Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΛΑΜΠΑΔΕΣ


titaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


titaki

μες στο μυαλό μου είσαι. Ηθελα και εγλω να αναρτήγσω θέμα για τις λαμπάδες αλλά για άλλο λόγο. Ηθελα να πω πόσο σιχαίνομαι τις λαμπάδες τύπου: Λαμπάδα-superman, Λαμπάδα-Barbie κλπ. Τί να κάνω όμως που μου τις ζητάει το βαφτηστήρι μου? Το δίλλημα μιας νονάς. :?

Επιπλέον να βγάλω τον πόνο μου που το βαφτηστήρι μου (5 χρονων) δεν με φωνάζει νονα. Οταν του ζήτησα τον λόγο και τον ρώτησα:"καλά μόνο νονό έχεις δεν έχεις νονά?"και μου απάντησε ΟΧΙ τον ρώτησα και πάλι "καλά εμένα τί με έχεις?" Και η απάντηση του μετά από ολογόλεπτη σκέψη :"κουμπάρα" :D

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Έλενα αντιπαθώ αυτου του είδους τις λαμπάδες που διαφημίζουνε και προτιμώ να πάρω μια καλόγουστη παιδική και ξεχωριστά σαν δώρο ένα παιχνίδι τύπου Barbie.; Ελπίζω να μας βοηθήσει κάποιος me σχετικό site γιατί δεν έχω χρόνο να ψάξω ( μανούλα διδύμων βλέπεις και μόνο 3 μήνών ακόμη). Όσο για το "νονά" που δεν σε φωνάζει η αναδεχτούλα σου είναι σίγουρα γιατί σε φωνάζει κουμπάρα η μαμά της. Έμένα όποτε με βλέπει η κουμπάρα μου με λέει νονούλα και αναδεχτούλα μου που είναι 3 ετών με φωνάζει συνέχεια έτσι. Προσπαθήστε το και είμαι σίγουρη ότι θα πετύχει.

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να σας προτεινω κατι?

δεν εχει σχεση με ιντερνετ αλλα το εκανα εγω και παντα αρεσε :wink:

διαλεγετε ενα παιχνιδι ασχετου λαμπαδας π.χ. εγω ειχα παρει μια συλλεκτικη μπαρμπι την μια φορα και μια ξυλινη πολυχρωμμη σβουρα την αλλη περνετε και μια σκετη λαμπαδα,κορδελες, και φτιαχνετε οτι θελετε :wink:

πραγματικα γινετε πολυ ωραια και με πολυ καλυτερο παιχνιδι απο αυτα που βαζουν στις ετοιμες

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμενα η βαφτιστηρα μου θα με παει στο jumbo κ θα διαλεξει μονη της ποια λαμπαδα θελει, κ δυστυχως δεν μπορω να της πω οχι γιατι μια χρονια που ειχα παρει απο το χαμογελο του παιδιου ,εκτος του οτι δεν της αρεσε μου ελεγε τις λαμπαδες που ειχαν οι φιλες της, κ που δεν ειχε εκεινη.

Οποτε επειδη δεν θελω να την στεναχωρω προτιμω να την διαλεγει η ιδια για να ειναι κ ευχαριστημενη.Παντως στην πλατεια Συνταγματος σιγουρα θα εχει διαφορα περιπτερα απο ιδρυματα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να διακοσμήσω λαμπάδα όπως προτίνεις BIKY μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο δεν τα καταφέρνω σε χειροτεχνίες εκτός αν μου δείξει κάποιος ένα δείγμα. Απλώς φοβάμαι μη βγει κακόγουστο και λυπηθει η μικρούλα μου.

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να διακοσμήσω λαμπάδα όπως προτίνεις BIKY μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο δεν τα καταφέρνω σε χειροτεχνίες εκτός αν μου δείξει κάποιος ένα δείγμα. Απλώς φοβάμαι μη βγει κακόγουστο και λυπηθει η μικρούλα μου.

