Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΟΝΙΑ-ΚΟΠΩΣΗ-ΖΑΛΑΔΕΣ


Recommended Posts

Αισθάνομαι πλήρη ατονία... Ζαλίζομαι :cry: Μια κόπωση το κάτι άλλο έχω να κάνω και κάποιες δουλειές και δε μπορώ ... Παίρνω Ασβέστιο Μαγνήσιο Σίδηρο και Filicine... :cry: Τί άλλο να κάνωωωωω?! Είναι και η ζέστη τώρα :roll:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nα κάθεσαι στο aircondition και να πίνεις δροσιστικούς χυμούς και πολύ νερό. Εργασίες ή αρκετά πρωί ή όταν πέφτει ο ήλιος γιατί αφού ζαλίζεσαι μη σωριαστείς πουθενά και σε ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Η ζέστη είναι πλέον ανυπόφορη. Σήμερα το βράδυ νόμιζα ότι θα βράσω. Ευτυχώς ως τα τέλη του Ιουνη θα ξεμπλέξουμε :) Οσο για την ατονία θα πρέπει μάλλον να κάνεις υπομονή. Ο οργανισμός σου μάλλον αρχιζει να σου στέλνει σημάδια ότι πλησιαζει πλέον η ώρα και δεν κάνει πλέον να κάνεις όσα έκανες μερικούς μήνες νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

bizeli δεν έχουμε air conditionnnnnn :cry: Είμαι αγκαλιά όμως με τον ανεμιστήρα... Είμαστε και στον 5ο φυσάει κάπως το απόγευμα αλλά τα μεσημέρια είναι ανυπόφορο δεν το αντέχω καθόλου... Και να πεις ότι κάνω τίποτα τραγικό? Δεν κουράζομαι πολύ... Αλλά ίσως είναι ότι πλησιάζει ο καιρός ... Απλά σκεφτόμουν που έχω να πάω την Πέμπτη κάπου στις 1 το μεσημέρι και αρρωσταίνω που το σκέφτομαι ... :? Είναι και δημόσια υπηρεσία τρέχα γύρευε :cry:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ότι μπορείς να αποφυγεις καλό είναι ..από μετακινήσεις τέτοιες ώρες με ζέστη εννοώ. Και όπου σε πέρνει να κάνεις καμιά εξουσιοδότηση για να πηγαίνει η μαμά σου ή ο άντρας σου ίσως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:cry::cry::cry: Την Πέμπτη πρέπει οπωσδήποτε να πάω εγώ και είναι στις 1 το μεσημέρι αχ τι θα κάνω εδώ σπίτι με τον ανεμιστήρα και ζαλίζομαι :cry: Θα εξυπηρετηθώ βέβαια γρήγορα λόγω του ότι είμαι και στις μέρες μου αλλά το κουράγιο είναι λιγοστό.. Και δεν είναι κάτι που επείγει...Να το άφηνα για μετά ?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Aχ βρε Νικη μου εισαι και Θεσσαλονικη που ειναι τουλαχιστον λιγο πιο δροσερα απο οτι εδω στην Αθηνα που πλεον δε στεκεσαι πουθενα!

Αλλα σε καταλαβαινω γιατι στην κατασταση μας δεν παιζουν ρολο 3-4 βαθμοι Κελσιου!

 

Εμεις σημερα ξεστρωσαμε και μαζεψαμε πολλα πραγματα χειμωνιατικα και τωρα αν με δεις θα με λυπηθεις. Πρεπει να κανουμε υπομονη και να ζηταμε βοηθεια οπωσδηποτε γιατι δεν ειναι οπως πριν τα πραγματα. Κι εχουμε ακομα παιδικο και ιστοριες για αγριους.......

 

Νικη μου κανε λιγη υπομονη και να ζητας βοηθεια για το παραμικρο. Αλλωστε σε λιγο ξαλαφρωθεις και θα πρεπει να εχεις μαζεμενες δυναμεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντε Νικη ελα σπιτι μου..κοντα ειμαστε βουνο ειναι δροσια απιστευτη,και θα φας και απο το θερμοκηπιο μας τις πρωτες ντοματες ,αγγουρακια και φραουλες(δεν γιναν ακομα)χωρις ραντισμα μονο με νερακι....τιποτα αλλο.

ναρθω να σε παρω?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

demi ναιιιιιιιιιι αλλά να πάρουμε και το Βαγγελάκη μου κρίμα είναι (να ησυχάσει και η μαμά μου μια χαρά είναι :P )

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Αντε Νικη ελα σπιτι μου..κοντα ειμαστε βουνο ειναι δροσια απιστευτη,και θα φας και απο το θερμοκηπιο μας τις πρωτες ντοματες ,αγγουρακια και φραουλες(δεν γιναν ακομα)χωρις ραντισμα μονο με νερακι....τιποτα αλλο.

ναρθω να σε παρω?????

 

Τι ωραία πράγματα είναι αυτά?!!! ζηλεύουμε καλοπροαίρετα βέβαια!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νικη να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!Εγω ειχα τετοιες ζαλαδες και ατονια και να σκεφτεις οτι ηταν Φεβρουαριος!Φανταζομαι τωρα μεσα στη ζεστη!

 

Αν οδηγεις να προσεχεις!Εγω κοντεψα να λιποθυμησω ενω οδηγουσα στον 8ο μηνα και σταματησα στην ακρη και ξαπλωσα ενα τεταρτο στο καθισμα να συνελθω! :roll:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο IOKASTH!!!! :) λίγο ακόμα!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 6 χρόνια μετά...

Καλημερα!

Ειμαι 8 εβδομαδων κ εχω τρομερη ατονια.Ο αιματοκριτης μου ειναι 33,9 που για μενα ειναι πολυ καλη τιμη γιατι εχω το στιγμα κ συνηθως εχω 31.

Δεν εχω ξεκινησει τα συμπληρωματα ακομα.Υπαρχει περιπτωση να μου ειναι πεσμενη η πιεση η να εχουν αδειασει οι αποθηκες του σιδηρου?

τις εξετασεις θα τις παρω αυριο απλα επικοινωνησα σημερα με την μικροβιολογο για τον αιματοκριτη επειδη αισθανομαι απαισια αλλα δεν σκεφτηκα να την ρωτησω τιμες φεριτινης.

Link to comment
Share on other sites

στην εγκυμοσυνη ο οργανισμος μας υπερ-λειτουργει! οποτε μια κοπωση θα χεις ετσι κ αλλιως, ειδικα εσυ που χεις κ στιγμα!

για τα συμπληρωματα που λες, εγω εδω που μαι 4 μηνων κ ξεκινησα με 39 αιματοκριτη- τωρα εχω 37- η γιατρος μου, μου δινει 2 χαπακια σιδηρου τη μερα.

ισως να πρεπει να ξεκινησεις κ συ. μεχρι να σε συμβουλεψει ο γιατρος σου, να ξεκουραζεσαι κ να τρως μοσχαρι! ξεκινα.. κεφτεδακια, κοκκινιστα, μακαρονια με κιμα....

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...