Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

ΚΑΙ ΟΙ (*ετερόφυλες )ΓΥΝΑΙΚΕΣ ...

για τους ίδιους λόγους ..

αλλα αυτο δεν μας πειράζει να υποθέσω ... :cool:;););)

χαχαχα ειπα να το προσθεσω, αλλα το τοποθετησες τοσο ομορφα, εγω θα ετρωγα καρτα σιγουρα:mrgreen:.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

το μεγαλύτερο ποσοστό των γκεί έγειναν γκέι αφου πρώτα είχαν ολοκληρωμένες σχέσεις με γυναίκες (και πολύ συχνά μετά από μακροχρόνιους πειραματισμούς)

αφού η φύση τους λέτε ήταν διαφορετική πώς <<ερεθίζονταν >> με αλλόφυλλο σύντροφο, παλιά?

υπάρχει και αυτο το ποσοστο αλλα γιατι ?

γιατι υπήρξε καταπίεση απο το περιβαλλον τους και τους ειχα πίσει ή είχαν αφήσει να εννοείθεί οτι ειναι αποκλήνουσα συμπεριφορά

επίσης γιατι δεν ήταν βεβαιοι και οι ίδιοι για το τι τους αρεσει ...

ή γιατι είναι bi

αγκρ.....

γιατί εγώ και να προσπαθούσα δεν θα ερεθιζόμουν με γυναίκα......

αυτοί δηλαδή πως παρέκαμπταν την υποτιθέμενη φύση τους???????

 

οι ομοφυλικες σχέσει δεν είναι φυσιολογικές και τέλος.....

δεν παρέκαμψαν καμία φυση τους απλα την ακολουθουν ...

οι ομοφυλικές σχεσεις ειναι φυσιολογικές ΤΕΛΟΣ :-) :-) :-)

ΞΕΡΕΙς ΚΑΤΙ ? οτι εμποδίζει τον ανθρωπο να λειτουργήσει στην ζωή του ,αυτο δεν ειναι φυσιολογικό ...

ολα τα αλλα είναι μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ......

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε επείσης?

το μεγαλύτερο ποσοστό των γκεί έγειναν γκέι αφου πρώτα είχαν ολοκληρωμένες σχέσεις με γυναίκες (και πολύ συχνά μετά από μακροχρόνιους πειραματισμούς)

αφού η φύση τους λέτε ήταν διαφορετική πώς <<ερεθίζονταν >> με αλλόφυλλο σύντροφο, παλιά?

γιατί εγώ και να προσπαθούσα δεν θα ερεθιζόμουν με γυναίκα......

αυτοί δηλαδή πως παρέκαμπταν την υποτιθέμενη φύση τους???????

ρε κορίτσια αυτό δεν θα το σχολιάσετε?

Link to comment
Share on other sites

α οκ... παλι καλα που αποφασισες να ριξεις τους τονους... μιας και συζηταμε εδω, δεν πληγωνουμε προσωπικα ο ενας τον αλλον...

σωστα, θα μπορουσε ομως να απαντησει κατι αναλογο και η ιδια :)

 

εγω δεν συμφωνω να μεγαλωνουν παιδια οι ομοφυλοφιλοι, για λογους που εχουν ηδη αναφερθει.

Παρ'ολα αυτα θα προσπαθησω να μαθω στο παιδι μου να σεβεται οποιονδηποτε ανθρωπο συναντησει στη ζωη του.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτο το ποσοστο αλλα γιατι ?

γιατι υπήρξε καταπίεση απο το περιβαλλον τους και τους ειχα πίσει ή είχαν αφήσει να εννοείθεί οτι ειναι αποκλήνουσα συμπεριφορά

εσένα αν σε καταπιέσει το περιβάλλον σου θα γίνεις λεσβία βρε άρια????

εγώ με τίποτα πάντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσένα αν σε καταπιέσει το περιβάλλον σου θα γίνεις λεσβία βρε άρια????

