Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

BERA ΑΝ ΕΙΣΤΕ4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ 105 ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ!!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ 95!! ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ 8 ΜΗΝΕς ΠΗΡΑΜΕ 4 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΝΑ ΦΘΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 6 ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΕΤΟΥΣ

 

ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ...ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΘΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!! 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ

 

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΜΠΡΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΟ ΠΑΙΔΙ 5.5 ΧΡΟΝΩΝ 1,25 ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΠΗΡΕ ΜΟΛΙΣ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ

 

5,5 χρονών και 1,25!!!! Απίστευτο!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι αλλα κι αυτο αναλογικο ειναι,,,και η 1,70 δεν μπορει να τρωει οσο θελει για να μην χοντρυνει,,,εγω θελω 1500 θερμιδες, αυτη 2500, εγω θα ηθελα να τρωω 2000 αυτη 3000 ουτε εγω μπορω ουτε εκεινη αν δεν θελουμε να βαλουμε κιλα

 

οποιος θελει να τρωει παραπανω ειτε ψηλος ειτε χοντρος απλα πρεπει να γυμναζεται σοβαρα

 

Είναι αναλογικό αλλά τις λιχουδίτσες δεν τις τρως για να χορτάσεις αλλά επειδή θες κάτι γλυκό. Εγώ με ένα παγωτό έχω πάρει το 1/5 περίπου των θερμίδων που δικαιούμαι. Η ψηλή το 1/10. Έχει διαφορά. Τεσπα ... σας είπα ποια είναι η λογική μου ... μπορεί να είμαι και λάθος. Πάντως η πεθερά μου που είναι χοντρούλα επειδή είναι ψηλή όλοι λένε τι εντυπωσιακή και όμορφη που είναι. Τη δικιά μου γιαγιά που είναι χοντρούλα και κοντούλα, όλοι χοντρούλα και κοντούλα τη λέγανε μια ζωή (και γλυκούλα ...)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

βερακι για αυτο δωσε βαση που σου λεω και εμεις ειμαστε τα μωρα της ταξης ενταξει και 5 ποντακια κατω...η δικια σου θα ητααν ψηλαριδα μαζι με τη δικια μου και πιο μπαμπατσικη!!!! νταξ???????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσύ jackrussel είσαι ακριβώς η περίπτωσή μας. Τόσο είναι να γίνει και η κόρη μου με 1,63 εμένα και 1,85 τον άντρα μου. Τεσπα ... τι να κάνεις ...

 

Απλά, ειλικρινά σας μιλάω, ο μόνος λόγος που θέλω να γίνει ψηλή (ή να το πω καλύτερα ... να μη γίνει κοντή) είναι γιατί θεωρώ ότι οι κοντούλες είναι μια ζωή στην προσοχή για το σώμα τους. Λίγο να φάνε παραπάνω, ένα γλυκό να φάνε, να ξεφύγουν παχαίνουν. Και μη μου πείτε τώρα ότι ξέρω την τάδε κοντή που τρώει ό,τι θέλει και είναι αδύνατη γιατί σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά το γεγονός είναι ένα και είναι τεκμηριωμένο επιστημονικά. Ο βασικός μεταβολισμός του κάθε ανθρώπου (οι θερμίδες που χρειάζεται δλδ) βγαίνει με βάση το ύψος. Εγώ ας πούμε χριεάζομαι 1500θερμίδες, μία κοπέλα 1,70 χρειάζεται πολύ παραπάνω.

