Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

Αυτό είναι ΕΓΚΛΗΜΑ! Αλλο αυτό!

Τι πάει να πει "δεν παμε για αυτα τωρα"? Θα κάνεις επέμβαση για να σου αφαιρέσουν κομμάτι και δεν θα το στείλει για βιοψία?

ΕΓΚΛΗΜΑ! Τι να λέμε τώρα!

 

 

 

και ομως itsme στον λογω της τιμης μου αυτο μου ειπε...αρκετο καιρο αργοτερα που συνειδητοποιησαμε τι ακριβως εγινε ο πατερας μου δεν κρατιοταν ..ηθελε να παει να του σπασει τα μουτρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα είμαι καινούργια σε αυτό το forum δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες που αφορούν τον πολύποδα αλλά θα ήθελα να μοιραστώ την δικιά μου ιστορία μήπως και βοηθήσω καποια κοπέλα. Κάθε χρόνο κάνω τεστ Παπ και γυναικολογικό έλεγχο και όλα πάντα ηταν καλά, πέρυσι όμως η γυναικολόγος μου λεει πως βλέπει ένα μικρό ενδομήτριο πολύποδα και μου είπε για αφαίρεση. Η αλήθεια είναι πως είχα καταλάβει πως κάτι δεν πάει πολύ καλά γιατί την 10η μέρα της περιόδου και αφου η περίοδος είχε τελειώσει είχα παλι έντονους πόνους και αίμα. Δεν ήταν η ωορηξία, το είχα τσεκάρει. Όταν μου είπε λοιπόν για τον πολύποδα στεναχωρήθηκα αλλά δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία της επέμβασης, γενικά νομίζω πως πρέπει πρώτα να αντλούμε όλες τις άλλες λύσεις. Ετσι άρχισα οιμοιοπαθητική. Η γιατρός μου είπε πως θα πάρω θεραπεία για 4 μήνες και μετα να ξαναπάω να κάνω υπέρυχο. Παράλληλα έκανα και βελονισμό. Το αποτέλσμα για να μην πολυλογώ είναι πως σε 3 μήνες τα συμπτώματα είχαν φύγει. Δεν πήγα για υπέρυχο σε 4 μήνες αλλά σε 1 χρόνο γιατί ήμουν σίγουρη πως όλα είναι μια χαρά. Και όντως έτσι ήταν και μάλιστα πήγα αμέσως μετά την περίοδο για να είναι το ενδομήτριο λεπτό και οτι είναι να φανεί. Είπα στην γυναικολόγο πως είμαι αναντίων των επεμβάσεων και πως έκανα οιμοιοπαθητική και δεν είπε τίποτα παρα μόνο πως δεν βλέπει τον πολύποδα. Δεν λέω σε καμία περίπτωση κάντε όλες ομοιοπαθητική και βελονισμό αλλά λέω πως ψάξτε το και λίγο πιο φυσικά και ίσως εναλλακτικά πριν κάνετε χειρουργείο.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!

marissaki πολύ ενδιαφέρον αυτά που γράφεις. Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία που ακολούθησες? Είμαι και γω παθούσα με έναν μικρό πολύποδα μήτρας 4mm που εμφανίστηκε σε σαλπιγγογραφία που έκανα. Μπήκα σ'αυτήν την διαδικασία γιατί εδώ και 2 χρόνια προσπαθώ για μωράκι και δεν έχει γίνει τίποτα! Κάθε χρόνο κάνω πλήρη γυναικολογικό έλεγχο αλλά ποτέ δεν είχε προκύψει κάτι. Ο γιατρός μου σύστησε υστεροσκόπηση α) γιατί έχω και συμφύσεις στις σάλπιγγες και β) προφανώς για να μην χάνω άλλο χρόνο. Βέβαια δεν μου απέκλεισε την εγκυμοσύνη αν δεν αφαιρέσω τον πολύποδα αλλά φυσικά δεν μπορεί να σου διαβεβαιώσει ότι θα έρθει και αφού τον αφαιρέσω. Επειδή και εγώ είμαι γενικά κατά των φαρμάκων και των επεμβάσεων σκέφτηκα επίσης την ομοιοπαθητική. Το θέμα είναι βέβαια αν θα έχει αποτελέσματα και πότε.:confused: Είμαι 34 ετών και δεν μπορώ να περιμένω για πάντα!

