Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικο κρεβατι


Recommended Posts

Κοριτσια που μπορω να βρω φθηνο παιδικο κρεβατι???σκεφτομαι σιγα σιγα να βαλω τον μικρουλι μου στο δωματιο του......τωρα κοιματε σε λικνο και επειδη εχει αρχισει να μν χωραει πρεπει να παρω κρεβατακι......Λοιπον ειδα ενα της mothercare κανει 329ε ειναι μεχρι 5 χρονων δλδ αργοτερα τα καγκελα βγαινουν.........η μαμα μ μου ειπε οτι ειναι πολυ ακριβο και οτι τωρα με τν κριση μπορω να βρω πιο φθηνο και οτι δν χρειαζετε να βγαινουν τα καγκελα και οταν θα μεγαλωσει θα του παρουμε κανονικο κρεβατι........τα καγκελα ποτε τα βγαζουμε???μεχρι 2-3 ας πουμε?//??που μπορω να ψαξω ενα πιο φθηνο??....αν ειναι ευκολο για θεσ/νικη πειτε μου......

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια που μπορω να βρω φθηνο παιδικο κρεβατι???σκεφτομαι σιγα σιγα να βαλω τον μικρουλι μου στο δωματιο του......τωρα κοιματε σε λικνο και επειδη εχει αρχισει να μν χωραει πρεπει να παρω κρεβατακι......Λοιπον ειδα ενα της mothercare κανει 329ε ειναι μεχρι 5 χρονων δλδ αργοτερα τα καγκελα βγαινουν.........η μαμα μ μου ειπε οτι ειναι πολυ ακριβο και οτι τωρα με τν κριση μπορω να βρω πιο φθηνο και οτι δν χρειαζετε να βγαινουν τα καγκελα και οταν θα μεγαλωσει θα του παρουμε κανονικο κρεβατι........τα καγκελα ποτε τα βγαζουμε???μεχρι 2-3 ας πουμε?//??που μπορω να ψαξω ενα πιο φθηνο??....αν ειναι ευκολο για θεσ/νικη πειτε μου......

σας φιλω

 

ΙΚΕΑ. Φτηνά και καλά.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει στο ικεα αλλα δν μ'αρεσει η ποιοτητα........θελω να ειναι κατι πιο στοιβαρο.......της mothercare ειναι τελειο αλλα επειδη δν εχω κανει καλη ερευνα αγορας δν ξερω ανανηκει σταφθηνα η ακριβα κρεβατια.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα από το mothercare outlet κουνια που γινεται κρεβάτι 129 € (χωρίς το στρώμα).

βεβαια δεν ειχε αλλο τόσο φθηνό, αλλά μου είπε η κοπέλα οτι φερνουν συχνα νέα κομμάτια !!

Δεν ξερω βεβαια αν εχει στην Θεσσαλονική outlet αλλά αν εχει αξιζει να πας μια βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου άρεσε δεν είναι φθηνό αλλά ούτε και ακριβό, είναι μια νορμάλ τιμή εφόσον θες κούνια ποιοτική. Όταν κάναμε έρευνα αγοράς για την κούνια του γιου μου, οι τιμές έφταναν μέχρι και 700 ευρώ :shock::shock::shock:

Πάντως τα ικέα είναι μια καλή λύση...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

του ikea οι κούνιες είναι πολυ΄μικρές, 120χ60 Εσυ θες κούνια-κρεββατάκι 150χ80. Το Mothercare έχει και μια με 199 Ashton κούνια-κρεββάτι. Στα μεγάλα πολυκαταστήματα δεν μπορείς να κάνεις παζάρια. Τώρα εάν πας σ κάποιο κατάστημα μικρό μπορέις, αλλά δεν νομίζω να βρείς πιο οικονομική.

Link to comment
Share on other sites

hello girls, στα stock του Ηρα εχει παει καποια?

