Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στρινγκ εσωρουχα


Recommended Posts

Αν και στις μερες μας ειναι πολυ φυσιολογικο μια κοπελα να φοραει στρινγκ, πολλοι γονεις το θεωρουν καπως "ανηθικο" λες και το οτι οταν μια νεαρη κοπελα ή μια γυναικα τα φοραει σημαινει οτι θα παει να κανει πεζοδρομιο!!! Εγω προσωπικα δεν το θεωρω κακο μια γυναικα σε οποιαδηποτε ηλικια και αν ειναι (μικρη ή μεγαλη) να φοραει σχεδον παντα στρινγκ. Τι γνωμη εχετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω θα συμφωνησω μαζι σου!Εγω γενικα παντα ημουν ''πιο μεγαλη'' για την ηλικια μου και φορουσα στριγκ απο τα 13-14 μου.Φορουσε η μαμα μου και ειχα κολλησει απο αυτην και τελικα με βολεψαν,ποτε δεν μου ειχε πει κατι αρνητικο γι'αυτο ουτε γενικα για το ντυσιμο μου.Αλλα ολοι οι υπολοιποι με κοιτουσαν και σχολιαζαν λες και ημουν καμια εξωγηινη...ειδικα τα κοροιδεματα απο τα παιδια στο σχολειο με πειραζαν παρα πολυ και εγω τοτε δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι τους φαινοταν τοοοσο παραξενο διοτι στην προηγουμενη πολη που μεναμε δεν ειχα τετοιο θεμα.

Στις μεγαλες πολεις δεν ειναι και τοσο κολλημενοι αλλα εδω που ειναι μικρη πολη οι περισσοτεροι ανθρωποι ειναι 10 χρονια πισω....Πως λεει ο Ποπωτας: εμπρος-πισω,εμπρος-πισω το ιδιο πραγμα!

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα στρινγκ πάντως είναι ανθυγιεινά, πρώτον γιατί τρίβονται στην ευαίσθητη περιοχή και μεταφέρουν μικρόβια απο τον πρωκτό πιο εύκολα και δεύτερον γιατί δεν καλύπτουν όσο πρέπει και δεν σε προστατεύουν. πχ πας να κάτσεις με κοντή φούστα και στρινγκ το καλοκαίρι σε καρέκλα κι έρχεται σε επαφή όλη η περιοχή με ένα σωρό μικρόβια. Φαντάσου να κάτσεις στο χορτάρι, στην άμμο ή οπουδήποτε έχει κάτσει ο καθένας με βρώμικα ρούχα. Τι να λέμε τώρα! Οπότε καλύτερα τα στρινγκ να τα κρατάμε για τις ιδιωτικές μας στιγμές και στις άλλες να φοράμε άλλα εσώρουχα. Εξάλλου υπάρχουν και άλλα που είναι σέξυ, όχι μόνο τα στρινγκ. Εγώ ήμουν φανατική των στρινγκ, μέχρι που ανακάλυψα τα εφαρμοστά μποξεράκια.

Link to comment
Share on other sites

Τα στρινγκ πάντως είναι ανθυγιεινά, πρώτον γιατί τρίβονται στην ευαίσθητη περιοχή και μεταφέρουν μικρόβια απο τον πρωκτό πιο εύκολα και δεύτερον γιατί δεν καλύπτουν όσο πρέπει και δεν σε προστατεύουν. πχ πας να κάτσεις με κοντή φούστα και στρινγκ το καλοκαίρι σε καρέκλα κι έρχεται σε επαφή όλη η περιοχή με ένα σωρό μικρόβια. Φαντάσου να κάτσεις στο χορτάρι, στην άμμο ή οπουδήποτε έχει κάτσει ο καθένας με βρώμικα ρούχα. Τι να λέμε τώρα! Οπότε καλύτερα τα στρινγκ να τα κρατάμε για τις ιδιωτικές μας στιγμές και στις άλλες να φοράμε άλλα εσώρουχα. Εξάλλου υπάρχουν και άλλα που είναι σέξυ, όχι μόνο τα στρινγκ. Εγώ ήμουν φανατική των στρινγκ, μέχρι που ανακάλυψα τα εφαρμοστά μποξεράκια.
συμφωνώ εκτός από τα μποξεράκια :? δεν τα μπόρεσα ποτέ, προτιμώ τα εσώρουχα που δεν είναι ούτε στρινγκ ούτε ολόκληρα, τα "παρτά" κοινώς.

