Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μωρο σε πισίνα...


Recommended Posts

Καταρχήν Νανα τι έγινε με το παιδάκι σου; Όλα καλά;

Εμείς πάμε baby swimming έδω κια 1 μήνα, απο 6 μηνών ξεκινήσαμε. Προχοσή είναι άλλο πράγνα η πισίνα ενός θεματικού πάρκου και ενός ξενοδοχείου και άλλο η πισίνα ειδικά για αθλούμενα παιδιά, χωρίς να σημαίνει ότι και σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να υπάροξει πρόβλημα όπως και στυη θάλασσα.

Πως καταλάβετε ότι το παιδάκι είχε μήκυτες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συμφωνω οτι ειναι θεμα πισινας

τον γιο μου τον κανω μπανιο σε πισινα, δικια μας, απο 6μηνων

τωρα ειναι 22 μηνων και δεν εχουμε παθει τιποτα

και δεν εχει να παθει και τιποτα γιατι την φροντιζουμε εμεις και οχι καποιος αλλος.....

 

τωρα σε πισινα ξενοδοχειου δεν θα τον εβαζα με τιποτα (συγνωμη για το απολυτο) σε πισινα αθλητικου κεντρου ναι θα τον εβαζα αλλα πρωτα θα επερνα δειγμα νερου και θα το δινα για αναλυση.

και θα το ξανα κανα αυτο καθε μηνα.

μεχρι να με διωχναν .... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω και να πάρω πιο ....φρέσκιες γνώμες!!

Από τι ηλικία θα βάζατε το παιδάκι σας σε πισίνα (απλή όχι babyswimming)?

Εχει ρωτήσει κάποια μαμά τον παιδίατρο της?

 

Θα πάμε σε πολύ καλό ξενοδοχείο και μου είπε φίλη μου που πήγε νωρίτερα οτι η πισινα ειναι πολυ περιποιημενη και καθαρή.

Εννοείται οτι για τα μπάνια μας θα πηγαίνουμε στην παραλιά (γι'αυτό άλλωστε ειναι οι διακοπές :wink: ), αλλά τα απογευματάκια θα περνά όμορφα η ωρα με τον μικρό στην πισίνα.

(ο δικός μου είναι 13 μηνων)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μετα τα δυο-τρια ετη επιτρεπεται λογω του χλωριου.

 

ρωτα και τον γιατρο σου καλυτερα

 

επισης καλυτερα να πηγαινεις το απογευμα στην θαλασσα. και λιγοτερο καιει ο ηλιος και καλυτερες θερμοκρασιες εχει για το μωρο :wink:

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω και να πάρω πιο ....φρέσκιες γνώμες!!

Από τι ηλικία θα βάζατε το παιδάκι σας σε πισίνα (απλή όχι babyswimming)?

Εχει ρωτήσει κάποια μαμά τον παιδίατρο της?

 

Θα πάμε σε πολύ καλό ξενοδοχείο και μου είπε φίλη μου που πήγε νωρίτερα οτι η πισινα ειναι πολυ περιποιημενη και καθαρή.

Εννοείται οτι για τα μπάνια μας θα πηγαίνουμε στην παραλιά (γι'αυτό άλλωστε ειναι οι διακοπές :wink: ), αλλά τα απογευματάκια θα περνά όμορφα η ωρα με τον μικρό στην πισίνα.

(ο δικός μου είναι 13 μηνων)

εγω παντως το πηγα πρωτη φορα οταν ηταν 11 μηνων,στη γερμανια εχει πισινες με αλατονερο και θα σου πω οτι ηταν μια χαρα ειχαμε παει και σε μια με χλωριο αλλα οκ...σε εμας δεν θπηρχε κανενα προβλημα δοξα το θεο...δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αφου λες οτι ειναι και καθαρη...παντως αν θες μπορεις να ρωτησεις την παιδιατρο σου για να εισαι και πιο ηρεμη...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

το καμαραι μου σε ενα μηνα γινεται ενος ετους και ελεγα να ξεκινησω κολυμβητηριο, ηθελα και πιο πριν αλλα εδω που μενουμε οι πισινες καθαριζονται με χλωριο οποτε το απεφυγα. Μετα το χρονο πειραζει αν μπει σε πισινα με χλωριο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...