Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγκίστρι!


maspir

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Δεν εμεινα με καθολου καλες εντυπωσεις....

Βεβαια θα σου εξηγησω το γαιτι καθως ειναι κατι υποκειμενικο.

Για να μου αρεσει ενας τοπος πρεπει να μου αρεσουν και οι ανθρωποι του, ε, στο Αγκιστρι ειναι αστα να πάνε. κανενα αισθημα φιλοξενιας....

Οποτε δεν μου αρεσε καθολου.

Α και θυμαμαι πηγαμε σε μια παραλία που μας ελεγαν οτι είναι η καλυτερη του νησιου και λεγοταν Χρυση Αμμος(δεν ειμαι σιγουρη) και φτανουμε και ηταν μια παραλια πολυ μικρη και καθολου καθαρη...τελος παντων καμια σχεση με την ονομασια της!

Για να μην παρεξηγηθω θα ηθελα να τονισω οτι το νησι σιγουρα θα εχει και πολυ φιλοξενους ανθρωπους αλλα εγω τουλαχιστον δεν τους ειδα.

Αν πας πες μας εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Τελικά κλείσαμε και εμείς τις διακοπές μας. Είχαμε λίγες μόνο μέρες φέτος (λόγω της βάπτισης που είναι αρχές Σεπτεμβρίου) και κλείσαμε στο Αγκίστρι, στην Παραλία της Σκάλας. Τα δωμάτια είναι με κουζινάκι και είναι ακριβώς δίπλα στη θάλασσα, αφου βασικό για εμάς ήταν να γλιτώσουμε τις μετακινήσεις.

 

Θα ήθελα να ξέρω αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα στο Αγκίστρι ή στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο να μου πει γνώμες.

 

Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

phgame persi agkistri kai perasame polu wraia.nomizw mename skala kai htan wraia giati den mpainame sto autokinhto ka8olou.kafedaki sthn paralia,koubadakia.....mexri kai to karotsi an 8elei o mikros na koimh8ei sth skia.ka8ara nera kai wraia ammoudia.trwgame sthn taverna pou noikiazame dwmatio kai genika fugame me tis kaluteres entupwseis/

 

oso gia to xenodoxeio den kserw kati/

 

kala na perasete

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς για το λόγο αυτό αποφασίσαμε να πάμε αγκίστρι και κλείσαμε το συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Θέλουμε να αποφύγουμε τις μετακινήσεις με αυτοκίνητο, και κυρίως θέλουμε τη θάλασσα δίπλα μας ώστε να κάνει μπάνια το μωρό πρωί και απόγευμα.

 

Ελπίζω να ήταν σωστή η επιλογή μας. Οχι τίποτα, αλλά είμαστε τόοοοοοοσοοοοοο κουρασμένοι που δεν έχουμε περιθώρια λάθους στις διακοπές.... Είναι η μόνη ευκαιρία για να ξεκουραστούμε λίγο μετά απο μια αρκετά δύσκολη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Για το ξενοδοχείο δεν ξέρω να σου πω όμως η Σκάλα μαζεύει αρκετό κόσμο.Τα νερά δεν είναι παγωμένα και η παραλία είναι καλή για παιδιά.Επίσης υπάρχουν καφέ και εστιατόρια επί της παραλίας.Περίπου στην μέση και στην πίσω πλευρά του νησιού υπάρχουν παραλίες αλλά νομίζω ότι δεν κάνουν για μικρά παιδιά.

 

http://www.discoverhellas.gr/diadrom.php?dia_id=30

 

Καλά να περάσετε !!!!!!!!

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πόλύ ωραία ιδέα το Αγγίστρι!

Φαντάζομαι ότι επειδή είναι κοντά στην Αθήνα, θα κάνει και για Σαββατοκύριακο, ε?

Μπορείτε να μας προτείνετε δωμάτια ή ξενοδοχεία, όσοι ξέρουν?

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elisa, αν θες δες και αυτό που κανονίσαμε. Φαίνεται καλό. Φυσικά θα ξέρω να σου πω μετά τις 28/8 που θα επιστρέψουμε....

 

www.agistrihotels.com

 

Ευχριστώ πολύ. Ναι, πράγματι φαίνεται πολύ καλό.

Έλεγα, μήπως κάποιοι έχουν ήδη πάει σε συγκεκριμένα καταλύματα και μπορούν να γράψουν τις εμπιρίες τους από αυτά.

