Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Μια φορα εγω ηρεμησα, ρωτησα δυο γιατρους και τουλαχιστον εμεις ειμαστε ενταξει απο μεγεθος! Εχω να δω και εναν αλλο ενδοκρινολογο για μια ακομη γνωμη, αλλα οχι για την τεστοστερονη, αλλα θεματα θελω να βεβαιωσω, μια και εχω κακια εμπειρια απο την ολη φαση και δεν θα αφησω τιποτα στην τυχη. Τουλαχιστον θελω σαν γονιος να εχω ησυχη τη συνειδηση μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια φορα εγω ηρεμησα, ρωτησα δυο γιατρους και τουλαχιστον εμεις ειμαστε ενταξει απο μεγεθος! Εχω να δω και εναν αλλο ενδοκρινολογο για μια ακομη γνωμη, αλλα οχι για την τεστοστερονη, αλλα θεματα θελω να βεβαιωσω, μια και εχω κακια εμπειρια απο την ολη φαση και δεν θα αφησω τιποτα στην τυχη. Τουλαχιστον θελω σαν γονιος να εχω ησυχη τη συνειδηση μου!

 

και πολυ καλα θα κανεις...βεβαια και οι πολλες γνωμες μπερδευουν πιο πολυ καλο ειναι να βρεις ενα γιατρο και να τον εμπιστευτεις..βεβαια και εμενα μου ειπαν οχι στην τεστοστερονη οι περισσοτεροι δεν εχει αποδειχτει λενε οτι επηρεαζει το υψος αυτη η μικρη δοση αλλα στους υποσπαδιες δεν χρειαζεται..

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα θα κανεις...βεβαια και οι πολλες γνωμες μπερδευουν πιο πολυ καλο ειναι να βρεις ενα γιατρο και να τον εμπιστευτεις..βεβαια και εμενα μου ειπαν οχι στην τεστοστερονη οι περισσοτεροι δεν εχει αποδειχτει λενε οτι επηρεαζει το υψος αυτη η μικρη δοση αλλα στους υποσπαδιες δεν χρειαζεται..

κατι δεν καταλαβες καλα! στους υποσπαδιες ειναι που χρειαζεται, αλλα οχι σε ολες τις περιπτωσεις και οχι στη δικη σου!

και η γνωμη που θελω να παρω ειναι αν δουλευουν καλα τα μπαλακια μας αν και εχω ενδειξεις γι'αυτο, αλλα μια αιματολογικη δεν θα μας βλαψει!

Αλλωστε η αδελφη μου δουλευει σε ιατρικο διαγνωστικο και θα μας τα κανει ολα και αυτο και αργοτερα κανα σπερμοδιαγραμμα:-D ετσι για την ιστορια του θεματος!

Link to comment
Share on other sites

Ρενουλα, Καλο ειναι να παρεις και μια δευτερη η και τριτη γνωμη, ειδικα σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα οπως ειναι ο υποσπαδιας. Μιλαμε για ενα χειρουργειο το οποιο θεωρειται σοβαρο-ενα προβληματικο πεος σε καθε περιπτωση συνιστα "αναπηρια"- και δεν ειναι σοφο να εμπιστευτεις τον πρωτο που θα σου προτεινουν τυφλα. Παραλιγο και εμεις να την πατησουμε ετσι...

 

Εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να το ψαξεις το θεμα με ηρεμια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

διαβαζοντας σημερα πιο προσεκτικα ολες τις σελιδες απο την αρχη,ειδα οτι αναφερθηκε και υπερηχος νεφρων,εμενα κανεις γιατρος απο οσους ειδα μεχρι τωρα δεν μου ανεφαιρε κατι τετοιο υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει προβλημα και στα νεφρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

διαβαζοντας σημερα πιο προσεκτικα ολες τις σελιδες απο την αρχη,ειδα οτι αναφερθηκε και υπερηχος νεφρων,εμενα κανεις γιατρος απο οσους ειδα μεχρι τωρα δεν μου ανεφαιρε κατι τετοιο υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει προβλημα και στα νεφρα;

 

Οχι Ρενα, κανουμε υπερηχο,οταν υπαρχει υποψια και αλλων γεννητικων οργανων,δηλαδη σε βαριες μορφες υποσπαδια(οχι στη δικη σου) ,αλλα και για να βεβαιωθουμε για το ουροποιητικο συστημα , δεδομενου της παθησης. Βεβαια, οταν ειναι βαρυς ο υποσπαδιας το συνηστα ο παιδιατρος, ειναι το πρωτο που κανεις και μετα κανεις και ορμονολογικες εξετασεις για ταυτοποιηση φυλλου.

