Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Ελα ενταξει δεν πειραζει ολα καλα να λες και ολα θα γινουν.Μπορει απο τα μπανια να αργησε απο την ζεστη και απο πολλα αλλα.ΑΓΧΟΣ δεν θελει και στεναχωρια.Σιγουρα σε καταλαβαινω μολις αρχιζουν και περνανε οι μερες και δεν ερχεται οι ελπιδες αυξανονται και μετα η πτωση ειναι λιγο αποτομη αλλα υπαρχει παντα ενα κουμπακι στο μυαλο μας που πρεπει που και που να το παταμε και να κανουμε delete(και μη μου πεις πως εσυ δεν το εχεις, ολοι το εχουμε αυτο το κουμπακι και ηρθε η ωρα να το χρησιμοποιησουμε)αλλιως την βαψαμε...

Φιλακια πολλα και τα καλυτερα ερχονται...

 

Γενικα ειμαι ανθρωπος προσγειωμενος, δεν ειχα πει οτι ειμαι εγκυος σωνει και ντε..εδω και περσυ που προσπαθουσαμε ενα χρονο πριν βρω την ενδομητριωση και μπανια ειχα κανει και αγχος να μην μου ερθει ειχα και αυτη τσουπ παντα εκει ουτε ρολοι να ειχα:lol::lol:πρωτη φορα που φτανω τοσες μερες καθυστερησης και δεν ειναι και λιγες αλλα οκ εννοειτε προχωραμε και τα καλυτερα ερχονται...φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα

Έκανα λαπαροσκοπική επέμβαση για ενδομητρίωση στις 20/4 και την ίδια μέρα "χτύπησα" και μια τρίμηνη Arvekap. Έχω άλλη μία για 20/7. Στην αρχή είχα εξάψεις, αλλά τώρα έχω μόνο το βράδυ. Βέβαια, αν ζεστάνει κι άλλο ο καιρός μπορεί να μη μπορώ να σταθώ και να κυκλοφορώ με μια βεντάλια σαν τις γιαγιάδες...! Σας γράφω για να σας ευχαριστήσω. Όταν διαγνώστηκε η ενδομητρίωση, ήμουν σε μαύρα χάλια. Έκλαιγα και φοβόμουν ότι δεν θα μπορούμε να κάνουμε παιδάκι (για παιδί πηγαίναμε και νάσου η κύστη ενδομητρίωσης...!). Μετά έκανα μια έρευνα στο internet και βρήκα αυτό το forum. Διάβασα προσεκτικά όλα όσα περάσατε και περνάτε και πήρα δύναμη. Κατάλαβα ότι δεν είμαι μόνη μου και ότι υπάρχουν ελπίδες να κάνουμε φυσιολογικά ένα παιδάκι που τόσο θέλουμε... Τώρα αντιμετωπίζω την κατάσταση πιο δυναμικά και προσπαθώ να μην αφήνω τις παρενέργειες να με καταβάλλουν. Να ξέρετε ότι όσα γράφετε βοηθάνε κι άλλες κοπέλες που δεν είναι μέλη του forum.

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα για όλες

 

 

σαν ν ακουω τον εαυτο μου ετσι και εγω να προσεχεισ τι τρωσ γιατι εγω εγινα πατοζα περυσι και μετα δεν βλεπομουν.χαλαρωσε και ολα θα πανε καλα.και για καλο και για κακο να κανει και ο ανδρα σου ενα σπερματογραφημα.ετσι την πατσαμε εμεισ και τωρα τρεχουμε.εαν ειχαμε κανει απο περυσι που χειρουργηθηκα τωρα θα χε κανει την θεραπεια και δεν θα χαναμε πολυτιμο χρονο.καλη συνεχεια και πολλα μπανια ευχαριστησου την θαλασσα χωρισ περιοδο 6 μηνεσ:-P

Link to comment
Share on other sites

για μενα τα κοριτσια που κανουν avercap για τεχνητη εμμηνοπαυση ειναι ηρωιδες!