Πάντως, φαίνεται πολύ άνετο και ό,τι πρέπει για οικογένεια!

Καλές διακοπές!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα!!

 

Ενδιαφέρομαι τώρα το καλοκαίρι να περάσω ένα τριήμερο με το αγόρι μου στο Αγκίστρι.... όμως δεν έχω ξανα πάει και δεν ξέρω καθόλου απο τιμές και ξενοδοχεία...:? ψάχνω κάτι οικονομικό μιας και είμαι ακόμη φοιτήτρια και τα έξοδά μου δεν μου επιτρέπουν πολυτέλειες!! θέλουμε απλά ένα ξενοδοχείο σχετικά καλό με τα απαραίτητα και καθαρό.. φαγητό δεν μασ νοιάζει καθώς θα τρώμε έξω, μόνο πρωινό θα παίρνουμε στο ξενοδοχείο (και αν)...

 

Εχει πάει κανείς? ξέρει να μου προτείνει κάτι?? που είναι καλύτερα να μεινουμε στην σκάλα ή στο μεγαλοχώρι???

 

Ευχαριστώ πολύ!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To Rosie's πρέπει να είναι ιδανικό για εσάς. Είναι πάνω στη θάλασσα και (με ωραίο τρόπο) στέλνουν τους πιθανούς πελάτες με μικρά παιδάκια σε γειτονικά καταλύματα, πιο φιλικά για παιδιά.

 

Είναι σε πολύ ωραίο σημείο, σε απόσταση πενταλέπτου με τα πόδια από το λιμάνι της Σκάλας, πάνω στη θάλασσα (στην κυριολεξία, είναι σε ένα ύψωμα πάνω από τη θάλασσα), μέσα στα πεύκα. Οι τιμές του είναι λογικές.

 

Μου αρέσει το Αγκίστρι γιατί είναι από τα μέρη που έχει ανάμικτο κόσμο και ζευγαράκια όπως εσείς και μικρές οικογένειες. Έχει και μερικές παραλίες ωραίες. Με το λεωφορείο μπορείτε να πάτε στην άλλη πλευρά του νησιού, αν και λίγο την έχουν χαλάσει εκείνη την παραλία, φτιάχνοντας μια μαρίνα. Έχει και 2-3 άλλες καλές, όπως θα είστε στο ξενοδοχείο, τόσο προς τη μεριά της Σκάλας, όσο και από την άλλη, που έχει κανα-δυο πιο ήσυχες. Σε όλες πλην της πρώτης, μπορείτε να πηγαίνετε με τα πόδια και η διαδρομή είναι ευχάριστη γιατί έχει σχεδόν παντού σκιά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας AthinaP.:)

 

Είδα το ξενοδοχείο που προτείνατε. Μου φάνηκε αρκετά καλό σε πολύ κλή τοποθεσία... Εχω βρεί και κάποια άλλα μεν αλλά θέλω να πάρω να ρωτήσω και τις τιμές γιατί άλλα μπορεί να γράφουν στο Internet και άλλα να δούμε όταν θα πάμε :rolleyes::P

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου. Μου έχουν πεί πολύ καλά λόγια για το Αγκίστρι και μου έχει κολλήσει να πάμε εκεί:) Απο ταβέρνες, καφετέριες, μπαράκια και τέτοια τί λεει, έχεις ιδέα??:)

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Και εμείς με τον άντρα μου και την 19 μηνών ζουζουνίτσα μας λέμε να πάμε αγκίστρι για διακοπές. Βρήκα το ξενοδοχείο Oasis Scala Beach Hotel. Το γνωρίζει καμία κοπέλα? Θα το συστήνατε σε ζευγάρι με μικρό παιδάκι? Πάντως η τιμούλα του είναι καλή και στα + του είναι ότι είναι πάνω ακριβώς στην παραλία και έχει και κουζινάκι για να μαγειρεύω για το παιδί).

