Η χορειακη θα βοηθησει για συμπεράσματα πανω στο αν ειναι βιοχημική. . Ευχαριστώ προκαταβολικά και εύχομαι να μην γίνομαι κουραστική.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεία σας! θα ηθελα να ρωτησω και εγω για τα καφε υγρα που εχω . με κυκλο περιπου 29 ημερεσ ειδα την 23 μια φορα λιγο καφε και μετα ειδα την26 με περισσοτερα καφε4-5 φορες).η θερμοκρασια μου ειναι συνεχεια 37.2. να πω οτι συνηθωσ καφε εχω πριν την περιοδο. ποτε την 23 μερα. υπαρχει περιπτωση να ειναι εγκυμοσυνη? σασ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΠΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 14/8 ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 15/8 ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ, ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΕΛΟΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΤΕΛΟΣ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΑΛΛΕΣ ΣΑΝ ΓΑΡΓΑΛΗΤΟ,ΜΙΚΡΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ,ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΟΜΩΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ;ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΠΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 14/8 ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 15/8 ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ, ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΕΛΟΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΤΕΛΟΣ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΑΛΛΕΣ ΣΑΝ ΓΑΡΓΑΛΗΤΟ,ΜΙΚΡΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ,ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΟΜΩΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ;ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

 

 

Καλημέρα από γνωστές έχω ακούσει ότι είχαν κάποιας μορφής περίοδο ενώ ήταν έγκυες, εγώ προσωπικά είχα μόνο τις ενοχλήσεις που περιγράφεις. Άλλα συμπτώματα όπως ναυτίες κτλ νομίζω είναι νωρίς για να τα περιμένεις. Μην αγχώνεσαι και θα δεις που όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 7/3/2014 . ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ . ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΜΩΣ 6/3/2014 , ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΟΣΩ) ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ , ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ . ΩΣΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ... ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΣΟ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ...ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑΣ ΣΑΝ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ , ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ .ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΡΥΑΔΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΥΡΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ & ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ)

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα. Είμαι μαμά δυο κοριτσιών 3ων κ ενός έτους. Στη δεύτερή μου εγκυμοσύνη είχα κ εγώ καφέ υγρά , στον δεύτερο μήνα, αφού όμως είχα διαπιστώσει ότι ήμουν έγκυος.Ο γιατρός με καθησύχασε κ κράτησαν 3-4 μέρες. Αν όμως δεν είσαι σίγουρη για εγκυμοσύνη καλύτερα πρώτα να το ελέγξεις για να μην φαντάζεσαι διάφορα...

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ! ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΑΦΕ ΚΥΛΙΔΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ 6 ΜΕΡΕΣ, ΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΥΩΜΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 7/3/2014 . ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ . ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΜΩΣ 6/3/2014 , ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΟΣΩ) ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ , ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ . ΩΣΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ... ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΣΟ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ...ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑΣ ΣΑΝ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ , ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ .ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΡΥΑΔΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΥΡΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ & ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ)

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ...

aWZep2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...