Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και σεξ: κι αναρωτιόμουν πού αλλού βλάπτει ο θηλασμός..


glitter

Recommended Posts

Κορίτσια θα πέσω κάτω από τα γέλια.. :lol::lol::lol:

Διάβασα σε ένα τόπικ που έλεγε μια κοπέλα πως ο γιατρός της τής είπε να έχει επαφές 40 μέρες μετά τη γέννα (λογικό) και αφού τελειώσει με το θηλασμό και αφού αδιαθετήσει!

Προφανώς δεν τα βάζω με την κοπέλα αλλά με το γιατρό και τη βλακεία του.

 

Την κοπέλα τη ρώτησες για να μεταφέρεις αυτά που έγραψε και να κάθεστε να γελάτε ?

Υπάρχει τοπικ τι άλλο θα ακούσω για τέτοιου είδους κουτσομπολιό...

Επίσης με το σπασμένο τηλέφωνο άκρη δε βγαίνει, μπορεί η κοπέλα να είπε και κάτι άλλο σε συνδιασμό....

Φαντάσου τώρα ότι βλακεία διαβάζαμε εδώ μέσα να τη μεταφέραμε σε νέο τόπικ...ο κακός χαμός...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Την κοπέλα τη ρώτησες για να μεταφέρεις αυτά που έγραψε και να κάθεστε να γελάτε ?

Υπάρχει τοπικ τι άλλο θα ακούσω για τέτοιου είδους κουτσομπολιό...

Επίσης με το σπασμένο τηλέφωνο άκρη δε βγαίνει, μπορεί η κοπέλα να είπε και κάτι άλλο σε συνδιασμό....

Φαντάσου τώρα ότι βλακεία διαβάζαμε εδώ μέσα να τη μεταφέραμε σε νέο τόπικ...ο κακός χαμός...

 

 

Δε νομίζω πως πρέπει να βρω τον μπελά μου επειδή σχολίασα τη βλακεία ενός γιατρού. Αναφέρθηκα στο τι της είπε ο γιατρός και όχι σε κάποια δική της άποψη! Δεν ήταν η δική της γνώμη. Και δεν της το είπε ο γιατρός σε συνδυασμό με κάτι άλλο, ούτε εκείνη το έγραψε σε συνδυασμό με κάτι άλλο, είπε πως αυτή ήταν η γνώμη του γιατρού. Δεν την πρόσβαλλα και αν το είχα κάνει, θα μου το είχαν πει και τα άλλα κορίτσια. Είπα πως προφανώς δεν τα βάζω με την κοπέλα, αλλά με το γιατρό. Με το γιατρό γελάμε και όχι με το κορίτσι, αν είναι δυνατόν.. Μάλιστα της είπα πως η γνώμη μου είναι αν θέλει να θηλάσει, να μη δέχεται τέτοιου είδους συμβουλές.. Αν το πρόβλημα είναι το ότι άνοιξα νέο τόπικ, ας μεταφερθεί στο "τι άλλο θα ακούσω".. Πάντως αν έγραφα κάπου μια βλακεία που μου είπε ο δικός μου γιατρός, δε θα με πείραζε να το μετέφεραν πιο πέρα, αφού δε θα αναφερόταν σε δική μου γνώμη. Εξάλλου σχεδόν όλα όσα αναφέρονται εδώ, κάπου τα έχουμε ακούσει ή διαβάσει..

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι αν το εγραφε στο ''τι αλλο θα ακουσω'' θα αλλαζε κατι?κ παλι θα μετεφερε αυτο που ειπε η κοπελα.παντως δε νομιζω οτι ειναι κακο.τον γιατρο σχολιαζουμε.ο οποιος ειναι και καραασχετος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα πέσω κάτω από τα γέλια.. :lol::lol::lol:

Διάβασα σε ένα τόπικ που έλεγε μια κοπέλα πως ο γιατρός της τής είπε να έχει επαφές 40 μέρες μετά τη γέννα (λογικό) και αφού τελειώσει με το θηλασμό και αφού αδιαθετήσει!