ειλικρινα κι εγω σκεφτομουν τι τελεια που θα ναι καλοκαιρακι χωρις περιοδο, δυστυχως ομως τα πραγματα δεν ειναι ετσι..καταρχην εγω ειχα σχεδον για 14 μερες αιμα και μαλιστα πολυ οποτε ξεχασα και επαφες και μπανια, οι εξαψεις μες τον καυσωνα τραγικο,αλλωστε οι εξαψεις πηγαζουν απο μεσα μας δεν βοηθαει ουτε a/c ουτε τιποτα και παμε στα νευρα που καποιες φορες δε μπορω να τα κοντρολαρω..το ξερω οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας και εχουμε πολυ εσωτερικη δυναμη αλλα καποιες φορες ειναι πανω απο τις δυναμεις μου!

επισης καποιες γυναικες τα αισθανονται πολυ και καποιες ελαχιστα...κουραγιο ομως ολα ξεπερνιουνται οταν σκεφτομαστε το στοχο μας:)

Link to comment
Share on other sites

για μενα τα κοριτσια που κανουν avercap για τεχνητη εμμηνοπαυση ειναι ηρωιδες!

ειλικρινα κι εγω σκεφτομουν τι τελεια που θα ναι καλοκαιρακι χωρις περιοδο, δυστυχως ομως τα πραγματα δεν ειναι ετσι..καταρχην εγω ειχα σχεδον για 14 μερες αιμα και μαλιστα πολυ οποτε ξεχασα και επαφες και μπανια, οι εξαψεις μες τον καυσωνα τραγικο,αλλωστε οι εξαψεις πηγαζουν απο μεσα μας δεν βοηθαει ουτε a/c ουτε τιποτα και παμε στα νευρα που καποιες φορες δε μπορω να τα κοντρολαρω..το ξερω οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας και εχουμε πολυ εσωτερικη δυναμη αλλα καποιες φορες ειναι πανω απο τις δυναμεις μου!

επισης καποιες γυναικες τα αισθανονται πολυ και καποιες ελαχιστα...κουραγιο ομως ολα ξεπερνιουνται οταν σκεφτομαστε το στοχο μας:)

 

Μπραβο λαγουδακι βλεπω αλλαξες λιγο σταση και τα βλεπεις λιγο καλυτερα τα πραγματα ή παλι μαυρα ειναι ολα?

Το καλοκαιρι ειναι ακομα μπροστα μας για μπανια αν και φανταζομαι εσυ θα προτιμουσες να εινα Χριστουγεννα με -12 για να δροσιζεσαι!!!

Ελα κουραγιο το ειπες και μονη σου και που εισαι ακομα με την εσωτερικη δυναμη που λες εχεις αποθεμα μην φοβασαι!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

για μενα τα κοριτσια που κανουν avercap για τεχνητη εμμηνοπαυση ειναι ηρωιδες!

ειλικρινα κι εγω σκεφτομουν τι τελεια που θα ναι καλοκαιρακι χωρις περιοδο, δυστυχως ομως τα πραγματα δεν ειναι ετσι..καταρχην εγω ειχα σχεδον για 14 μερες αιμα και μαλιστα πολυ οποτε ξεχασα και επαφες και μπανια, οι εξαψεις μες τον καυσωνα τραγικο,αλλωστε οι εξαψεις πηγαζουν απο μεσα μας δεν βοηθαει ουτε a/c ουτε τιποτα και παμε στα νευρα που καποιες φορες δε μπορω να τα κοντρολαρω..το ξερω οτι ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας και εχουμε πολυ εσωτερικη δυναμη αλλα καποιες φορες ειναι πανω απο τις δυναμεις μου!

επισης καποιες γυναικες τα αισθανονται πολυ και καποιες ελαχιστα...κουραγιο ομως ολα ξεπερνιουνται οταν σκεφτομαστε το στοχο μας:)