εγώ με τίποτα πάντως

αν είχα τασεις ... και με αναγκαζαν να το εκρυβα ..??? η με πειθαν οτι ειμαι ανωμαλη μπορέι και να το εκρυβα.... δεν ξέρω

who knows ...!

αλλα καποια στιγμη αυτα είναι υφεστια και σκανε !!! :)

εξωτερικοί ειναι οι παραγωντες που κανουν ενα ατομο να κρύψει τον σεξουαλικό προσανατολισμό του γιατι αυτοί νιωθουν μια χαρα .... και απολαμβανουν τον ερωτα και τις σχεσεις οπως όλοι μας .. με όλα τα προβλήματα τους ....

Link to comment
Share on other sites

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=158998&cid=5

 

τον απελυσαν επειδη ηταν γκευ..

 

μαλλον θα εκανε προυτ, την ωρα του μαθηματος... πολυ ενοχλητικο...

 

αλλα απο την αλλη, και η θεολογος μας στο λυκειο εκανε συνεχεια πρττττττ (ηταν και 500 αιωνων) αλλα κανεις δεν την απελυσε..

Link to comment
Share on other sites

και γιατί θα πρέπει να ζήσει (το παιδί) σύμφωνα με αυτό σώνει και καλά??

θα το αφήσει ελεύθερο να αποφασίσει εκείνο πώς θα ζήσει....

 

άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε......

 

Παρ'ολα αυτα θα προσπαθησω να μαθω στο παιδι μου να σεβεται οποιονδηποτε ανθρωπο συναντησει στη ζωη του.

 

αυτό δεν το αμφισβητεί ΚΑΝΕΝΑΣ..το θέμα εδώ είναι να συμφωνούμε στο να μεγαλώνουν παιδιά οι ομοφιλόφιλοι

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

τον απελυσαν επειδη ηταν γκευ..

 

μαλλον θα εκανε προυτ, την ωρα του μαθηματος... πολυ ενοχλητικο...

 

αλλα απο την αλλη, και η θεολογος μας στο λυκειο εκανε συνεχεια πρττττττ (ηταν και 500 αιωνων) αλλα κανεις δεν την απελυσε..

 

:D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και τα φασολια προκαλουν απωλειες αεριων, αλλα δε ζητησε κανεις να απαγορευθει η χρηση τους καθως ειναι παρα φυση τροφη..

 

εεε συγνωμη τα φασολια "προκαλουν αερια" και οχι "απωλεια αεριων"...εχει μια διαφορα....:lol:

images?q=tbn:ANd9GcQ_n0WymGeUhAhMIoWj19UiGiiaBXqYmXn5ttA7OLbCkcBdRUDVDw
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΙ (*ετερόφυλες )ΓΥΝΑΙΚΕΣ ...

για τους ίδιους λόγους ..

αλλα αυτο δεν μας πειράζει να υποθέσω ... :cool:;););)

 

Αμ ελα μου ντε αυτο σκεφτομουν στην επιστημονικη αναλυση της Μαριαλ. Οχι οτι λεμε τι μας αρεσει αλλα οι γυναικες που τους αρεσουν απο πισω τα τρενα δεν εχουν τα ιδια θεματα?.......:shock: τες πα ξεφυγαμε. Εγω σας παρακολουθω παντως. Απαξ και συμφωνησα και βρηκα τι πιστευω εχει ενδιαφερων να δω πως τα πατε οι υπολοιπες......

 

please continue......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είμαι η μόνη που δεν έχω πιει το τρελό νερό

προσπαθώ να αποδείξω τα αυτονόητα.....

 

άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας

δεν ειπαμε οτι εισαι εσυ λεσβια :lol::lol::lol::lol::lol:

απλα λεω ΕΓΩ οτι και οι λεσβιες οι γκεοι τρανσ μπαι μπορούν να είναι και γονείς ...!

δεν μας ορίζει ο σεξουαλικός προσανατολισμός μας και δεν ειναι αντιθετος με αλλες ιδιωτητες της ζωής μας γενικά....