Προφανώς δεν τα βάζω με την κοπέλα αλλά με το γιατρό και τη βλακεία του. Δηλαδή όσες θηλάζουμε μακροχρόνια (εγώ 16 μήνες και συνεχίζω), είμαστε καμένα χαρτιά!! Δεν το συζητάω αν δεν έχουμε αδιαθετήσει κιόλας. Πάω για τον καιάδα... Και οι άντρες μας να κόψουν το λαιμό τους!!! Θηλάζουσες μαμάδες ενωθείτε!!!

 

Είναι όντως για γέλια αυτό που της είπε ο γιατρός...αλλά ρε κορίτσια να πω και την μαύρη μου αλήθεια αν δεν αδιαθετήσει η γυναίκα δεν νομίζω οτι ευχαριστιέται το sex.Εγώ εδώ και 10 μήνες που θηλάζω έχω κάνει sex μετρημένες φορές και χωρίς να έχω ιδιαίτερη όρεξη και πάντα υπήρχαν δυσκολίες:( Το συζήτησα με το γιατρό μου και μου είπε οτι παίζει ρόλο οτι ακόμα δεν έχω περίοδο.Λογικό είναι..δεν έχουμε περίοδο,δεν έχουμε ωορρηξία,άρα δεν έχουμε και φυσικά υγρά,άρα το sex είναι λιγάκι επώδυνο.Εξαρτάται πάντα πως το είπε ο γιατρός της κοπέλας και πως μεταφέρθηκε στο τόπικ!Προσωπικά δεν πιστεύω οτι ένας σοβαρός επιστήμονας μπορεί να είπε τέτοια μπαρούφα..μπορεί να το είπε αλλιώς και η κοπέλα να το κατάλαβε αλλιώς!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι όντως για γέλια αυτό που της είπε ο γιατρός...αλλά ρε κορίτσια να πω και την μαύρη μου αλήθεια αν δεν αδιαθετήσει η γυναίκα δεν νομίζω οτι ευχαριστιέται το sex.Εγώ εδώ και 10 μήνες που θηλάζω έχω κάνει sex μετρημένες φορές και χωρίς να έχω ιδιαίτερη όρεξη και πάντα υπήρχαν δυσκολίες:( Το συζήτησα με το γιατρό μου και μου είπε οτι παίζει ρόλο οτι ακόμα δεν έχω περίοδο.Λογικό είναι..δεν έχουμε περίοδο,δεν έχουμε ωορρηξία,άρα δεν έχουμε και φυσικά υγρά,άρα το sex είναι λιγάκι επώδυνο.Εξαρτάται πάντα πως το είπε ο γιατρός της κοπέλας και πως μεταφέρθηκε στο τόπικ!Προσωπικά δεν πιστεύω οτι ένας σοβαρός επιστήμονας μπορεί να είπε τέτοια μπαρούφα..μπορεί να το είπε αλλιώς και η κοπέλα να το κατάλαβε αλλιώς!

 

Όντως είναι πιθανό να το ερμήνευσε διαφορετικά! Eνδεχομένως να της είπε αυτό που λες παραπάνω! Δεν ήμουνα και μπροστά!:):) Αλλά επιφυλάσσομαι, γιατί ουκ ολίγα κουφά έχουμε ακούσει και από γιατρούς! Μπορεί να μην ήταν πολύ σοβαρός επιστήμονας!!!:lol::lol::mrgreen::mrgreen:

Και δεν είμαι προκατειλημμέμη με τους γιατρούς, δεν τους έχω στα μαύρα κατάστιχα, γενικά σέβομαι τον ιατρικό κλάδο.. Δεν είχα βέβαια πρόθεση να θίξω κανέναν, ειδικά την κοπέλα που μπορεί να κατάλαβε λάθος, μπορεί και όχι. Και το μετέφερα εδώ ως γνώμη ενός γιατρού, όχι δική της.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως για γέλια αυτό που της είπε ο γιατρός...αλλά ρε κορίτσια να πω και την μαύρη μου αλήθεια αν δεν αδιαθετήσει η γυναίκα δεν νομίζω οτι ευχαριστιέται το sex.Εγώ εδώ και 10 μήνες που θηλάζω έχω κάνει sex μετρημένες φορές και χωρίς να έχω ιδιαίτερη όρεξη και πάντα υπήρχαν δυσκολίες:( Το συζήτησα με το γιατρό μου και μου είπε οτι παίζει ρόλο οτι ακόμα δεν έχω περίοδο.Λογικό είναι..δεν έχουμε περίοδο,δεν έχουμε ωορρηξία,άρα δεν έχουμε και φυσικά υγρά,άρα το sex είναι λιγάκι επώδυνο.Εξαρτάται πάντα πως το είπε ο γιατρός της κοπέλας και πως μεταφέρθηκε στο τόπικ!Προσωπικά δεν πιστεύω οτι ένας σοβαρός επιστήμονας μπορεί να είπε τέτοια μπαρούφα..μπορεί να το είπε αλλιώς και η κοπέλα να το κατάλαβε αλλιώς![/quote