 

Giotoula_ Πάντως δεν καταλαβαίνω τί σχέση έχει τό τί φοράς μέσα από τα ρούχα σου και να το ξέρει η πόλη όλη.

Αν εννοείς να φαίνεται το στρινγκ, επειδή είναι της μόδας, προσωπικά το θεωρώ καρακιτς και αηδία.

Τα στρινγκ με βόλεβαν πολύ στα αδύνατα μου ακόμα και στο γυμναστήριο αλλά ποτέ δε φαινόταν κάτι.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το θεωρώ ανήθικο. Εμένα δε με βόλεψαν ποτέ βέβαια και τα βρίσκω και ανθυγιεινά αλλά αν κάποια κοπέλα τη βολεύουν στην καθημερινότητά της που το πρόβλημα? Ωστόσο αυτό που λέει και η dimmi είναι σωστό, άλλο το να σε βολεύει κι άλλο να το φοράς για να φαίνεται... Οι γονείς εντάξει κι αυτοί έχουν τους φόβους τους για τα κορίτσια τους ιδίως οι πατεράδες...

Τώρα να σας πω και την αλήθεια δε θα μου άρεσε να με δούνε οι γιοι μου με στρινγκ!!!:oops:

J2s7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είχα αγοράσει καποια στιγμή στα 20 μου γιατί ήταν τότε της μόδας,φόραγαν όλοι και ήθελα να δω τι στο καλό έχουν και φοράνε όλοι.τα φόρεσα κανα δυο φορές,αλλά δε με βόλεψαν καθόλου μιας και με ενοχλούσε που ο πισινός μου δεν ένιωθε ύφασμα πάνω του εκτός από του παντελονιού.

επίσης θεωρώ οτι πολλές γυναίκες τα φοράνε επίτηδες για να τα δείχνουν , να "προκαλούν" ,δεν ξέρω για ποιό λόγο ,αλλά δε μπορώ να δεχτώ οτι δεν το καταλαβαίνουν οτι φαίνονται όταν σκύβουν ή σηκώνεται η μπλούζα .

γενικά μου φαίνονται κάπως πρόστυχα και δε θα ήθελα με τίποτα να φορέσει η κόρη μου τουλ/στον μέχρι να ενηλικιωθεί .

Link to comment
Share on other sites

ώς άντρας μου αρέσουν, αν και δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί θέλουν τα τα φοράνε οι γυναίκες....μάλλον από εγωπάθεια για να μην υπάρχει το VPL (visible panty line) λες και έγινε κάτι αν φαίνεται η γραμμή από το εσώρουχο!

Εξάλου, στην πράξη όλα τα ρούχα φεύγουν είτε φοράς στριγκ είτε βράκα.

 

Προφανώς το πρόστυχο ρούχο τραβάει τα βλέματα (και κάποιες φορές και χέρια κτλ...), αυξάνει την εγωπάθεια, εκτός και αν γίνεται εσκεμμένα για αναζήτηση ερωτικού συντρόφου για μια νύχτα. Ε στην περίπτωση αυτή, βάλτε και μίνι χωρίς εσώρουχο, μην το κουράζετε το θέμα!

 

Ως πατέρας κοριτσιού δεν θα είχα πρόβλημα αν υπήρχε μόνο το πρακτικό του θέματος. Όμως δυσκολεύομαι να δώ κάτι το πρακτικό στα στριγκς, μόνο ερωτικά μηνύματα στέλνουν, κάτι που δεν θα ήθελα να κάνει το παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα στριγκάκια, φορούσα πριν πάρω κάποια κιλά! Τώρα χρησιμοποιώ τριών τετάρτων. Αλλά ό,τι και να φοράμε, καλύτερα να μη φαίνεται, η εικόνα μας μιλάει για το χαρακτήρα μας και ένα στρινγκ που φαίνεται μέσα από τα ρούχα μπορεί να κάνει τους άλλους να αντιδράσουν με τρόπο που δεν θα θέλαμε, από το να σκεφτούν. πχ. πόσο εύκολη είναι αυτή, μέχρι να απλώσουν τα ξεράδια τους...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα μου αρεσε η 12χρονη, 13χρονη 14χρονη κορη μου, να φοραει στρινγκ!!!
Ουτε εμενα θα μου αρεσε,οχι για λογους αισθητικης αλλα για λογους υγειας....τα σιχαθηκα απο τοτε που καταλαβα πως ηταν ενα λογος για να παθαινω τοσο συχνα ουρολοιμωξεις,αφηστε που δεν σε προστατευει καθολου απο τα τζιν,καθε φορα που φορουσα τζιν με στρινγκ ηταν τοσο σκληρο το τζιν που μου προκαλουσε φλεγμονες απο το τριψιμο:oops:...πολλα μικροβια και βακτηρια...η γυναικολογος μου μου ειπε πως ετσ κιαλλιως η περιοχη εκεινη ειναι πολυ ευαισθητη σε μικροβια και μυκητες , με το στρινγκ ακομα χειροτερα..αυτοι θα ηταν οι λγοι που δεν θα ξαναφορουσα στρινγκ και δεν θα μου αρεσε να φορεσει η κορη μου...παντως εγω ειμαι φαν πολυ του κοφτου εσωρουχου...τα βαμβακερα...πως τα λενε μωρε πραζιλιαν;;;αχ πολυ σεξι και προς το παρων καθολου επικυνδυνα....ασε που αρεσουν και στον συζυγο πολυ;)λεει πως κανει ωραιο κ....ακι:oops:;)
Link to comment
Share on other sites