 

ναι αλλα εγω εχω ακουσει κι αλλα οπως νταρντανες-φακλανες-φοραδες-ντουλαπες κλπ

για τις κοντες θα ακουσεις ταπα-κουβας-στουμπος

 

αν θελει ο αλλας παντα κατι βρισκει να πει για τον αλλον, τωρα αν θα δωσεις σημασια σε αυτα που ακους περαν του καλαμπουριου ειναι αααλλο θεμα, εγω προσωπικα δεν ακουω κανεναν να λεει τετοια πραγματα γιατι δεν εχω την μυγα,,,θελω να πω οτι ακουμε ο,τι εμεις επιλεγουμε να ακουσουμε,,ολα τ αλλα τα διαγραφει ο εγγκεφαλος

 

και στον κοντο τον ανθρωπο ο μεταβολισμος του μπορει να ειναι γρηγορος η πιο αργος,,,αλλοι κοντοι καινε πιο ευκολα αλλοι πιο γρηγορα

 

εγω εκαιγα αργα και το ενα παγωτο φαινοταν αμεσως επανω μου,,,αρχισα λοιπον να μαθαινω να αρκουμε στο μισο, και να γυμναζομαι σσυστηματικα

 

αρα το κοντος μου σε συνσυασμο με τον αργο μεταβολισμο μαλλον καλο μου εκαναν εφοσον αναγκαστικα να προσεχω την διατροφη μου και να αθλουμαι

 

οταν φαω παραπανω προσεχω την επομενη να ελαττωσω η βγαινω για περπατημα,,,, τοσο απλα

 

για ολους πανω κατω ισχυει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι όταν ήσουν πιο μικρή και δεν μπορούσες να καταλάβεις πως έπρεπε να αρκεστείς στο μισό?

 

μα δεν μου ελειψαν ουτε τα παγωτα ουτε τα γαριδακια ξερεις και ημουν και απο τα πιο καλοσχηματισμενα κοριτσακια στο σχολειο, δεν ειμαι ψωνιο στο λεω για να χαλαρωσεις,,,,παντα ομως απο 4 χρονων με ειχαν στα μπαλετα στην πισινα στο στιβο,,μου αρεσε ο αθλητισμος, επαιζα στον δρομο εκανα ποδηλατο,,,στην εφηβεια ειχα μονο σπορ δυο-3 φορες την εβδομαδα κι εκει αρχισα να προσεχω λιγο παραπανω το φαγητο επειδη ημουν κοκετα και ηθελα να μπορω να εχω οσο γινεται περισσοτερες επιλογες με τα ρουχα

 

οταν πηγα για σπουδες εξωτερικο εκει εμαθα πραγματικα τι εστι διατροφη ισορροπημενη χωρις υπερβολες τρωγοντας στην φοιτητικη εστια,,,εκει εμαθα να τρωω χωρις να μου λειπει τιποτα με μετρο ολα,,,εκει γνωρισα το σωμα μου, τι με παχαινει τι οχι πως να το χειριστω ,,,εκει αγαπησα και ανακαλυψα το σωμα μου και δεν ειχα ποτε αυξομειωσεις στο βαρος μου περαν των 1-2 κιλων,,,απο τα 19 μεχρι τα 34 μου δεν ειχα παχυνει ποτε,,ουτε διατα εκανα ποτε,,,απλα ειχα το νου μου και με καλυπτε ως χαρακτηρα η εννοια του μετρου,,,θα τρωω δηλαδη καθε μερα σοκολατα αλλα απο 30γρ,,,θα φαω βραδινό το αργοτερο μεχρι τις 8 το βραδυ,,τετοιοι απλοι κανονες που αφορουν ολους μας

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου ελειψαν ουτε τα παγωτα ουτε τα γαριδακια ξερεις και ημουν και απο τα πιο καλοσχηματισμενα κοριτσακια στο σχολειο, δεν ειμαι ψωνιο στο λεω για να χαλαρωσεις,,,,παντα ομως απο 4 χρονων με ειχαν στα μπαλετα στην πισινα στο στιβο,,μου αρεσε ο αθλητισμος, επαιζα στον δρομο εκανα ποδηλατο,,,στην εφηβεια ειχα μονο σπορ δυο-3 φορες την εβδομαδα κι εκει αρχισα να προσεχω λιγο παραπανω το φαγητο επειδη ημουν κοκετα και ηθελα να μπορω να εχω οσο γινεται περισσοτερες επιλογες με τα ρουχα

 

