Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια θέμα Άριελ η μικρή γοργόνα!


Recommended Posts

Καλησπέρα

Λεω να ξεκινησω σιγα σιγα να ψαχνω διαφορα για τα 4α γενεθλια το δεκεμβρη με θεμα την αριελ που ειναι αυτο το καιρο η αγαπημενη μας, την βλεπουμε καθε απογευμα σε ντιβιντι!!!

Για προσκληση εχω βρει και διαμορφωσει μια πολυ ωραια φωτο οποτε απο αυτο ειμαι καλυμμενη..

Θελω αν εχετε βρει πουθενα ελλαδα τα πιατακια και ποτηρακια και λοιπα τετοια σχετικα να μου πειτε γιατι βρισκω μονο στο εξωτερικο. πχ

little-mermaid-supplies.jpg

Επισης καμια ιδεα για γλυκακια τυπου lollipops και cupcakes διακοσμηση μιας και τα προηγουμενα του παρτυ μινι μαους

6200417662_16b797ed51_m.jpg

ειχαν μεγαλη επιτυχια αλλα δε μπορω να κανω τα ιδια, μαλλον θα κρατησω τα θηκακια ομως απο τα οποια εχω απειρα!

Γενικα εικονες ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτες, τα στανταρ μου πλεον ειναι υψηλα γιατι πρεπει να κανω ανταξια παρτυ και στα δυο μου παιδακια!!!!!

Ευπροσδεκτη καθε ιδεα!!!!!

ευχαριστω

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σαν αγορομάνα δεν έχω καμία σχέση με γοργόνες κλπ δυστυχώς αλλά από περιέργεια κοιτώντας πέτυχα αυτό http://2.bp.blogspot.com/-sYGaDAVw-Tg/TZnaeUH94WI/AAAAAAAAC0Y/Pm1zbdA2Q70/s1600/eva1.JPG κ είναι από δω http://sketiglyka.blogspot.com/2011/04/blog-post.html

Καλά είναι απίστευτα?Αλλά κομματάκι δύσκολα υποθέτω για να γίνουν...

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα ευχαριστω για την απαντηση!

αχχχχ κι εγω τα χω δει αυτα αλλα εκτος του οτι δεν υπαρχει χρονος να γινουν ( και εμπειρια στη ζαχαροπαστα μηδεν) δεν μοιαζουν και πολυ με την αριελ...(κι εγω εχω κολλημα με αυτα που δε μοιαζουν αλλα θα ηθελαν να ειναι κατι! δε τα μπορω καθολου:P:p:p:p:p) για γενικα θεμα γοργονα ειναι τελεια....για αριελ δε με πειθουν απλα...

ειμαι κι εγω τωρα που χω χρονο στο ψαξιμο! γιατι οταν θα χρειαστει να ψαξω δε θα μπορω σιγουρα

( ο νομος του μερφυ ενα πραμα!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω σκεφτει για αργοτερα γενεθλια τωρα ειναι μικρα τα παιδακια νομιζω. απο 2-5 για να καταλαβουν πως το παιζουν...νομιζω θα χτυπησουν προσπαθωντας...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το εχω σκεφτει για αργοτερα γενεθλια τωρα ειναι μικρα τα παιδακια νομιζω. απο 2-5 για να καταλαβουν πως το παιζουν...νομιζω θα χτυπησουν προσπαθωντας...

 

Ναι, έχεις δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα ευχαριστω για την απαντηση!

αχχχχ κι εγω τα χω δει αυτα αλλα εκτος του οτι δεν υπαρχει χρονος να γινουν ( και εμπειρια στη ζαχαροπαστα μηδεν) δεν μοιαζουν και πολυ με την αριελ...(κι εγω εχω κολλημα με αυτα που δε μοιαζουν αλλα θα ηθελαν να ειναι κατι! δε τα μπορω καθολου:P:p:p:p:p) για γενικα θεμα γοργονα ειναι τελεια....για αριελ δε με πειθουν απλα...

