Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Στο Γέρακα Αττικής (Κοντά στη Παλλήνη) σε κανονικό μαγαζί όχι jumbo έχουν 30 το ένα, σε λίγες ημέρες θα πάω να πάρω 2 για τα μπεμπέκια μου. Κοίταξε να έχει μαλακό στρώμα μέσα ή να πάρεις επιπλέον. Χρειάζεσαι και μικρά σεντονάκια, σελτεδάκια και κουβερτούλα.

 

Τα jumbo έχουν μόνο ένα σχέδιο σε δύο χρώματα 30 και οι καλαθούνες αν θυμάμαι σωστά 50

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα μενω οποτε οποιο jumbo κ αν ειναι εξυπηρετει.Καλες τιμες σε σχεση με οσα εχω δει.Τι να προτιμησω ομως?Πορτ μπεμπε η καλαθουνα?Εγω κλινω μαλλον προς πορτ μπεμπε

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι η καλαθούνα είναι μεγαλύτερη άρα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για περισσότερο καιρό. Και στα δύο μπορείς να αγοράσεις βάση για να κάνεις το μωρό βόλτες μέσα στο σπίτι. Για μένα πάντως το πορτ μπεμπέ είναι πιο σκληρό άρα πιο ασφαλές....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol: καλημερα.εμασ μασ χαρισανε μια καλαθουνα απο τα ηρα με βαση και ηταν το πρωτο κρεβατακι τησ μαριανθης.ειχε ροδες το πηγαιναμε οπου θελαμε μεσα στο σπιτι το ειχαμε και διπλα στο κρεβατι μας για λιγο καιρο.το πορτ -μπεμπε δεν γινεται σαν κρεβατακι.το ειχε το καροτσι μας και το χρησιμοποιησαμε πολυ λιγο.εσυ ομως επιλεγεις.εγω απλα σου λεω τη γνωμη μου!
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δύο παιδάκια έκανα και απ τα δύο είχα τίποτα δεν χρησιμοποίησα άχρηστα πήγανε. Μόνο για την πρώτη βόλτα νοσοκομείο - σπίτι μετά είχαμε το καρεκλάκι του αυτ/του και σιγά μην αλλάζαμε όχημα με αυτό μπαινοβγαίναμε πάντα. και στο σπίτι μας άρεσε πολύ το ριλάξ οπότε εκεί την βγάζαμε ολημερίς.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Γέρακα Αττικής (Κοντά στη Παλλήνη) σε κανονικό μαγαζί όχι jumbo έχουν 30 το ένα, σε λίγες ημέρες θα πάω να πάρω 2 για τα μπεμπέκια μου. Κοίταξε να έχει μαλακό στρώμα μέσα ή να πάρεις επιπλέον. Χρειάζεσαι και μικρά σεντονάκια, σελτεδάκια και κουβερτούλα.

 

Τα jumbo έχουν μόνο ένα σχέδιο σε δύο χρώματα 30 και οι καλαθούνες αν θυμάμαι σωστά 50

 

Λες για ένα μαγαζί που έχει διαφημιστικά παντού στις περιοχές εκεί γύρω?? Χαλάνδρι, Βριλήσσια, Γέρακα? Γιατί τα βλέπω συνέχεια στον δρόμο και έχω τσιτωθεί κι εγώ να πάω να δώ τι παίζει, ωραία φαίνονται..

Link to comment
Share on other sites

εμείς είχαμε το καρότσι της peg-perego το οποίο πέρνει πάνω και το πορτ-μπεμπέ και το καρεκλάκι αυτοκινήτου. Αν και στην αρχή είχα ενδοιασμούς για το αν να το αγοράσω λόγω τιμής (700 ευρώ και τα τρια κομμάτια), τελικά με βόλεψε αφάνταστα. Μέχρι 3 μηνών ο μικρός κοιμόταν στο πορτ-μπεμπέ δίπλα στο κρεββάτι μας. Ηταν απίστευτη ευκολία, γιατί ήταν ακριβώς δίπλα μου και δεν χρειαζοταν να σηκώνομαι να πάω στην κούνια για να του βάλω την πιπίλα ή να τον κουνήσω. Επίσης τον είχαμε παντού δίπλα μας, αφού το περτ-μπεμπέ είναι συνέχεια πάνω στο καρότσι. Τώρα επειδή είναι λίγο στενά, τον κοιμίζουμε στην κούνια του, αλλα εξακολουθούμκε να έχουμε πάνω στο καροτσι το πορτ-μπεμπέ. Είναι απίστευτη ευκολία γιατί δεν χρειαζεται να τον δένω όλη την ώρα. Σε κανένα μήνα που δεν θα χωράει και θα βάλω το κανονικο καρότσι....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχ τώρα μπερδεύτηκα! Αλλο η καλαθούνα και άλλο το πορτ μπεμπε;;; :shock:

 

και αυτό που μπαίνει και στο καρότσι τι είναι;

 

και μία ερώτηση κρίσιμη!!! σε μεταχειρισμένο ...τέτοιο που μπάινει σε καρότσι, μπορώ να βάλω άλλο στρωματάκι; Για να κοιμάται το μωρό εκεί τον πρώτο καιρό;;; Πείτε μου εσείς οι έμπειρές :oops:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι γιατι μπερδευτηκες?

Το Πορτ μπεμπε ειναι απο σκληρο υλικο συμηθως πλαστικο, η αν οχι εχει σιδερια μεσα και εξωτερικα εχει υφασματινη επενδυση, ειναι μικρο οπως και η καλαθουνα και βασικα ειναι για λιγο...