δεν ειναι καθολου δυσκολο :wink:

ολα γινονται με κορδελες, την μπαρμπι π.χ. την ειχα πιασει απο την μεση της πανω στην λαμπαδα με ενα συρμα (απο αυτα που εχουμε για τα λουλουδια τα πρασσινα) και απο πανω το εκρυψα με κορδελα

αν θες λεπτομερειες ευχαριστως :D

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου δυσκολο :wink:

ολα γινονται με κορδελες, την μπαρμπι π.χ. την ειχα πιασει απο την μεση της πανω στην λαμπαδα με ενα συρμα (απο αυτα που εχουμε για τα λουλουδια τα πρασσινα) και απο πανω το εκρυψα με κορδελα

αν θες λεπτομερειες ευχαριστως :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ξέρεις μολις μπηκα στο site που προτίνει η gavrias και διαπίστωσα ότι έχει πολύ ενδιαφέρον, ωραίους τρόπους για να φτιάξεις μόνη σου την πασχαλινή λαμπάδα. Μπράβο gavrias.

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Μερικές ιδέες για χειροποίητες πασχαλινές λαμπάδες βρήκα σε αυτά τα site:

 

edit admin

 

http://www.unicef.gr

 

 

Οι μεν λαμπάδες είναι από το κατάστημα στο Πλανητάριο ή δεύτερες είναι από την Unisef, δεν ξέρω αν εντάσσονται στη φιλανθρωπική σειρά προϊόντων της Unisef.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κορίτσια καλησπέρα, έχετε καμια ιδέα για πρωτοτυπή συσκευασία δώρου για πασχαλινή λαμπάδα κατα προτίμηση κάτι οικολογικό ; Εχώ κολήσει :confused: δεν μου έρχετε τίποτα και πρέπει να δώσω μια πρόταση εώς το βράδυ .:(

 

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα μπορείς να πάρεις χαρτί (μοιάζει σαν το γκοφρέ αλλά είναι λεπτό και λείο να τσιγαρόχαρτο, δεν ξέρω πως το λένε) και να τυλίξεις την λαμπάδα σαν καραμέλα με φτιόγκους στις άκρες τους κεριού. Έτσι ακόμα κι αν έχει όγκο η λαμπάδα μπορείς να την καλύψεις με περισσότερο χαρτί και να δώσεις και τον ανάλογο τόνο με το χρώμα της κορδέλας και του χαρτιού. Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Για λαμπαδες εγω θα κοιτουσα στο χαμογελο του παιδιου η στα παιδικα χωρια sos η στη unicef και θα επαιρνα και ενα χωριστο δωρο, ο,τι τραβαει η ψυχη του παιδιου.Τουλαχιστον οι κορες μου καθε χρονο αυτα ζητανε απο τη νονα.Ξερουν κιολας οτι τα χρηματα πανε σε παιδακια και χαιρονται πολυ.

Για οικολογικη συσκευασια θα προτεινα ενα μεγαλο ψαθινο καλαθι στρωμενο με ψευτικο αχυρο χρωματιστο και κορδελες με τη λαμπαδα μεσα και μερικα καλουδια πχ πασχαλινες σοκολατες-καραμελες η κανενα λουτρινο λαγουδακι η κοτουλα η ακομα και μικροδωρακια πχ αυτα τα βραχιολακια τα κολα-χιολια κανενα γκορμιτι.Ενα καλαθι δωρου με λιγα λογια που μετα μπορει να χρησιμοποιηθει.Τωρα που το σκεφτομαι και ενα ωραιο παιδικο χαρτινο κουτι σαν αυτα του ΙΚΕΑ , που βγαινει και οικονομικο, η και ενα κουτι τακτοποιησης παιχνιδιων(εχει κατι μικρα σχετικα) μαζι με διαφορα χαζουλα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια livinath κατι τετοιο σκεφτομουν και εγω χαρτι δεν βρισκω ( ετσι οπως τουλαχιστον το εχω στο μυαλο μου ). Politissa η ιδεα σου πολυ καλη μόνο που δεν ειναι για μια λαμπαδα , θέλω κατι για παραγωγη με χαμηλο κοστος και για εμας και κατ'επεκταση για τον πελατη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...