Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δουλειές κάνει η πεθερά η μαμά σας όταν έρχεται σπίτι σας ?


Recommended Posts

τελικά η όρκα θα έρθει στα γενέθλια το Σάββατο. θα μας κάνει την τιμή.

ο πεθερός δεν θα έρθει.

ε, ρε πόσο τον αγαπάω αυτόν τον Στέφανο!

δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω ποτέ όλο αυτό που έζησα ένα χρόνο τώρα.

χρειάζεται ισχυρή δόση ενός σπάνιου φαρμάκου: να την σαπίσω στο ξύλο για τουλάχιστον μία μέρα! άντε 5 ώρες! μπα! 8ωρο!......

μμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 51 δημοσιεύσεις

  • Aeriko

    Aeriko 28 δημοσιεύσεις

  • mama_3

    mama_3 20 δημοσιεύσεις

  • mkcm

    mkcm 12 δημοσιεύσεις

Κάτι ξέρω βρε SKEK και το λέω... τριών μηνών η μικρή... έσπασα το ρημαδοχέρι μου! Από Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβριο με γύψο... και με πρόγραμμα ποιος θα κάθεται μαζί μου με το παιδί... ε τις μέρες που καθόταν η πεθερά μου (γιατί για τη μάνα μου τα έχουμε πει αλλού... είναι ανύπαρκτη έτσι κι αλλιώς) έσπαγαν τα νεύρα μου! Ένα φαί, πλύσιμο τα μπιμπερό της μικρής και το άλλαγμά της... το τάισμα το έκανα εγώ στο ριλάξ. Ούτε σκέφτηκε ποτέ αν θέλουν σκούπισμα τα χαλιά, αν θέλουν πλύσιμο τα ρούχα ή άλλαγμα τα σεντόνια... και δεν μιλάω ως υστερική με την καθαριότητα γιατί δεν είμαι! Ευτυχώς που είχα και έχω τη βαφτιστήρα μου. Τώρα είναι και άνεργη και κυριολεκτικά γυρνάμε με τη μικρή στο σπίτι και δεν χρειάζεται να κάνω ΤΙΠΟΤΑ! Είναι ο μοναδικός άνθρωπος στη ζωή μου που μου επιστρέφει ότι της έχω προσφέρει χωρίς καν να το ζητήσω και νιώθω πολύ τυχερή που την έχω. Την έχω και την είχα κυριολεκτικά ως κόρη μου και ως τέτοια είναι πλάι μου αυτή τη στιγμή! Να 'ναι καλά το κορίτσι αν και θα προτιμούσα να βρει μια δουλειά και ας παιδεύομαι εγώ. Η πεθερά μου από τότε που έβγαλα το γύψο και γνωρίζοντας τι σημαίνει πόνος στα χέρια (γιατί έχω και τενοντίτιδα στους αγκώνες και στα δύο χέρια) ούτε φαί δεν μας έφερε! Για να μην μιλήσω για το καλοκαίρι στο εξοχικό που είμασταν όλοι μαζί υποτίθεται για να μας ξεκουράσουν με το μωρό.... Αι σιχτίρ... συγχίστηκα πρωινιάτικα...

 

ξαναπαίρνω το κουβαδάκι μου και φεύγω.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

τελικά η όρκα θα έρθει στα γενέθλια το Σάββατο. θα μας κάνει την τιμή.

ο πεθερός δεν θα έρθει.

ε, ρε πόσο τον αγαπάω αυτόν τον Στέφανο!

δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω ποτέ όλο αυτό που έζησα ένα χρόνο τώρα.

χρειάζεται ισχυρή δόση ενός σπάνιου φαρμάκου: να την σαπίσω στο ξύλο για τουλάχιστον μία μέρα! άντε 5 ώρες! μπα! 8ωρο!......

μμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Μπα... sevoula... τα δικά σου χέρια θα πονέσουν... η δικιά σου είναι χοντρόπετση!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Μπα... sevoula... τα δικά σου χέρια θα πονέσουν... η δικιά σου είναι χοντρόπετση!

την έχεις γνωρίσει ε, γι' αυτό το λες!

είναι 1.55 γύρω στα 85-90 κιλά. μπορεί παραπάνω, δεν την ζύγισα.