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας εκαναν υπερηχο ουροποιητικου στο μαιευτηριο τη 2η μερα- μετα απο συσταση του παιδιατρου της κλινικης, αν και εχουμε ανω πεικο. Και τον επανελαβε και ενας απο τους χειρουργους που επισκευτηκαμε 3 μηνες μετα...

 

 

Αυτο που εχω διαβασει σχετικα ειναι οτι οι βαριες μορφες μονο, ενδεχεται να συνοδευονται απο ανωμαλιες του ανωτερου ουροποιητικου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε 2η μέρα στο μαιευτήριο, λίγες μέρες πριν το 1ο χειρουργείο και λίγες μέρες πριν το 2ο χειρουργείο. Νομίζω το ζητούν σε όλες τις μορφές του υποσπαδία, όχι μόνο στις βαριές.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε 2η μέρα στο μαιευτήριο, λίγες μέρες πριν το 1ο χειρουργείο και λίγες μέρες πριν το 2ο χειρουργείο. Νομίζω το ζητούν σε όλες τις μορφές του υποσπαδία, όχι μόνο στις βαριές.

σε ποιο μαιευτηριο γεννησες;υπαρχει περιπτωση να του εχουν κανει και μα μην το ξερω;αλλα αφου οπως λες το κανουν ετσι και αλλιως πριν το χειρουργειο...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σε ρωτούσαν πριν μιας και το κόστος για υπέρηχο νεφρών και υπέρηχο ουροδόχου κύστης ανερχόταν συνολικά ( το 2008 ) στα 120 ?. Γέννησα σε ιδιωτική κλινική.

Εμένα πάντως με ρώτησαν πριν. Μάλιστα, επειδή έπρεπε να μεταφερθεί το μωρό σε άλλο τμήμα της κλινικής, το συνόδευσα εγώ.

Πάντως είναι καλό να κάνετε. Έτσι απλά για τυπικούς λόγους. Για να πείτε ότι έχετε το κεφάλι σας ήσυχο και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

διαβαζοντας σημερα πιο προσεκτικα ολες τις σελιδες απο την αρχη,ειδα οτι αναφερθηκε και υπερηχος νεφρων,εμενα κανεις γιατρος απο οσους ειδα μεχρι τωρα δεν μου ανεφαιρε κατι τετοιο υπαρχει δηλαδη περιπτωση να εχει προβλημα και στα νεφρα;

 

Κι εμείς κάναμε υπέρηχο νεφρού. Μας το σύστησε ο παιδοχειρούργος, καθώς αφού υπήρξε πρόβλημα στο πέος, ίσως κάτι δεν είχε σχηματιστεί καλά και στην ουρά (τέλος σπονδυλικής στήλης) και τα νεφρά.

 

Κορίτσια σας έχασα!!! Λέγκω και ivet πάτε για 3ο τελικά; Σίγουρα;;; Γμτ! :mad:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στις 14 πετάμε για Γερμανία μαζί με την μαμά Μαρία , εμείς για την δευτερη κι αυτή για την πρώτη εγχειριση.

Θα σας πούμε τα νέα μας όταν με το καλό θα γυρίσουμε.Κάντε και καμια προσευχή να πάνε όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε υπέρηχο νεφρού. Μας το σύστησε ο παιδοχειρούργος, καθώς αφού υπήρξε πρόβλημα στο πέος, ίσως κάτι δεν είχε σχηματιστεί καλά και στην ουρά (τέλος σπονδυλικής στήλης) και τα νεφρά.

 

Κορίτσια σας έχασα!!! Λέγκω και ivet πάτε για 3ο τελικά; Σίγουρα;;; Γμτ! :mad:

την σπονδυλικη στηλη την κοιταξαν και σε εμας στο μαιευτηριο...τα νεφρα χτες που μιλησα με αλλο παιδοχειρουργο μου ειπε οτι δεν εχουν προβλημα τουλαχιστον οχι απο τον υποσπαδια στην μορφη που ειναι...συνηθως εχουν οι πιο βαριες μορφες και ακομα πιο συχνα οι κρυψορχιες ..εγω παντως θα κανω ενα υπερηχο γιατι τωρα σκεφτομαι συνεχεια και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια .. εσείς που ήσαστε οι πιο "παλιές" στο θέμα .. μετά την επέμβαση, ο γιατρός μου είπε να του βάζω στη νέα ουρήθρα μια αλειφούλα .. τώρα που αρχίζουν να πέφτουν να ράμματα, μου φαίνεται λίγο περίεργη η τομή .. σα να ανοίγει πάλι .. σα να είναι σαν ομελέτα ένα πράμα .. δεν ξέρω .. δε με αφήνει βέβαια να το δώ και πολλή ώρα ο μικρούλης μου, αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο .. ντρέπομαι να πάρω το γιατρό μας τηλέφωνο αν κι εκείνος μου είπε να τον πάρω ακόμα και για την πιο χαζή ερώτησή μου αλλά εγώ ντρέπομαι ..

