Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ουρολόγος-ανδρολογος στην Αθηνα


gary

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Γνωριζετε απο προσωπικη εμπειρια ή συστασεις τριτων καποιον καλο ουρολογο-ανδρολογο στην Αθηνα? Θα χρειαστει να ζητησουμε τη γνωμη καποιου και δεν εχω ιδεα! Και βεβαια θα ηθελα να παρουμε μια οσο το δυνατον υπευθυνη γνωμη..Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα! Γνωριζετε απο προσωπικη εμπειρια ή συστασεις τριτων καποιον καλο ουρολογο-ανδρολογο στην Αθηνα? Θα χρειαστει να ζητησουμε τη γνωμη καποιου και δεν εχω ιδεα! Και βεβαια θα ηθελα να παρουμε μια οσο το δυνατον υπευθυνη γνωμη..Ευχαριστω!

Πλουμίδης Αντώνης στο Ιατρικό. Πάρα πολύ καλός!

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παυλος Ασλανης στο Ερρικος Ντυναν.Αμα θες να σου στειλω με pm τηλεφωνο του ιατρειου του.Ειναι κορυφη!!!

 

Ναι στειλε μου αν δεν σου κανει κοπο! Ευχαριστω πολυ! Τον εχετε επισκεφτει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις δεν ξερουμε ακομα ακριβως το προβλημα, γιατι τα ακριβη αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος και της καλλιεργειας θα τα παρουμε την Τριτη. Απλως μου ειπαν τηλεφωνικα οτι ειναι μετριο και οτι γονιμοποιει μεν αλλα πιο δυσκολα. Απλως ξερω οτι μετα πρεπει να τις δειξουμε σε καποιον ανδρολογο αλλα δεν εχω καποιον υποψιν, γι αυτο το ψαχνω.Χθες μολις παντως διαβασα στο νετ οτι η κρυψορχια ευθυνεται για το προβληματικο σπερμα και ο αντρας μου ειχε μικρος...γυριζε στο μυαλο μου παντα μηπως αυτο το προβλημα που ειχε μικρος ειχε καποια επιπτωση και τελικα ετσι πρεπει να ειναι..Παντως εχω συλλαβει μια φορα, περσι τετοιον καιρο(μετα απο 8 μηνες προσπαθειας) αλλα με ατυχη καταληξη..Το προβλημα ηταν οτι ειχα διαφραγματικη μητρα, ευτυχως το καταλαβαμε και εκανα επεμβαση το καλοκαιρι. Τωρα ειμαστε στον 7ο μηνα προσπαθειων.

Link to comment
Share on other sites

Ton Ploumidi ton eixame episkeftei to 2004 sto iatreio tou, (sti Glyfada, sto Florida Mall einai) giati to spermodiagramma itan apotharrintiko. Poly katartismenos, poly glykos anthropos kai o monos pou mas eipe to exis: min sas pairnei apo kato me tis exetaseis, exw dei periptoseis pou me poly adynamo sperma, petyxan egymosini.1 spermatozoario einai arketo.

Mas edose kouragio kai dynami na synexisoume na prospathoyme fysiologika, an kai itan i 3h xronia prospathias. Apodeixthike oti eixe dikio giati 6 mines meta emeina eggyos fysiologika.

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια λες?? Πωπω περιττο να σου πω οτι ανατριχιασα ολοκληρη που διαβασα την εμπειρια σου! Να τα χαιρεσαι τα ζουζουνια σου! :P

Τι να πω? Θελει σιγουρα υπομονη , δυναμη και κουραγιο αυτη η ιστορια..Εγω δεν ξερω τι ακριβως μας περιμενει σε αποτελεσματα και αριθμους, την Τριτη θα μαθουμε..ουφ! :? Το μονο που ξερουμε ειναι οτι ειναι ενα μετριο σπερμα, ετσι μου ειπε τηλεφωνικως..Ειχα το αγχος το δικο μου , αν ολα ειναι οκ τωρα προστεθηκε κι αλλο..πολυ αδικο! Τελοσπαντων θα δουμε, προσπαθω να κρατω την ψυχραιμια μου.

Ο Πλουμιδης απ οτι ειδα ειναι Χαλανδρι τωρα ετσι?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

gary σε όποιον ανδρολόγο αποφασίσεις να πας, να έχεις μαζί σου τα αποτελέσματα της εξέτασης που εχει κάνει ο άνδρας σου, γιατί και εκείνος θα σας μιλήσει έχοντας υπόψιν του, το τι γράφει η εξεταση.

Απο το 2004 δεν ήρθα ξανά σε επαφή με τον Πλουμίδη. Το ιατρείο του εξακολουθεί να είναι στη Γλυφάδα, σου στέλνω με πμ τα στοιχεία του.

 

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο, σύντομα το μωράκι που επιθυμείτε!

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σε όλους!!!

 

Μετά από αρκετό χρόνο που προσπαθούμε με τον άνδρα μου χωρίς επιτυχία καταλήξαμε μετά από συμβουλή του γυναικολόγου να κάνει ο άνδρας μου σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν αρκετά χάλια! Μετά από επανάληψη το 2ο σπερμοδιάγραμμα ήταν στα φυσιολογικά όρια αλλά χωρίς ικανή κινητικότητα σπερματοζωαρίων!!!

 

Γνωρίζετε κάποιον καλό Ανδρολόγο στην Αθήνα?

 

Please pm ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Κορίτσια καλησπερα. Εχω ξενυχτησει ψαχνωντας στο ιντερνετ να βρω εναν καλο ουρολογο-ανδρολογο στην Αθηνα εξειδικευμενο σε θέματα υπογονιμοτητας και θα ηθελα την βοηθεια σας! Εχετε να προτεινετε καποιον καλο με βαση την δική σας εμπειρία?