lagudaki χαίρομαι που βρήκες επιτέλους ποιο είναι το πρόβλημα.Αν γνωρίζουμε τον εχθρό μας τότε μπορούμε να τον αντιμετωπίσουμε.Τουλάχιστον ξέρεις πως δεν έφταιγε το άγχος όπως σου λέγανε.Κουράγιο θα είναι μεγάλο καλοκαίρι.Και εγώ Ιούλιο ξεκίνησα τις ενέσεις πέρσι.Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boo ευχαριστω για τη συμπαρασταση!αληθεια τις εκανες κι εσυ καλοκαιρι?μπραβο ρε κοριτσι...ναι παλι καλα που βρηκα τι ειχα..εχασα 4 χρονια ολοκληρα πιστευοντας οτι ειμαι πολυ καλα μιας και αυτο μου λεγανε ολοι οι γιατροι, οτι δεν εχω ενδειξεις ενδομητριωσης κτλ, αργησα αλλα το βρηκα!αληθεια εσυ ειχες ευχαριστα νεα?ηρθε εγκυμοσυνη κι αν ναι ποτε?

astage μου μια ετσι ειμαι μια αλλιως..εκει που λεω θα το παλεψω εκει λυγιζω και λεω δε μπορω, μου φαινονται ατελειωτοι οι μηνες..αυγουστο θα κανω τη δευτερη ενεση (και τελευταια) η οποια ειναι τριμηνη οποτε καλο γεναρη θα αδιαθετησω και αντε ενα τριμηνο μεχρι να μεινω εγκυος(αν ολα πανε καλα) δεν αντεχω ως του χρονου την ανοιξη..:(

σκεφτομαι ακομα να ρωτησω το γιατρο μηπως να κανω καμια σπερματεγχυση νωριτερα..μηπως να μην κανω την ενεση..αυριο εχω ραντεβου να συζητησουμε ολα αυτα που με απασχολουν.

με πιανουν ολο καταθλιπτικες σκεψεις:(

μετα συνερχομαι και φτου κι απο την αρχη..φανταζομαι κι εσεις εισασταν καπως ετσι ή μονο εγω τα περναω αυτα?

ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

boo ευχαριστω για τη συμπαρασταση!αληθεια τις εκανες κι εσυ καλοκαιρι?μπραβο ρε κοριτσι...ναι παλι καλα που βρηκα τι ειχα..εχασα 4 χρονια ολοκληρα πιστευοντας οτι ειμαι πολυ καλα μιας και αυτο μου λεγανε ολοι οι γιατροι, οτι δεν εχω ενδειξεις ενδομητριωσης κτλ, αργησα αλλα το βρηκα!αληθεια εσυ ειχες ευχαριστα νεα?ηρθε εγκυμοσυνη κι αν ναι ποτε?

astage μου μια ετσι ειμαι μια αλλιως..εκει που λεω θα το παλεψω εκει λυγιζω και λεω δε μπορω, μου φαινονται ατελειωτοι οι μηνες..αυγουστο θα κανω τη δευτερη ενεση (και τελευταια) η οποια ειναι τριμηνη οποτε καλο γεναρη θα αδιαθετησω και αντε ενα τριμηνο μεχρι να μεινω εγκυος(αν ολα πανε καλα) δεν αντεχω ως του χρονου την ανοιξη..:(

σκεφτομαι ακομα να ρωτησω το γιατρο μηπως να κανω καμια σπερματεγχυση νωριτερα..μηπως να μην κανω την ενεση..αυριο εχω ραντεβου να συζητησουμε ολα αυτα που με απασχολουν.

με πιανουν ολο καταθλιπτικες σκεψεις:(

μετα συνερχομαι και φτου κι απο την αρχη..φανταζομαι κι εσεις εισασταν καπως ετσι ή μονο εγω τα περναω αυτα?

ευχαριστω και παλι!

 

Ολες τα περασαμε λαγουδακι μου και παντα ετσι ειναι στην αρχη κι εμενα μου φαινοτανε βουνο να ΞΑΝΑπερασω τα ιδια με 6μηνη θεραπεια κιολας και φαντασου εγω ειχα ηδη και γνωση παρενεργειων και ελεγα αχ δεν θα περασουν οι 9 μηνες με τιποτα.Κι ομως για ποτε περασαν ουτε που το καταλαβα.Λιγο η δουλεια λιγο το σπιτι λιγο απ'ολα και παει περασε ο καιρος εδω περασανε και 3 μηνες σχεδον απο τοτε που τελειωσε η θεραπεια μωρο βεβαια γιοκ ακομα αλλα τι να κανουμε ειπαμε υπομονη και ολα θα γινουν...