οταν πηγα για σπουδες εξωτερικο εκει εμαθα πραγματικα τι εστι διατροφη ισορροπημενη χωρις υπερβολες τρωγοντας στην φοιτητικη εστια,,,εκει εμαθα να τρωω χωρις να μου λειπει τιποτα με μετρο ολα,,,εκει γνωρισα το σωμα μου, τι με παχαινει τι οχι πως να το χειριστω ,,,εκει αγαπησα και ανακαλυψα το σωμα μου και δεν ειχα ποτε αυξομειωσεις στο βαρος μου περαν των 1-2 κιλων,,,απο τα 19 μεχρι τα 34 μου δεν ειχα παχυνει ποτε,,ουτε διατα εκανα ποτε,,,απλα ειχα το νου μου και με καλυπτε ως χαρακτηρα η εννοια του μετρου,,,θα τρωω δηλαδη καθε μερα σοκολατα αλλα απο 30γρ,,,θα φαω βραδινό το αργοτερο μεχρι τις 8 το βραδυ,,τετοιοι απλοι κανονες που αφορουν ολους μας

 

σε ζηλεύω!!!! Νομίζω πάντως πως είσαι η εξαίρεση!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ζηλεύω!!!! Νομίζω πάντως πως είσαι η εξαίρεση!

 

βερουλα , ξερω κατι ψηλα κοριτσια με κατι υποθυροειδισμους και αργους μεταβολισμους που στερουνται πολλα

ποτε δεν ξερεις ενας οργανισμος τι κρυβει!

 

το καθε σωμα πρεπει να βρει το κουμπι του για να ισορροπησει, υπαρχουν καποιοι γενικοι κανονες αλλα ολα τα αλλα εξατομικευονται αναλογως οργανισμου και χαρακτηρα

 

το θεμα ειναι να αποδεχτεις αυτο που εισαι, ειναι υπεροχο και ομορφο εξ αρχης, και στη συνεχεια μεσα απο μια συνεχη διαδικασια αυτογνωσιας να βρεις το μετρο που σου ταιριαζει

σε καποια σημεια μπορει να θελει λιγο κοπο παραπανω σε καποια αλλα λιγοτερο,,,,κατι μας δινει κατι μας παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κοιτουσα λιγο τι τους κανουν απο περυσι.....ε κλασσικα οοοοοολα....φφφφφφ

 

Τα μετρησα κι εχουν, 3 ποντους διαφορα στην ξαπλωτη με ορθια σταση!

 

Και τα δυο...μα τόσο πολυ?

 

τα γραφω κι εδω να υπαρχουν γιατι εχασα το εξελακι μου

 

83 ορθιος 86 ξαπλα σήμερα ο μικρός

 

101 ορθια 104 ξάπλα η σιστερ.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε γμτ νομιζω οτι και τα δυο μου παιδια εχουν λορδωση, περαπτανε πολυ κορδωτα στη μεση κανει καμπυλη η σπονδ στηλη και μεταγεται ο πωπως Να μου πεις τι σε νοιαζει j lo θα τη κανεις χαχαχαχα

 

Για αυτο μαλλον χανει τοσο πολυ ορθια.... πρεπει να το κοιταξω κι αυτο!

 

Ολο πρεπει ειμαι αλλα τιποτα δεν εχω κανει.... παιδιατρο, ενδοκριν, οδοντι,ορθοπεδ, ωρλ

 

