Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΠΑΓΩΤΟ Δαγκωτό από τον Αθυμαρίτη!!!! ΘΕΟΣ!!

 

Επίσης βόρεια, φοβερό φαγητό και θέα έχει σε Ταβερνάκι στο Σαν Μιχάλη (μου διαφευγει το όνομα αλλά δεν έιναι πολλά)

 

Πλακόστρωτο!!!!!!!!!!!

Απίστευτη θέα!!!!!!!!!!

Αντε συμφωνώ για το παγωτό του Αθυμαρίτη, αλλά και Daidadi ειναι κορυφή, στον Αθυμαρίτη θα φάς γλυκά (ωραιότερα δεν έχω φάει), στο Daidadi θα φας σούπερ παγωτό, προτεινόμενη γεύση, βασιλικό σύκο και space cookies!!!! Yummie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A! Παραλία σούπερ, αλλά με δύσκολη πρόσβαση είναι το δελφίνι, ειναι σαν να έχει χρυσόσκονη η θάλασσα, ειναι υπέροχο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταπληκτικό νησί έχω πάει και έχω περάσει υπέροχα………..

 

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ ΤΡΕΛΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

 

Γυναικο Διακοπές αχχχχχχχ είχα κάτι φανtαράκια μπουκιά και συχώριο……

 

ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ΜΗΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΧΑΡΜΑ ΠΟΛΥ ΧΑΒΑΛΕ

.....

Link to comment
Share on other sites

Πλακόστρωτο!!!!!!!!!!!

Απίστευτη θέα!!!!!!!!!!

Αντε συμφωνώ για το παγωτό του Αθυμαρίτη, αλλά και Daidadi ειναι κορυφή, στον Αθυμαρίτη θα φάς γλυκά (ωραιότερα δεν έχω φάει), στο Daidadi θα φας σούπερ παγωτό, προτεινόμενη γεύση, βασιλικό σύκο και space cookies!!!! Yummie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A! Παραλία σούπερ, αλλά με δύσκολη πρόσβαση είναι το δελφίνι, ειναι σαν να έχει χρυσόσκονη η θάλασσα, ειναι υπέροχο!!!!

 

Α! ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!

Πλακόστρωτο, θεϊκό φαγητό!!!

 

Παγωτό Αθυμαρίτη: Ferrero Roche!!!!!! πολύ πριν το ανακαλύψουν οι ερασιτέχνες της Δωδώνης και φυσικά πολύ καλύτερο απ' οτιδήποτε έχετε φάει μέχρι τώρα!!!!!

 

Όσο για το Δελφίνι, είναι πολύ ωραία, αλλά είναι πολύ δύσκολη η πρόσβαση! Έχει ένα πολύ στενό δρομάκι ίσα που χωράει 1 αυτοκίνητο, και ελάχιστα ανοίγματα για να κάνεις άκρη και να περάσει κάποιος που έρχεται αντίθετα! Μπορεί να χρειαστεί να διανύσεις μεγάλη απόσταση με την όπισθεν, και εν τω μεταξύ να μαζευτούν κι άλλοι από πίσω και να γίνει μπάχαλο.

Εκπληκτική παραλία είναι η Βαρβαρούσα που είναι μετά το Δελφίνι, αλλά πας μόνο με σκάφος από το Κίνι, αν υπάρχει κάποιος διαθέσιμος ντόπιος να σε πετάξει (ρωτήστε στις ταβέρνες) και να συνεννοηθείς να έρθει να σε πάρει. Απαραίτητη προΰπόθεση να έχει καλό καιρό, γιατί είναι το βόρειο μέρος της Σύρου και σηκώνει πολύ κύμα!!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