ώς άντρας μου αρέσουν, αν και δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί θέλουν τα τα φοράνε οι γυναίκες....μάλλον από εγωπάθεια για να μην υπάρχει το VPL (visible panty line) λες και έγινε κάτι αν φαίνεται η γραμμή από το εσώρουχο!

Εξάλου, στην πράξη όλα τα ρούχα φεύγουν είτε φοράς στριγκ είτε βράκα.

 

Προφανώς το πρόστυχο ρούχο τραβάει τα βλέματα (και κάποιες φορές και χέρια κτλ...), αυξάνει την εγωπάθεια, εκτός και αν γίνεται εσκεμμένα για αναζήτηση ερωτικού συντρόφου για μια νύχτα. Ε στην περίπτωση αυτή, βάλτε και μίνι χωρίς εσώρουχο, μην το κουράζετε το θέμα!

 

Ως πατέρας κοριτσιού δεν θα είχα πρόβλημα αν υπήρχε μόνο το πρακτικό του θέματος. Όμως δυσκολεύομαι να δώ κάτι το πρακτικό στα στριγκς, μόνο ερωτικά μηνύματα στέλνουν, κάτι που δεν θα ήθελα να κάνει το παιδί μου.[/QUOTE]

συμφωνω Α-ΠΟ-ΛΥ-ΤΑ!!!!

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα στρινκγς είναι ανθυγειινά για καθημερινή και πολύωρη χρήση.Πόσο μάλλον αν αυτό γίνεται από την ηλικία των 12-13.Εμένα με βόλευαν αλλά από τότε που γέννησα δεν έχω ξαναδοκιμάσει.Πάντως πιστεύω ότι είναι καλό να χρησιμοποιούνται μετά τα 15-16,όχι για λόγους πουριτανισμού αλλά για να μένουν λίγο ακόμα τα κοριτσάκια στην γλυκιά ηλικία της εφηβείας.Όπως είπε και ο άντρας της παρέας,στέλνουν άμεσα ερωτικά μηνύματα,πράγμα που εμένα δεν μου αρέσει να γίνεται από κοριτσάκια 12-15.Στις κόρες μου δεν θα απαγόρευα να το φορέσουν,αντιθέτως θα τα πλήρωνα και θα τα έπλενα :) Θα τις ενημέρωνα όμως ότι είναι προκλητικό κοριτσάκια στα 13-14 να έχουν το στρίνκγ έξω απ'το παντελόνι ή όταν κάθονται σταυροπόδι να φαίνεται κι αυτό γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι προθέσεις έχει ο απέναντί σου στην καφετέρια/κλάμπ...

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μου φαινεται τοσο συνιθισμενο το στρινγκ που ειχα την εντυπωση πως μονο αυτα υπαρχουν πλεον.Οτι βολευει τον καθενα.Ανηθικο γιατι να ειναι και προκλητικο?Οποιοδηποτε εσωρουχο εκτιθεται σε κοινη θεα ειναι προκλητικο.Οπως επισεις οποιο εσωρουχο και να διαγραφεται απ το ρουχο μας προκαλει το ματι πιστευω...