 

φυσικα και εχουμε ωορρηξια!!το οτι θηλαζεις και δεν εχεις περιοδο δεν σημαινει οτι δεν μενεις εγκυος...μην κανεις κανα λαθος δεν περνας κλημακτηριο για να μην εχεις ωορρηξια!!ετσι την επαθε η φιλη μου και πριν κλεισει 40 ημερο εμεινε εγκυος στο τριτο!!!οταν μου το ειπε ελιωσα στο γελιο τωρα εχει τρεις πανεμορφες κοριτσαρες!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχουμε ωορρηξια!!το οτι θηλαζεις και δεν εχεις περιοδο δεν σημαινει οτι δεν μενεις εγκυος...

 

Σωστά όλα αυτά, αλλά έχετε διάθεση????

Πάντως λόγω θηλασμού δεν υπάρχουν υγρά (γυναικολόγος said)

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά, αλλά έχετε διάθεση????

Πάντως λόγω θηλασμού δεν υπάρχουν υγρά (γυναικολόγος said)

Διάθεση έχουμε, χρόνο δεν έχουμε...:-(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ο γυναικολογος που πηγα να με εξετασει αφου σαραντισα(στον οποιο πηγα και πρωτη φορα) με εξετασε ,μου ειπε οτι η μητρα μου εχει επανελθει κανονικα και οτι πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησω να κανω σεξ ξανα.Και φυσικα θηλαζω.Μου εξηγησε μαλιστα οτι στην αρχη δε θα ειναι πολυ ευχαριστο,θα ποναω και φυσικα το μυαλο μου θα ειναι αλλου.Αλλα οπως ειπε...τρωγοντας ερχεται η ορεξη...

 

Βεβαια που χρονος???Προχθες που εγινε ενα θαυμα και ο μπεμπουκος μας κοιμηθηκε νωρις καναμε μια αποπειρα...αλλα ποναγα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν γεννησες με φυσιολογικο τοκετο λογικο ειναι να πονας ακομα

εγω πονουσα κανα τριμηνο πολυ και μετα ενιωθα κατι σαν εντονο τραβηγμα για τους επομενους δυο κατα τον εκτο μηνα παλι ειχαμε αρχισει τις πιο συχνες επαφες

αλλα ενιωθα και λιγο περιεργα με αυτο το θεμα γιατι ενιωθα το στηθος σαν μια τεραστια γαλακτοβομβα ετοιμη να εκραγη ανα πασα στιγμη και δεν ηθελα με τιποτα να βγαλω τα εσωρουχα με τα επιθεματα στηθους γιατι πιτσιλουσα την γυρω περιοχη και δεν μου αρεσε

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχουμε ωορρηξια!!το οτι θηλαζεις και δεν εχεις περιοδο δεν σημαινει οτι δεν μενεις εγκυος...μην κανεις κανα λαθος δεν περνας κλημακτηριο για να μην εχεις ωορρηξια!!ετσι την επαθε η φιλη μου και πριν κλεισει 40 ημερο εμεινε εγκυος στο τριτο!!!οταν μου το ειπε ελιωσα στο γελιο τωρα εχει τρεις πανεμορφες κοριτσαρες!!!

