Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!Μόλις μπήκα στο club του parents και θα ήθελα τη βοήθεια σας για τους παιδικούς στο Ηράκλειο.Έχω μια κορούλα που είναι τώρα 13μηνών και σύντομα θα βρεθούμε στο Ηράκλειο μόνες!Η δουλειά μου θα είναι στο κέντρο και για σπίτι δεν έχω ψάξει ακόμα αλλά μάλλον θα εξαρτηθεί από το πού θα βρω παιδικό να μου αρέσει.Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να πάμε για λίγους μήνες σε ιδιωτικό και μετά από Σεπτέμβρη σε κρατικό?Περιμένω νέα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολυ καλος παιδικος ιδιωτικος ειναι ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ... ειναι εκτος πολεως αλλα παιρνουν αυτοι τα παιδια οποτε μπορεις να μεινεις οπου σε βολευει!

Κρατικος ειναι καλος απο οσο ξερω ο ΜΗΤΕΡΑ στον Αγιο Ιωάννη..εκει σκοπευω να γραψω και εγω την δικη μου τον Σεπτεμβριο ;)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

me to καλο να ερθετε

εγω την παω στο Μαριλου εχει παιδικο νηπιαγωγειο δημοτικο και γυμνασιο

8εωρειτε απο τα τοπ εδω

τους εχω ψαξει ολους εξωνυχιστικα απο τουαλετες, μεχρι τα ψυγεια πηγα και ανοιξα

στο ενα με χαλουσαν η μη καθαριοτητα στις τουαλετες, στον αλλο, εβαζαν σε μια τεραστια κατσαρολα φημενα φασολακια κοκκινιστα με παγο και ειχαν τη κατσαρολα κατω απο τη βρυση και τη γεμιζαν με νερο, αηδιασα....

 

εγω σου προτεινω ομως να ερ8εις να κανεις τη βολτα σου και να επιλεξεις με τα δικα σου κριτηρια, πολυ καλοι ειναι η Δημιουργια εκει ειναι νηπιαγωγος η νυφη μου, παραμυ8ι, λιλιπουπολη

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

me to καλο να ερθετε

εγω την παω στο Μαριλου εχει παιδικο νηπιαγωγειο δημοτικο και γυμνασιο

8εωρειτε απο τα τοπ εδω

τους εχω ψαξει ολους εξωνυχιστικα απο τουαλετες, μεχρι τα ψυγεια πηγα και ανοιξα

στο ενα με χαλουσαν η μη καθαριοτητα στις τουαλετες, στον αλλο, εβαζαν σε μια τεραστια κατσαρολα φημενα φασολακια κοκκινιστα με παγο και ειχαν τη κατσαρολα κατω απο τη βρυση και τη γεμιζαν με νερο, αηδιασα....

 

εγω σου προτεινω ομως να ερ8εις να κανεις τη βολτα σου και να επιλεξεις με τα δικα σου κριτηρια, πολυ καλοι ειναι η Δημιουργια εκει ειναι νηπιαγωγος η νυφη μου, παραμυ8ι, λιλιπουπολη

Nα σου ζησει η κορακλα κουκλα :)

Αν σου ειναι ευκολο να μου πεις ποσο σου κοστιζει τον μηνα το Μαριλου???

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου γεια σου

σε ευχαριστω που να την δεις και live!! να χαιρεσαι κ εσυ τη σουρλουλου σου

κοιτα να δεις κα8ε χρονο ειναι αλλα λεφτα, εξαρτατε ποιο τμημα ειναι

 

οσο για τη δημιουργια δεν ειναι μωρε εκτος πολεως.Στα δειλινα ειναι.

 

φιλια

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια από το Ηράκλειο γειά σας!Τελικά μας βλέπω Ηράκλειο κατά τον Ιούνιο.Σκέφτομαι να αρχίσω να ψαχνω σπίτι προς Γιόφυρο μεριά έως Χανιόπορτα.Γνωρίζετε κανέναν ιδιωτικό παιδικό προς τα εκεί;Ο Δημιουργία είναι τελικά στα Δειληνά;Γιατί δεν θέλω να είναι εκτός πόλεως για να την πηγαίνω εγώ το πρωί την Αγαπούλα μου!Δεν ξέρω μου φαίνεται μικρούλα ακόμη για να την παίρνουν με το σχολικό,δεν έχω εμπιστοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημιουργια ειναι μετα τα ΤΕΙ αν ξερεις που ειναι και αυτα :? επισης υπαρχει ενας στα δειληνα που λεγεται η θεια κλαιρη αν δεν κανω λαθος!

Λυσιστρατης ειναι ο δρομος που βρισκεται!

