Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ξωκκλησι αττικης


μελη αθανασια

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ένα πάρα πολύ ωραίο εκκλησάκι είναι οι Άγιοι Ισίδωροι στο Λυκαβιτό και έχει θέα όλη την Αθήνα είναι σε επίπεδα και έχει πεύκα και τραπεζάκια με καρέκλες στην αυλή τύπου ρετρό είναι φανταστικά είναι ότι πρέπει για καλοκαίρι έχει και ψύκτη απ'έξω είναι φανταστικό :!:  :!:  :!: ο παπάς κάνει καταπληκτικό μυστήριο είναι όλα τα λευτά πρώτη φορά είδα παπά να παίζει με το παιδί κατα τη διάρκεια του μυστηρίου και εκείνο να γελά απλά φανταστικό πολύ ωραίο για φωτογραφίες και ο κόσμος λόγω των καθισμάτων δεν αγανακτεί στο όρθιο

Link to comment
Share on other sites

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

 

Πανέμορφο!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

 

Μ ενδιαφερει κι εμενα αυτο το πανεμορφο εκκλησακι για βαφτιση.

Πώς μπορω να μαθω σε πια ενορια πρεπει να απευθυνθω για λεπτομερειες;

Και κυριως πώς φτανουμε εκει; Ποια ειναι η διαδρομη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φιλη θα παντρευτει σε ενα ξωκλησι στην αναβυσσο....τον Αγιο Νικολαο........διπλα ειναι η παραλια και θα κανουμε beach party αντι για δεξιωση!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Στον Άγιο Νικόλαο είχε παντρευτεί η αδελφή της κολλητής μου! ήταν ΑΠΙΘΑΝΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μάλιστα έχει μια κρυφή είσοδο από την πλευρά της παραλίας και ενώ όλοι περίμεναν τη νύφη από την πλευρά του δρόμου, εκείνη ήρθε από την άλλη πλευρά και φυσικά όλοι αιφνιδιάστηκαν!!!!!! Είναι πολύ όμορφα. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

 

Μιμίκα ζήλεψα :wink: Πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

 

Μ ενδιαφερει κι εμενα αυτο το πανεμορφο εκκλησακι για βαφτιση.

Πώς μπορω να μαθω σε πια ενορια πρεπει να απευθυνθω για λεπτομερειες;

Και κυριως πώς φτανουμε εκει; Ποια ειναι η διαδρομη;

 

 

Στην αττικη οδο παιρνεις το δρομο για ΜΑρκοπουλο.

Βγαινεις απο αττικη και περνα το ΜΑρκοπουλο πηγαινοντας προς Κερατεα - Λαυριο (μεγαλος δρομος με δυο λωριδες ανα κατευθυνση και διαζωμα στη μεση). Μετα τα τελευταια φαναρια της Κερατεας (στα δεξια σου "κρεοπωλειο Καρυστος") εχεις το νου σου να δεις ενα βενζιναδικο [(νομιζω aegean) στα 5-7 λεπτα απο τα φαναρια]. Εκει πρεπει να εισαι ολιγον αετοματης για να δεις πινακιδες προς "Περιγιαλι" ή Πρ. Ηλιας (Θορικου Κερατεας).

 

Ειναι το ιδιο ενορια και θα συννενοηθεις με τον εφημεριο για οτιδηποτε θελεις.

 

Τηλ. 22920 40481 και 42296

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...
http://www.endlessblue.gr/documents/38.html

 

Eκει παντρευτηκα και ειναι υπεροχα, μαγικα, ανεπαναληπτα!!!

Ειναι στα λιμανακια Κερατεας πολυ κοντα στην αττικη οδο. Αν θελεις λεπτομερειες κοιτα στο λινκ η στειλε μου πμ.

 

Με το καλο!!!

 

Μ ενδιαφερει κι εμενα αυτο το πανεμορφο εκκλησακι για βαφτιση.

Πώς μπορω να μαθω σε πια ενορια πρεπει να απευθυνθω για λεπτομερειες;

Και κυριως πώς φτανουμε εκει; Ποια ειναι η διαδρομη;

 

 

Στην αττικη οδο παιρνεις το δρομο για ΜΑρκοπουλο.

Βγαινεις απο αττικη και περνα το ΜΑρκοπουλο πηγαινοντας προς Κερατεα - Λαυριο (μεγαλος δρομος με δυο λωριδες ανα κατευθυνση και διαζωμα στη μεση). Μετα τα τελευταια φαναρια της Κερατεας (στα δεξια σου "κρεοπωλειο Καρυστος") εχεις το νου σου να δεις ενα βενζιναδικο [(νομιζω aegean) στα 5-7 λεπτα απο τα φαναρια]. Εκει πρεπει να εισαι ολιγον αετοματης για να δεις πινακιδες προς "Περιγιαλι" ή Πρ. Ηλιας (Θορικου Κερατεας).