 

Μην παίρνεις όρκο ότι όλες οι γυναίκες που θηλάζουν έχουν ωορρηξία!Εγώ τουλάχιστον είμαι σίγουρη οτι εδώ και 10 μήνες δεν έχω κάνει ωορρηξία.Όταν κάνει ωορρηξία η γυναίκα έχει για 4-5 μέρες αυξημένα κολπικά υγρά.Εδώ και 10 μήνες δεν θυμάμαι ποτέ να είχα υγρά:( και 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται η περίοδος.Δεν γίνεται να έχεις ωορρηξία και να μην σου έρθει η περίοδος!Εγώ έχω να αδιαθετήσω απο τότε που γέννησα.Το πιο πιθανό είναι όταν μειώσω τους θηλασμούς να αδιαθετήσω...έχω καιρό όμως μέχρι τότε!!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις όρκο ότι όλες οι γυναίκες που θηλάζουν έχουν ωορρηξία!Εγώ τουλάχιστον είμαι σίγουρη οτι εδώ και 10 μήνες δεν έχω κάνει ωορρηξία.Όταν κάνει ωορρηξία η γυναίκα έχει για 4-5 μέρες αυξημένα κολπικά υγρά.Εδώ και 10 μήνες δεν θυμάμαι ποτέ να είχα υγρά:( και 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται η περίοδος.Δεν γίνεται να έχεις ωορρηξία και να μην σου έρθει η περίοδος!Εγώ έχω να αδιαθετήσω απο τότε που γέννησα.Το πιο πιθανό είναι όταν μειώσω τους θηλασμούς να αδιαθετήσω...έχω καιρό όμως μέχρι τότε!!

 

και η φιλη μου πως εμεινε εγκυος χωρις περιοδο??τελικα η μητερα φυση οταν θελει "ζωγραφιζει"!!ρε κοριτσια τελικα ειμαι πολυ γκαντεμο αδιαθετησα αμεσως παροολο που θηλαζα αποκληστικα:evil:μαμωτο!!!και οταν εχω περιοδο υποφερω στους πονους της μεσης και της κοιλιας!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

και η φιλη μου πως εμεινε εγκυος χωρις περιοδο??τελικα η μητερα φυση οταν θελει "ζωγραφιζει"!!ρε κοριτσια τελικα ειμαι πολυ γκαντεμο αδιαθετησα αμεσως παροολο που θηλαζα αποκληστικα:evil:μαμωτο!!!και οταν εχω περιοδο υποφερω στους πονους της μεσης και της κοιλιας!!

 

H φίλη σου είπες οτι έμεινε έγκυος πριν καν κλείσει 40 μέρες που γέννησε!Δηλαδή ήταν ακόμα λεχώνα.Πως να είχε περίοδο??Πότε να είχε?Έκανε όμως ωορρηξία;) Άλλη η περίπτωση της φίλης σου και άλλη η δική μου!Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι αλλα μην με μαλωσετε...με την βοηθεια λυπαντικου ισως να ειναι πιο ανοδυνο!!!θυμαμαι και εγω πανω στην επαφη ετσουζα πολυ!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πω κατι αλλα μην με μαλωσετε...με την βοηθεια λυπαντικου ισως να ειναι πιο ανοδυνο!!!θυμαμαι και εγω πανω στην επαφη ετσουζα πολυ!!

 

ειναι!

 

(γιατι να σε μαλωσουμε? :mrgreen:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

και η φιλη μου πως εμεινε εγκυος χωρις περιοδο??τελικα η μητερα φυση οταν θελει "ζωγραφιζει"!!ρε κοριτσια τελικα ειμαι πολυ γκαντεμο αδιαθετησα αμεσως παροολο που θηλαζα αποκληστικα:evil:μαμωτο!!!και οταν εχω περιοδο υποφερω στους πονους της μεσης και της κοιλιας!!

Η περίοδος εμφανίζετε για να αποβληθεί το μη γονιμοποιημένο ωάριο. Για αυτό το λόγο όταν μένουμε έγκυες, δλδ γονιμοποιήτε το ωάριο, δεν βλέπουμε και περίοδο ;). Άρα η σύλληψη γίνετε πριν την περίοδο.... με αυτό τον τρόπο έμεινε η φίλη σου έγκυος... Είχε ωορηξία, δεν το γνώριζε (λογικό) έμεινε έγκυος και έτσι δεν πρόλαβε να δει περίοδο!!!!

 

Όσο για τους πόνους μέσης και κοιλιάς και εμένα μου είχαν πει ότι μετά την γέννα εξαφανίζοντε αλλά μύθος. Υποφέρω το ίδιο με πριν.:evil:

Link to comment
Share on other sites

να πω κατι αλλα μην με μαλωσετε...με την βοηθεια λυπαντικου ισως να ειναι πιο ανοδυνο!!!θυμαμαι και εγω πανω στην επαφη ετσουζα πολυ!!