Αυτά τα λίγα!:-)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, αφαίρεσα πολύποδες ενδομητρίου. Πήρα σήμερα την ιστολογική. Μαντέψτε πόσο μεγάλοι ήταν! 5 εκ ο ένας και 3 εκ ο άλλος....Επαθα πλάκα!!! Απο την εμπειρία σας μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει περίπτωση να ξαναβγούν; Εχω ακούσει ότι μετα από ένα εξάμηνο ξαναβγαίνουν!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλημερα!πηγα σε ενα γυναικολογο και μεσα σε 1 μηνα πηγα 3 φορες και τις 3 μου ειπε κανοντας μου υπερυχο οτι ειμαι οκ.την 4 φορα μου ειπε να παω να με δει την δευτερη μερα που ειχα περιοδο,μου φανηκε περιεργο τελος παντων πηγαινω μου κανει κολπικο υπερυχο παρολο που ειμουν αδιαθετη και μου λει οτι βλεπει κατι σαν κομματια που μπορει να ειναι η συμφεις η πολυποδας,και την επομενη εβδομαδα να παμε να κανουμε υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση.εγω πανικοβκηθηκα και παραξενευτηκα γιατι δεν μου ειπε κατι τις 3 προηγουμενες φορες.ετσι πηγα και σε εναν αλλο για δευτερη γνωμη και μου λεει δεν εχεις τιοιτα!ειμαι μερδεμενη!πειτε μου τη γνωμη σας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.σημερα πηγα και εκανα υστεροσκοπηση γιατι μου ειχανε βρει ενα πολυποδα.κλαμα ,αγωνια.τελικα δεν καταλαβα τιποτα.μου εδωσε αντιβιωση για 4 μερες και αντισυληπτικα για 20 μερες.επειδη εχω κουραστει με τις εξετασεις απο τον ιανουαριο του ειπα να κανουμε ενα διαλειμμα μεχρι τον σεπτεμβριο και να συνεχισουμε μετα οτι ειναι να κανουμε.προσπαθουμε με το συζυγο μου περιπου 7 μηνες για παιδακι.ετσι του ειπα να προσπαθησουμε παλι μονοι μας κανα 2μηνο τωρα που εφυγε και ο πολυποδας και δεν συμφωνει να χασουμε 2 μηνες .τη να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα.σημερα πηγα και εκανα υστεροσκοπηση γιατι μου ειχανε βρει ενα πολυποδα.κλαμα ,αγωνια.τελικα δεν καταλαβα τιποτα.μου εδωσε αντιβιωση για 4 μερες και αντισυληπτικα για 20 μερες.επειδη εχω κουραστει με τις εξετασεις απο τον ιανουαριο του ειπα να κανουμε ενα διαλειμμα μεχρι τον σεπτεμβριο και να συνεχισουμε μετα οτι ειναι να κανουμε.προσπαθουμε με το συζυγο μου περιπου 7 μηνες για παιδακι.ετσι του ειπα να προσπαθησουμε παλι μονοι μας κανα 2μηνο τωρα που εφυγε και ο πολυποδας και δεν συμφωνει να χασουμε 2 μηνες .τη να κανω?