(τρελό νερό ???? μου θυμίζει που ελεγαν οι παπαδες μακρία απο την τηλέοραση εργα του σατανα και τωρα εχουν και σαιτ στο ινετρνετ χαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: λες και ο θεος αλλαξε γνωμη και τους το σφήριξε χαχαχχαχχαχ )

Link to comment
Share on other sites

http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13302&subid=2&pubid=1829748

εγώ βλέπω ότι αποτελεί και θέμα σε γυναικεία στήλη...

μήπως και αυτές είναι ανώμαλες??? (μη φυσιολογικές?)

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εεε συγνωμη τα φασολια "προκαλουν αερια" και οχι "απωλεια αεριων"...εχει μια διαφορα....:lol:

 

απωλεια αεριων εκ του απευθυσμενου μπρε.............

 

 

μα να μην καταλαβαινετε επιστημονικους ορισμους!!!!!

 

ππππππππρρρρρρρρρρρρρρρρρττττττττ

ημουν σαφης τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε παντως κορες μου τι θα με ενδιεφερε εμενα πολυ? Να εμπαινε ενα γονεας ομοφυλοφιλος να ακουγαμε και την αλλη πλευρα οπως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εχει και οχι οπως υποθετουμε ολες μας.......ενδιαφερων δεν θα ητανε? Αλλα δεν βλεπω να γινεται.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

απωλεια αεριων εκ του απευθυσμενου μπρε.............

 

 

μα να μην καταλαβαινετε επιστημονικους ορισμους!!!!!

 

ππππππππρρρρρρρρρρρρρρρρρττττττττ

ημουν σαφης τωρα?

 

απευθυσμενο=

Το παχύ έντερο (κώλον και απευθυσμένο)

Τα έντερα είναι το τελικό μέρος του πεπτικού συστήματος και διαχωρίζονται στο λεπτό και στο παχύ έντερο. Το παχύ έντερο αποτελείται από το κώλον και το απευθυσμένο. Μετά από την κατάποση της τροφής, αυτή περνά διαμέσου του οισοφάγου και πηγαίνει στο στομάχι για να γίνει η χώνευση και ακολούθως πηγαίνει στο λεπτό έντερο για να γίνει η απορρόφηση των θρεπτικών ουσιών. Το υπόλοιπο μέρος της τροφής εισέρχεται στο παχύ έντερο όπου γίνεται η απορρόφηση των υγρών από το κώλον ενώ τα υπολείμματα προχωρούν στο απευθυσμένο για να αποβληθούν από τον πρωκτό με τις περισταλτικές κινήσεις του εντέρου. Συνήθως ο καρκίνος στα έντερα αναπτύσσεται στην περιοχή του παχέος εντέρου.

 

Οχι πες μου γιατι το φασολι προκαλει οπως λες απωλεια αεριων και οχι αερια απο το απευθυσμενο????

images?q=tbn:ANd9GcQ_n0WymGeUhAhMIoWj19UiGiiaBXqYmXn5ttA7OLbCkcBdRUDVDw
Link to comment
Share on other sites

http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13302&subid=2&pubid=1829748

εγώ βλέπω ότι αποτελεί και θέμα σε γυναικεία στήλη...

μήπως και αυτές είναι ανώμαλες??? (μη φυσιολογικές?)

 

Ναι σε παρακαλω οτιδηποτε εκτος ιεραποστολικου ειναι αποκλινουσα συμπεριφορα :wink: (αστειευομαι.....αστειευομαι....)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙς ΚΑΤΙ ? οτι εμποδίζει τον ανθρωπο να λειτουργήσει στην ζωή του ,αυτο δεν ειναι φυσιολογικό ...

ολα τα αλλα είναι μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ......

Δηλαδή Αρια μου, όταν κάποιος έχει κινητικά προβλήματα κι εκ των πραγμάτων δε λειτουργεί ομαλά στη ζωή του....είναι αφύσικος ; ; ;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

(...)