 

ΥΓ Συγνωμη αν εχει ανοιχτει ξανα παρόμοιο θέμα, αλλα δεν το βρηκα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Εχω ξενυχτησει ψαχνωντας στο ιντερνετ να βρω εναν καλο ουρολογο-ανδρολογο στην Αθηνα εξειδικευμενο σε θέματα υπογονιμοτητας και θα ηθελα την βοηθεια σας! Εχετε να προτεινετε καποιον καλο με βαση την δική σας εμπειρία?

 

ΥΓ Συγνωμη αν εχει ανοιχτει ξανα παρόμοιο θέμα, αλλα δεν το βρηκα....

 

 

milva καλησπέρα, όλοι εδώ μέσα μιλάνε για τον Χάρη Ασβέστη

ΜΑΡΑΓΚΟΥ 4. Τ.Κ.: 166 75. Πόλη: ΓΛΥΦΑΔΑ Τηλέφωνο: 8948213 ...

& ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ 3, ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΤΗΛ: 210 3611335

 

Τι αντιμετωπίζετε, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό και σύντομα να έχετε το επιθυμητό αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

Kalliroi σε ευχαριστω γιατην αμεση απαντηση. Αντιμετωπίζουμε πρόβλημα χαμηλής κινητικότητας κ μορφολογίας, χωρίς άλλη παθολογία. 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών, και πολύ ταλαιπωρία. Μέχρι τωρα μας καθοδηγούσε ο γυναικολόγος μου, αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένη απο τα αποτελέσματα.

Πάντως ευχαριστω, Καλη επιτυχία κ σε σενα!!!

Ελπίζουμε σύντομα ολες να γίνουμε μανούλες;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαστε και εμείς ένα από τα ζευγάρια που θέλουν να αποκτήσουν παιδάκι.

Ο άντρας μου όμως έχει αζωοσπερμία μετά από μαγουλάδες που πέρασε σε μεγάλη ηλικία.

Τον άλλο μήνα θα πάμε στο κέντρο σπερματολογίας του Λυμπερόπουλου για να κάνουμε νέο σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος. Αυτά τα αποτελέσματα θα καθορίσουν την περαιτέρω πορεία μας. Ο ουρολόγος που τον παρακολουθεί μας είπε πως θα χρειαστεί να κάνει βιοψία όρχεων και αν είμαστε τυχεροί και βρεθούν σπερματοζωάρια θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική γονιμοποίηση.

 

Κορίτσια ΑΝΗΣΥΧΩ και ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.

Πάνω από όλα θέλω να είναι καλά ο άντρας μου. Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί, δεν θέλω να υποφέρει, δεν θέλω να έχει κάποιο πρόβλημα μετά.

 

Σας παρακαλώ, αν κάποια από εσάς έχει παρόμοια εμπειρία και γνωρίζει κάποιον καλό ουρολόγο-ανδρολόγο που να ειδικεύται στην ανδρική υπογονιμότητα και να κάνει βιοψία όρχεων, ενημερώστε με.

Νιώθω απόγνωση. Δεν ξέρουμε ποιόν να εμπιστευτούμε. Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε...

 

Να είστε καλά κορίτσια!

Μόνο εσάς έχω για να μοιραστώ αυτό τον Γολγοθά μου...

Αν και ξέρω πως ο καθένας κουβαλάει μόνος του τον Σταυρό του...

Εμείς οι δυο, σαν ένα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας . Μπορειτε να δειτε και αυτα αν ενδιαφερεστε για ΑΘηνα.

Ουρολόγος-ανδρολογος στην Αθηνα

[/url]ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 3 months later...

:? Θα ήθελα να μου στείλετε σε πμ αν γνωρίζετε κάποιον καλό γιατρό στην Αθήνα με μεγάλη εμπειρία και επιτυχή αποτελέσματα σε επεμβάσεις κιρσοκήλης. Θα περιμένω για τη βοήθειά σας. Ψάχνω στο διαδίκτυο αλλά είναι τόσοι πολλοί που δεν ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!για μένα ο καλύτερος είναι ο Ζιώρης Νικόλαος,είναι γενικός χειρούργος και το ιατρείο του το έχει στον Πειραιά.

Εμείς προσπαθούσαμε 7 χρόνια να κάνουμε παιδάκι και όταν χειρούργησε λαμπαροσκοπικά τον σύζυγό μου μετά ακριβώς από 3 μήνες έμεινα έγκυος!! Η επέμβαση γίνεται απ'τον αφαλό(σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις,γιατί πολλοί αγχώνονται μ'αυτό το θέμα...και φυσικά αυτήν την στιγμή η πολύ μικρή τομή που είχε ούτε καν φαίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου. Δηλαδή, μπορεί ως γενικός χειρούργος να κάνει επέμβαση κιρσοκήλης χωρίς απαραίτητα να είναι χειρούργος ουρολόγος; Με ολική αναισθησία έγινε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα κοριτσάκια. Δυστυχώς αρχές Οκτωβρίου ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα και έχει καλο αριθμό αλλά χάλια κινητικότητα. 13% με κατώτατο όριο 32% στις κατηγορίες ζωηρή και νωθρή κίνηση τη πρώτη ώρα. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον ουρολόγο - ανδρολόγο ώστε να μας κατευθύνει για τα επόμενα βήματα? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Δυστυχώς αρχές Οκτωβρίου ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα και έχει καλο αριθμό αλλά χάλια κινητικότητα.

 

ΧΑΡΗΣ ΑΣΒΕΣΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ ΚΟΛΩΝΑΚΙ

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...