Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

Συγχαρητηρια nelli-k ! ευχομαι ολα απο εδω και περα να πανε υπεροχα!αντε να ακουμε επιτυχιες εμεις που βρισκομαστε στην αρχη της προσπαθειας μας για να παινουμε δυναμη.φιλια!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη βδομαδα και σε σας κοριτσια!!!!!! χαιρομαι που εχουμε την ιδια εντυπωση nelli για το κεντρο σου ευχομαι τα καλυτερα και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.

οσο για σενα ευη μαλλον μαζι θα ειμαστε συνοδοιποροι. ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα. οπως και για ολες τις κοπελες βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα και από μενα κορίτσια. Εγω αύριο θα πάω για χοριακή αλλά μάλλον αρνητική θα είναι. Εχω καφετιά σήμερα σαν αρχή περιόδου.

Εντωμεταξύ ψάχνομαι για γιατρό. Είμαι ανάμεσα σε @κΕ$w, embryo@rt, kai medim@ll. Tί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριατα!Συγχαρητηρια για την εγκυμωσυνη σου!!!Ευχομαι σε λιγους μηνες να εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!Το Σαββατο θα παω στον Γυναικολογο μου να με κατατοπησει και αν βεβαια εχεις την διαθεση θα ηθελα να μου γραψεις για την εμπειρια της εξωσωματικης!Και παλι χαρικα για την επιτυχια σου!Ετσι νιωθω κι εγω την ελπιδα οτι συντωμα θα εχω ευχαριστα νεα!

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία ΕΥΗ!!! κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά όπως λέω πλέον "με τη βοήθεια του θεού και του γιατρού!!!". Θέλεις να σου πω για τα πρακτικά,τη διαδικασία δηλ? ή για το πώς το βιώσα σωματικά και ψυχολογικά?

Ευχαρίστως να σου απαντήσω σε ότι θέλεις! Πάντως ξεκινώντας τη διαδικασία ήμουν πεπεισμένη ότι θα πετύχει(παρόλο που ήταν δύσκολη περίπτωση) με την έννοια ότι δεν γινόταν να περάσουμε ξανά την ίδια διαδικασία, ούτε ψυχολογικά ούτε οικονομικά! Το είχα πάρει ως μονόδρομο....

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα και από μενα κορίτσια. Εγω αύριο θα πάω για χοριακή αλλά μάλλον αρνητική θα είναι. Εχω καφετιά σήμερα σαν αρχή περιόδου.

Εντωμεταξύ ψάχνομαι για γιατρό. Είμαι ανάμεσα σε @κΕ$w, embryo@rt, kai medim@ll. Tί λέτε;

 

 

πού βρίσκεσαι? Αθήνα ή Θεσ/κη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα την βοήθεια σας, είμαι στο ψάξιμο για κέντρο εξωσωματικής και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το ΑΚΕΣΩ και τον γιατρό Στέλιο Γρηγοράκη. Μήπως κάποια κοπέλα έχει πάει εκεί να μου πεί την εμπειρία της??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα evadimitr!Πολυ ωραια!απο εδω και περα θα δινουμε θετικη ενεργεια σε καθε βημα η μια στην αλλη και σε οποια αλλη κοπελα βεβαια ειναι στην θεση μας!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μαριαττα!Θα με ενδιεφερε πιο πολυ να ακουσω πως το βιωσες ψυχολογικα και σωματικα.Για τα διαδικαστικα μιλησα με τον γιατρο και το κεντρο και μου ανεβασαν αρκετα την ψυχολογια θα ελεγα.Εγω θα ξεκινησω με το βραχυ πρωτοκολο τελικα.πλεον πιστευω οτι θα τα καταφερω με τις ενεσεις!με την οωληψια λιγο αγχωνομαι αλλα εφοσον αποφασησα να μπω στην διαδικασια θα τα καταφερω!φιλια!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Μαριαττα!Θα με ενδιεφερε πιο πολυ να ακουσω πως το βιωσες ψυχολογικα και σωματικα.Για τα διαδικαστικα μιλησα με τον γιατρο και το κεντρο και μου ανεβασαν αρκετα την ψυχολογια θα ελεγα.Εγω θα ξεκινησω με το βραχυ πρωτοκολο τελικα.πλεον πιστευω οτι θα τα καταφερω με τις ενεσεις!με την οωληψια λιγο αγχωνομαι αλλα εφοσον αποφασησα να μπω στην διαδικασια θα τα καταφερω!φιλια!

 

 

Καλημερα! Ευη η ωοληψια μη σε αγχωνει καθολου. Εγω ημουν κοιμισμενη και δεν καταλαβα τιποτα και μετα κατι πονακια πιο ελαφρια και απο περιοδου ειχα. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευη η ωοληψια μη σε αγχωνει καθολου. Εγω ημουν κοιμισμενη και δεν καταλαβα τιποτα και μετα κατι πονακια πιο ελαφρια και απο περιοδου ειχα. Καλη επιτυχια!