Θελω να βρω κρεββατακι βρεφικο που αργοτερα να γινεται και παιδικο αλλα να ειναι και οικονομικο και σχετικα καλης ποιοτητας. Ζηταω πολλα?? Αν μπορει καποια να μου δωσει τα φωτα της!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο site του motherbaby έχω δει ωραία προεφηβικά κρεβατάκια.

Κι εμείς μάλλον από εκεί θα παραγγείλουμε...

 

Δεν ξέρω αν συμφέρει το προεφηβικό (το site τους λέει είναι μεχρι 10 ετών). Άρα μετά τα 10 θα πρεπει να ξαναγοράσεις κρεβάτι. Εμείς σκεφτόμαστε να παρουμε μια και καλή ένα κανονικό κρεβάτι να το έχει και μεγάλη από Neoset, Modecco, Elephant κλπ, όταν έρθει η ώρα θα κανω μια έρευνα αγοράς για να αποφασίσω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ!:confused:Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΕ ΜΗΚΟΣ 1,75 ΤΟ ΠΟΛΥ!ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΚΟΥΝΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΩΝ ΠΙΑ.ΟΙ ΚΟΥΚΕΤΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΣΩΣΕΙ???:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά δείτε αυτό, δείτε και το βίντεο, έχω ενθουσιαστεί! Μπορεί να σας φανεί τσιμπημένο, αλλά αν σκεφτείτε ότι θα κοιμάται εκεί μέχρι δέκα-δώδεκα χρονών... καλά πολύ μ' αρέσει!

 

http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1〈=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε αυτό, δείτε και το βίντεο, έχω ενθουσιαστεί! Μπορεί να σας φανεί τσιμπημένο, αλλά αν σκεφτείτε ότι θα κοιμάται εκεί μέχρι δέκα-δώδεκα χρονών... καλά πολύ μ' αρέσει!

 

http://www.motherbaby.gr/products1.php?wh=1〈=1&the1id=16&the2id=36&theid=36&open1=16&open2=36

 

Ειναι πανεμορφο πραγματι και χρηστικο...δεν θεωρω οτι ειναι ιδιαιτερα ακριβο για αυτα που προσφερει και ειναι και compact..Συγχαρητηρια δε,για την εγκυμοσυνη σου..πολυ χαρηκα!Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!

 

Εγω παλι την κορη μου την εχω σε στρωματα κατω..χωρις κρεββατι:)!Επειδη καποια στιγμη επεσε απο το δικο μας κρεββατι και εσπασε την κλειδα της..οταν περιπου 14 μηνων την εβγαλα απο την κουνια,ακομη και με καγκελο δεν το ρισκαρα και ηθελα χαμηλο υψος μιας και κανει ανησυχο υπνο....Να φανταστειτε εχει φτασει το αθεοβοφο στην κατω μερια του στρωματος και στο τσακ το προλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Στο ικεα είναι το μονό που έχω βρει κάτι στις διαστάσεις του δωματίου μου.Όσο για το άλλο site πραγματικά φοβερή ιδέα, πάρα πολύ ωραία είναι.Αν και δεν είναι για εμάς.Δεν μας χωράει... κλαψ!!!

Link to comment
Share on other sites

@katia83

καλημερα. επειδη και εμεις ειμαστε στην ιδια ακριβως φαση (περιμενουμε μπεμπουλα τον Οκτωβρη και η ζουζουνα μας κοντευει τα 3 και πρεπει να τη βγαλουμε απο την κουνια) και εμεις μαλλον θα παρουμε απο ΙΚΕΑ κρεβατακι. Αυτο που αρεσε ειναι το GULLIVER το λευκο. Αν πεσει κατι αλλο εξισου οικονομικο στην αντιληψη σου ενημερωσε pls!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο και εσυ triantafillenia μου!Θα γινουμε πολλες!Εγώ έχω ψαξει σε πάρα πολλά site γιατί με περιορίζουν οι διαστάσεις.Μέχρι στιγμής έχω βρει το kritter και το gulliver στο ikea που είδες και εσύ, αλλά είχαν και κάτι πολύ ωραίες κούνιες που γίνονται κρεβατακια στο motherbaby που προτείνει παραπάνω η SkyBeam.Αυτές που μετετρεπονται σε προεφηβικο κρεβάτι.Λέω μήπως την μετετρεψω κατευθείαν σε κρεβατακι.Έχει πολύ βολικές διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια... για τα παιδάκια από 2 - 2μιση χρονών και πάνω είναι και αυτό στο ΙΚΕΑ

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36739

μεγαλώνει κατά μήκος (όσο μεγαλώνει και το παιδάκι) και στο τέλος γίνεται κανονικό κρεβάτι 2 μέτρων..