και λέει τον πεθερό μου χοντρό, ο οποίος είναι 1.95 περίπου και 90 κιλά.

έχει καταφέρει επίσης και τα παιδιά της ασχολούνται με το βάρος του πατέρα τους αποκλειστικά, αποκαλώντας τον χοντρό.

στην ίδια δεν λέει κανείς πώς είσαι έτσι και γιατί φοράει τόσο στενά ρούχα που φαίνεται γελοία.

γελάει σε βάρος του πεθερού μου ειρωνικά:confused::shock::eek::mrgreen:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι ρε δεν την ξέρω... αλλά με όσα έχεις γράψει είναι σα να την έχω μπροστά μου :lol:

 

Κωνσταντίνα το λένε το μαναράκι μου :D

 

Πάμε αλλού να παίτσουμε... δεν μπόρώ λέμε εδώ... συγχίζομαι

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Oκ κοριτσια, εχω αλλες αποψεις...Απλα δεν θελω να "ζηταω" με τετοιον τροπο βοηθεια, γιατι αισθανομαι οτι θιγομαι κι εγω ως γυναικα...

 

Δεν θα ξαναγραψω εδω, αλλα θα ηθελα να μας δω ολες μας οταν θα γινουμε πεθερες τι θα κανουμε- και τι δεν θα κανουμε- για να μην μας κακολογουν οι νυφες.Γιατι,και νομιζω θα συμφωνησετε μαζι μου, σε αυτο το φορουμ εχω διαβασει για πεθερες που σκιζονται για τα παιδια τους (αλλα τρωνε θαψιμο γιατι οι νυφες νιωθουν να πιεζονται,θελουν τον χωρο τους και τον σπιτι τους στα δικα τους χερια) και για πεθερες που δεν κανουν τιποτα (οποτε και το θεμα σας).Εν ολιγοις αμα μια γυναικα γινει πεθερα, ολο και κατι θα εχει μια νυφη να της προσαψει.

 

Φιλακια και μην θυμωνετε οταν καποιος λεει κατι διαφορετικο απο τις αποψεις σας-και μην προσπαθειτε να τον πεισετε να αλλαξει γνωμη.Η καθεμια απο εμας βλεπει αλλιως τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρες πολύ καλύτερα Σοφία μου :D Και να σου πω κάτι; Εγώ είμαι από αυτές που μπορεί να μην την λατρεύω την πεθερά μου αλλά την εκτιμώ και την αγαπάω γιατί έχει τραβήξει ζόρια και στάθηκε μάνα... Αλλά δεν μπορώ όμως όταν συμβαίνουν αυτά (και άλλα για τα οποία έχω ανοίξει θέμα) να μου λέει δώσε μου το παιδί μια εβδομάδα στο εξοχικό ή στο σπίτι στην Αθήνα και να μου το παρουσιάζει ως βοήθεια! Άμα θες να με βοηθήσεις... υπάρχουν τρόποι χωρίς να χρειαστεί να ανησυχώ εγώ για την ακεραιότητα του παιδιού μου. Ή να μου λέει "αυτο το παιδί είναι δικό ΜΑΣ" :shock:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έβαλες το συνήθως και το έσωσες :lol:

 

Δηλαδή βρε Αερικό θες να πεις ότι οι δικοί σου δεν σε βοηθησαν;; Μπορούσαν και δεν το έκαναν;

Τυπικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθησει αλλά υποτίθεται ότι σε βοηθαει επειδή σε αγαπάει και θέλει λίγο να σε ξεκουράσει, εντάξει είναι και θέμα ανθρώπων και πως εχουν μαθει. Εγώ πάντως όταν έρθει με το καλό εκείνη η ώρα θα τα βοηθάω τα παιδιά μου όπως μπορώ, έτσι με έμαθαν εμένα και έτσι θα κάνω.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν καταλαβαινω που ειναι το παραλογο ακομα και να "απαιτεις¨μια βοηθεια.Εγω φευγω απο το σπιτι 5,50 το πρωι.Γυρναω στο σπιτι παντα μετα τις 5 το απογευμα.Απο που να πρωτοπιαστω δεν ξερω.Να φαμε, να κανουμε μπανιο , να βαλω καμια σκουπα και τα πανω πανω γιατι για παραπανω δεν το συζητω, να πω θα μαγειρεψω και για την επομενη, πιασαμε μεσανυχτα.Σαββατοκυριακο ξεπατωνομαι να ξεσηκωνω και ακομα δεν γεννηθηκε και η μικρη!!!!!