το έχει εντοπίσει καμία απο εσάς ???

KΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΒΑΛΑΝΙΚΟΥ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ, ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΟΥΛΙΚΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ ΣΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ, Η ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ.

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στις 14 πετάμε για Γερμανία μαζί με την μαμά Μαρία , εμείς για την δευτερη κι αυτή για την πρώτη εγχειριση.

Θα σας πούμε τα νέα μας όταν με το καλό θα γυρίσουμε.Κάντε και καμια προσευχή να πάνε όλα καλά....

 

 

Καλησπερα σε όλους,

και εμείς αποφασισαμε (με πεικο υποσπαδια-13 μηνών) να παμε στην Γερμανια στον Pr. Hadidi διοτι μετα απο πολύ μεγάλη ερευνα στην Αθηνα και αφου ειδαμε αρκετους "top" γιατρούς, δεν καταφέρε κανείς να μας πείσει οτι είναι τόσο εμπειρος και καταρτισμένος στον υποσπαδια. Δεν ξέρω το αποτελεσμα, αλλα τουλάχιστον πάμε σε καποιον που κανει 40 τέτοιες εγχειρήσεις το μήνα, άρα εμπειρος πρέπει να είναι. Επίσης, μίλησα με κάποιες μαμάδες που τα παιδια τους εγχειρήστηκαν απο τον Hadidi και μου είπα πολλά καλά για αυτόν (εκ του αποτελέσματος). Εχω ανταλλάξει πολλά email μαζι του και φαίνεται πολύ οργανωμένος και αφοσιωμένος σε αυτό που κάνει. Μακαρι να πανε όλα καλα!! Ευχομαι και στην μαμαΝεφελη και στη Μαρία καλά αποτελέσματα!!! καλό ταξίδι κ καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλιά από την Γερμανία.Εγχειρίστηκαν σήμερα και τα δύο ζουζούνια,ο γιατρός είπε ότι όλα πήγαν καλά, πονάνε λιγάκι αλλά ήταν αναμενόμενο..Θα σας τα πουμε αναλυτικά τις επόμενες ημέρες.Ευτυχώς ο καιρός είναι θαυμάσιος, ανοιξιάτικος και φτιάχνει λίγο η διάθεση μας...

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου, σημασια δεν νομιζω οτι εχει ο χρονος παραμονης στο νοσοκομειο, (παρολο που η ημερησια νοσηλεια ειναι και βολικη και πιο οικονομικη), αλλα η εμπειρια και η αποτελεσσματικοτητα του εκαστοτε χειρουργου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες,

επιστρέψαμε εχθές κι ελπίζουμε όλα να πήγαν καλά :D:grin:.Ο μικρούλης μου είναι καλά και πονάει λίγο μόνο το πρωί στα πρώτα τσισάκια.Ο γιατρός είπε ότι όλα πήγαν καλά αλλά επειδή είμαι άπιστος Θωμάς θα σας πω σε έναν μήνα που θα είμαι πιο σίγουρη για το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως ένα έχω να σας πω με σιγουριά, έκανα πολύ καλά που τον εγχείρισα την πρώτη φορά 7 μηνών γιατί δεν κατάλαβε και δεν κατάλαβα τίποτα.

Αυτή την φορά ήταν πιο δύσκολα γιατί πλέον περπατάει και είναι τόσο υπερκινητικός που δεν ήθελε ούτε ένα λεπτό να καθήσει.Ευτυχώς αυτή την φορά είχαμε καθετήρα μονο για μια μέρα και δεν ξέρω πως θα ήταν έαν είχαμε 2 καθετήρες για 10 ημέρες όπως στην πρώτη εγχείριση....Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι....

Ο Χαντίτι έρχεται αυτές τις ημέρες στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα για όποιον ενδιαφέρεται να έχει και μια άλλη ιατρική γνώμη.Όποιος ή όποια θέλει περισσότερες πληροφορίες ας μου στείλει πμ ή ας επικοινωνήσει μαζί του.

Φιλιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους, μαμανεφελις περαστικούλια!!

