Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κι εμείς τίποτα προς το παρόν και ντρέπομαι να ρωτήσω πότε θα αρθεί η απαγόρευση!

Ελπίζω να ισχύει μόνο για το πρώτο τρίμηνο αλλιώς... θα πρέπει να... αναπτύξουμε πολύ τη φαντασία μας!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμας παντως βρε παιδια δεν απαγορευτηκε ουτε στο πρωτο τριμηνο ουτε στο τελος.....και ποτε δεν αντιμετωπισαμε και προβλημα που να προερχοταν απο αυτο.Βεβαια η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη και παντα ο γιατρος ξερει καλυτερα τι πρεπει να κανει το ζευγαρι!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε στον 8ο να μην το παρακάνω αλλά στον 9ο μου είπε αν μπορώ και κάθε μέρα... γενικά πάντως δεν κόψαμε τις επαφές σε κανέναν μήνα της εγκυμοσύνης...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Roz και πως την βγάζατε; χχιιχχι...συγνώμη κιόλας αλλά πολύ ζόρι..

 

Kelly25 κανένα ζόρι. Όταν η προτεραιότητά σου είναι η ζωή του παιδιού σου δεν το ρισκάρεις για λίγες στιγμές ευχαρίστησης.

Link to comment
Share on other sites

..πω πω .. μπράβο ρε κορίτσια.. Μπράβο Νίκη..

Εγώ δεν είχα καμία.. μα καμία μα καμία απολύτως όρεξη....

Στους 4 βέβαια πρώτους μήνες δεν μπορούσα να σταθώ από τους εμετούς και τις ναυτίες συνέχεια οπότε.... Μετά με την κοιλιά, την κυτταρίτιδα τα extra κιλά αισθανόμουνα χάλια. Ίχνος σεξουαλικότητας και θυληκότητας... χάλια... Άργησα πολύ να επανέλθω :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δύσκολα τα πράγματα. Αφού σκέφτομαι ότι βαρέθηκα αυτό το φούσκωμα-ξεφούσκωμα. Δύο γιούς έβγαλα. Φτάνει!!

 

Τώρα αν προκύψει κάτι εκτός προγράμματος ο θεός να βοηθήσει γιατί τέρμα οι κρεπάλες!!!

 

Θα τη βγάζω μόνο με υγιεινές τροφές.... Τέρμα τα παγωτά και οι πίτσες! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακουμπήσει τέτοια πράγματα από τη μέρα που γέννησα... μόνο σωστές τροφές και σε νορμάλ ποσότητα... όχι ότι δε μου λείπουν τα παγωτά αλλά θα τα θυσιάσω :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμάς λόγω προηγούμενης παλλίνδρομης κύησης, μας απαγόρευσε .......τις διαπροσωπικές σχέσεις. Αλλά να σας πώ την αλήθεια, όσο προχωρά η εγκυμοσύνη μου, και λόγω φοβίας, δεν έχω καθόλου όρεξη. Το μυαλό μου είναι αλλού, στο να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:shock::shock: Από τον έβδομο μήνα και μετά :?:

Εμείς εννιά μήνες συν τους δύο από τη γέννηση του μικρού τίποτα όχι όμως γιατί μας είπε ο γιατρός αλλά επειδή έτσι είπε ο μπαμπάς μας :lol::lol::oops:

 

και εμείς το ίδιο αλλά μας το είπε ο γιατρός και μετά τις 40 μέρες κάθε μέρα τον ρώταγα τώρα;;; τώρα;;; γιατί είχα μεγάλη αιμοραγγία και δεν έπρεπε, μέχρι που πήγα από το ιατρείο και του λεω εξέτασέ με γιατί δεν αντέχω άλλο και πήραμε και επίσημα το ΟΚ!!! Αντε και με τις ευλογίες μου μας είπε!!! :oops::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειχαμε επαφες κανονικα απο την αρχη και μονο οταν μπηκα στο μηνα μου μου ειπε τωρα σταματατε!Μαλιστα στον 4ο μηνα μετα απο επαφη ειχα λιγο αιμα και εμεινα ξαπλα τρεις μερες και παρολα αυτα μου ειπε να ξαναεχω επαφες κανονικα μετα απο μερικες μερες! :lol:

 

Καθε αγκυμοσυνη ομως ειναι διαφορετικη και καλο ειναι καθμια να ακουει το γιατρο της! :wink:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και είναι λογικό να εξαρτάται φυσικά...άλλες εγκυμονούσες κάνουν συνέχεια και άλλες όχι. Και το θέμα δεν είναι μόνο κιόλας να μπορείς αλλά να θές γιατί είναι και τα ορμονολογικά και είναι λίγο μπέρδεμα η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμεις επειδη στην 8η εβδομαδα ειχα λιγο αιμα αναγκαστηκα να μεινω 4 εβδομαδες στο σπιτι σε πληρη ακινησια τωρα ειμαι στην 15 και μου ειπε οτι επειδη ο πλακουντας ειναι χαμηλα μου ειπε με πολυ προσοχη , αλλα και παλι φοβαμαι πολυ, ετσι βρισκουμε εναλακτικες λυσεις .και στο περιπου κατι γινεται αλλα λιγα πραγματα , βεβαια μετα που θα μεγαλωσει και η κοιλια μου δεν νομιζω οτι θα το θελω , νοιωθω ηδη λιγο περιεργα!! :oops::lol:

G3gY.jpg.png

glitterfy-flpbk14122317355834.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ στην 13 εβδομάδα είχα μετά απο επαφή ελάχιστο αιματάκι...μια μικρή αποκόληση στον πλακούντα τελικά...ξεκουράστηκα 1 εβδομάδα μόνο και ΟΚ. Ο γιατρός μου (νεότατος) από την αρχή μας έιπε "εγώ είμαι λίγο παλιομοδίτης σε αυτό το θέμα προτιμώ να μην έχετε καθόλου επαφές... ωστόσο αν δεν μπορείτε να κρατηθείτε...ήπια πράγματα και όχι ελεύθερη εκσπερμάτιση"(λόγω προσταγλαδίνης)

 

Μετά το περιστατικό βέβαια της αποκόλλησης μας το απαγόρευσε... και για τους εναλλακτικους τρόπους μας είπε δεν ενδείκνειται γενικά... ο οργασμός ... :?