Γνωμη μου ειναι να κανεις ολη την θεραπεια και να μην κανεις πειραματα ακομαμε σπερματεγχυσεις γιατι με μια μονο ενεση σιγουρα δεν θα εγινε και μεγαλη διαφορα στον οργανισμο σου.Η ενδομητριωση αναλογα με τον βαθμο της θελει απο 3μηνη μεχρι 6μηνη θεραπεια τουλαχιστον αρα μην βασανιζεσαι με κακες σκεψεις.Σιγουρα η θεληση σου για μωρο σε κανει ανυπομονη και ολο σκεφτεσαι τα 4 χρονια και σιγα τι εγινε εζησες και 4 γεματα χρονια με τον αντρα σου ευτυχισμενοι θα ερθει και το μωρο και μετα θα αρχισουν αλλα ομορφα και γεματα χρονια και μετα θα αγχωνεσαι για το δευτερο (καλη ωρα εγω)και παει λεγοντας...

Πηγαινε και στον γιατρο σου αυριο και περιμενουμε νεοτερα,Φιλακια:cool:

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Ιούλιο ξεκίνησα και έκανα και Αύγουστο.Μηνιαίες αρβεκαπ.Τον Νοέμβριο περίμενα περίοδο αλλά αντί για αυτήν έμαθα πως ήμουν έγκυος.Βέβαια παλλινδρόμησε αλλά δεν έχει σχέση με τις ενέσεις.

Σου εύχομαι εσύ να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.Όσο για ψυχολογικά πως ήμουν όταν έκανα τις ενέσεις μπορείς να τα διαβάσεις σε αυτό το θέμα.Στα όρια της κατάθλιψης.Όλα ξεπερνιούνται όμως και όταν θα δεις και το αποτέλεσμα τότε να δεις πως θα σβηστούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

boo ειχες μεγαλο προβλημα ενδομητριωσης?εμενα μου ειπαν οτι ημουν γεματη γιαυτο και πρεπει να κανω τις 2 ενεσεις(1 μηνιαια και 1 τριμηνη)..δυστυχως οι ενεσεις και η ασχημη ψυχολογια μου πεσαν μεσα στη φουρια της δουλειας μου και δεν μπορω να το αντεξω αυτο...αφου σκεφτομαι ακομα και το μπεμπε για να παρω κουραγιο και παλι τιποτα..η ψυχολογια μου σε συνδιασμο με τη δουλεια μου ειναι χαλια:(

ευχαριστω που με βοηθατε μιας και τα περασατε.. μου δινεται κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 7 χρόνια μου είχαν βρει σοκολατοειδείς κύστες και στις δυο ωοθήκες, τις αφαιρέσαμε λαπαροσκοπικά και το πόρισμα ήταν ενδομητρίωση και όχι κακοήθεια, όπως φοβόμασταν. Διαβάζω όμως ότι υπάρχει περίπτωση να επανέλθει η ενδομητρίωση χωρίς κύστες! Και ερωτώ: πώς θα καταλάβω ότι επανήλθε; πρέπει να κάνω κάποια εξέταση;

Lagudaki, κι εμένα μου λένε ότι όλα είναι καλά, αλλά μωρό δεν έρχεται! Δε θέλω να χάσω χρόνο νομίζοντας ότι δεν έχω πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nefeli μου ναι η ενδομητριωση ειναι πολυ υπουλη, μπορει να εχει επανεμφανιστει χωρις κυστες..αλλωστε μεσα σε καποια χρονια ξαναδημιουργειτε, η astage ειναι μια απο αυτες τις περιπτωσεις.

