Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Το εκκαθαριστικο το θελουν για να δουν οτι δεν υπαρχουν Ελευθερια επαγγελματα σ εσενα ....και μετα για το βοηθημα της ληξης που παιζει ρολο το οικογενειακο εισοδημα....

Δεν νομιζω να μην επιδοτηθεις...απλα θα ειναι λιγοτερο το διαστημα του ταμειου σου γιατι οπως καταλαβαινω τον τελευταιο χρονο δεν πρεπει να εχεις πολλα ενσημα δηλαδη πανω απο 250...ε????

Οσο για την διαθεσιμοτητα αυτο το αναφερες στην υπηρεσια σου ?

Γιατι υπαρχει και κατι αλλο για επιδοτηση με διαθεσιμοτητα.Το ηξερες? το πηρες?

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλα αν ειναι να επιδοτηθώ λιγότερο λογω ενσήμων γιατί να συμβεί αυτό μπορεί να δουλευα 4ημερο απο τον φεβρουάριο του 2010 αλλα στην δουλειά ήμουν 12 χρόνια με μόνη διακοπή την γέννα (7/11/08) και το 6μηνο που πήρα μετά. Οσον αφορά την διαθεσιμότητα πολλά εμαθα αυτον τον χρόνο... Δεν γνώριζα οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στον ιδιωτικό τομέα , να όμως που υπάρχει εεε και ψαχνοντάς τα σχετικα βρήκα οτι υπάρχει βοηθημα απο τον ΟΑΕΔ το οποίο το πήρα.. Ευχομαι να φτιάξουν τα πράγματα και πάνω απολα να το αντέξουμε ολο αυτο γιατι όσο περνάει χειροτερεύει...

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΟΑΕΔ: Νωρίτερα η καταβολή του δώρου Χριστουγέννων

 

 

 

 

Ξεκινά από τις 14 Δεκεμβρίου η καταβολή του δώρου Χριστουγέννων από τον ΟΑΕΔ στους ανέργους, ενώ θα καταβληθούν νωρίτερα και τα επιδόματα ανεργίας, που επρόκειτο να καταβληθούν από τις 14 Δεκεμβρίου 2010 μέχρι και τις 2 Ιανουαρίου 2011.

 

Την ίδια ημέρα θα ξεκινήσει η προπληρωμή των επιδομάτων μακροχρονίως ανέργων που θα καταβάλλονται κανονικά μέχρι και 02 Ιανουαρίου 2011 ενώ καταβάλλονται και τα δώρα Χριστουγέννων των δικαιούχων της ειδικής παροχής προστασίας μητρότητας.

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=218598&cid=4

δηλαδη εγω που εχω πληρωμη εικοσι κατι του μηνος θα τοπαρω νωριτερα???επισεις κατι ασχετο απο το 6μηνο περνουμε κατι η αυτο το εχουμε παρει ηδη θυμαμαι στην αρχη που μπει στο 6μηνο μου μπεικαν καποια χρηματα ηταν δωρο χριστουγεννων..μονο αυτα ειναι ε...?? δεν εχει αλλο κ τωρα??? πολλα θελω ε...να ευχαριστω που πηρα τοτε μαλλον πρεπει....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που εχω πληρωμη εικοσι κατι του μηνος θα τοπαρω νωριτερα???επισεις κατι ασχετο απο το 6μηνο περνουμε κατι η αυτο το εχουμε παρει ηδη θυμαμαι στην αρχη που μπει στο 6μηνο μου μπεικαν καποια χρηματα ηταν δωρο χριστουγεννων..μονο αυτα ειναι ε...?? δεν εχει αλλο κ τωρα??? πολλα θελω ε...να ευχαριστω που πηρα τοτε μαλλον πρεπει....

Ελενα περνεις ταμειο ανεργιας??Ναι θα μπει αυτοματα και το μηνιατικο και το δωρακι....

kalhspera ........

 

fotinoula epeidh sigoyra tha ksereis tha se zalisw me mia erwthsh, efoson apo ayrio ksekinaei h katavolh dwroy k epidomatos peripoy pote mpainoyn? amesws h mexri telos ths evdomadas?

eyxaristw poly kai kalo vrady ;)

κοιτα να δεις με την κριση που υπαρχει εχω ακουσει πως κανουν μια με δυο μερες δεν νομιζω πως θα επιτρεψουν μερες που ειναι να υπαρξουν καθυστερησεις θα ξεσηκωθουν ολοι και θα γινει χαμος.....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

ξέρει κάποια να μου πει πως λειτουργεί το internet banking;;;;;

ποιας τραπεζας και τι ακριβως θελεις να κανεις?

Εγω παντως που εχω της Εθνικης τραπεζας

ελεγχω τον λογαριασμο μου οποτε θελω,πληρωνω τους εξης λογαριασμους ΔΕΗ ΟΤΕ ΕΥΔΑΠ ΚΙΝΗΤΟ και την πιστωτικη μου καρτα αν και ειναι τηςς εθνικης αλλα κι αλλες τραπεζας να ητνα παλι θα την πληρωνα κανονικα

Εσυ τι θελεις ακριβως να κανεις?

 

Link to comment
Share on other sites

ποιας τραπεζας και τι ακριβως θελεις να κανεις?

Εγω παντως που εχω της Εθνικης τραπεζας

ελεγχω τον λογαριασμο μου οποτε θελω,πληρωνω τους εξης λογαριασμους ΔΕΗ ΟΤΕ ΕΥΔΑΠ ΚΙΝΗΤΟ και την πιστωτικη μου καρτα αν και ειναι τηςς εθνικης αλλα κι αλλες τραπεζας να ητνα παλι θα την πληρωνα κανονικα

Εσυ τι θελεις ακριβως να κανεις?