Καλημερα nelly!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!η αληθεια ειναι οτι κ η κ Χατζηπαρασιδου με διαβεβαιωσε οτι θα ειναι διπλα ο αναισθησιολογος και θα φροντισει καθ΄ολη την διαρκεια να μην πονεσω καθολου.Μαλιστα ειπε οτι δεν διαννοουνται να αφησουν μια κοπελα να ποναει επιβαρυνοντας την κατασταση μια τοσο συμαντικη στιγμη!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ Μαριαττα!Θα με ενδιεφερε πιο πολυ να ακουσω πως το βιωσες ψυχολογικα και σωματικα.Για τα διαδικαστικα μιλησα με τον γιατρο και το κεντρο και μου ανεβασαν αρκετα την ψυχολογια θα ελεγα.Εγω θα ξεκινησω με το βραχυ πρωτοκολο τελικα.πλεον πιστευω οτι θα τα καταφερω με τις ενεσεις!με την οωληψια λιγο αγχωνομαι αλλα εφοσον αποφασησα να μπω στην διαδικασια θα τα καταφερω!φιλια!

 

Εγώ έκανα το μακρύ πρωτόκολλο (γύρω στις 15 ημέρες διάρκεια, με κλιμάκωση των ενέσεων. Σε κάποια φάση έκανα 3 την ημέρα). Κατά τη διάρκεια των ενέσεων δεν είχα τρομερές παρενέργειες. Πολύ λίγο πρήξιμο, οι ορμόνες μου δεν τρελλάθηκαν και τις βελόνες δεν τις φοβόμουν ποτέ. Μία φόρα έκανα ένεση σε τουαλέτα cafe, την άλλη σε γάμο και άλλη σε φιλικό σπίτι! Βέβαια, είναι προτιμότερο να είσαι σπίτι σου γιατί νιώθεις ανασφάλεια και άγχος μην κάνεις κανένα λάθος ή χύσεις κάποιο φάρμακο και πάει στράφι!!!! Εγώ αυτά φοβόμουν!

 

Στην ωοληψία σου κάνουν μέθη οπότε μην αγχώνεσαι. Δεν καταλαβαίνεις τίποτε. Απλώς σε μένα είχα ταλαιπωρία μετά γιατί έμεινα στο καπάκι έγκυος, οι ωοθήκες μου ήταν ήδη πρησμένες, είχα κάνει και αφαίρεση 2 κυστών μία μέρα πριν την έναρξη των ενέσεων και πονούσα αρκετά στην κοιλιά μέχρι και το 2ο μήνα. Σαν πόνος μικρής εγχείρησης και όχι πόνοι εγκυμοσύνης. Αλλά αυτό είναι διαφορετικό σε κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες μας.εγω εκλεισα ρανεβου στο embryolab στη θεσσαλονικη.πρωτη επισκεψη θα ειναι και φοβαμαι και αγωνιω κι ολα τα χω:confused:ευχομαι να εκανα καλη επιλογη.θα δειξει θα σας πω κι εγω την εμπειρια μου οταν παω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

 

SUNTY,

 

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ, ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ!! ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ??ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ???ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,.ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ, ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ....ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ!!?

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΥΣ. ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναμε στο ιασω με τον κοντοπουλο βασιλη-γιωργο, η γυναικολογος μου ειναι εκει και μου προτεινε τον συγκεκριμενο εχω ακουσει καλα λογια, τωρα τι να πω θα δειξει....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα εξωσωματικη στον παντο και ειμαι 6 εβδομαδων μετα απο αποτυχημενες προσπαθεις αλλου και σε κεντρα που αναφερεται. θελει προσοχη!καλη επιτυχια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στη θεσσαλονικη στο βιογεννεσις.αν κ αποτελεσμα δεν ειδα στην 1η προσπαθεια ολα καλα κ παμε για την 2η.ολα καλα κ με την γιατρο κ με το κεντρο(προς το πατον )τουλαχιστον.

μακαρι να βοηθησει ο θεος κ εμας κ τα μωρα μας..................

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο σας κοστισε? Καμια δεν λεει ενω μιλαμε ανοιχτα για κεντρα για γιατρους. Για βοηθηστε και εσεις μπας και αποφασισω και εγω που να παω!!!!!

 

λοιπον εγω τωρα θα κανω την 1η προσπαθεια(ελπιζω και την τελευταια) στο ιασω, μου ζητησαν 2528,40 με μικρογονιμοποιηση και ολες οι εξετασεις μεσα (υπερηχοι, καρδιογραφημα,ναρκωση,ωοληψια,εμβρυομεταφορα) ή αλλιως 1963.40 χωρις μικρογονιμοποιηση. Τις τιμες αυτες μου τις εδωσαν πριν ενα μηνα ελπιζω να σε βοηθησα. Τα φαρμακα τα πληρωνεις εσυ.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Καταρχήν εύχομαι το καλύτερο για όλους.Πρώτη φορά στο forum κ ήθελα να σας ρωτήσω ποια η άποψη σας για τον Ζιώγα Βασίλη του Τιτάνη .Ξεκινάω την 1 εξωσωματική και ειναι χαμένη.Ευχαριαστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...