Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα...θα ήθελα την βοήθειά σας και τα φώτα σας. Θέλω να πάρω κουρτίνες για τον μπέμπη, αλλά δεν θέλω να δώσω και μία περιουσία. Τις προάλλες πήγε η πεθερά μου στην αγορά να ρίξει μιά ματιά για κουρτίνες και μου λέει γύρω στα 300Ευρώπουλα :shock: ε, νομίζω πως είναι υπερβολικό το ποσό για κουρτίνα στο παιδικό δωμάτιο.

Όσες είναι από Θεσσαλονίκη μπορούνε να μου συστήσουνε κάποια καταστήματα που θα τις βρω ίσως σε καλύτερες τιμές;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΙΚΕΑ rules :P

 

 

μια χαρά ωραιότατες παιδικές κουρτινούλες!

εμείς πήραμε για το παράθυρο του μικρού υπέροχες με το τρομερό ποσόν των 12 ευρώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παει στην λαικη στην Μαρτιου???

Εχει τα παντα ολα της μοδας και σε πολυ καλες τιμες....

Αξιζει να πας να ριξεις μια ματια.....

 

Εχει υφασματα τα οποια μπορουν να σου κανουν και κουρτινες......

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο ΙΚΕΑ, αλλά δεν ενθουσιάστηκα...δεν μπορώ να πω ότι είχε φοβερή ποικιλία για παιδικό δωμάτιο :cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παει στην λαικη στην Μαρτιου???

Εχει τα παντα ολα της μοδας και σε πολυ καλες τιμες....

Αξιζει να πας να ριξεις μια ματια.....

 

Εχει υφασματα τα οποια μπορουν να σου κανουν και κουρτινες......

 

Ναι ε; Για λαική μου έχουν πεί κι άλλοι...μάλλον το Σάββατο θα πρέπει να πάω στην μεγάλη λαικη της Αρετσούς, που είναι και κοντά μου...μπορώ δεν μπορώ πρέπει να κάνω μόνη μου μιά εξόρμηση γιατι αν περιμένω από την πεθερά θα φεσωθώ αυτές με 300? :lol::lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ειπα για της ΜΑρτιου γιατι ξερω οτι ειναι πολυ μεγαλη της Αρετσου δεν την ξερω....

 

Εγω παντως απο την λαικη πηρα την κουρτινα στο παιδικο (και οχι μονο :D ) και ειναι ωραιοτατη.... Ολοι με ρωτανε απο που την πηρα......

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες μια απλή κουρτίνα ή με παιδικό μοτίβο;

Και της Αρετσούς είναι πολύ μεγάλη κι έχει τα πάντα...μέχρι την Μαρτίου δύσκολα να πάω...κανονικά έχω απαγορευτικό να βγαίνω γιαυτό αν πάω μόνο κάπου κοντά μου :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

kales times exei kai sto Diliza stock sthn aigeou kalamaria. Eida exei orees i kourtines me 5 euro to metro!

 

Αχ ευχαριστώ πολύ Sophia D...σχετικά κοντά είναι...κάπως θα μπορέσω να πάω εκεί! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πάντως sardelaki, στης Μαρτίου τις ράβουν κιόλας και έχει πολύ ωραία υφάσματα και παιδικές. Ξέρω από παλιά, γιατί είχα πάρει, αλλά πέρασα τυχαία το Μάρτιο που ήμουν στη Θεσσαλονίκη και είχε τέλεια σχεδιάκα με 7 ευρώ το μέτρο (με το ράψιμο).

Στο Δίλζα, είχα αγοράσει αλλά δεν τις έραβαν, οπότε θα φεσωθείς τη μοδίστρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααααααααααααχ μακάρι να έχει και στην δική μας λαική εδώ κοντά γιατι δεν μπορώ να πάω μέχρι την Μαρτίου :mad:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

αυτές που είναι στη λαϊκή πάντως ειναι από τα ίδια εργοστάσια με αυτές που έχουν στα μαγαζιά! :!::!: τώρα γιατί έχουν τέτοιες διαφορές... ποιος ξέρει... :roll::roll:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

αυτές που είναι στη λαϊκή πάντως ειναι από τα ίδια εργοστάσια με αυτές που έχουν στα μαγαζιά! :!::!:

 

Κι εγώ αυτό έχω καταλάβει, άρα το Σαββάτο θα κάνω μία απόπειρα στην λαική. Όσα κορίτσια έχουν πάρει από την λαική κουρτίνες απαντήστε μου σε μία ερώτηση: έχει και με παιδικά μοτίβα;;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Οι πάγκοι στην λαϊκή δεν έχουν να πληρώσουν ένα παχυλό ενοίκιο και κερ*$%@## στον δήμο, ούτε ΙΚΑ ΣΥΚΑ και μισθούς υπαλλήλων και να βγάλουν και το κατιτίς για την οικογένεια τους.