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει μπροστα στην παραλια παρα πολλα ενοικιαζόμενα με κουζινακι,συνηθως οι τιμες είναι κανονικες δεν θα τις ελεγα φθηνες,το καλο είναι ότι πραγματικα ηρεμείς αφου υπαρχει ησυχία και πραγματικη γαλήνη και ελαχιστα αυτοκινητα.εγω πήγαινα πριν απο τα μωρα και μου αρεσε πολυ.Προσοχη εχει ένα κεντρο υγειας,και αν χρειαστείτε κατι το βραδυ δεν υπαρχει πλοίο, απλα ταξι πλωτό αυτος ειναι ο λογος που δεν παω φετος εκει με τα μωρα.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας:) Εμείς τελικά βρήκαμε και κλείσαμε σε αυτό το ξενοδοχείο: http://www.agistriandreas.com/index.php?l=1

 

Φαινεται καλό σχετικά και οι τιμές του πολύ καλές, μας είπαν 45? την βραδιά (3 διανυκτερεύσεις). Ελπίζω να μείνουμε με καλές εντυπώσεις και να σας πούμε μετά τα καλύτερα:)

 

Καλό καλοκαίρι σε όλους σας!!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια μόνο σε αυτο το ξενοδοχείο μην κανετε το λαθος να πατε στο αγκιστρι το λέω γιατι τ πάτησα εγω

http://www.agistri-vasilaras.gr/

δεν εχω παει σε χειρότερο ξενοδοχείο στην ζωη μου

δεν δουλευει τιποτα μεσα

1 δεν δουλευε ο μικτής στο μπανιο

2 δεν δουλευε το κουζινακι και δεν μπορουσαμε ουτε το αυγό του παιδιου να βράσουμε

3 δεν ειχε καθολου σκευή στ κουζινα

4 οι καρέκλες στο μπαλκονι ειταν σπασμενες

5 δεν ειχε καθόλου σχοινιά για να απλώσουμε τα ρουχα μας

4 δεν καθαρίζουν ποτε τα δωματια

 

 

 

 

θα μπορουσα να γραφω ωρες γιατην αθλιότητα του ξενοδοχειου

και το καλυτερο ειναι οτι στο νετ το δειχνουν πολυ καλο !

μακρια απο τον vasilaras :evil:

 

παντως το αγκιστρι ειναι μια χαρα :P

;)μπλες

Link to comment
Share on other sites

εδω και 5 χρόνια πάμε στο ξενοδοχείο αυτό vasilaras

μόνο φέτος δεν έχουμε καταφέρει να πάμε

τις 4 φορές μείναμε στα καινούρια δωμάτια που είναι απέναντι απο το ξενοδοχείο και έχουν τζακούζι και ήταν πάρα πολύ ωραία!!!!!!!!!

Μόνο τη μια φορά που μείναμε στο ξενοδοχείο (κεντρικό κτίριο) δεν έμεινα ευχαριστημένη γιατί όντως ήταν άθλιο!!!!!!!!!!!

 

 

γενικά είναι ένα νησάκι που δεν έχεις και πολλές επιλογές δηλαδή νομίζω οτι αν πήγαινα για παραπάνω απο 3 μέρες θα βαριόμουνα.

Link to comment
Share on other sites

το χειρότερο παντως ξεχασα να σας το πω για το ξενοδοχείο βασιλαρας ήταν οτι παρολο που το ξενοδοχείο ηταν άδειο

ειχαν το θρασος να διώχνουν τον κοσμο απο τις 12 το μεσημέρι και μαλιστα το ειπαν και σε εμενα που ειχα μωρο 11 μηνων μαζι μου !

και το ξαναλεω οτι το ξενοδοχειο ειχε πολλα δωματια αδεια!!!

μακρια απο τον βασιλαρα εχω παει σε πολλα δωματια στο αγκιστρι και ειναι μια χαρα αυτο το χαλι δεν το εχω ξαναδει πουθενα !

;)μπλες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα!

μόλις επέστρεψα από το Αγκίστρι.

Όπως είχα πει παραπάνω έμεινα στο oasis στην Σκάλα.

Το ξενοδοχείο ήταν καθαρό και περιποιημένο, όπως ακριβώς στο internet.

Γενικά οι εντυπώσεις μου από το νησί είναι οι καλύτερες.

Για τη δική μας περίπτωση (ζευγάρι με μωρό 20 μηνών) είναι ιδανικά.

Κοντινές αποστάσεις - δεν χρειάζεται αυτοκίνητο, ωραίες παραλίες με ρηχά νερά, γενικά όλα ok!

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Όποιος θέλει πληροφορίες για το νησί ή το ξενοδοχείο, εδώ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...