Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ


ΒΑΒΥ ΒΟΥ

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ;

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ Η/Υ, ΜΕΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ (Π.Χ ΧΑΡΤΙ ΡΥΖΟΧΑΡΤΟ...),ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΧΗΜΑ, ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.

ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΔΕΚΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ στην σκέψη είμαι ακόμα για το τι προσκλητήριο θα φτιάξω!

 

Θα σου πρότεινα αν δεν έχεις πάρα πολλά προσκλητήρια να τα τυπώσεις ψηφιακά. Εγώ έχω τυπώσει πολλές φορές στον:

 

ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Διεύθυνση : Αριστείδου 9,

Πόλη : Αθήνα

Τηλέφωνα : 210-3212623,3213452

Fax : 210-3213669

 

και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Πάρ' τους ένα τηλέφωνο και ρώτησέ τους, γι΄αυτό που ακριβώς θέλεις να κάνεις και να σου πούν αν το κάνουν, πριν κάνεις τον κόπο να κατέβεις Αθήνα, εκτός αν σε πάει ο δρόμος σου.

Εμένα, μου τυπώνου ένα δείγμα πριν τους αφήσω την δουλειά, για να τους δώσω το ΟΚ. Κάνουν και πλαστικοποιήσεις, τυπώνουν και σε ρυζόχαρτο, κτλ. Θα σου πρότεινα επίσης, πρώτα να τα τυπώσεις και μετά να τα κόψεις στο σχήμα που θέλεις. Όσον αφορά το ξάκρισμα των προσκλητηρίων, δεν γνωρίζω που κάνουν σε περίεργο σχήμα! Αν μάθω κάτι θα σου στείλω. Επίσης, μπορείς να ρωτήσεις στο Στριλιγκά και να ξέρουν να σε στείλουν αυτοί κάπου αν δεν το κάνουν οι ίδιοι.

 

Δεν θέλω να φανεί ως διαφήμιση, απλά η δουλεία μου είναι πάνω στις Γραφ. Τέχνες και έχω στείλει πολλές δουλειές μου για εκτύπωση. Από βιβλιοδεσίες, κάρτες μέχρι και αφίσες. Είναι πολύ συνεπείς στη δουλειά τους, με καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και ρώτησα για προσκλητήριο στο Στριλιγκά την Παρασκευή και μου είπε πως κοστίζει 1,19 ευρώ με ΦΠΑ η σελίδας Α4 (21cmΧ29,7cm) με εκτύπωση έγχρωμη και απ΄ της δύο όψεις, σε καλό illustrasion (γυαλιστερό) χοντρό χαρτί. Η τιμή του προσκλητηρίου είναι ανάλογη με το πόσα προσκλητήρια χωράνε στο Α4 χαρτί. Ρώτησα και για δίπλωμα του προσκλητηρίου και μου είπε ότι κοστίζει 3 ευρώ για όλα τα προσκλητήρια. Ξέχασα να ρωτήσω τελείως για το αν χρεώνει το ξάκρισμα. Μ' ένα τηλέφωνο όμως θα μου λυθεί η απορία.

Ελπίζω να σε κατατόπισα λίγο! Αν βρεις κανένα άλλο καλό με καλύτερες τιμές στείλε μου pm, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα.

 

A! Μόλις θυμήθηκα ότι είχα τυπώσει προσκλητήρια και στην Εμμανουήλ Μπενάκη 36 στην Αθήνα (κάθετη στην Ακαδημίας). Το μαγαζί λέγεται Ioannidis Copy Center. Επίσης καλή δουλειά. Τιμές δεν θυμάμαι καθόλου. Αλλά αύριο που θα κατέβω στην Αθήνα αν προλάβω θα περάσω μια βόλτα να ρωτήσω. Πάντως αν θέλεις να ρωτήσεις κι εσύ το τηλέφωνο είναι 210 3829498 και το σάιτ http://icc-printing.gr/index.html

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ;

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ Η/Υ, ΜΕΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ (Π.Χ ΧΑΡΤΙ ΡΥΖΟΧΑΡΤΟ...),ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΧΗΜΑ, ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.

ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΔΕΚΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :P

 

καλημερα

αν δεν θελεις κατι ιδιαιτερο οπως πχ να ειναι σκαναρισμενο και να επεμβεις με photoshop ειναι απλο και στο word να το κανεις.... η στο powerpoint

καλο ειναι να παρεις ετοιμα τα χαρτια κομμενα υπαρχουν σε διαφορες διαστασεις για να μην καθεσαι να τα κοψεις...

1. πρωτα βρες το μεγεθος του χαρτιου.

ενα χαρτι Α4 μας δινει αν το διπλοσουμε στη μεση όλες τις υποδιαιρεσεις η τα πολλασια του. πχ ενα χαρτι Α3 ειναι 2σελιδες Α4.Ενα Α4 διπλομενο είναι νομιζω μετα το Β4.

Το ριζοχαρτο είναι δυσκολο σαν υλικο να το τυπωσεις γιατι βγαινει το μελανι....

2. μετα βρες τα χρωματα και το κειμενο που θες να εχει και κανε δοκιμες σε γραμματοσειρες μεγεθος γραμματων και αλλα... βεβαια ψαξε πρωτα το κοστος εξω γιατι δεν συμφερει να ξοδεψεις μελανια και χαρτια και αλλα για να τα κανεις μονη σου. Εκτος αν εχει λιγα και κανεις απλα πραγματα

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ !

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΝΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ;

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ Η/Υ, ΜΕΤΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΥΛΙΚΑ (Π.Χ ΧΑΡΤΙ ΡΥΖΟΧΑΡΤΟ...),ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΧΗΜΑ, ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.

ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΔΕΚΤΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :P

 

καλημερα

αν δεν θελεις κατι ιδιαιτερο οπως πχ να ειναι σκαναρισμενο και να επεμβεις με photoshop ειναι απλο και στο word να το κανεις.... η στο powerpoint

καλο ειναι να παρεις ετοιμα τα χαρτια κομμενα υπαρχουν σε διαφορες διαστασεις για να μην καθεσαι να τα κοψεις...

1. πρωτα βρες το μεγεθος του χαρτιου.

ενα χαρτι Α4 μας δινει αν το διπλοσουμε στη μεση όλες τις υποδιαιρεσεις η τα πολλασια του. πχ ενα χαρτι Α3 ειναι 2σελιδες Α4.Ενα Α4 διπλομενο είναι νομιζω μετα το Β4.

Το ριζοχαρτο είναι δυσκολο σαν υλικο να το τυπωσεις γιατι βγαινει το μελανι....

2. μετα βρες τα χρωματα και το κειμενο που θες να εχει και κανε δοκιμες σε γραμματοσειρες μεγεθος γραμματων και αλλα... βεβαια ψαξε πρωτα το κοστος εξω γιατι δεν συμφερει να ξοδεψεις μελανια και χαρτια και αλλα για να τα κανεις μονη σου. Εκτος αν εχει λιγα και κανεις απλα πραγματα

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΠΑΝΤΑ "ΕΤΟΙΜΟΠΟΛΕΜΕΣ" ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΩ...

ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ, ΛΕΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΜΕ ΘΕΜΑ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ Η΄ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΕΙΔΩΜΕΝ... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :P

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΠΑΝΤΑ "ΕΤΟΙΜΟΠΟΛΕΜΕΣ" ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΩ...

ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ, ΛΕΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΜΕ ΘΕΜΑ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ Η΄ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΕΙΔΩΜΕΝ... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...