Συνηθως οι γυναίκες που θηλάζουν υποφέρουν από ξηρότητα του κόλπου. Η ξηρότητα κόλπου δε σημαίνει απαραίτητα ότι η γυναίκα δεν έχει υγρά και οπωσδήποτε δε σημαίνει ότι δεν έχει ερωτική επιθυμία. Τα κολπικά υγρά της γυναίκας που θηλάζει, δε λιπαίνουν αρκετά την περιοχή του κόλπου ώστε να μπορεί να υπάρχει ερωτική επαφή με τον ίδιο τρόπο που υπήρχε πριν από τη γέννα και την έναρξη του θηλασμού. Τα υψηλά επίπεδα προλακτίνης φαίνεται ότι είναι υπεύθυνα γιʼ αυτή την κατάσταση, η οποία διορθώνεται πολύ εύκολα με τη χρήση κάποιας λιπαντικής ουσίας.;)

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις όρκο ότι όλες οι γυναίκες που θηλάζουν έχουν ωορρηξία!

Ακριβως!! Ακομα κι αν σου εχει ερθει περιοδος, ακομα κι αν εχεις ενδειξεις ωορρηξιας, μπορει παλι να μην ολοκληρωνεται η ωορρηξια. Σιγουρα πολλες γυναικες μενουν εγκυοι θηλαζοντας, αλλα 1 στις 10 θηλαζουσες δεν μπορει να μεινει εγκυος, ακομα κι αν θηλαζει μονο μια φορα τη μερα.

Ασχετο: τελικα θα ερθει ο προεδρος στη βιζαλογκα?? να ξερω, για να ξεκινησω να φουρνιζω ψωμια...........και σταφιδοψωμα..........:)

Και στην τελικη, αν δεν ερθει σαν προεδρος, ας ερθει ως...γιατρος...;)

Ας ερθει αυτος και θα βρουμε εμεις να του γεμισουμε τις ωρες........:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω δηλωσει επισημα στον αντρα μου οτι αγαπω τον προεδρο!!:D:D Αμαρτια ουκ εχω...

Παντως, για να εχει τοση περαση ο προεδρος στις θηλαζουσες, μπας και ειναι ορμονικο το προβλημα μας???? Λεω τωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω δηλωσει επισημα στον αντρα μου οτι αγαπω τον προεδρο!!:D:D Αμαρτια ουκ εχω...

Παντως, για να εχει τοση περαση ο προεδρος στις θηλαζουσες, μπας και ειναι ορμονικο το προβλημα μας???? Λεω τωρα.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και φανταστείτε ότι η φουρνάρισα έκανε 7 χρόνια για να του "κάτσει" (sorry για την έκφραση,δεν έβρισκα καλύτερη)....

Και σε κάθε επεισόδιο μιλούσα σαν την γιαγιά μου στην τηλεόραση... "Άντε βρε χαζή, τι τον κοιτάς, όρμα του":mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως και το κορίτσι πρέπει να σταματάει, για να νη γίνει λεσβία..

Στην πυρρά και οι ψυχολόγοι! Ελπίζω να μην έχουμε καμιά ψυχολόγο θηλάζουσα εδώ γύρω!

 

παρούσα:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

κορίτσια πέθανα στο γέλιο με αυτά που γράφετε :lol:

το πρόβλημα με τις ψυχολογικές θεωρίες -ειδικά τις ψυχαναλυτικές- είναι ότι ο καθένας -και κυρίως οι παιδίατροι- λειτοργούν σαν τις πεθερομαμαδοθείες! Λένε ότι νομίζουν ότι ισχύει και κανείς ποτέ δεν έχει διαβάσει κανένα κείμενο να δει τι γράφει στ' αλήθεια. Για την αποκατάσταση της αλήθειας: η ψυχανάλυση έχει κάνει πολλές μελέτες από την εποχή του Β΄παγκοσμίου πολέμου γράφοντας για την κρίσιμη σημασία του δεσμού μητέρας-βρέφους και τις δραματικές επιπτώσεις της απουσίας του στην ψυχική και σωματική υγεία του μωρού;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...