 

Τώρα βέβαια μετά απο τόσο καιρό είναι θετικός, αλλά κι εμείς δεν εχουμε κάτσει φρόνιμοι, εντολή γιατρού ή μη,... δεν παλεύεται... έστω 1-2 φορές το μήνα καλά είναι!!!!!!!! :lol:

 

Βέβαια ο αντρούλης μου περνάει καλά πολύ συχνότερα....!!!! if you know what I mean!!! :oops::oops::oops:

 

Υ.Γ.Ειδικά το πρώτο τρίμηνο, είχα ιδιαίτερα αυξημένη όρεξη για πονηριες...

Οι ορμόνες στο φουλ και να μην μπορείς...δράμα!!!

 

Αλλά τώρα που γίνεται στη χάση και στη φέξει έχω συνηθήσει...τίποτα από όσα θυσιάζεις δεν μετράει μπροστά στο να φέρεις το μωράκι στον κόσμο!!!

 

.png

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είχα πρόβλημα με τον πλακούντα κι όμως η γιατρός μου είχε πει όχι επαφές το πρώτο τρίμηνο και στην συνέχεια αν ήθελα δεν έπρεπε να φτάνω μέχρι τέλους.δηλαδή όχι και πολλά πράγματα.μας επέτρεψε μόνο στον τελευταίο μήνα να έχουμε φουλ επαφές αλλά με την κοιλιά ως εκεί δεν καταλαβαίνεις τίποτα. το ότι αξίζει τον κόπο όμως, αξίζει!!!!!1000%!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγώ στην 13 εβδομάδα είχα μετά απο επαφή ελάχιστο αιματάκι...μια μικρή αποκόληση στον πλακούντα τελικά...ξεκουράστηκα 1 εβδομάδα μόνο και ΟΚ. Ο γιατρός μου (νεότατος) από την αρχή μας έιπε "εγώ είμαι λίγο παλιομοδίτης σε αυτό το θέμα προτιμώ να μην έχετε καθόλου επαφές... ωστόσο αν δεν μπορείτε να κρατηθείτε...ήπια πράγματα και όχι ελεύθερη εκσπερμάτιση"(λόγω προσταγλαδίνης)

.png

 

Για αυτό το θέμα ρώτησα το γιατρό μου και μου έιπε ότι έιναι μεγάλος μυθος ότι απαγορεύεται η ελεύθερη εκσπερματισή. Είναι επικινδυνο σε μεγάλες ποσότητες, δηλαδή αν εκπσπερματίσουν 50 άντρες ταυτοχρόνως στο κόλπο...λέμε τώρα!!! :lol: Έχει κάνει λέει έρευνα κάποιος και βιάστηκε να ανακοινώσει αποτελέσματα χωρίς να έχει δει τις πραγματικές επιπτώσεις, δηλαδή όταν μιλάμε για πραγματικά στοιχεία και πραγματική ποσότητα προσταγλαδίνης.

Όχι βέβαια ότι είχαμε και πολλές επαφές στην εγκυμοσύνη, γιατί λίγο εγώ δεν είχα όρεξη, λίγο ο άντρας μου φοβόταν...είχα και κάποια προβλήματα ''στεγνώτητας'', αν καταλαβαίνετε τι εννοώ!! :wink:

Στη 2η τώρα περιμένω να μας δώσει το οκ ο γιατρός, αν και δεν έχω και πολύ όρεξη...με τέτοιο στομαχι...!!

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα η εγκυμοσυνη μου προεκυψε "καπακι" σε παλλινδρομηση παρολες τις προειδοποιησεις του γιατρου να περιμενουμε 3 μηνες!Εκτος αυτου και λογω του οτι δεν ηξερα ποτε θα αδιαθετησω μετα την αποξεση δεν πηρα καν ειδηση οτι εμαι εγκυος τους πρωτους 2 μηνες με αποτελεσμα να μην προσεχουμε καθολου!Καποια στιγμη ειχα ολιγον αιμα αλλα νομιζοντας οτι ειναι αρχη περιοδου δεν εδωσα σημασια!Τελικα οταν πηγα στον γιατρο για να δω τι τρεχει και μου ειπε πως ειμαι εγκυος μου ηρθε ταμπλας!Παρολαυτα παντως δεν βρηκε κατι μεμπτο για να μας απαγορεψει οτιδηποτε στο σεξ.Κατα συνεπεια επιδειδομασταν στο σπορ κατ'εξακολουθησην και αδιαλειπτως!! :D Ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα εξαιτιας του!Αν και προς το τελος η κοιλια ενοχλουσε αρκετα τις επαφες οποτε και βρισκαμε ειδικες στασεις που να μας εξυπηρετουν :wink:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...