 

θέλω να δω στην εθνική αν έχει μπει το δωρο χριστουγέννων από τον οαεδ για τι εξάμηνο της μητρότητας.... και να δω πόσα λεφτά μου έχουν βάλει.... με δυο μωρά δε θέλω να τρέχω τσάμπα στη τράπεζα....

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεισ banking κανεις μια αιτηση απ την ιστοσελιδα τουσ για να σου βγαλουν username kai password τα οποια τα παραλαμβανεισ απ την τραπεζα εθνικη που βρισκεται πιο κοντα σου καθωσ και με ενα μικρο μηχανισμο ο οποιος εκδιδει ενα διαφορετικο αριθμο καθε φορα που κανεισ καποια συναλλαγη (για μεγαλυτερη ασφαλεια).Απο κει και περα μπορεισ να παρακολουθεισ ολες τισ κινησεισ του λογαριασμου σου καθωσ και να κανεισ πληρωμεσ.

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεισ banking κανεις μια αιτηση απ την ιστοσελιδα τουσ για να σου βγαλουν username kai password τα οποια τα παραλαμβανεισ απ την τραπεζα εθνικη που βρισκεται πιο κοντα σου καθωσ και με ενα μικρο μηχανισμο ο οποιος εκδιδει ενα διαφορετικο αριθμο καθε φορα που κανεισ καποια συναλλαγη (για μεγαλυτερη ασφαλεια).Απο κει και περα μπορεισ να παρακολουθεισ ολες τισ κινησεισ του λογαριασμου σου καθωσ και να κανεισ πληρωμεσ.

 

 

τι κάνεις;;;;;;

 

α καλά.....

 

αύριο παίρνω το μωρό και πάω τράπεζα :?:?:?

 

δεν έχω κάνει καμιά αίτηση κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει καποια διαδικασια, μπορεισ να ρωτησεισ και στην τραπεζα, μηπωσ και μπορεισ να κανεισ την αιτηση και εκει.Παντως μολις σου εκδοσουν username kai password μπορεισ αυτοματα να κανεις χρηση του banking.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι θελει καποια διαδικασια, μπορεισ να ρωτησεισ και στην τραπεζα, μηπωσ και μπορεισ να κανεισ την αιτηση και εκει.Παντως μολις σου εκδοσουν username kai password μπορεισ αυτοματα να κανεις χρηση του banking.

 

 

σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τον ΟΑΕΔ. Πήρα φέτος επίδομα από τα μέσα Ιουλίου εώς και διέκοψα μέσα ΣΕπτ. όταν άρχισα και πάλι δουλεία. Δικαιούμαι να πάρω δώρο; αν ναι θα πρέπει να περάσω εγώ από τον ΟΑΕΔ; Τι χαρτιά να έχω μαζί μου;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με τον ΟΑΕΔ. Πήρα φέτος επίδομα από τα μέσα Ιουλίου εώς και διέκοψα μέσα ΣΕπτ. όταν άρχισα και πάλι δουλεία. Δικαιούμαι να πάρω δώρο; αν ναι θα πρέπει να περάσω εγώ από τον ΟΑΕΔ; Τι χαρτιά να έχω μαζί μου;

Σας ευχαριστώ πολύ

Δικαιουσαι 6 μερες περιπου να παρακολουθεις αν δεις χρηματα στο λογαριασμο σου 108 ευρω περιπου {χωρις τεκνο } αλλιως να περασεις απο τον ΟΑΕΔ που εισαι γραμμενη και να το δουν

 

Link to comment
Share on other sites

μαχη δεν σου εδωσαν χαρτι που να λεει το ακριβες ποσο του δωρου χριστουγεννων?εμενα μου εδωσαν χαρτι οταν μου εδωσαν και την αποφαση του 6μηνου.ολοκληρο δωρο χριστουγεννων παιρνουμε εαν εχουμε δουλεψει απο 1η μαιου μεχρι τελος δεκεμβρη.στην περιπτωση σου εξαρταται απο το ποτε ξεκινησε το 6μηνο σου.εμενα τελειωσε 20 αυγουστου και πηρα 325 ευρω απο οαεδ και θα μου δωσει και ο εργοδοτης ενα ποσο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μαχη δεν σου εδωσαν χαρτι που να λεει το ακριβες ποσο του δωρου χριστουγεννων?εμενα μου εδωσαν χαρτι οταν μου εδωσαν και την αποφαση του 6μηνου.ολοκληρο δωρο χριστουγεννων παιρνουμε εαν εχουμε δουλεψει απο 1η μαιου μεχρι τελος δεκεμβρη.στην περιπτωση σου εξαρταται απο το ποτε ξεκινησε το 6μηνο σου.εμενα τελειωσε 20 αυγουστου και πηρα 325 ευρω απο οαεδ και θα μου δωσει και ο εργοδοτης ενα ποσο.

 

 

καλημερα!!!καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.το χαρτι που μου εδωσαν ξεχασα να το βγαλω φωτοτυπια και το εδωσα στο αφεντικο μου.δεν προλαβενω να παω στην τραπεζα να δω το ακριβες ποσο.παντωσ εγω ξεκινισα το εξαμηνο τον ιουλιο και τελειωνει 31 δεκεμβριου.φοβαμε μη μου δωσει λιγοτερα ο εργοδοτησ.παντωσ πρεπει να παω οποσδηποτε στην τραπεζαα δω τι γινετε.και παλι ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα!Μόλις ειδα το τόπικ και πολύ χάρηκα!εγω δηλαδή που έχω το 6μηνο(λήγει δυστυχώς τελος του Ιανουαρίου :-( ) το πήρα το δώρο?να πάω στην τράπεζα να δω?

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...