 

Καλημέρα Τόνια και περαστικά. Αφαίρεση πολύποδα έκανα και εγώ πριν 2 χρόνια. Δεν μου έδωσε όμως αντισυλληπτικά, παρά μόνο αντιβίωση για μια εβδομάδα (Vibramycin αν θυμάμαι καλά). Μου φαίνεται υπερβολικός ο γιατρός σου που δεν συμφωνεί με τους 2 μήνες "ανάπαυλας". Υπάρχει κάποιο ιστορικό με εξωμήτρια ή παλλινδρομες κυήσεις; Νομίζω ότι ίσα ίσα τώρα που είναι καλοκαίρι και όλοι χαλαρώνουμε, θα κάνει καλό στην ψυχολογία σας να μη σκέφτεστε εξωσωματικές ή άλλες παρόμοιες και αγχοφόρες διαδικασίες και να προσπαθήσετε μόνοι σας. Αν δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος που πρέπει να βιαστείτε, εγώ θα πρότεινα να προσπαθήσετε χαλαρά μόνοι σας.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!πηγα σε ενα γυναικολογο και μεσα σε 1 μηνα πηγα 3 φορες και τις 3 μου ειπε κανοντας μου υπερυχο οτι ειμαι οκ.την 4 φορα μου ειπε να παω να με δει την δευτερη μερα που ειχα περιοδο,μου φανηκε περιεργο τελος παντων πηγαινω μου κανει κολπικο υπερυχο παρολο που ειμουν αδιαθετη και μου λει οτι βλεπει κατι σαν κομματια που μπορει να ειναι η συμφεις η πολυποδας,και την επομενη εβδομαδα να παμε να κανουμε υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση.εγω πανικοβκηθηκα και παραξενευτηκα γιατι δεν μου ειπε κατι τις 3 προηγουμενες φορες.ετσι πηγα και σε εναν αλλο για δευτερη γνωμη και μου λεει δεν εχεις τιοιτα!ειμαι μερδεμενη!πειτε μου τη γνωμη σας!

 

Μήπως δεν ήταν πολύποδας αλλά πηγμένο αίμα περιόδου (ιδίως αν έχεις μεγάλη ροή);;; Έτσι όπως τα περιγράφεις και σε μένα περίεργο ακούγεται... Ειναι χρόνια γιατρός σου;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα ο γυναικολογος μου ,μου φαινετε και λιγο σχολαστικος,οταν εκανα υπερηχο 4d πριν την αδιαθεσια δεν φανηκε τιποτα ουτε στη σαλπιγγογραφια ετσι με εστειλε και εκανα και μετα την αδιαθεσια και εκει φανηκε..ισως επιμενει να μην χανουμε χρονο επειδη ειμαι ηδη 39 ,δεν ξερω,η απο την πειρα του βλεπει κατι.παντως κατι μου πεταξε γιατι ξερει οτι ειμαι φοβιτσιαρα οτι καποια στιγμη πρεπει να κανω και λαπαροσκοπηση....δεν εχω μεινει ποτε εγκυος και ισως και αυτο ειναι δειγμα για κατι.δεν ξερω.ευτυχως τελειωσα προς το παρον με τον πολυποδα τωρα ειπε οτι θα εχω αιμα για καμποσες μερες οπως και εχω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας.ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα να με ενημερωσετε για καποια πραγματα.τον περασμενο νοεμβριο καταλαβα καποια διαφορα στην περιοδο μου,ειχα περισσοτερη ροη αιματος δεν εδωσα και ιδιαιτερη σημασια ομως γιατι πιστευα πως ηταν θεμα κυκλου.το φεβρουαριο που εκανα το ετησιο τεστ παπ μου ειπε ο γιατρος μου οτι ειδε στον υπερηχο πολυποδα στη μητρα και οτι πρεπει να τον αφαιρεσω με αποξεση.επειδη ομως ειμαι 24 δεν εχω καν παντρευτει,ουτε παιδι φοβηθηκα γιατι εχω ακουσει οτι αν δεν το χειριστει καλα ο γιατρος μπορει να μην καταφερω να τεκνοποιησω ποτε ετσι αναγκαστηκα και πηγα και σε αλλον,και ο συγκεκριμενος ανεφερε οτι υπαρχει πολυποδας και μου ειπε να ξαναπαω τον ιουλιο να δουμε αν εχει μεγαλωσει η αν ειναι στασημο το μεγεθος του.και οτι οταν εγω εχω την διαθεση και ειμαι καλα να παω να κανουμε την επεμβαση.το ερωτημα μου ειναι ενα ομως τι ειναι το πιο σωστο να κανω αποξεση η υστεροσκοπηση γιατι το θεμα ειναι οτι ειμαι 24 και ειναι λογικο η μητρα μου να ειναι πιο τρυφερει και φοβαμαι αν παει κατι λαθος μηπως στο μελλον δεν μπορω να κανω παιδια...επισης θα ηθελα να μου πει οποια ξερει ποσο κοστιζει αυτο.περιμενω απαντηση σας...φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