Η καλαθουνα ειναι ενα πλεκτο καλαθι ας πουμε με φιογκους συνηθως και φουρφουρια :D

Τωρα τι σε βολευει ειναι αλλο θεμα. Παντως την ιδια δουλεια κανουνε. Και να σου πω την αληθεια αν μπορεις στην κρεβατοκαμαρα σου να βαλεις το κρεβατακι εισαι σουπερ. Εγω δεν πηρα τιποτα απο τα δυο. Μην βιαστεις δες και πραξε αναλογα με τις δικες σου αναγκες.

Ενα καθισμα αυτοκινητου παντως ειναι απαραιτητο. Αυτα απο μενα με το καλοοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Στο Γέρακα Αττικής (Κοντά στη Παλλήνη) σε κανονικό μαγαζί όχι jumbo έχουν 30 το ένα, σε λίγες ημέρες θα πάω να πάρω 2 για τα μπεμπέκια μου. Κοίταξε να έχει μαλακό στρώμα μέσα ή να πάρεις επιπλέον. Χρειάζεσαι και μικρά σεντονάκια, σελτεδάκια και κουβερτούλα.

 

Τα jumbo έχουν μόνο ένα σχέδιο σε δύο χρώματα 30 και οι καλαθούνες αν θυμάμαι σωστά 50

 

Λες για ένα μαγαζί που έχει διαφημιστικά παντού στις περιοχές εκεί γύρω?? Χαλάνδρι, Βριλήσσια, Γέρακα? Γιατί τα βλέπω συνέχεια στον δρόμο και έχω τσιτωθεί κι εγώ να πάω να δώ τι παίζει, ωραία φαίνονται..

 

Ναι γι' αυτό λέω, και μάλιστα πήγα από περιέργεια για να δω αν οι τιμές των διαφημιστικών είναι πραγματικές ή όχι ("κράχτες" μόνο και μόνο για να πας από εκε). Τελικά έχει εξαιρετικής ποιότητας πράγματα και σε απίστευτες τιμές. (αν δεν το έβλεπα η ίδια δεν θα το πίστευα) έχει από κούνιες, καροτσάκια, πορτ μπεμπέ, καλαθούνες και προίκες και άλλα σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΙΜΕΣ (θα τους πάρω τηλέφωνο να μου δώσουν ποσοστά για τη διαφήμιση :lol: ) κάνε μία βόλτα για να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό ρε κορίτσια;

πείτε και σε εμένα που ψάχνω αλλαξιέρα-αλλαγή!

Έχετε διεύθυνση τηλ και τα λοιπά;

αν θέλετε στείλτε και σε εμένα ένα πμ να πάω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσι γιατι μπερδευτηκες?

 

γιατί είμαι άσχετη , καλή μου!! :lol::lol::lol:

ευχαριστώ πάντως για τη διευκρίνιση!

 

όμως το στρωματάκι ..δεν μου είπατε..μπορώ να το αλλάξω από το (μεταχειρισμένο) πορτ μπεμπέ και να βάλω καινούριο; δυστυχώς μέχρι να μετακομίσουμε δεν υπάρχει χώρος για κρεβατάκι :?

Link to comment
Share on other sites

πουλανε και στρωματακια που ειναι λιγο πιο σκληρα , οχι τοσο μαλακα που ειναι οταν τα αγοραζεις (ειχα παρει περιπου με 20 ευρω)

 

παντως ειχα παρει 2 πορτμπεμπε και βασεις

τα μωρα τα εβγαλα απο το νοσοκομειο και τα 2 μαζι και συνεχισα να τα μεταφερω και τα 2 μαζι μεχρι κοντα 3 μηνων!

εννοειτε το 2ο πορτ μπεμπε το επεστρεψα

το χρησιμοποιησα ζητημα 10 φορες ολες και ολες!

 

 

ποτε μετακομιζετε?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται και ψάχνουν να πω πως παρήγγειλα καταπληκτικό στρωματάκι για πορτ μπεμπέ από το mytoys.de και ενθουσιάστηκα με την ποιότητα αλλά και την τιμή του ... κανονικό στρώμα με βαμβακερό κάλυμμα που το βγάζεις και το πλένεις ...

Υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε μεγέθη αλλά και σε υλικό ... εχει και απο λατεξ και απο κοκοφοίνικα ... προσωπικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα ...

 

Εγώ πήρα αυτό σε λάτεξ για το πορτ μπεμπέ του κοροτσιού μας (navetta της peg perego)...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=SD_G1pr4R2vE1tPPqHOh0Zvydm6YsnZ7fYE=?ProductSKU=de_DE-1598256

 

Έχει όμως και σε κοκοφοίνικα ...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=SD_G1pr4R2vE1tPPqHOh0Zvydm6YsnZ7fYE=?ProductSKU=de_DE-1598259

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Για όσους ενδιαφέρονται και ψάχνουν να πω πως παρήγγειλα καταπληκτικό στρωματάκι για πορτ μπεμπέ από το mytoys.de και ενθουσιάστηκα με την ποιότητα αλλά και την τιμή του ... κανονικό στρώμα με βαμβακερό κάλυμμα που το βγάζεις και το πλένεις ...

Υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε μεγέθη αλλά και σε υλικό ... εχει και απο λατεξ και απο κοκοφοίνικα ... προσωπικά το συνιστώ ανεπιφύλακτα ...

 

Εγώ πήρα αυτό σε λάτεξ για το πορτ μπεμπέ του κοροτσιού μας (navetta της peg perego)...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=SD_G1pr4R2vE1tPPqHOh0Zvydm6YsnZ7fYE=?ProductSKU=de_DE-1598256

 

Έχει όμως και σε κοκοφοίνικα ...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=SD_G1pr4R2vE1tPPqHOh0Zvydm6YsnZ7fYE=?ProductSKU=de_DE-1598259

 

αν δεν ξερω γερμανικα ομως πως θα βγαλω ακρη? υπαρχει τροπος?

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...