 

 

διάβασα πολλά σχόλια που δείχνουν ότι λίγοι είδαν το βίντεο , όπου μιλάει το κορίτσι αυτό με τόση περηφάνεια και θάρρος, ....

με λυπεί.

Θα το σχολιάσει κανείς????????

(μα κανείς δεν το είδε ...ελεος?)

 

Εκεί είναι το ζουμί όλης της υπόθεσης. Στο να ακούσουμε τι λένε αυτά τα παιδιά που βρήκαν γονείς που τους αγαπάνε , και ζητούν απο εσάς, απο την κοινωνία, να αποδεχτεί την οικογένειά τους γιατί δεν διαφέρει σε τίποτα απο τις άλλες οικογένειες, όσον αφορά τα ήθη, τα έθιμα, τους ρόλους.

 

Dalia απο αυτά που γράφεις πιστεύω ότι δεν είδες κανένα απο τα βίντεο στα οποία μιλούν τα ίδια τα παιδιά... ελπίζω να τα δείς.

Γιατί, αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπεις να αλλοιώνονται τα ήθη , οι αξίες, ακούγοντας αυτες τις φωνές και εισπράττοντας την πληρότητα αυτών των παιδιών...

είναι η απόδειξη την οποία ο κόσμος δεν θέλει να δεί παρόλο που υπάρχει μπροστά του.

 

προς όλους...

θεωρώ ότι είναι πολύ κρίμα εως κ άσκοπο να συζητάμε λέγοντας την άποψή μας, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψη την πραγματικότητα, και τα γεγονότα, όπως παρουσιάζονται, αδιαμφισβήτητα.

Ναι είναι αδιαμφισβήτητο ότι οι ομοφυλόφιλοι μπορούν να είναι καταπληκτικοί γονείς, γιατί έχουμε αποδείξεις για αυτό.

Εσείς που είσαστε ενάντια, έχετε αποδείξεις για το αντίθετο?

Ή μήπως μιλάει απλώς ο φόβος? Αν μιλάει απλώς ο φόβος, σκεφτείτε πόσο κακό μπορεί να κάνει ένα συναισθημα που δεν βασίζεται σε κάτι πραγματικό αλλά σε μια υπόθεση φανταστική...

Είναι σαν να φοβόμαστε να βγούμε έξω απο το σπίτι το βράδυ επειδή φοβόμαστε οτι θα μας επιτεθούν. Οκ το φοβόμαστε, αλλά έξω απο το σπίτι υπάρχει 1- φυλακας 2-σκυλος 3- γείτονες 4 - αν φωνάξουμε θα μας ακούσει ο σύντροφος κ θα βοηθήσει 5-εχουμε pepperspray 6 έχουμε κ μπαστούνι για κάθε ενδεχόμενο, το εξαντλούμε τελος πάντων, τότε πρέπει να έρθουμε στο συμπέρασμα, ότι.... ε ο φόβος, δείχνει να είναι δικός μας, και όχι βάσιμος, δηλαδή αυτό που φοβόμαστε δεν είναι αυτή τη στιγμή εκεί έξω. Είναι ένα συναίσθημα που πείθουμε τον εαυτό μας ότι δεν χρειάζεται να έχουμε, βάση κάποιας λογικής.

Αν συνεχίζουμε να παρασυρόμαστε απο αυτό την στιγμή που όλα τα δεδομένα δείχνουν ότι δεν υπάρχει λόγος, τότε αυτό, γίνεται παθογένεια.

Για αυτό το λόγο υπάρχει και η έννοια ομοφοβία! Γιατί είναι μια φοβία βασιζόμενη σε μή πραγματικά δεδομένα ή επιχειρήματα που δεν στέκουν.. δεν στέκουν πως να το κάνουμε... ακούστε τα βίντεο με τα παιδιά, σας προκαλώ,... πριν βιαστείτε να απαντήσετε όσοι ενδεχομένως προσβληθείτε απο αυτά που γράφω. (που προφανώς δεν θέλω να προσβάλλω, καθώς αυτά που γράφω τα λέει η επιστήμη της ψυχολογίας διεθνώς...όχι εγώ...)