πρεπει να τα παρω σβαρνα!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλήμερα κορίτσια.Χαθήκατε εσείς.Γατούλα τί κάνουν τα κουκλιά σου;Επειδή δεν ξέρω που αλλού μπορεί να ανήκει η περίπρωση μας είπα να γράψω εδώ τα νέα μας.Χθες είχαμε ενδοκρινολόγο.Αυτό το εξάμηνο πήγαμε αρκετά καλά. 88 και κάτι ύψος (ξαπλα ~92!) και 10.800 βάρος.Πήραμε λίγο παραπάνω από 3,5π και 1400γρ(!!!!).Τί κάνατε μου λέει και πήρε βάρος.Τίποτα διαφορετικό δεν κάναμε, απλά ξεχνιόταν με το παιχνίδι και τις βόλτες και έτρωγε.Δεν ξέρω μου λέει τί τρόπο θα βρεις,αλλά πρέπει να τρώει καλύτερα γιατί βλέπω πως όταν πηγαίνει καλά σε βάρος παίρνει και ύψος(λες και εγώ δεν θέλω να τρώει και δεν το προσπαθώ).Για βρες μου εσύ τον τρόπο άνθρωπε μου πήγα να του πω γιατί ήδη τον τελευταίο μήνα που ψιλοκλείστηκε μέσα μειώθηκαν και οι ποσότητες φαγητού.Να τον ντύνουμε λέει καλά και να τον πηγαίνουμε βόλτες.Ωραία, να τον πηγαίνουμε.Το θέμα είναι οτι με το παραμικρό μπουκωματάκι αρχίζουμε να μην τρώμε κιόλας.Μία η άλλη οπότε.Ήδη από την περασμένη εβδομάδα που μπούκωσε πίνει ελάχιστο γάλα.Το θετικό είναι πως μάλλον θα δοθεί έγκριση από το Υπουργείο για την χορήγηση αυξητικής ορμόνης και σε παιδιά IUGR που δεν κάνουν το αναμενόμενο catch-up.Οπότε άμα χρειαστεί και αν το αποφασίσουμε θα υπάρχει και αυτή η εναλλακτική.

tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

\

ελενι1975 τι εννοεις με τουσ ορουσ catch up?? και το αλλο το IU..

 

ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?? ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΛΟ.......ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3 ΕΚΑΤΟ ΚΑΜΥΛΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

\

ελενι1975 τι εννοεις με τουσ ορουσ catch up?? και το αλλο το IU..

 

ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ?? ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΠΛΟ.......ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3 ΕΚΑΤΟ ΚΑΜΥΛΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ.

 

Iugr ονομαζονται τα παιδια που γεννιουνται πολυ μικρα για την ηλικια κυησης.Τα διδυμακια μου γεννηθηκαν τελειομηνα (38η εβδομαδα)αλλα μολις 1500γρ κ 40π το καθενα.Λογικα αυτα τα παιδια μπαινουν στις φυσιολογικες καμπυλες συνηθως το πρωτο εξαμηνο κ το αργοτερο τον τριτο χρονο.Ο Α οντως μπηκε στους 6 μηνες εντος καμπυλων αλλα ο Β παραμενει ακομα κ τωρα που ειναι 3,5 χρ μακραν εκτος.Ελλειψη αυξητικης δεν εχει οποτε μπορει να του χορηγηθει αυξητικη μονο αν εγκριθει απο το υπουργειο η χορηγηση της σε παιδια που γεννιουνται πολυ μικρα για την ηλικια κυησης οπως γινεται κ σε αλλες χωρες.Ελπιζω να μην σε μπερδεψα με την περιπτωση μας.

tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λεω λεω πουθενα δεν εχω παει ακομα τοσα χρονια.....

 

19 νοεμβριου εκλεισα στο παιδων και το απογευμα στονΧΙΩΤΗ.

ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΗΦΟΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ!!

 

ΠΟΛΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΞΗΤΙΚΗΣ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ......... ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΧΛΩΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

mpoumpoulitsa τι εγινε?πηγατε στο παιδων?τι σας ειπαν?

 

εγω εκλεισα 12/4 στο παιδων δεν ειχε νωριτερα:evil:...παει ο ελεγχος του εξαμηνοθ(καλα οχι οτι καιγομαι απλα ειμαι λιγο σχολαστικη να τηρειται το εξαμηνο παρακολουθησης)

 

πρεπει να πηρε η μικρη κανα ποντακι παντως...

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια, κι εγώ το αμέλησα φέτος το θέμα εντελώς....ετρεχα με δικά μου θέματα υγειας, κατι ορμονικά εχω θέμα με τα επινεφρίδια και περιμένω να δω καποια αποτελέσματα για μια σπάνια περίπτωση να ειναι γενετικό. Ελπιζω πως όχι...