 

Οι πάγκοι στην λαϊκή βέβαια έχουν άλλα κερ&*%$#@ που αφορούν τον δήμο και την άδεια τους, άλλα όπως και να έχει, μπορούν και κρατούν χαμηλά τις τιμές. Η ποιότητα είναι ίδια σίγουρα σε κοινά υφάσματα (όχι όμως και οι τιμές), αν όμως θες να αγοράσεις «ιδιαίτερα» υφάσματα όπως μεταξωτά ή ντιζαινάτα τότε τα χρυσοπληρώνεις σε μαγαζί …………….. εξαρτάται πάντα τι θες και τι σηκώνει η τσέπη σου.

:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πήραμε απο τη λαική και είναι υπέροχες! Μιλάμε οι ανθρωποι έχουν τρελή ποικιλία!!

Δεν έχετε στη Θεσσαλονίκη καμιά λαική με ποικιλία να πας?

 

Έχουμε πολλές, αλλά δεν μπορώ να τις γυρίσω η καψερή γιατι πρέπει να είμαι σπίτι με ξάπλα ή καθισιό και τα χάπια :cry:

Το Σάββατο θα παω σε μία εδώ κοντά μου που είναι μεγάλη για να ρίξω μιά ματιά διότι τα μαγαζιά έχουν ξεφύγει στις τιμές!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγω εμαθα εντελως τυχαια για την βιοτεχνια κουρτινων στην Βαλαωριτου ,οπου ερχονται στο σπιτη σου , σου προτεινουν λυσεις αναλογα με τις δυνατοτητες σου , τις ραβουν , τις τοποθετουνε και το κυριωτερο σου διακοσμουνε το σπιτη σου με ηλ.υπολογιστη.

Ειναι εξαιρετικα προσεκτικοι στην δουλεια τους . Εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη .

Η ηλεκτρονικη τους διευθυνση τους ειναι : adit admin

Αναστ.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω λαϊκή! Δεν ξέρω αν έχει παιδικά μοτίβα αλλά η σχέση ποιότητας-τιμής είναι εκπληκτική ,άσε που οι περισσότερες είναι απο αυτές που δεν τσαλακώνουν, και λόγω χαμηλού κόστους την αλλάζεις όποτε τη βαρεθείς.

Αλλά ακόμη και αν δεν βρεις με παιδικά μοτίβα , μπορείς να διαλέξεις μία "ουδέτερη".

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα για το δωμάτιο της μικρής από το Zarahome, έχει kids section, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.zarahome.com/shop/gr/en/zara-home-kids/home

Οι τιμές ξεκινάνε απο 20 και φτάνουν στα 50 ευρώ και τα σχέδια συνδυάζονται μεταξύ τους αλλά και με χαλάκια, σεντόνια, παπλώματα κλτ που έχουν. Έχει Zarahome στο COSMOS στην Θεσσαλονίκη και στο Mall και Golden Hall στην Αθήνα ( τουλάχιστον αυτά ξέρω εγώ) αλλά μπορείς να τα αγοράσεις και online.

 

Ξέχασα να πω ότι είναι έτοιμες ραμμένες, απλά τις κρεμάς.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια μενω Αθηνα αλλα και εδω καποιες λαϊκες είναι κανονικα κατσατηματα.

 

Δεν θα ξεχασω κεντρικο καταστημα στον Πειραια πουλουσε την ολοϊδια κουρτινα 48ευρω το μετρο και στην λαϊκη του Σαββατου της Αργυρουπολης ή Ηλιουπολης την είχε 12ευρω την ιδια την ολοϊδια την εβγαλα και φωτο!!!!

 

Ναι εχουν ωραιοτατα παιδικα και στις λαϊκες

 

Η φιλη που ρωταει για Αθηνα:

Δωσε μου λιγο χρονο να δω τον ντεστινατορα διοτι δεν θυμαμαι ακριβως την οδο (ειμαι κατοικος κέντρου βλεπεις) και θα μπω αυριο μεθαυριο να σου γραψω. Παντως είναι Σαββατο τεραστια και πραγματικα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Η φιλη που ρωταει για Αθηνα:

Δωσε μου λιγο χρονο να δω τον ντεστινατορα διοτι δεν θυμαμαι ακριβως την οδο (ειμαι κατοικος κέντρου βλεπεις) και θα μπω αυριο μεθαυριο να σου γραψω. Παντως είναι Σαββατο τεραστια και πραγματικα αξίζει.

 

Σ'ευχαριστω πολυ.Οποτε μπορεις δες το και πες μου.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...