 

 

εγω....δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να μιλάει για μια ομάδα μελών της κοινωνίας την στιγμή που είτε :!:δεν έχει επαφές με αυτή την ομάδα μελών,

είτε :!:δεν εμπιστεύεται τα στοιχεία που παρουσιάζονται, και τα απαξιώνει, λέγοντας ότι έιναι μόδα ή κατευθυνόμενα?

- ΑΡΑ ότι λέει βασίζεται απλώς σε υποθέσεις ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ που να υποστηρίζουν την δική του άποψη!

 

Σε ποιά άλλη συζήτηση θα δεχόσασταν συνομιλητές, να λένε την άποψή τους, χωρίς να έχουν καμία μα καμία εμπειρία με το αντικείμενο, αλλά να επιμένουν ότι τα γεγονότα που τους παραθέτεις είναι ψεύτικά ή κατευθυνόμενα?

Η αληθεια (αδιαμφισβήτητα) είναι ότι τα άτομα αυτά υπάρχουν στην κοινωνία, και δεν υπάρχει μαύρο άσπρο, όπως θα δείτε πιο κάτω στην στατιστική. (δεν το λέω εγώ..... η στατιστική πάνω σε 12.000 άτομα το λέει - για δεδομένα στατιστικής εξαιρετικά καλός αριθμός δείγματος)

 

 

 

γνωρίζετε επείσης?

το μεγαλύτερο ποσοστό των γκεί έγειναν γκέι αφου πρώτα είχαν ολοκληρωμένες σχέσεις με γυναίκες (και πολύ συχνά μετά από μακροχρόνιους πειραματισμούς)

αφού η φύση τους λέτε ήταν διαφορετική πώς <<ερεθίζονταν >> με αλλόφυλλο σύντροφο, παλιά?

γιατί εγώ και να προσπαθούσα δεν θα ερεθιζόμουν με γυναίκα......

αυτοί δηλαδή πως παρέκαμπταν την υποτιθέμενη φύση τους???????

 

οι ομοφυλικες σχέσει δεν είναι φυσιολογικές και τέλος.....

 

ρε κορίτσια αυτό δεν θα το σχολιάσετε?

 

:!:Γιατί ΜΑΡΙΑΛ συγκρίνεις τους γκέι με το τι αισθάνεσαι εσύ? Αφού λές ότι δεν είναι φυσιολογικοί άνθρωποι τότε εξαρχής δεν μπορείς να συγκρίνεις με σένα. (στην τελική) που θεωρείς τον εαυτό σου "φυσιολογικό".

εκεί καίγεται το επιχείρημά σου εξαρχής.

Το όλο θέμα είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι δεν σκέφτονται σαν εσένα, και δεν αισθάνονται όπως εσύ:!:.

Είναι όμως άνθρωποι, και έτσι εφόσον δεν βλάπτουν κάποιον, έχουν δικαίωμα να μην αισθάνονται ότι τους κατακρίνουν για κάτι, που στην τελικοί οι άλλοι (όπως εσύ πχ) :!:ούτε μπορούν να καταλάβουν :!:ούτε μπορούν να νιώσουν.

 

...εσύ δίνεις το μέτρο στο τι εστί φυσιολογικός?

θεωρείς ότι γυναίκα κ άντρας που πειραματίζονται (έστω κ για παιχνίδι)

με το ίδιο φύλο σε κάποια φάση της ζωής σου, επειδή εσύ δεν το έκανες, ΔΕΝ είναι φυσιολογικοί βάση δικού σου μέτρου?

Είναι εντελώς αυθαίρετο αυτό που λές και δεν ισχύει σαν επιχείρημα...

 

:!:ορίστε και η στατιστική για να μήν γράφουμε ότι φανταζόμαστε

χωρίς κανένα δεδομένο γιατί στην τελική είναι παραπληροφόρηση όταν το διαδίδουμε και δημόσια....