μην αγχώνεσαι sta8oula .πριν καιρό έκανα υστεροσκόπηση για πολύποδα στο λητώ .το κόστος της επέμβασης ήταν όλα μαζί και γιατρός και νοσοκομείο 600ε.το έκανα και ησύχασα και μετά από λίγο καιρό έμεινα και έγκυος.θα σου στείλω πμ ότι θες .Πάντως δεν θα σε εμποδίσει για τίποτα στο μέλλον να κάνεις υστεροσκόπηση αντιθέτως θα σε βοηθήσει ,αλλά πρέπει να πας σε καλό και έμπειρο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, δε νομίζω ότι ειναι καλό να αγχωνόμαστε τοσο. Σήμερα η επιστήμη αντιμετωπίζει πολύ αποτελεσματικά τους πολύποδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, σήμερα το απόγευμα γύρισα απο την γιατρό μου η οποία μου είπε οτι υπάρχει πολύποδας και μου πρότεινε είτε απόεση, είτε θεραπεία τρίμηνη με αντισυλλιπτικα για να δούμε αν θα αποροφηθεί.Με εξέτασε σήμερα που είναι η τρίτη μέρα της περιόδου και το ενδομήτριο είναι λεει πολυ λεπτό. Βέβαια πριν δυο χρόνια μετά τη γέννα εμφάνισα για πρώτη φορά αλλά πέρσι τέτοια εποχή είχαν γίνει απειροελάχιστα και έτσι απλά το παρακολουθούσαμε. Τώρα έχει κάνα τετράμηνο που η περίοδος μου κρατου΄σε 15 μέρες! Έτσι πήγα για εξέταση σήμερα και εκτός απο το οτι αγχώθηκα, στεναχωρέθηκα γιατί λέγαμε να βάλουμε μπροστά για δεύτερο παιδάκι. Βέβαια η γιατρός μου δεν ήταν αποτρεπτική. Μου είπε αν θέλω να βάλω μπροστά και πως αν μείνω έγκυος η παρουσία του πολύποδα μπορεί να προκαλέσει μικροαιμοραγίες. Πραγματικα έγω καταμπερδευτεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Να ξεκινήσω με αντισυλλιπτικά ή να κάνω απόξεση? Η γιατρός μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα να μην μπορώ μετά απο την απόξεση να κάνω άλλο παιδί. Συζητήσαμε πολύ ώρα και δεν ένιωσα καμία πίεση προς καμία κατεύθυνση. Αντιθέτως μου μίλησε για όλες τις περιπτώσεις με τα υπερ και τα κατά. Εγώ απλά αγχώθηκα πολύ μην είναι και τίποτα άλλο και απογοητεύτικα γιατί ήθελα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για δεύτερη εγκυμοσύνη. Η αλήθεια είναι οτι αν και η γιατρό μου μου είπε οτι μπορεί να με δυσκολέψει στη σύλληψη ο πολύποδας εγώ φοβάμαι οτι αν μείνω έγκυος έχοντας τον μέσα μου, μπορεί να βλάψω το μωρό. Πραγματικά τα έχω παίξει και δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