Τωρα το ανθυγιεινο ειναι σχετικο...κ ολα τα σουτιεν εκτος απ τα αθλητικα ανθυγιεινα ειναι

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για το πόσο προστατεύουν και είναι κατάλληλα ως εσώρουχα δεν θα αναφερθώ.... εξ' άλλου δεν είναι η μόνη ανθυγειινή συνήθεια..... χαριν του .... σεξαπιλ....

 

για το τι κάνει μια ενήλικη ούτε.... υποτίθεται ότι ξέρει τι θέλει....

 

για τα ανήλικα κορίτσια όμως είμαι κατά, γιατί πιστεύω ότι δεν πρέπει να ξυπνάει με λάθος τρόπο τον ερωτισμό τους, εκπέμποντας λάθος μηνύματα σε λάθος χρόνο ... από το να τα βρω όμως κρυφά στο συρτάρι της κόρης μου ...θα προτιμούσα να τα πάρουμε μαζί ή ακόμα καλύτερα να την έχω έτσι προϊδεάσει ώστε να μπορέσει να χαλιναγωγήσει λίγο τις ορμές της μέχρι το λύκειο ....... (ζητώ πολλά;;;;:rolleyes:) τι να πω μετά ...καλή διασκέδαση;;;;; (με προφύλαξη ΠΑΝΤΑ.....)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τα συμπαθω...για τους εξης λογους,πρωτον η υγειηνη...και δευτερον δε τα βρισκω πιο κολακευτηκα και σεξι απο ενα μπραζιλιαν.Χιλιες φορες ενα τετοιο που ειναι σα κανονικο απλα πισω κοβει λιγο παρα στρινγκ.Και δε μπορω και να τα βλεπω...:? οι περισσοτερες που τα φορανε ,τα φορανε κατω απο ρουχα οπου ειναι ευδιακριτα κ αυτο δε μου ερσει καθολου...Ως εφηβη φορουσα,αλλα ειχα κ το σωμα,αλλα τα φορουσα για λιγο,μονο κατω απο συγκεκριμενα ρουχα που δεν ηθελα να φαινεται η ραφη κ φυσικα δε καταλαβαινε κανενς αν φοαρω βρακακι η στρινγκ,δε φαινοταν.Τωρα μειτε να τα δω...:cool:ολο μακρυα σα μποξερακια φοραω κ εχω 1,2 χωρις ραφες που δε φαινονται κατω απο λεπτα ρουχα.Γενικα ειμαι εντελως κατα....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα συμφωνησω μαζι σου!Εγω γενικα παντα ημουν ''πιο μεγαλη'' για την ηλικια μου και φορουσα στριγκ απο τα 13-14 μου.Φορουσε η μαμα μου και ειχα κολλησει απο αυτην και τελικα με βολεψαν,ποτε δεν μου ειχε πει κατι αρνητικο γι'αυτο ουτε γενικα για το ντυσιμο μου.Αλλα ολοι οι υπολοιποι με κοιτουσαν και σχολιαζαν λες και ημουν καμια εξωγηινη...ειδικα τα κοροιδεματα απο τα παιδια στο σχολειο με πειραζαν παρα πολυ και εγω τοτε δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι τους φαινοταν τοοοσο παραξενο διοτι στην προηγουμενη πολη που μεναμε δεν ειχα τετοιο θεμα.

Στις μεγαλες πολεις δεν ειναι και τοσο κολλημενοι αλλα εδω που ειναι μικρη πολη οι περισσοτεροι ανθρωποι ειναι 10 χρονια πισω....Πως λεει ο Ποπωτας: εμπρος-πισω,εμπρος-πισω το ιδιο πραγμα!

 

Συγνωμη αλλά δεν κατάλαβα, αλλά πως σχολιαζαν ολοι στην πόλη σου το στρινγκ σου? Τις περισσότερες φορες δεν καταλαβαίνεις τι εσωρουχο φοραει ο αλλος :shock: εκτος και αν το ανεβαζες πάνω απο το παντελονι!

 

Τωρα στο θέμα φυσικά και δεν το θεωρω κακό οτι σου αρεσει φορας,αν και καλο ειναι να ζεις την ηλικία σου. επίσης καλό είναι να το καθυστερησουν να φορεσουν τα κοριτσια οσο μπορουνε γιατι τα στρινγκ ευθυνονται πολλες φορες για μηκυτες. Επίσης προσοχη να ειναι πάντα βαμβακερα!

Link to comment
Share on other sites

Στρινγκ;;;;; 666!!!!!!!