στατιστική πόσοι/πόσες ομοφυλοφιλοι/ες υπάρχουν?

http://www.avert.org/gay-people.htm

 

και επειδή κάποιοι λένε ότι είναι τελευταία μόδα :!: δείτε και την χρονολογία της έρευνας:

However, Alfred Kinsey carried out research in the 1940s and 1950s into the sexual behaviour of 12,000 men and women in America.4 Although his work has been heavily criticised it remains a rare and relatively authoritative study of sexual behaviour in America. Amongst the men he found:

 

  • 37% reported some homosexual contact

  • 37% των αντρών ανέφεραν κάποια ομοφυλοφιλική επαφή! (πχ πειραματισμό)

 

 

  • 13% reported more homosexual than heterosexual contact;
  • 4% reported exclusively homosexual contact.

Amongst the women he found:

 

  • 13% reported some homosexual contact 13% των γυναικών ανέφερε επαφή! (πχ πειραματισμό)
  • 4% reported more homosexual than heterosexual contact;
  • 1% reported exclusively homosexual contact.

From these results Kinsey realised that not only were few people exclusively homosexual,

 

(λίγοι κ λίγες δηλαδή 4%/1% είναι αποκλειστικά ομοφυλόφιλοι )

 

 

but also far from the vast majority, particularly of men, were exclusively heterosexual. This led him to develop an orientation scale, which had exclusively heterosexual and exclusively homosexual at opposite ends with a wide middle range to cater for the majority of people who were neither.

More recently, data has been collected in America, during the ten-year national census, on married and unmarried-partner households. They did not ask the actual sexual orientation of the respondents, so there is no measure of single gay people, nor is there a measure of those gay people in committed relationships but not living together. Whilst the census cannot give us a figure for the number of people who are gay in America, it can inform us on how many same-sex partnership households identified themselves in the survey. The 2000 census tells us that

 

  • there are 105.5 million households in the USA;
  • 5.5 million of these consist of unmarried partnerships;
  • of these, 595,000 consist of same sex partners.

This can be interpreted as there being nearly 1.2 million gay people living with a same sex partner in America. This is a huge increase from the 1990 census, which identified only 145,000 same sex unmarried households. As with the NATSAL survey in the UK, there is undoubtedly a large amount of under reporting in these sorts of surveys. Possible explanations of this include continued prejudice and discrimination against gay people.5

 

ενάμισυ εκατομμύριο ομοφυλόφιλων(γυναικών κ αντρών)

ζούν σε νοικοκυριό ίδιου φύλου στην αμερική.

 

"οι στατιστικές εξαιτίας των διακρίσεων/ρατσισμού είναι πάντα μειωμένες ! "

 

 

:!:γιατί ένα αγόρι μπορεί να ξεκινήσει σχέσεις με κορίτσια πρίν καταλάβει ότι έχει τάση ομοφυλοφιλίας?

 

όταν ένα παιδί μαθαίνει ότι σαν αγόρι πρέπει να του αρέσουν τα κορίτσια, εννοείται ότι προς εκείνη την κατεύθυνση θα ωθηθεί στην ζωή του (εκτός απο κάποιες περιπτώσεις όπου τα συναισθήματα είναι πολύ πιο έντονα) ακόμα και αν αισθάνεται διαφορετικά κατά βάθος. τα κοινωνικά μυνήματα (ειδικά και τα ομοφοβικά) είναι πολύ ισχυρά και παρεμβάλλουν στα συναισθήματα του ανθρώπου ακόμα κ αν το ένστικτό του του λέει κάτι άλλο... για αύτο το λόγο αρκετοί άντρες παντρεύονται επειδή έμαθαν ότι έτσι πρέπει να κάνουν, την στιγμή που συχνάζουν τα βράδια, στην συγγρού πηγαίνοντας με τραβεστί κ τράνς (που έχουν πέος), και προφανώς δεν έχουν "φυσιολογική επαφή" όπως την λέτε, αλλά "παρά φύση" προφανώς.