 

Εγώ είμαι οργισμένη με έναν γιατρό που μου σύστησε η πεθέρά μου κιόλας ως ειδήμονα ο οποίος με το που έβαλε το πράμα που κάνουν τον ενδοκολπικο υπέρηχο μαγκώθηκε γιατί είδε λέει πολύποδα τον οποίο μέτρησε στα 3,5 περίπου εκατοστά και του έκανε απ΄σιτευτη εντύπωση που η προηγούμενη γυναικολόγος μου που με είχε εξετάσει τον Μάιο δεν είχε βρεί τιποτα. Εντο μεταξύ η γυναικολόγος που πήγαινα επειδή έχω γενικώς κάποιες αιμοραγίες με καφέ αιματάκια στην μ'έση του κύκλου με είχε δεί την 3η μέρα της περιόδου μου ειδικά για να δεί αν έχω πολύποδα και όταν με είδε μου είχε πει οτι ειμαι οκ. Τώρα την Παρασακευή αυτός ο γιατρός που είδα μου έκλεισε άρον άρον να τον βγάλουμε με υστεροσκόπηση την 2η μέρα της επόμενης περιόδου μου. Σημειωτέον, βρισκόμουν στη 16η μέρα του κύκλου μου οταν μου διέγνωσε τον πολύποδα. Την επόμενη κιόαλς μέρα (το Σάββατο) κλείνω ραντεβού με έναν καθηγητή γυναικολογίας (που έπρεπε να είχα πάει εξαρχής να μην παιδευομαι άδικα) να με δει σε ένα από τα μεγάλα μαιευτήρια της Αθήνας. Στην διάρκεια του υπέρηχου ήταν παρόντες 2 γιατροί και δεν μπορούσαν να διακρίνουν πολύποδα και μου συνέστησαν να ξανακάνουμε υπέρηχο λίγες μέρες αφότου αδιαθετήσω (όπως είχε κάνει και η μέχρι πρότινος γυναικολόγος μου δλδ) για να μπορέσουμε να διακρίνουμε ύπαρξη πολύποδα αφού λεπτύνει το ενδομήτριο. Δεν μου απέκλεισαν το ενδεχόμενο να έχω πολύποδα αλλά μου διευκρίνησαν ότι και να έχω είναι αδύνατον να τον έχει δει ο άλλος γιατρός. Έίμαι πολύ οργισμένη γιατί δεν ξέρω αν τελικά έχω ή δεν έχω αλλά ειναι δυνατόν να με στέλνει κατευθείαν στο χειρουργίο;;; Α ξέχασα να σας πώ ότι για την υστεροσκόπηση θα στοιχήσει γύρω στα 1800 ?!!!!!

yTiOp3.png

 

nzfhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να μην σε αγχωνει ο πολυποδας αντιθέτως πρέπει να τον βγάλεις απλά πριν την εγκυμοσύνη που θες .πάντως να ξέρεις δεν επηρεάζει το μωρό

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά πήγα και σε άλλο γιατρό ο οποίος μου είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα. Η διαφορά του με την γιατρό που έχω χρόνια ήταν στο κόστος της απόξεσης. 650 η γιατρός μου και 400 ο άλλος γιατρός!!! Αποφάσησα να τον βγάλω αλλά λέω να πάω μέσω ΙΚΑ. Με προβηματίζει μόνο το γεγονός οτι θα καθήσω στον οποιοδήποτε γιατρό και το κυριότερο το πότε θα γίνει!!!! Φαντάζομαι μετά απο κάνα 6μηνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια το μαρτιο κανω τεστ ΠΑΠ και μετα πηγα σε γυναικολογο για εξετασει ρουτινας γιατι ειχα σκοπο για παιδακι .Και το τεστ ΠΑΠ και ο γιατρος μου ειπε ολα καλα .Μενω εγκυος , ανεμβρυικη κυηση .Κανω αποξεση και μετα απο 1 1/5 μηνα αιμοραγια , παλι αποξεση , στειλαμε για εξετασει το διγμα και ειχα πολυποδα .