Με το καλο να ερθετε :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

kalispera,i dimiourgia einai edo konta sto spitimou einai stin 8erisou ston xalkiadaki pio pato ligo,exei fugei apo gournes einai ena upersuxrono ktirio einai o monos pou douleuei kai apogeuma einai ligo akrivos 400 me 450 ton mina den exo akousei ta kalutera,i 8eia klairi einai xalia einai sta palia katee einai 300 to mina alla den aksizei,ego ksero gia marilou,rodomilia einai ena apo ta kalutera kai to paramu8i gazi auta gia mena einai ta top..psaxno na pao tin kori mou to septemvri..esena se voleuei i dimiourgia alla den pisteuo na vreis 8eseis mpes sto site kai vres tilefona..an tin pas dimosio se voleuei ton dilinon pou exo akousei pos einai polu kalos sta8mos,elpizo na se voi8isa

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Kalispera, koritsia! Egw thn korh mou thn phgainw sto Dhmiourgia pou einai sth Therisso kai eimai polu euxarhstimenh. Apo voltes pou eixa kanei sta alla den eixa enthousiastei alla ekei einai polu wraia kai to paidi exei ekselixthei fovera. An den kanw lathos prepei na exei parei vraveio kai apo ton Eomex gia to ktirio tou. Oso gia tis times den isxuoun, einai polu xamilotera apo auta pou anaferontai pio katw. Fetos einai 350? kai perisi htan akoma xamhlotera. Den kserw an exei theseis akoma giati kai egw duskoleutika alla oi eggrafes einai to Maio kai an pas tote tha vreis!:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αγαπημένα μου κορίτσια,

πριν λίγουσ μήνες έγινα κι εγώ μητέρα κι όπως όλες σας θέλω το κάλύτερο για την εκπαίδευση και διαπαιδαγώγηση του παιδιού μου.

Έχω έναν ανιψιό που πηγαίνει στην Λιλιπούπολη και πραγματικά έχουμε εντυπωσιαστεί απο τις γνώσεις που μασ μεταφέρει. Το παιδί επιστρέφει χαρούμενο από το σχολείο και πάντα έχει κάτι καινούργιο να μασ πει ή να μας δείξει. Συχνα μαλιστα πηγαίνουμε στο σχολείο για να παρακολουθήσουμε εκδηλώσεισ που

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια γειά σας! Μόλις μπήκα στο club του parents και ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας...

Έχω μια κορούλα 3 ετών και ενδιαφερόμουν να την πάω σε παιδικό σταθμό. Μου είπαν και πήγα στο Μαγικό κουτί (δημιουργική απασχόληση) που είναι κοντά στο Θεία Κλαίρη, αλλά ο χώρος δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν ήταν καθόλου καλά οργανωμένος, ώστε να λειτουργήσει ως δημιουργική απασχόληση και υπήρχε έλλειψη βασικών υλικών για να χρησιμοποιήσουν τα παιδιά.

Επίσης, απογοητεύτηκα ως προς την υγιεινή του χώρου π.χ. δεν υπήρχε σαπούνι στις τουαλέτες για να πλύνουν τα παιδιά τα χέρια τους και είδα στον κυρίως χώρο να υπάρχουν κατσαρίδες, πράγμα που θεωρώ ότι δεν έχουν παρθεί τα κατάλληλα μέτρα σ'έναν χώρο που φιλοξενεί παιδιά.

Γι' αυτό κορίτσια να είστε πολύ προσεχτικές και να ψάξετε πολύ καλά τους χώρους που θα αφήνετε τα αγγελούδια σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παρόλο που είναι παλιό το post, ήρθα εδώ από τη google.... :lol:

 

Διαβάζω και ακούω συνεχώς καλά λόγια για τη δημιουργία, αλλά ρε κορίτσια, με τους τωρινούς μισθούς δε γίνεται να δίνεις μισό μηνιάτικο για τον παιδικό του παιδιού..... Βέβαια πρέπει να είναι άριστος σαν χώρος, αλλά και πάλι δε μας παίρνει...

Εμείς θα πάμε από Σεπτέμβρη και δεν ξέρω αν είναι καλός παιδικός αυτός τον βρήκα κι αυτόν στο ιντερνετ. Λέει για 170ε/μήνα, πάει κάποια το παιδί της να μου πει αν ειναι ευχαριστημένη; Μου πέφτει λίγο μακριά, αλλά αμα είναι καλά το σκέφτομαι και για εκεί...

 

Ρίξτε τα φώτα σας στην πρωτάρα, please....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο forum και εδω και εβδομαδες ψαχνω για παιδικο σταθμο για την μικρούλα μου. Εχω μπερδευτεί αρκετα και θα ήθελα την γνώμη σας. Λέγαμε για θεία κλαίρη γιατί βολεύει το ωράριο αλλά εχω κάποιες αμφιβολίες :rolleyes:.....:confused:

 

spinner-ani48.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα κι από μένα!!

 

Θα ήθελα κι εγώ αν ξέρει κάποια να μας πει για κάποιο βρεφονηπιακό σταθμό για τη μικρή μου που τώρα είναι 16 μηνών! Τις αιτήσεις πότε τις κάνουμε; Έπρεπε ήδη να τις έχουμε κάνει ή έχουμε ακόμα καιρό; Επίσης,ξέρει καμιά να μου πει πως μπορώ να μάθω ποιοι σταθμοί είναι με ΕΣΠΑ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 10 months later...

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και γω για πληροφορίες για προνήπια νήπια, κυρίως από άποψη απολύμανσης , καθαριότητας, αριθμό παιδιών στην τάξη, τακτική όταν αρρωσταίνουν τα παιδιά, γιατί φέτος δεινοπάθησα με τις αρρώστιες.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...