 

Για ποιόν πιστεύετε περιμένουν και τι πιστεύετε ότι κάνουν όλες οι εκδιδόμενες που έχουν πέος? Ικανοποιούν κάτι που προφανώς ένα ποσοστό των αντρών κρύβει καλά, είτε γιατί ντρέπεται, γιατί θα πληγώσει την οικογένειά του, και θα χαλάσει την ζωή του, την εμπιστοσύνη των φίλων του κτλ.

 

Για καθένα απο αυτούς τους άντρες που πηγαίνουν εκεί, υπάρχει μια γυναίκα η οποία είναι στο σπίτι και νομίζει ότι ο άντρας επιθυμεί επαφή με γυναίκα. .... στην πραγματικότητα όμως... κάτι άλλο συμβαίνει.

 

φανταστείτε λίγο πόσες γυναίκες αυτή τη στιγμή, μπορεί να εξαπατούνται απο τους άντρες τους επειδή οι άντρες τους όταν μεγάλωσαν δεν μπορεσαν ποτέ να ακολουθήσουν τον δρόμο που επιθυμούν στην πραγματικότητα κ στα κρυφά.

 

πόσες γυναίκες, αυτή τη στιγμή, προφανώς δεν ζούν ικανοποιητικό γάμο, και απο πλευράς σεξ και απο πλευράς σχέσης, όταν υπάρχει κάτι τόσο μεγάλο ανάμεσά τους, ... χωρίς να το ξέρουν...

υπάρχει ένα πολύ μεγάλο γιατί.

 

Σε αυτές τις καταστάσεις δεν χαλάει μόνο τη ζωή του ο ομοφυλόφιλος άντρας που ζεί σε ετεροφιλική σχέση για το φάινεσθε, αλλά η ζωή του συντρόφου αλλά και των παιδιών στην περίπτωση που μαθευτεί αυτό το πράγμα και επέλθει χωρισμός εξαιτίας αυτού.

Είναι κάτι δραματικό, στο οποίο μια γυναίκα, εξαιτίας της κοινωνίας και των απόψεων που την διακατέχουν, για την μη φυσιολογικότητα της ομοφυλοφιλίας, κινδυνεύει να πέσει θύμα.

Οχι μόνο ψυχολογικά αλλά και σωματικά, αν σκεφτούμε τις αυξημένες πιθανότητες για νόσημα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο.

και όλα αυτά,.... επειδή... η ελληνική κοινωνία ακόμα δεν θέλει να δώσει χώρο, στους ομοφυλόφιλους/ες ....οπότε πρέπει να υποφέρουν άλλοι για να μην υποφέρετε εσείς, όσοι θεωρείτε ότι δεν έχουν χώρο στην κοινωνία είτε σαν άνθρωποι, είτε σαν γονείς.... πρέπει να καταδικαστούν, οπότε ας καταδικάσουν και τις ζωές άλλων μαζί τους....μόνο τις δικές σας να μην επηρεάσουν, να μην είναι ορατοί κτλ....,...!:?:???::?:???::?

 

έχω μαζέψει και άλλα quote απο χτες θα τα βαλω συντομα

 

εκλιπαρώ, κάποιος απο τα μέλη που θεωρούν τους γκέι μη φυσιολογικούς, ή μή ικανους για να είναι γονείς, να ακούσει το/τα βίντεο και να το σχολιάσει.

έψαχνα ώρες για να συλλέξω αυτά τα στοιχεία και τα επέλεξα μέσα απο πάρα πολλά βίντεο, .. (εχει εκατοντάδες βίντεο με παιδιά ομοφυλοφιλων γονεων που μιλούν για τους μπαμπάδες ,μαμάδες τους και αυτά ειναι μονο ένα μικρό δείγμα... τα επέλεξα γιατί είχαν καλή ποιότητα εικόνας/ήχου και είχαν ευκατανόητα αγγλικά,... υπάρχουν πολλά με πολύ αμερικάνικη διάλεκτο ή κακό ήχο οπότε δεν τα έβαλα)

 

όπως γράφω - εάν δεν σας κανουν τίποτα οι στατιστικές, δε μπορεί, την ομιλία κ τα λόγια ενός παιδιού δεν μπορεί να τα αμφισβητήσετε ΚΑΙ αυτά.... ..