Τωρα σας ρωτω , η κιταρολογος δεν καταλαβε κατι ? Ο γυναικολογος ??/ Και αν φταιει ο πολυποδας για την χαμενη κυηση ???????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ισως το κειμενο μου το βρειτε και αλλου.δεν ξερω που ομως... ειμαι καινουρια και δεν ξερω καλα να το χρησιμοποιω. τελοσ παντων.

εχω προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια.

σε ενα τυπικο κολπικο u/s η γιατρος μου βρηκε πολυποδα ενδομητριου.ενα μηνα πριν. απο τοτε πηγα καΙι σε αλλους γιατρους που μου το επιβεβαιωσαν αλλα οχι 100%. σχεδον ολοι μου ειπαν να το παρακολουθησω λιγο μηπως ειναι συσσωρευμενο αιματακι. ολοι ομως μου μιλησαν για υστεροσκοπηση αλλα να μη βιαστω. σημειωνω πως ολοι αυτοι οι γιατροι δεν μ εχουν ξαναδει, η δικια μου ηταν αρρωστη , θα με δει αυριο 07/11. ο τελευταιος που πηγα στο νοσοκομειο, ακουγεται οτι ειναι πολυ καλος, μου ειπε πως μονο με την υστεροσκοπηση θα ειμαστε 100% σιγουροι αν ειναι. θα κανω εισαγωγη, ναρκωση, θα δει και αν ειναι το κοβει αλλιως τιποτα, τελος. με προγραμματισε για 08/11. αλλα εγω δεν ειμαι σιγουρη αν πρεπει να την κανω? κ αν δεν ειναι πολυποδας? να μην αφησω να τελειωσει κ αυτος ο κυκλος και να το ξαναδω? τσαμπα να την κανω? επιπλεον να σας πω οτι καθε 28 , 29 το πολυ αδιαθετουσα, τωρα αδιαθετησα 2/11. αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχω ακομα λιγο αιματακι. ο γιατρος αυτος στο νοσοκομειο μου ειπε να τον παρω αυριο τηλεφωνο να του πω σε τι φαση ειμαι. αν εχω ακομα, μαλλον θα αναβληθει. αλλα πρεπει να γινει αυτο? αν το αφησω και μεγαλωσει? αυτος θα με προγραμματισει παλι..ουτε εγω ξερω ποτε. και πως θα πετυχουμε να ειναι μεσα στη 7η με 10 η ημερα? αν παλι την κανω μηπως την κανω χωρις λογο? εχω μπερδευτει...σας ζητω συγνωμη για το μεγαλο και ισως μπερδεμενο κειμενο...δεν ξερω τι να κανω...:cry::cry::cry::cry: εκανα tsh στα ανωτερα ορια, προλακτινη καλη και προγεστερονη χαλια, αλλα δεν πετυχα την ημερα, 7 πριν την ωορρηξια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τπτ το τραγικο η υστεροσκοπηση.Ειχα βγαλει κι εγω εναν πολυποδα και εκανα υστεροσκοπηση και τον αφαιρεσα.15 λεπτα υποθεση ειναι.Δεν ειναι κατι σοβαρο...μη φοβασαι.

Εμενα ο γιατρος με ειχε αφησει να αδιαθετησω μια φορα απο τη στιγμη που το ανακαλυψε γιατι καποιοι μου ειχε πει οτι φευγουν μ το αιμα της περιοδου.Αδιαθετησα αλλα δεν εφυγε κι ετσι προχωρησαμε σε υστεροσκοπηση.Ο πολυποδας επηρεαζει τη γονιμοτητα μιας γυνικας υπ την εννοια οτι οσο τον εχεις μπορει να μη μενεις εγυος λογω αυτου.Απο τη στιγμη που θα γινει η αφαιρεση το προβλημα λυνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...