Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος στο στηθος


Recommended Posts

καλημερα!

εχω ανχωθει πολυ γιατι αν και τις τελευταιες μερες το στηθος μου ποναγε αρκετα σημερα με ποναει ελαχιστα μονο αν το ζουλιξω αρκετα στα πλαγια...ειμαι 5,5 εβδομαδων...

 

ειχε καμια παρομοια εμπιρια???

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πονά τρελά το στήθος μου, αυτό μάλιστα μας προβλημάτισε και έκανα τεστ, μάλιστα έχει πρηστεί και μαλακώσει. Νομίζω ότι δεν είναι ανησυχητικό αλλά φυσιολογικό.

Επιτρέπεται να βάλω λινκ εδώ να διαβάσεις κάτι που μου έδειξε ο σύντροφος?

Είναι πολύ καθυσηχαστικό και θα σου πεί όσα νιώθεις (έριξα κλάμα όταν το διάβαζα).

Επίσης υπάρχουν και πολύ ωραία βιβλία, το "τί να περιμένεις όταν είσαι έγγυος" και το "σύλληψη έγγυμοσύνη τοκετός".

Διάβαζε αν έχεις χρόνο, θα δεις ότι δεν είσαι μόνη...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θα ξαναρχισει,μην ανησυχεις! το ιδιο ακριβως γινοταν και μ εμενα. απο κει που τη μια μερα ημουν γεματη συμπτωματα(και ειδικα ο πονος στο στηθος ηταν αφορητος), ερχοταν μια ωραια πρωια που σταματουσαν ολα.

σταματα να βασανιζεις το μυαλο σου και περιμενε υπομονετικα το ραντεβου με το γιατρο σου. ολο αυτο το αγχος που βγαζεις περναει και στο εμβρυακι σου. κριμα τοσο μικρουλι το καημενο να μπαινει στα ζορια ε?

εισπνοη-εκπνοη!:)

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν ειναι δυνατον να ποναει 9 μηνες το στηθος,απλα ειναι αρχη και πρηζεται!Κι εγω σημερα ξυπνησα με μεγαλυτερους πονους απο χθες, μην ανησυχειτε,ειναι ολα φυσιολογικα!!

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις...απορω πως εισαι τοσο ηρεμη...εγω αν και τερας αισιοδοξιας γενικα..πρωτη φορα στην ζωη μου τα χω παιξει:P

 

 

χαχαχαχ!καλη μου εγω τον εφαγα το γαιδαρο! αλλα απο την αρχη γενικα δεν ειχα ιδιαιτερο αγχος, παρολο που αντιμετωπισαμε και καποια προβληματακια. νομιζω πως τελικα εχουμε πολυ περισσοτερες αντοχες απο αυτο που νομιζουμε.

εμενα το στηθος πχ..με πονουσε για 3-4 μηνες περιπου,αφορητα. αλλα ερχοντουσαν μερες που δεν πονουσε καθολου. και φυσικα καποια στιγμη σταματησε τελειως να ποναει. μη σε απασχολουν αυτα...απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να και η σειρά μου, 4,5 εβδομάδων και ξαφνικά τα στήθη μου δεν πονάνε υπερβολικά πολύ αλλά ελάχιστα!

Και χθες πήγα στο γυναικολόγο και είπε "χοριακή ξανακάνεις μόνο σε περίπτωση που σταματήσουν τα συμπτώματα εγγυμοσύνης"

Μπας και είναι ψυχολογικό βρε παιδιά? Είναι δυνατόν? Από πρίν μάθω για τη σύλληψη πονούσα τρελά και ξαφνικά δεν πονάω?

Παιζει ρόλο η ξάπλα? Χθες-σήμερα έριξα πολύ.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην τρελένεστε!

Στον γιο μου, δεν με πόνεσαι στιγμή το στήθος μου κατα την εγκυμοσύνη. Στην κόρη μου με πόναγε περιστασιακά στην αρχή, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν είναι προαπαιτούμενο πως πρέπει να μας πονάει το στήθος μας δηλαδή

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να και η σειρά μου, 4,5 εβδομάδων και ξαφνικά τα στήθη μου δεν πονάνε υπερβολικά πολύ αλλά ελάχιστα!

Και χθες πήγα στο γυναικολόγο και είπε "χοριακή ξανακάνεις μόνο σε περίπτωση που σταματήσουν τα συμπτώματα εγγυμοσύνης"

Μπας και είναι ψυχολογικό βρε παιδιά? Είναι δυνατόν? Από πρίν μάθω για τη σύλληψη πονούσα τρελά και ξαφνικά δεν πονάω?

Παιζει ρόλο η ξάπλα? Χθες-σήμερα έριξα πολύ.

 

Μην ανησυχεις, εγω ειμαι 5-6 εβδομαδων, την περασμενη εβδομαδα στη δουλεια κοντευα να φυγω απο τους πονους στο στηθος και τις τελευταιες νυχτες κοιμαμαι και μπρουμυτα!!!

Επισης το πρηξιμο και ο πονος αυτης της εγκυμοσυνης δε συγκρινεται με τιποτα με την προηγουμενη!!!Εκει ηταν αφορητοι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια!Ηθελα να σας ρωτήσω αν είχε καμία το συγκεκριμένο σύμπτωμα!Είμαι στην 11η εβδομάδα κι εδώ και 2 εβδομάδες έχει κοκκινήσει το στήθος μου και έχουν πρηστεί περιμετρικά οι θηλές μου!Πήγα σε δερματολόγο και μου είπε ότι είναι ορμονικό αλλά εγώ ανησυχώ πολύ!Κι ο γυναικολόγος μου έτσι μου είχε πει πιο πριν!Αλλά δεν υποχωρεί καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...