εγω νεφελη μου προσπαθω απο τα 28 και ειμαι 32 τωρα, υγιεστατοι κι εγω και ο αντρας μου, με ολες τις εξετασεις πολυ καλες και το σπερμα επισης, ολοι οι γιατροι μας ελεγαν χαλαρωστε και προσπαθηστε δεν εχετε τιποτα και δεν εχετε τιποτα, μεχρι που πηγα σενα πολυ καλο γιατρο και μου ανοιξε τα ματια,μου ειπε οτι για να μην εχει προκυψει εγκυμοσυνη ως τωρα να δω και την παραμετρο ενδομητριωση, εκανα μια αιματολογικη εξεταση την ca125 η οποια βγηκε ανεβασμενη(πανω απο το φυσιολογικο οριο) και ετσι εκανα λαπαροσκοπηση οπου και με καθαρισαν απο τις εστιες ενδομητριωσης..εγω δεν ειχα κυστες αλλα εστιες ενδομητριωσης.καλο θα ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου σχετικα μιας και εχεις το ιστορικο να ανφερω οτι εγω δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα, ουτε πονους ουτε τιποτα αλλο περιεργο..κι ομως ειχα ενδομητριωση, τωρα ειμαι σε φαση τεχνητης εμμηνοπαυσης αλλα τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο αντε να δουμε..

καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

boo ειχες μεγαλο προβλημα ενδομητριωσης?εμενα μου ειπαν οτι ημουν γεματη γιαυτο και πρεπει να κανω τις 2 ενεσεις(1 μηνιαια και 1 τριμηνη)..δυστυχως οι ενεσεις και η ασχημη ψυχολογια μου πεσαν μεσα στη φουρια της δουλειας μου και δεν μπορω να το αντεξω αυτο...αφου σκεφτομαι ακομα και το μπεμπε για να παρω κουραγιο και παλι τιποτα..η ψυχολογια μου σε συνδιασμο με τη δουλεια μου ειναι χαλια:(

ευχαριστω που με βοηθατε μιας και τα περασατε.. μου δινεται κουραγιο

Δεν ξέρω πόσο μεγάλο ήταν το πρόβλημα αλλά για να μην καθαρίσει τελείως με την λαπαροσκόπηση και να χρειαστεί διακοπή περιόδου φαντάζομαι ήταν αρκετά σοβαρό.Να ξέρεις ότι είσαι τυχερή γιατί τουλάχιστον έχεις δουλειά και απασχολείς το μυαλό σου με κάτι άλλο.Σκέψου να ήσουν άνεργη και όλη μέρα στο σπίτι .Το πέρασα για αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια εχω περασει κι εγω την διαδικασια της λαπαροσκοπησης και της διακοπης περιοδου,θελει πολυ υπομονη και επιμονη,προσπαθω κι εγω να ειμαι αισιοδοξη, ευτυχως δεν ειχαν πειραχτει οργανα της κοιλιας και οι σαλπιγγες ηταν μια χαρα, ειναι ακομα πιο δυσκολη η διακοπη τωρα το καλοκαιρι, υπομονη στα κοριτσια και αισιοδοξια ε?

Link to comment
Share on other sites

nefeli μου ναι η ενδομητριωση ειναι πολυ υπουλη, μπορει να εχει επανεμφανιστει χωρις κυστες..αλλωστε μεσα σε καποια χρονια ξαναδημιουργειτε, η astage ειναι μια απο αυτες τις περιπτωσεις.

εγω νεφελη μου προσπαθω απο τα 28 και ειμαι 32 τωρα, υγιεστατοι κι εγω και ο αντρας μου, με ολες τις εξετασεις πολυ καλες και το σπερμα επισης, ολοι οι γιατροι μας ελεγαν χαλαρωστε και προσπαθηστε δεν εχετε τιποτα και δεν εχετε τιποτα, μεχρι που πηγα σενα πολυ καλο γιατρο και μου ανοιξε τα ματια,μου ειπε οτι για να μην εχει προκυψει εγκυμοσυνη ως τωρα να δω και την παραμετρο ενδομητριωση, εκανα μια αιματολογικη εξεταση την ca125 η οποια βγηκε ανεβασμενη(πανω απο το φυσιολογικο οριο) και ετσι εκανα λαπαροσκοπηση οπου και με καθαρισαν απο τις εστιες ενδομητριωσης..εγω δεν ειχα κυστες αλλα εστιες ενδομητριωσης.καλο θα ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου σχετικα μιας και εχεις το ιστορικο να ανφερω οτι εγω δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα, ουτε πονους ουτε τιποτα αλλο περιεργο..κι ομως ειχα ενδομητριωση, τωρα ειμαι σε φαση τεχνητης εμμηνοπαυσης αλλα τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο αντε να δουμε..