ακούστε, αυτό το τόσο γλυκό, όμορφο κορίτσι, το οποίο ανοίγει την καρδια του σε αγνώστους, για να υπερασπιστεί το δικαίωμά του, να έρθει πχ o ένας στο νοσοκομείο (προφανώς εάν ο νομος δεν επιτρέπει κηδεμονία κ απο τους δύο γονείς ίδιου φύλου μονο ο ένας θα μπορεί να πάει στο νοσοκομείο αν αρρωστήσει!) γιατί τους αγαπάει και τους θεωρεί γονείς του... φαντάζεστε ένα παιδί να νιώθει τέτοια ανασφάλεια, χωρίς κανέναν λόγο - απλώς έτσι ?/

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση! Ως παράδειγμα το ανέφερα, αφού δικαίωμα των ομόφυλων είναι να κάνουν παιδιά, άρα και ηθικά δεκτό πλέον, τότε γιατί να μην είναι δεκτά και τα ναρκωτικά ( παράδειγμα ξαναλέω αναφέρω ), υπό το πρίσμα πως είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ να τα πάρω! Αφου βλάπτω μόνο εμένα, η κονωνία γιατί να μου το στερήσει κι έτσι να προβαίνω σε παράνομε ενέργεις για να τα προμηθευτώ...;;; ( Για να μην παρεξηγηθώ σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ κάτι τέτοιο, παράδειγμα αναφέρω:-D )

 

 

Thaumataki, συνεχιζεις να κουφ μη..! Το παραδειγμα που αναφερεις ειναι περα για περα ατοπο και ασχετο!

Ασε που δεν θελω να σε τρομαξω, αλλα εγω είμαι υπερ της νομιμοποιησης των ναρκωτικών, αλλά αυτό είναι ασχετο με το θεμα μας!

Εσύ τι συγκρινεις τα πορτοκαλια με τα τρακτερ??

Προσπαθω να καταλάβω απο που πηγαζει αυτη η εμμονη σου, φοβασαι κατι??

Link to comment
Share on other sites

Dalia απο αυτά που γράφεις πιστεύω ότι δεν είδες κανένα απο τα βίντεο στα οποία μιλούν τα ίδια τα παιδιά... ελπίζω να τα δείς.

Γιατί, αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπεις να αλλοιώνονται τα ήθη , οι αξίες, ακούγοντας αυτες τις φωνές και εισπράττοντας την πληρότητα αυτών των παιδιών...

είναι η απόδειξη την οποία ο κόσμος δεν θέλει να δεί παρόλο που υπάρχει μπροστά του.

 

θα ήθελα να διευκρινήσω ότι η δική μου ένσταση δεν έχει να κάνει τα ήθη και έθιμα...μάλλον μπερδευτηκες μαρία..

anyway για εμένα θα με ενδιέφερε να έβλεπα αυτά τα παιδιά σε καμιά 20αριά χρόννια...

δυστυχώς για'μενα η μόνες φοβίες που έχω είναι:ανίατες αρρώστιες και αεροπλάνα...πραγματικά θα ήθελα να είχα περισσότερες φοβίες και δε στα εφηβικά μου χρόνια...

υ.γ: και εγώ είμαι υπερ της νομιμοποιήσης των ναρκωτικών

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να διευκρινήσω ότι η δική μου ένσταση δεν έχει να κάνει τα ήθη και έθιμα...μάλλον μπερδευτηκες μαρία..

anyway για εμένα θα με ενδιέφερε να έβλεπα αυτά τα παιδιά σε καμιά 20αριά χρόννια...

Αυτό σκεπτόμουν κι εγώ!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...