ειμαι κι εγω τωρα που χω χρονο στο ψαξιμο! γιατι οταν θα χρειαστει να ψαξω δε θα μπορω σιγουρα

( ο νομος του μερφυ ενα πραμα!)

 

Αααα το'χω κ εγώ αυτό όταν επιλέγω θέμα θέλω να είναι ακριβώς το ίδιο κ όχι παραλλαγή,σε καταλαβαίνω απόλυτα ;)

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Νομίζω αυτά μπορεί να σε βοηθήσουν για ιδέες

"Ariel - The Little Mermaid" Party

http://stemparties.blogspot.com/2009/02/real-shindig.html

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ευχαριστω! κι εγω τα κεκακια μου μπλε ελεγα να τα κανω οπως εδω!!!!

4787056939_0a5f3831b3.jpg

 

και απο πανω με λευκα σοκολατακια (στα 1α της γενεθλια ειχα παρει maltesers λευκα) και καλα σαν μαργαριταρι!!! μα τι ωραια! θα κοιταξω να βρω και κανενα φαγωσιμο κοχυλακι! εχω επισης απο τη βαφτιση ακομα ενα φουξια ρανερ-διχτυ που δεν εχει χρησιμοποιηθει και απο κατω γαλαζιο μονοχρωμο τραπεζομαντηλο (τζαμπο)και κοχυλια για διακοσμηση!!!! πωπω ιδεες που μου δωσε αυτο το λινκ!

 

αλλα και η τουρτα πολυ ωραια!

4787743202_2e7ee9c3c7.jpg

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γενικώς απ'ότι είδα χρησιμοποιούν θαλασσινά στοιχεία πολλά οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλά πράγματα.Και τα κεκάκια πανεύκολο να γίνουν κ αν βάλεις κ από πάνω τα "μαργαριταράκια" θα βγουν τέλεια.Τώρα για την τούρτα κ αυτή εύκολη φαίνεται το κυρίως μέρος αλλά τα διακοσμητικά δεν καταλαβαίνω αν είναι από ζαχαρόπαστα,γιατί αν είναι έχεις πολύ δουλειά.Εκτός κ αν πάρεις τίποτα παιχνιδάκια-θαλασσινά κ τα βάλεις πάνω.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

τη τουρτα θα τη κανω εξω σιγουρα...δε κανω πραγματα που εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να μη μου βγουν...στο ζαχ/στειο αυτο μπορω να τους στειλω με email το σχεδιο και να μου τη κανουν. το εκαναν με της μικρης μου τη τουρτα (κεφαλι μινι) και βγηκε τελεια....και δουλευουν και τη ζαχαροπαστα πολυ οποτε πολλα απο αυτα που φαινονται μπορουν να τα κανουν σχεδον.

Τωρα το παιχνιδι με την αριελ εχω βρει τον προμηθευτη των παιχνιδιων τουρτας και ειναι διπλα στη δουλεια μου κ δινει και λιανικη οποτε μπορω οποτε θελω να παω να παρω 1-2 σχεδια, πχ ενα θεμα σκετο θαλασσινο με κοχυλια κ ψαρακια και μια αριελ και να τα βαλω επανω οπως και οπου θελω!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Αχ θα γίνει τέλεια!Θα μας βάλεις φωτο μετά να δούμε ναι? :)

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα αργησω λιγακι...συγκεκριμενα 2 μηνες!...καλα αυτο το λινκ στο flickr που εβαλες το χαζευω απο κεινη την ωρα εχω δει οσα εχουν φτιαξει. ειναι στη νοτια αφρικη εταιρεια παιδικων παρτυ! εχει τα παντα για ολα σχεδον τα θεματα παρτυ!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πάρα πολύ ωραία πράγματα για να πάρεις ιδέες.Μέχρι κ για μεγάλους έχει.Δεν το είχα δει ότι είναι στη νότια αφρική.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε εχω βρει σε ελληνικο σαιτ ακομα...επικοινωνησα με αυτους να δω αν μπορει να γινει κατι....