Εμείς είχαμε κανονίσει να παμε τον Απρίλιο στην Γερμανια να εγχειριστούμε και είχαμε αγορασει και εισητήρια και τα είχαμε κανονισει όλα, αλλα για καλή μας τυχη ο Pr. Hadidi βρήκε μέρος και συνεργάτες να εγχειρήσει στην Αθηνα. Όποιος ενδιαφερεται να με ενημερώσει. Ερχεται την Τεταρτη 23 Μαρτίου και θα μείνει μέχρι την Κυριακή 27 Μαρτίου. Μπορεί να τον δείτε κι όλας αν θέλετε. Πείτε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες μας είδε ο γιατρός, 2 μήνες μετά απο την επέμβαση, και επιβεβαίωσε ότι η επέμβαση πήγε καλά με την πρώτη φορά! Εύχομαι σε όλα τα παιδάκια να έχουν τέτοια καλά αποτελέσματα με όσο δυνατόν λιγότερο πόνο... Ο γιατρός είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 1-2 χρόνια και μετά στην εφηβεία.... Θα προτιμούσα φυσικά να μας έλεγε ότι δε θα χρειαστεί να μας ξαναδεί ποτέ στη ζωή του και να ξεχάσουμε το γεγονός παντελώς αλλά τί να κάνουμε... Συνέβη!

 

P.S. Γιατί ντρέπεστε να πάρετε τηλέφωνο το γιατρό σας? Κυρίως αν έχετε και απορίες!!! Εγώ τον δικό μας τον έπαιρνα ακόμα και για να του πω αν το παιδί έφαγε σούπα ή μπιφτέκι... είναι πολύ σημαντικό πράγμα η υποστήριξη. Και εκείνες τις μέρες τη χρειαζόμουνα αμέριστη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο. Χειρουργηθηκαμε την Πεμπτη απο τον Prof.Hadidi στην Αθηνα και ολα πηγαν θαυμασια. Και εννοειται οτι θα μεινει αρκετες μερες στην Αθηνα ακομα, μεχρι ολα τα χειρουργεια του να γυρισουν σπιτι ασφαλως.

Ο ζουζουνοσ μου που μολισ εκλεισε τους 5 μηνες δεν πονεσε και δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου. Το χειρουργειο του κρατησε μολις 1 ωρα και ο καθετηρας βγηκε την επομενη ημερα, αλλα δεν καταλαβαμε καν οτι τον ειχε.Εκλαψε μονο λιγο καθως συνερχοταν απο την αναισθησια και μολις εκανε τσισα για πρωτη φορα απο τη νεα ουρηθρα. Τα αλλα παιδακια που ηταν λιγο μεγαλυτερα ζοριστηκαν λιγο περισσοτερο, αλλα οχι ιδιαιτερα πραγματα.

Αυτο που μας εκανε εντυπωση ειναι η ανθρωπινη πλευρα του Prof.Hadidi, που πηρε αγκαλια τα μπεμπακια και ηταν συνεχεια διπλα μας σε οτι και αν χρειαστηκαμε, ακομα και το πιο χαζο.

 

Η εμπειρια ενος γιατρου που χειρουργει 35-40 υποσπαδιες το μηνα- ποιος μπορει να συγκριθει μαζι του?-μας εκανε να ειμαστε πολυ χαλαροι, σιγουροι και δεν αγχωθηκαμε ουτε για μια στιγμη για την εκβαση της καταστασης μας.

 

Θα ξαναερθει συντομα στην Ελλαδα.

 

Οποιος θελει περισσοτερες λεπτομερειες ας μου στειλει πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , νιωθω λιγο αμηχανα γιατι πρωτη φορα ειναι που συμμετεχω στην παρεα σας , εχω διαβασει τα δικα σας μηνυματα και ευχομαι σε όλους σας να χαιρεστε τα παιδια σας και να ειναι υγιεστατα . εγω είμαι η μαμα δυο διδυμων αγοριων που το ενα εχει σοβαρη μορφη υποσπαδια , η τρυπουλα ουρησης ειναι στη βαση του πεους, η επεμβαση ειναι πολυ δυσκολη και όσοι είδαν το παιδι κυριως στο νοσοκομειο Παιδων Αγια Σοφία είπαν ότι πρεπει να χειρουργηθει μετα που θα γίνει 2,5 χρονων , τωρα είμαστε 13 μηνων.

Χρειαζομαι την βοηθεια σας , δεν ξερω ποιους γιατρους να εμπιστευτω και τι να κανω,να περιμενω τόσο πολυ για να μεγαλωσει το παιδι! η απλα θελουν να αποφυγουν την επεμβαση. Εναν ιδιωτικο γιατρο που ειδαμε στην Αθήνα θελησε να το χειρουργησει αμεσα αλλα μας φανηκε τοσο φιλιχρηματος που δεν το προχωρησαμε.