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ, γνωστός μου ποδηλάτης (πρωταθλητής) έκανε την πρωινή του προπόνηση στην παραλιακή.

Κάπου στα λιμανάκια ήταν σταματημένο αυτοκίνητο με το καπό της μηχανής ανοιχτό. Σκυμμένη πάνω στη μηχανή η οδηγός, η οποία φορούσε κοντοκάβαλο εφαρμοστό παντελόνι και βεβαια το στρινγκ φαινόταν κατά τα 3/4.

Ο γνωστός μου καρφώθηκε, χάζεψε, δεν είδε τη λακκούβα, έπεσε μέσα και σουπιάστηκε στη μέση της παραλιακής. Από θαύμα δεν τον πάτησε αυτοκίνητο.

 

Για αυτό σας λέω: στρινγκ; όργανο του Σατανά.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εκτός από εργαλεία του διαβόλου, είναι και του πρωκτού!

 

γυναικολόγος φίλης μου της είπε πως πρώτον, κομμένη η τόση αποτρίχωση χάριν του στρινγκ, γιατί οι τρίχες έχουν δουλειά εκεί κάτω, προστατεύουν το ph του μ...ού (! γλώσσα ο αθεόφοβος!) και δεύτερον, κομμένα τα στρινγκ, τρίβονται στον πρωκτό και μεταφέρουν όλα τα κ..βακτηρίδια προς τα μπρος.

 

μετά από τέτοια σχόλια, πείτε μου, ποιά θα τα ξαναφόραγε? εγώ έχω ακόμη κάποια ξεχασμένα στο συρτάρι μου, που τα φορούσα καλοκαίρι με τα λινά, και τα έβγαζα μόλις γυρνούσα σπίτι, αλλά μετά τα 30 μου έκοψα σιγά σιγά οτι έχει να κάνει με τον πόνο που εξυπηρετεί το κάλλος... σχεδόν!

 

όσο για την κόρη μου, όταν με το καλό μεγαλώσει, θα προσπθήσω σε αυτό τον τομέα να μεγαλώσει όσο πιο αργά γίνεται... τα 12 και τα 13 είναι ακόμη για funky βαμβακερά hello kitty, όχι για στρινγκ - μου την δίνουν τα μικρομέγαλα κοριτσάκια με ατελές σώμα και μάτι που παίζει... το βρίσκω θλιβερό και πολύ στενάχωρο θέαμα.

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στρινγκ;;;;; 666!!!!!!!

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ, γνωστός μου ποδηλάτης (πρωταθλητής) έκανε την πρωινή του προπόνηση στην παραλιακή.

Κάπου στα λιμανάκια ήταν σταματημένο αυτοκίνητο με το καπό της μηχανής ανοιχτό. Σκυμμένη πάνω στη μηχανή η οδηγός, η οποία φορούσε κοντοκάβαλο εφαρμοστό παντελόνι και βεβαια το στρινγκ φαινόταν κατά τα 3/4.

Ο γνωστός μου καρφώθηκε, χάζεψε, δεν είδε τη λακκούβα, έπεσε μέσα και σουπιάστηκε στη μέση της παραλιακής. Από θαύμα δεν τον πάτησε αυτοκίνητο.

 

Για αυτό σας λέω: στρινγκ; όργανο του Σατανά.

 

ω ρε τον ανθρωπο τι έπαθε.......

ε τώρα αυτός τι άποψη να είχε επί του θέματος;;;;;

 

καθένας, καθεμία για την ακρίβεια, κάνει αυτό που τη βολεύει...!!! τώρα αν τη συζητά όλη η πόλη δε το καταλαβαίνω.... δηλ μόνο το στρινγκ φοράει;;; τίποτα άλλο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φορούσα από τα 15 μου μέχρι τα 23 που έμεινα έγκυος,από εκεί και πέρα δεν με ξαναβόλεψαν ποτέ!!

 

κι εγω το ιδιο ενω παλια με βολευαν παρα πολυ απο τοτε που γεννησα -ενω ειμαι στα ιδια κιλα- με ενοχλουν παρα πολυ, μονο σε πριβε στιγμες τα φοραω. ανηθικο δεν το θεωρω αλλα ειναι κιτσ και προκλητικο να το φορας με τροπο που φαινεται, πχ να ειναι πιο ψηλα απ το παντελονι ή να φορας κοκκινο ή αλλο εντονο χρωμα μεσα απο ασπρο παντελονι ή απο πολυ κοντη φουστα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...