Ασχετα αν εγω δεν θελω καμια απο τις δυο μεσα στα ποδια μου,η μανουλα μου τουλαχιστον βοηθαει με αλλους τροπους.Θα μου στειλει 2-3 φορες την βδομαδα φαγητο.Και οχι μονο σε μενα αλλα και στις αλλες δυο αδερφες μου.Ο πατερουλης μας, θα παει λαϊκη το Σαββατο και θα φορτωθει και με ψωνια για ολες μας.Ξερουν οτι στο σπιτι δεν θελω να μπλεκονται αλλα βοηθανε οπως μπορουνε.Η αλλη η γαϊδαρα η πεθερα μου, ουτε οταν ο γιος της ηταν ανεργος (ειχαμε μια ατυχια και κλεισαμε το μαγαζι μας) δεν αναρωτηθηκε πως ειμαστε.Να πει "ας στειλω βρε αδερφε ενα πιατο φαγακι τουλαχιστον".Μονο γαλιφιες και προσποίησεις "νυφουλα μου και νυφουλα μου" (μη χεσω).Αλλα τι να λεμε τωρα .......εδω την υποτιθεμενη προικα του γιου της μου την εστειλε στο σπιτι απλυτη και ασιδερωτη.....τι περιμενε αλλο κανεις ? Σαν την μανουλα ......δεν εχει!!!!!!

 

καλά και η δικιά μου μέχρι να γεννήσω όλο γλύκες μου έκανε! Μετά τη γέννα που από την κούραση δεν είχα πλέον υπομονή να την αγνοώ και απαντούσα στις μαμακίες ("κόψε καλή μου το θηλασμό, μου είπε, αφού σε ταλαιπωρεί τόσο πολύ!" :evil: ο Νικόλας ήταν ημερών και μέσα σε ένα τρίωρο σηκώθηκα δεύτερη φορά για να θηλάσω!!!! πωπω ταλαιπωρία λέμε!!! :rolleyes:)

τότε έγινα η κακιά νύφη που δεν την θέλω σπίτι μου...βγάλε άκρη...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Oκ κοριτσια, εχω αλλες αποψεις...Και για την ιστορια η μαμα μου ΠΟΤΕ δεν μου εκανε καμια δουλεια (στο σπιτι της ειχε το παιδι μου) και η πεθερα μου ειναι μια ΓΑΙΔΟΥΡΑ και μιση...Απλα δεν θελω να "ζηταω" με τετοιον τροπο βοηθεια, γιατι αισθανομαι οτι θιγομαι κι εγω ως γυναικα...

 

Δεν θα ξαναγραψω εδω, αλλα θα ηθελα να μας δω ολες μας οταν θα γινουμε πεθερες τι θα κανουμε- και τι δεν θα κανουμε- για να μην μας κακολογουν οι νυφες.Γιατι,και νομιζω θα συμφωνησετε μαζι μου, σε αυτο το φορουμ εχω διαβασει για πεθερες που σκιζονται για τα παιδια τους (αλλα τρωνε θαψιμο γιατι οι νυφες νιωθουν να πιεζονται,θελουν τον χωρο τους και τον σπιτι τους στα δικα τους χερια) και για πεθερες που δεν κανουν τιποτα (οποτε και το θεμα σας).Εν ολιγοις αμα μια γυναικα γινει πεθερα, ολο και κατι θα εχει μια νυφη να της προσαψει.

 

Φιλακια και μην θυμωνετε οταν καποιος λεει κατι διαφορετικο απο τις αποψεις σας-και μην προσπαθειτε να τον πεισετε να αλλαξει γνωμη.Η καθεμια απο εμας βλεπει αλλιως τα πραγματα!;)

καλέ, μόνη σου το είπες ότι σε βοήθησε η μάνα σου να μεγαλώσεις το πρώτο σου παιδί.