 

Αgape- s θα μπορουσες να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον χουντιντι?

Διαβασα τις εμπειριες σου και νιωθω ότι με περιμενουν τα ιδια, απ ότι καταλαβα ειχες αντιμετωπισει με τον γιο σου την ιδια μορφη υποσπαδια.

Ειμαι σαν χαμενη και είμαι ακόμα στην αρχη....βοηθεια!!!!!!!

 

καλησπερα

εχουμε ακριβως την ιδια περιπτωση οσον αφορα τον υποσπαδια ..

εχουμε και εμεις δει αρκετους γιατρους ιδωτες και μη....

ειμαστε ηδη 2,5 χρονων και ειμαστε στην φαση αναμονης πριν το χειρουργειο

ειδαμε τον Τσαχουριδη στο Αγια σοφια και μπορω να πω μας ενεπνευσε εμπιστοσυνη( οσο μπορουμε να καταλαβουμε γιατι με τους γιατρους ποτε δεν ξερεις!!! )

αισθανομαι ακριβως τα ιδια με εσενα

 

αγωνια , αγχος , φοβο....

αλλα πρεπει να ειμαστε δυνατες και να εχουμε θετικη σκεψη για τα παιδακια μας...

διαβαζοντας τις εμπειριες αλλων μαμαδων παιρνω δυναμη

ας σκεφτομαστε θετικα και ισως τοτε ολα πανε καλα.

 

καλη δυναμη και καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

μεσα απο τις δικες σας εμπειρίες, αρχίζω να προβληματίζομαι...

ισώς θα πρέπει να επισκεφτούμε τον δρ.χαντίντι...

μηπως ξέρετε αν θα επαναλάβει κάποια επίσκεψη στην αθήνα μέσα στον απρίλιο;;;

Ξερω οτι ερχεται 2 φορες τον χρονο! Μολις μαθω μηνα,η, ημερομηνια θα σου πω.Θα σου στειλω π.μ. και δεν θα το ξεχασω,καλα?

Του εχω πει να μου στελνει μειλ οταν ερχεται για να ξερω οταν με ρωτανε, αλλα μονο σε π.μ., ο.κ.?:wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Τους πεικους τους χειρουργει απο 4 μηνων ενω τις πιο βαριες μορφες απο 7. Θα ξαναερθει στην Ελλαδα το Σεπτεμβρη εκτος απροοπτου. Εμεις θα εχουμε τακτικη επικοινωνια μαζι του για να του λεμε την εξελιξη μας οποτε μολις μαθω κατι θα ειδοποιησω αμεσως.

http://www.hypospadias-surgery.com για περισσοτερες πληροφοριες. Ειναι και στα ελληνικα το site.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

Εγχειριστήκαμε και εμείς τελικά από τον Prof.Hadidi στην Αθήνα και αυτό που θα ήθελα να τονίσω, μια και είναι πολύ νωρίς να μιλήσω για τα αποτελέσματα (εμείς δεν έχουμε βγάλει καν τον καθετήρα ακόμα), είναι ότι αυτός ο άνθρωπος είναι απίστευτος από όλες τις απόψεις. Σου εμπνέει φοβερή σιγουριά και ασφάλεια, είναι φοβερά έμπειρος και ανθρώπινος και είμαστε πολύ χαρούμενοι για την επιλογή μας. Ήταν συνέχεια κοντά μας. Δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει γιατί υπάρχει και ένα 10% πιθανότητα να γίνει συρίγγιο στην περίπτωση μας, αλλά πιστεύω ότι ο μικρούλης μου είναι στα καλύτερα χέρια, ότι και να γίνει. Το ίδιο αισθάνθηκε και όλη η οικογένεια μου όταν τον γνώρισε.

Ο Prof.Hadidi θα ξανάρθει στην Αθηνα τον Σεπτέμβριο και θα τον βοηθήσω προσωπικά να έχει όλες τις απαραίτητες άδειες προκειμένου να χειρουργήσει, για αυτό το λόγο να μην ανησυχεί κανείς που ενδιαφέρεται να χειρουργήσει το παιδί του. Αρκετοί γονείς μου έχουν στείλει πμ ότι ενδιαφέρονται να τον δουν όταν ξανάρθει, για αυτό γράψτε πμ και ενημερώστε είτε εμένα είτε την Κατερίνα για να κάνουμε μια λίστα, καθώς και για όποια λεπτομέρεια θέλετε να μάθετε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...