 

το έχω πάρει και εγώ για το 1 παιδάκι μου...(σε άσπρο)

όταν ήταν λίγων μηνών τα διδυμάκια τους έβαζα και τους δυο μαζί

τον έναν απ' δω και τον άλλον απ'την απέναντι πλευρά

(πριν ξεκινήσουν βέβαια τις τούμπες)

ελπίζω να βοήθησα λιγουλάκι...

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

ελενιτα το εχω δεικαι εγω εδω και πολυ καιρο αλλα εχω στανταρ μια απορια,,,,ποσα λεφτα θα δινω συνεχεια για αλλαγες στρωματων????υπολοιγστε και αυτο το κοστος

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

@elenita

το εχω δει και μου αρεσει περισσοτερο απο το gulliver γιατι ειναι και πιο φαρδυ αλλα εχω μια απορια, χωραει να βαλεις το ειδικο προστατευτικο καγκελο στο πλαι? γιατι βλεπω οτι εχει κατι μεταλλικα διακοσμητικα

 

@yasemi

το ikea βγαζει στρωματα επεκτεινομενα για τετοιου τυπου κρεβατια. τωρα ακριβως πως ειναι δεν τα εχω δει απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

@elenita

το εχω δει και μου αρεσει περισσοτερο απο το gulliver γιατι ειναι και πιο φαρδυ αλλα εχω μια απορια, χωραει να βαλεις το ειδικο προστατευτικο καγκελο στο πλαι? γιατι βλεπω οτι εχει κατι μεταλλικα διακοσμητικα

 

@yasemi

το ikea βγαζει στρωματα επεκτεινομενα για τετοιου τυπου κρεβατια. τωρα ακριβως πως ειναι δεν τα εχω δει απο κοντα

 

 

α ναι???δε εχω παει απο κοντα,,,το ειχα σταμπαρει πιο παλια απο το καταλαγο αλλα σκεφτηκα αυτο με το στρωμα και το ειχ ααπορριψει,,,,,ωραια,,,θα κανω καλυτερη ερευνα χαχχαχαχα ευχαριστω!!!

:lol::lol::lol::lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

α ναι???δε εχω παει απο κοντα,,,το ειχα σταμπαρει πιο παλια απο το καταλαγο αλλα σκεφτηκα αυτο με το στρωμα και το ειχ ααπορριψει,,,,,ωραια,,,θα κανω καλυτερη ερευνα χαχχαχαχα ευχαριστω!!!

:lol::lol::lol::lol:

 

αν δεν κανω λαθος αυτο πρεπει να κανει:

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=22641

:)

Link to comment
Share on other sites

ελενιτα το εχω δεικαι εγω εδω και πολυ καιρο αλλα εχω στανταρ μια απορια,,,,ποσα λεφτα θα δινω συνεχεια για αλλαγες στρωματων????υπολοιγστε και αυτο το κοστος

 

εμείς πήραμε ένα στρώμα του ΙΚΕΑ (στυλ σφουγγάρι με επένδυση απ'έξω)

αποτελείται από

1 μεγάλο κομμάτι (για όταν το κρεβάτι είναι μικρό)

+1 μικρό κομμάτι (για όταν είναι μεσαίο)

+ 1 ακόμα μικρό (για όταν είναι το κρεβάτι 2 μέτρα)

το προσθέτεις όσο μεγαλώνει το κρεβάτι

(μόνο που δεν θυμάμαι την τιμή του!!!!):-(

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...