Και εμείς ψαχνούμε για Σύρο φέτος. Θέλουμε ένα δωμάτιο πολύ κοντά στη θάλασσα λόγω του μωρού. Έλεγα για Αζόλιμνο ή για Γαλησσά αλλά δε ξέρω όμως που είναι καλύτερα... Σήμερα πήρα κάποια τηλέφωνα στον Αζόλιμνο και τα μισά δεν είχαν δωμάτια και όσα είχαν οι τιμές ήταν από 60€ και πάνω. Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη περιοχή ή κάποιο δωμάτιο που να έχετε μείνει, όλες οι προτάσεις είναι καλοδεχούμενες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

 

Και εμείς ψαχνούμε για Σύρο,Αν έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη περιοχή ή κάποιο δωμάτιο που να έχετε μείνει, όλες οι προτάσεις είναι καλοδεχούμενες!!!

 

Προ διετιας πήγα Σύρο, δοκίμασε τις Αγκαθωπές. Τα δωμάτια είναι ακριβώς απένταντι από την τεράστια αμουδερη παραλία και στην άκρη έχει ένα μαγαζί (καφε-restaurant self service) που δουλεύει όλη μέρα. Δες φωτο από Αγκαθωπές στο διαδίκτυο.

Η παραλία αυτή μου άρεσε καλύτερα από Γαλυσσά.

an1cHkX0ak00020MzA1OTAzZHw2NzE2ODE0M2RhfHotdXBlcm1hblwncyA1dGggYmlydGhkYXkgaW4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Έχω κλεισει ένα 2ημερο την αλλη βδομαδα για Σύρο και ήθελα τη βοηθεια σας σχετικά με το που ειναι καλα για φαγητο.Θα μενουμε Ερμουπολη αλλά θα εχουμε αυτοκινητο οποτε οι μετακινησεις δεν ειναι προβλημα.

Α!Και κατι αλλο! Οι θαλασσες ειναι κρυες? Ειμαι εγκυουλα και επειδή ειναι νωρίς φοβαμαι το πολύ κρυο νερο για τυχον συσπασεις!!!!

Περιμενω τα φωτα σας!!!

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλεισει ένα 2ημερο την αλλη βδομαδα για Σύρο και ήθελα τη βοηθεια σας σχετικά με το που ειναι καλα για φαγητο.Θα μενουμε Ερμουπολη αλλά θα εχουμε αυτοκινητο οαποτε οι μετακινησεις δεν ειναι προβλημα.

Α!Και κατι αλλο! Οι θαλασσες ειναι κρυες? Ειμαι εγκυουλα και επειδή ειναι νωρίς φοβαμαι το πολύ κρυο νερο για τυχον συσπασεις!!!!

Περιμενω τα φωτα σας!!!

 

 

Στην Ερμούπολη σχεδόν όπου και να πας το φαγητό είναι καλό. Το ιταλικό εστιατόριο ΑΜΒΥΞ είναι παρα πολύ ωραίο, είναι κοντά στο σημείο που αράζει το πλοίο. Υπάρχει επίσης στην παραλία της Αζολίμνου το εστιατόριο Φιλομήλα.

Μην παραλείψεις να δοκιμάσεις παγωτό από το Daidadi (στο λιμάνι και αυτό).

 

Οι παραλίες που δεν είναι πολύ κρύες είναι οι: Γαλησσας, Βαρη, Μέγας Γυαλός, Αγκαθωπές.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Στην Ερμούπολη σχεδόν όπου και να πας το φαγητό είναι καλό. Το ιταλικό εστιατόριο ΑΜΒΥΞ είναι παρα πολύ ωραίο, είναι κοντά στο σημείο που αράζει το πλοίο. Υπάρχει επίσης στην παραλία της Αζολίμνου το εστιατόριο Φιλομήλα.

Μην παραλείψεις να δοκιμάσεις παγωτό από το Daidadi (στο λιμάνι και αυτό).

 

Οι παραλίες που δεν είναι πολύ κρύες είναι οι: Γαλησσας, Βαρη, Μέγας Γυαλός, Αγκαθωπές.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...
  • 5 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...