και μετά από όλα αυτά που σου έγραψα κατάλαβες πως χρειαζόμουν βοήθεια στις δουλειές; γιατί εγώ έγραψα το ακριβώς αντίθετο. ότι δεν θέλω να ανακατεύεται στο σπίτι μου, γιατί δεν μπορεί να βοηθήσει τον εαυτό της και το σπίτι της.:confused:

είπες κάτι διαφορετικό;:confused:

εγώ είδα πολλά μέσα σε ένα χρόνο. δεν θέλω άλλα. ευχαριστώ καλύφθηκα για το υπόλοιπο της ζωής μου.

όσο για το όταν θα γίνω πεθερά. ο γαμπρός μου θα τρώει μαζί με την κόρη μου φαγητά από τα χεράκια μου, θα σιδερώνω ρουχαλάκια τους, θα σκουπίζω-σφουγγαρίζω, παίρνω σκόνες, θα πλένω βεράντες, πόρτες, θα τους ψωνίζω τρόφιμα, ρούχα κλπ και θα τους προσέχω τα μικρά τους.

σκοπεύω να γίνω Λωξάντρα. έχω κληρονομικό χάρισμα από τη μάνα μου, εκείνη από τη μάνα της, κοκ!

και όλα αυτά, χωρίς να μου ταζητήσουν. με την προϋπόθεση ότι δεν τους πνίγω κιόλας! αυτό περιμένω από την κόρη μου να μου το πει.

Link to comment
Share on other sites

καλά και η δικιά μου μέχρι να γεννήσω όλο γλύκες μου έκανε! Μετά τη γέννα που από την κούραση δεν είχα πλέον υπομονή να την αγνοώ και απαντούσα στις μαμακίες ("κόψε καλή μου το θηλασμό, μου είπε, αφού σε ταλαιπωρεί τόσο πολύ!" :evil: ο Νικόλας ήταν ημερών και μέσα σε ένα τρίωρο σηκώθηκα δεύτερη φορά για να θηλάσω!!!! πωπω ταλαιπωρία λέμε!!! :rolleyes:)

τότε έγινα η κακιά νύφη που δεν την θέλω σπίτι μου...βγάλε άκρη...

στοίχημα ότι εκείνη δεν θήλασε για να μη χαλάσει το στήθος της και να μη χάσει τον ύπνο! τα τάιζε ο πεθερός σου τα παιδιά το βράδυ, κάθε βράδυ;

κάτι μου θυμίζεις, κάτι μου θυμίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Επειδή κάποια κοριτσάκια ρώτησαν, να σας ενημερώσω ότι η μαμαλευτεράκι γέννησε το αγοράκι της το Σάββατο 2/10/2010... Ο μπόμπιρας χαίρει άκρας υγείας, γεννήθηκε 3.250 γραμ. και παρά τις προβλέψεις των γιατρών δεν χρειάστηκε ούτε λεπτό να μπει θερμοκοιτίδα!!!

Να της ζήσει!!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά η όρκα θα έρθει στα γενέθλια το Σάββατο. θα μας κάνει την τιμή.

ο πεθερός δεν θα έρθει.

ε, ρε πόσο τον αγαπάω αυτόν τον Στέφανο!

δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω ποτέ όλο αυτό που έζησα ένα χρόνο τώρα.

χρειάζεται ισχυρή δόση ενός σπάνιου φαρμάκου: να την σαπίσω στο ξύλο για τουλάχιστον μία μέρα! άντε 5 ώρες! μπα! 8ωρο!......

μμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εμένα πάλι ήρθε ο πεθερός, δεν ήπιε ΟΥΤΕ νερό, παρά μόνο έφαγε λίγη τούρτα, γιατί ήταν του παιδιού...ναι, πήγε μόνος του ο Νικόλας και την αγόρασε :roll:

Και τα μούτρα του μου σφουγγάριζαν το πάτωμα...έχω και φώτο :mrgreen:

 

αν έρθω για βοήθεια, έρχεσαι και συ; η δικιά μου είναι χόμπιτ, παλεύεται εύκολα :twisted:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

στοίχημα ότι εκείνη δεν θήλασε για να μη χαλάσει το στήθος της και να μη χάσει τον ύπνο! τα τάιζε ο πεθερός σου τα παιδιά το βράδυ, κάθε βράδυ;

κάτι μου θυμίζεις, κάτι μου θυμίζεις!