Και τα δυο σάιτ που σου έστειλα είναι ελληνικά και το λοβ τοις τα στέλνει σε όλη την Ελλάδα την επόμενη μέρα της παραγγελίας θα ρωτήσω και άλλο ένα μαγαζι κοντά σε εμένα που είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχρισε ώστε αν είναι να επικοινωνήσετε και να στα στείλει!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο βαπτίσαμε την ανηψιά μου και το θέμα ήταν "γοργόνα". Ψάχνοντας καιρό για αυτό το θέμα, έπεσα πάνω και στα της άριελ. Δες εδώ

http://apospitimeagapi.blogspot.com/2011/08/blog-post.html

τα μπισκότα που έφτιαξα και δεν είναι δύσκολα (αν θες πιστό αντίγραφο, δεν...

και παρακάτω κρεμαστά για το λαιμό άριελ και το ψαράκι που παίζει στην ταινία.

Μπορώ να βρω τα λινκ αν θες.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

RavT ευχαριστω!!!! η αληθεια ειναι πως δε προλαβαινω να κανω μπισκοτα και τετοια. μονο τα κεκακια που τα χω ξαναδοκιμασει και ξερω πως ειναι 2 ωρες δουλεια. Δεν υπαρχει χρονος για τετοια, και ειδικα μετα που γυρναω απο δουλεια κ εχω τα μικρα στα ποδια μου! το προβληματακι μου ειναι πως δεν υπαρχουν πουθενα στην ελλαδα τα πιατοποτηροτετοια εψαξα παντου, η μονη λυση ειναι εξωτερικο και εχει μεταφορικα μεγαλυτερα απο το κοστος των πραγματων.

Εγω ομως εχω φαγωθει και πρεπει να καταφερω το παρτυ πο εβαλα στο μυαλο μου!

οπωσδηποτε!!!!! Μια συναδελφος θα παει εξωτερικο οπου ναναι και το θυμηθηκα σημερα. τη ρωτησα αν μπορει να μου φερει απο εκει 2συσκευασιες πιατακια-ποτηρακια-χαρτοπετσετες και μου ειπε οκ, θα τα παραγγειλω απο εδω με διευθυνση εκει που θα μεινει!!!! Θα προσπαθησω λοιπον να το κανω ετσι!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό το site http://www.childrenspartyshop.co.uk/Partyware/Ariel-The-Little-Mermaid.html (δοκιμασμένο δις) όπου τα μεταφορικά υπολογίζονται βάσει των τεμαχίων και είναι αξιόπιστοι όσον αφορά τον χρόνο παράδοσης! Το ίδιο θέμα είχα και εγώ το καλοκαίρι και τα συγκεκριμένα πράγματα ήταν πολύ ωραία και εντυπωσιακά!

Link to comment
Share on other sites

mvx σε ευχαριστω! θα προσπαθησω να καταλαβω πως δουλευει αυτο με τα μεταφορικα. σαν αντικειμενα ειναι πιο ακριβα απο την αμερικη βεβαια...Αν δε βγαλω ακρη με τη συναδελφο η δεν μπορεσει να μου τα φερει, θα παρω μαλλον απο εκει μιας και δεν εχω βρει κανενα αλλο! δεν νλεπω ομως τραπεζομαντηλο δυστυχως με αριελ αλλα θα το ψαξω καλα το σαιτ!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

γεια σου! Στο αμαζον κοιταξες? μολις εβαλα την προσφορά που έχει κάτω στις 9 λιρες και έρχεται. Ειναι μηπως ακριβό? Δεν θυμαμαι ποσο έχουν τα σετάκια

http://www.amazon.co.uk/Ariel-Party-Plates-pack/dp/B001AVASBY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319551430&sr=8-1

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=party+ariel&x=10&y=24

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...