 

Μολις το αποκλεισω(ελπιζω!!!) θα τα παω στον ιδιωτικο παιδοενδοκρινολογο(αν ακι μπηκαμε εοπυ και τρεχα γυρευε πια με ιδιωτικους) δεν μπορω να περιμενω τοσο καιρό....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα αποτελεσματα galat ελπιζω να μην ειναι τιποτεσοβαρο!

κ εγω θα την παω στον ιδιωτη μαλλον μεσα στο δεκεμβρη.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ελισαβετ, εντάξει ειναι αρκετα σοβαρό υπο την εννοια οτι το ανακάλυψα τυχαια και όταν ειναι αρρυθμιστες οι ορμονες, εχουν επιπλοκές σε οργανα οπως την καρδια και τα ματια (οπως τον θυρεοειδη πχ) και μου δημιουργουσε υπερταση(απο εκει το ανακαλυψα) ευτυχως δεν μου εχει κανει αλλοιωσεις....

 

Η σπανια περιπτωση να υπερπαργεται η αλδοστερονη(αυτη ειναι αυξημενη σε μενα) λογω γενετικου λογου, με ανησυχει μονο και μονο για το ότι θα το εχουν κληρονομησει και τα παιδια τοτε....

 

Γενικά όπως αντιμετωπιζεται ειτε φαρμακευτικα ειτε χειρουργικα(σε νεαρες ηλικιες το προτιμουν για να μην παιρνεις μια ζωη φαρμακα) οποτε ολα καλα...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

περαστικα να ναι!

ο Β τριτη αιματολογικη και στο 170 η χοληστερινη του, αλλα τη ξεπερασε μαλλον απο 220 που ηταν στα δυο του

η αλλη...ειδωμεν μεσα στο δεκεμβρη για γενικο ελεγχο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

 

τα νεα μου.............

μεσα σε μια μερα ειχα 2 ραντεβου το πρωι στο παιδων ... το απογευμα στον χιωτη τον ενδοκρινολογο ιδιωτης!!

ειχα μαζι τισ εξετασεισ γενικεσ απο το 2010 την σωματοπεδινη του 2010(μολισ 56) και του αυγουστου 2012 (201) και την οστικη που εκανα τον αυγουστο οταν ηταν 3,5 ετων και η οστικη με βαση τον ακτινολογο τησ επαρχιασ την εβγαλε 3,5 οστικη ηλικια.μας ειδε η βλαχοπαπαδοπουλου στο παιδων.τησ ειπα οτι η ανησυχια μασ ξεκιναει απο το γεγονοσ οτι ειμαστε ολοι ψηλοι και δεν κολαει το χαμηλο αναστημα του παιδιου ασχετα αν ειναι μεσα στα φυσιολογικα. για την οστικη δεν σχολιασαν μονο την ειδαν. δεχθηκε οτι το υψος τησ μικρησ σιγουρα δεν ταιριαζει με το δικο μασ

 

.απο την στιγμη που ειναι στα φυσιολογικα δεν κανουμε κατι και ......με μια σχετικη αγενεια μασ ειπε οτι πρεπει να δεχθουμε οτι η μικρη θα γινει 1.57 για να μην τησ δημιουργησουμε ψυχολογικο και να φυγουμε γιατι περιμενει το αλλο ραντεβου...........και εμεισ απαντησαμε οτι ηρθαμε στο παιδων μηπωσ το παιδι εχει κατι παθολογικο και εμεισ κοιμομαστε.

 

αν θελει να γινει 1.57 γουστο και καπελο τησ!!!!!!!!!!!!!!

 

τελος παντων δημοσιοι υπαλληλοι!!

 

ΧΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΙΩΤΗΣ!!!!!!!!

 

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ!!!ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!!

 

ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΒΟΙΟΙΑΤΡΙΚΗ ΞΑΝΑ.

 

ΤΙΣ ΕΙΔΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΘΥΡΟΙΔΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΕΣ. Η ΣΩΜΑΤΟΠΕΔΙΝΗ 160 Φ Τ 17-248.

ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΣΤΙΚΗ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ 3,5 Η ΟΣΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ 3 ΕΤΩΝ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΡΓΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ.ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΤΑ ΥΨΟΣ. ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ 5-7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΗΝ 10 ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΙΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ. ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΓΡΙΣΗΣ ΑΥΞΗΤΙΚΗΣ. ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ ΝΩΡΙΣ ΥΠΝΟΣ. ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΓΙΑ 1.57 ΑΛΛΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΠΙΣΩ ΜΗΝΩΝ ΤΗΣ ΟΣΤΙΚΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΟ 1,65..... ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ.

ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΠΕΤΑΞΟΥΝ.......

Link to comment
Share on other sites

.απο την στιγμη που ειναι στα φυσιολογικα δεν κανουμε κατι και ......με μια σχετικη αγενεια μασ ειπε οτι πρεπει να δεχθουμε οτι η μικρη θα γινει 1.57 για να μην τησ δημιουργησουμε ψυχολογικο και να φυγουμε γιατι περιμενει το αλλο ραντεβου...........και εμεισ απαντησαμε οτι ηρθαμε στο παιδων μηπωσ το παιδι εχει κατι παθολογικο και εμεισ κοιμομαστε.

 

Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη γιατρός δεν μου γέμισε κ εμένα το μάτι.Πήγαμε τον μικρό μαζί με μία σειρά εξετάσεων που του έχουμε κάνει,σημείωσε το ιστορικό του κ το μόνο που μας είπε ήταν να επαναλάβουμε την σωματομεδίνη γιατί ήταν χαμηλή κ οτι έχουμε πολύ καλό γιατρό!!!!Κ να φανταστείς οτί έσκασα το 75αρι για να πάρω μια 2η γνώμη.

tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, η συγκεριμενη μας ειδε μια φορα επειδη η άλλη γιατρός ειχε αποκλειστει απο τα χιόνια, και δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση, μας ξεπέταξε και ήταν κάπως αγενής και βιαστικη, αλλα εκεινη τη μερα εβλεπε διπλα ραντεβου και φανταστηκα οτι για αυτο συνεβαινε...

 

Επίσης μου ειχε προτεινει το θεικό, να δίνετε κρεμα ή μπισκότα στο παιδι να παρει θερμίδες..... ΕΛΕΟΣ της ειπα, δεν δίνω ζαχαρη και με κοιτουσε σαν ουφο.

 

Η Καραχάλιου ειναι πολυ καλή και σαν ανθρωπος πολυ γλυκιά και ηρεμη και για αυτό δεν εχει κοντα ραντεβου ενω στην αλλη βρισκεις αμέσως....δυστυχως τον μικρό μου μονο η βλαχ τον ειχε δει και δεν του εγραψε καν εξετασεις....

 

εν παση περιπτωση με εχει κουρασει πολυ το περιμενε για ραντεβου, περιμενε εκει κλπ οποτε λεω να παω κι εγω στον Χιωτη.

 

Αν θελετε πειτε μου ποσα παίρνει επισκεψη , γιατι πλεον την πληρωνουμε την επισκεψη που μπηκαμε εοπυ....με πμ αν δεν θελετε εδω.

 

Μονο που δεν θυμαμαι αν την ακτινογραφια την εχοιυν εκει στο παιδων ή την εχουμε εμεις.... θα κοιταξω...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

μπουμπουλιτσα πολυ θετικα αυτα που σας ειπε ο χιωτης το παιδι μπορει απλα να αναπτυσσετε αργα να βλεπεισ συνολικα ποσο περνει στο χρονο.

για την βλαχ με καλυψαν τα κοριτσια δεν εχω προσοπικη γνωμη αλλα ειναι φανερο οτι ηθελε να σας ξεπεταξει.ποτε κλεισατε επομενο ραντεβου στο χιωτη?

γαλατ νομιζω 70 παιρνει στην επισκεψη.περιμενουμε και τα δικα σας νεα!

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...