καλη επιτυχια σου ευχομαι!

 

Σε νιώθω.... 7 χρόνια πριν ακριβώς τέτοιες μέρες έκανα την επέμβαση και την πρώτη ένεση! Να σημειώσω ότι είχε καύσωνα, είχα εξεταστική και ένιωθα άθλια!!! Μόνο η γιαγιά μου με καταλάβαινε! (τώρα και η μαμά μου! το πέρασα πρώτη! χαχαχαχα!)

Με καθησυχάζεις αρκετά με αυτό που λες... Εγώ έκανα υπέρηχο και σαλπιγγογραφία ήταν όλα πεντακάθαρα. Όταν παρουσίασα μια κυστούλα 3εκ μου είπε ο γιατρός να κάνω CA125 και βγήκε μέσα στα όρια! Η κύστη τελικά ήταν το ωχρό σωμάτιο και έφυγε με την επόμενη περίοδο. Έχω διαβάσει όμως ότι ο δείκτης CA125 δεν είναι πολύ αξιόπιστος... Αληθεύει;;;

Link to comment
Share on other sites

Oντως δεν ειναι η πλεον αξιοπιστη εξεταση, αλλα παιρνεις τουλαχιστον μια ιδέα περιπου που βρίσκεσαι..αλλωστε η μονη αξιοπιστη εξεταση για να δεις την ενδομητριωση ειναι η λαπαροσκοπηση

σημερα κοριτσια πηγα στο γιατρο και του ειπα για τα συμπτωματα οτι δεν την παλευω και μου δωσε κατι χαπια, livial νομιζω, τα χει παρει καμμια απο εσας?ειχαν αραγε αποτελεσματα?

επισης συζητησα με το γιατρο να κανω καθε μηνα ενεση και να βλεπουμε πως θα πηγαινω με τα συμπτωματα, γιατι με την τριμηνη νομιζω οτι δεν θα αντεχα..μου τα πε κι ενα χερακι και ηρθα στα ισα μου..αυριο θα παρω τα χαπια και βλεπουμε.ευχαριστω για τη συμπαρασταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oντως δεν ειναι η πλεον αξιοπιστη εξεταση, αλλα παιρνεις τουλαχιστον μια ιδέα περιπου που βρίσκεσαι..αλλωστε η μονη αξιοπιστη εξεταση για να δεις την ενδομητριωση ειναι η λαπαροσκοπηση

σημερα κοριτσια πηγα στο γιατρο και του ειπα για τα συμπτωματα οτι δεν την παλευω και μου δωσε κατι χαπια, livial νομιζω, τα χει παρει καμμια απο εσας?ειχαν αραγε αποτελεσματα?

επισης συζητησα με το γιατρο να κανω καθε μηνα ενεση και να βλεπουμε πως θα πηγαινω με τα συμπτωματα, γιατι με την τριμηνη νομιζω οτι δεν θα αντεχα..μου τα πε κι ενα χερακι και ηρθα στα ισα μου..αυριο θα παρω τα χαπια και βλεπουμε.ευχαριστω για τη συμπαρασταση..

 

Ηθελες λοιπον να ακουσεις ενα επιστημονικο μπινελικι για να συνελθεις ε?

Αντε αφου ηρθες στα ισα σου παλι καλα!!

Ναι αυτα τα χαπια τα ειχε παρει και μια γνωστη μου και ελεγε οτι κανανε δουλεια οποτε ολα καλα τωρα!!!!Την 3μηνη μην την φοβασαι ειναι ακριβως τα ιδια.Τωρα που εκανα εγω την θεραπεια την εκανε και η συνυφαδα μου εγω με 2 3μηνες και αυτη με 3 μηνιαιες και τα συμπτωματα ηταν τα ιδια οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου...