 

να σου πω...ούτε που νοιάστηκα να ρωτήσω :-P

και η μαμά μου δε μας θήλασε αλλά είναι πρότυπο μάνας και εγώ και ο αδελφός μου είμαστε περήφανοι για αυτήν :cool:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι ήρθε ο πεθερός, δεν ήπιε ΟΥΤΕ νερό, παρά μόνο έφαγε λίγη τούρτα, γιατί ήταν του παιδιού...ναι, πήγε μόνος του ο Νικόλας και την αγόρασε :roll:

Και τα μούτρα του μου σφουγγάριζαν το πάτωμα...έχω και φώτο :mrgreen:

 

αν έρθω για βοήθεια, έρχεσαι και συ; η δικιά μου είναι χόμπιτ, παλεύεται εύκολα :twisted:

δεν την μοιράζομαι την ευχαρίστηση. αλλά για σένα, μετά το 8ωρο, μπορώ να κάνω μια εξαίρεση.:mrgreen::lol:

χόμπιτ είναι και η δική μου στο ύψος, αλλά στο πάχος είναι δεινόσαυρος-βασσανόσαυρος!

άσχετο, αλλά κι εγώ κοντούλα είμαι:rolleyes:.

θα σας γράψω νεότερα Κυριακή ή Δευτέρα για την παρουσία-παράσταση της όρκας στα γενέθλια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω...ούτε που νοιάστηκα να ρωτήσω :-P

και η μαμά μου δε μας θήλασε αλλά είναι πρότυπο μάνας και εγώ και ο αδελφός μου είμαστε περήφανοι για αυτήν :cool:

φαντάσου όμως να πάει η μανούλα σου στη νύφη της, η οποία θηλάζει, να της πει ότι είναι ψυχωτική με το παιδί και τον θηλασμό, ότι ο θηλασμός θα κάνει το παιδί υπερσεξουαλικό....

τα πάιρνει τότε η νυφαδιά ή δεν τα πάιρνει.

Link to comment
Share on other sites

δεν την μοιράζομαι την ευχαρίστηση. αλλά για σένα, μετά το 8ωρο, μπορώ να κάνω μια εξαίρεση.:mrgreen::lol:

χόμπιτ είναι και η δική μου στο ύψος, αλλά στο πάχος είναι δεινόσαυρος-βασσανόσαυρος!

άσχετο, αλλά κι εγώ κοντούλα είμαι:rolleyes:.

θα σας γράψω νεότερα Κυριακή ή Δευτέρα για την παρουσία-παράσταση της όρκας στα γενέθλια!:mad:

 

Με έστειλές !:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φτάνουν ή να βάλω και άλλα;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρε Αερικό θες να πεις ότι οι δικοί σου δεν σε βοηθησαν;; Μπορούσαν και δεν το έκαναν;

Τυπικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθησει αλλά υποτίθεται ότι σε βοηθαει επειδή σε αγαπάει και θέλει λίγο να σε ξεκουράσει, εντάξει είναι και θέμα ανθρώπων και πως εχουν μαθει. Εγώ πάντως όταν έρθει με το καλό εκείνη η ώρα θα τα βοηθάω τα παιδιά μου όπως μπορώ, έτσι με έμαθαν εμένα και έτσι θα κάνω.

 

Εχμμμμ δεν είναι όλες οι μανούλες άγιες! Για να μην τα ξαναγράφω... http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=70208 :roll:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Επειδή κάποια κοριτσάκια ρώτησαν, να σας ενημερώσω ότι η μαμαλευτεράκι γέννησε το αγοράκι της το Σάββατο 2/10/2010... Ο μπόμπιρας χαίρει άκρας υγείας, γεννήθηκε 3.250 γραμ. και παρά τις προβλέψεις των γιατρών δεν χρειάστηκε ούτε λεπτό να μπει θερμοκοιτίδα!!!

Να της ζήσει!!!

 

Να τον χαρεί όπως ο ίδιος επιθυμεί :D

 

Άντε με το καλό να την υποδεχτούμε :D Τώρα δηλαδή θα αλλάξει και νικ; :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι... χωρίς να ξέρω... ότι αν το ζητήσεις από τους admins... μπορεί να γίνει... αν θέλουν...

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...