Χαιρομαι που σε ακουω λιγο καλυτερα και ξερεις κατι το κλειδι ειναι το πεισμα και σε κοβω να εχεις πολυ οποτε μη μασας λαγουδακι!!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλε τι επιστημονικο μπινελικι εφαγα δε λεγεται...μου τα ψαλλε ο γιατρος, μετα κ ο αντρας μου, μου ειπε οτι κανω σαν μωρο γιατι ελεγα οτι δυσκολευομαι να καταπιω τα χαπια(οντως εχω θεμα), ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι καλομαθημενη και τωρα που ειδα τα δυσκολα τα παραταω και αν θελω να φαω ψαρι πρεπει να βρεξω κωλο..εμενα εκεινη την ωρα με πιασαν οι εξαψεις και ηθελα να βαλω και τα κλαματα αλλα κρατηθηκα, επρεπε καποιος να με συνεφερει..ηταν μια τραγελαφικη στιγμη μπορω να πω..απο αυριο ξεκιναω τα χαπια να δω αν θα καλυτερευσουν τα συμπτωματα..οσο για την ενεση προτιμω την μηνιαια για καθαρα ψυχολογικους λογους.χριστε μου τι τραβαω η γυναικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κορίτσια να ρωτήσω λίγο;Εκανα τελευταία τρίμηνη ένεση 29/4/12.....πότε περίπου να περιμενω περίοδο;

Καλησπερα!!!Δεν θυμαμαι καλα σε ποσες μερες μου ειχε ερθει περιοδος αυτο που θυμαμαι ειναι οτι πηρα χαπια για να ερθει....

Link to comment
Share on other sites

Ekana βραχυ πρψτοκολλο τον μηνα που μας περασε με αρβεκαπ από 2η μερα και πουρεγκον. Δεν προχωρησα σε ΕΤ. Η περιοδος μου ήρθε 22 μερες μετα αντί 29 που ειναι το κανονικό. Αυτό οφειλεται άραγε στα αρβεκαπ;

Γιατί στο βραχυ πρωτοκολλο με ανταγωνιστες δεν ειχα αντιμετωπίσει κατι τε΄τοιο.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτήσω λίγο;Εκανα τελευταία τρίμηνη ένεση 29/4/12.....πότε περίπου να περιμενω περίοδο;

 

Στις μηνιαιες ενεσεις αναφερεται οτι επανερχεται η περιοδος κατα μεσο ορο στους δυο μηνες απο την τελευταια ενεση..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια στις 2/8 έκανα την δευτερη ενεσουλα avercap των 3,75 αλλα από χτες εχω καφέ υγρα, δεν ποναω πουθενα αλλα μηπως δεν θα πρεπε να τα χω?

εχει τυχει σε καμμια σας κατι παρομοιο?μηπως ειναι ψευτοπεριοδος μιας και κανονικα αυτες τις μερες περιμενα περιοδο(υπο κανονικες συνθηκες)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια στις 2/8 έκανα την δευτερη ενεσουλα avercap των 3,75 αλλα από χτες εχω καφέ υγρα, δεν ποναω πουθενα αλλα μηπως δεν θα πρεπε να τα χω?

εχει τυχει σε καμμια σας κατι παρομοιο?μηπως ειναι ψευτοπεριοδος μιας και κανονικα αυτες τις μερες περιμενα περιοδο(υπο κανονικες συνθηκες)

 

lagudaki δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι κατι σοβαρο..ρωτησες τον γιατρο σου?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα δεν ειμαι πολυ καλα εως χαλια:(. Παρολο που ειμαι στην μεση του κυκλου μου δεν εχω πολυ διαθεση για....(αγκαλιτσες):oops: ενω τον αγαπαω και τον θελω πολυ τον καλο μου, νιωθω λιγο απογοητευμενη:(..καθε μηνα ερχετε η ακατανομαστη και απογοητευομαι, ενταξει ξερω θα μου πειτε πως ολα θα γινουν και γω το λεω στον εαυτο μου και μαζευω το μυαλο μου και προχωρω:-) αλλα να που τωρα με εχει παρει λιγο απο κατω:(. Δεν θελω να τα πω στον αντρα μου, τα μοιραζομαι μαζι σας, καθε μηνα προσευχομαι να πανε ολα καλα, αλλα νομιζω πως εχουν αρχισει να με αφηνουν οι δυναμεις μου, σκεφτομαι και το ενδεχομενο πια καμιας σπερματεχυσης...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...