 

Ειναι το ιδιο ενορια και θα συννενοηθεις με τον εφημεριο για οτιδηποτε θελεις.

 

Τηλ. 22920 40481 και 42296

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΙΜΙΚΑ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ. ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ: ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΤΗΜΑΤΟΣ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΚΕΙ ΜΕΤΑ; ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ;

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ.

Link to comment
Share on other sites

στον προφητη ηλια βαφτισα και εγω την κορη μου. Μια πανεμορφη εκκλησια και βγαλαμε με την μικρη καταπληκτικες φωτογραφιες. Με το κτημα ομως υπηρχει ενα θεμα καθως η πισινα ειναι επικινδυνη αν θας εχεις παιδια. επισης οταν ειχα παει να ρωτησω μου ειπε πως δεν υπαρχουν ομπρελες σε περιπτωση κακοκαιριας. Αν θες απεναντι απο την εκκλησια εχει μια ταβερνα που εχει και ενα χωρο νοστιμο.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

στον προφητη ηλια βαφτισα και εγω την κορη μου. Μια πανεμορφη εκκλησια και βγαλαμε με την μικρη καταπληκτικες φωτογραφιες. Με το κτημα ομως υπηρχει ενα θεμα καθως η πισινα ειναι επικινδυνη αν θας εχεις παιδια. επισης οταν ειχα παει να ρωτησω μου ειπε πως δεν υπαρχουν ομπρελες σε περιπτωση κακοκαιριας. Αν θες απεναντι απο την εκκλησια εχει μια ταβερνα που εχει και ενα χωρο νοστιμο.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
στον προφητη ηλια βαφτισα και εγω την κορη μου. Μια πανεμορφη εκκλησια και βγαλαμε με την μικρη καταπληκτικες φωτογραφιες. Με το κτημα ομως υπηρχει ενα θεμα καθως η πισινα ειναι επικινδυνη αν θας εχεις παιδια. επισης οταν ειχα παει να ρωτησω μου ειπε πως δεν υπαρχουν ομπρελες σε περιπτωση κακοκαιριας. Αν θες απεναντι απο την εκκλησια εχει μια ταβερνα που εχει και ενα χωρο νοστιμο.

 

Στον Προφήτη Ηλία στον Πειραιά εννοείς? Εκεί που έχει κτήμα?

0a4363e3c2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ....βΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑΚΟ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΕΚΛΗΣΑΚΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΕΞΩ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΦΥΣΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΗΝ ΒΡΕΞΕΙ...!ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ?ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί τώρα...ή μας κοροιδεύουν;

Ο ιερέας που βάπτισε την μεγάλη μου κόρη μου είπε πως εδώ και 2 χρόνια περίπου η Ιερά Σύνοδος απαγορεύει μυστήρια σε ξωκκλήσια σε ολη την Ελλάδα...

Έτσι κι εγώ κανόνισα την βάπτιση της μπέμπας μου στην Αθήνα αυτή την φορά.

Μας δουλεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Eμεις το Νικολα τον βαφτησαμε σ'ενα υπεροχο ξωκλησι την Αγ. Μαρινα στους Αγ. Αποστολους στον Καλαμο ειναι πανω σε λοφακι πανω στη θαλασσα οσο για τα χαρτια δεν υπαρχεί πρόβλημα γιατι...... εχουν βρει λύση. Ειναι υπεροχα εχει ξενοδοχεια αλλα και ταβερνες για την δεξιωση μετα πολυ κοντα. θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη:D

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Eμεις το Νικολα τον βαφτησαμε σ'ενα υπεροχο ξωκλησι την Αγ. Μαρινα στους Αγ. Αποστολους στον Καλαμο ειναι πανω σε λοφακι πανω στη θαλασσα οσο για τα χαρτια δεν υπαρχεί πρόβλημα γιατι...... εχουν βρει λύση. Ειναι υπεροχα εχει ξενοδοχεια αλλα και ταβερνες για την δεξιωση μετα πολυ κοντα. θα ανεβασω φωτο καποια στιγμη:D

 

φανταστικο εχω παει και το εχω δει

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω την βάπτιση στον Προφήτη Ηλία Θορικού, τί επιλογές έχω μετά για τραπέζι; Ένα κτήμα που αναφέρετε, πού είναι και ποιά είναι η τιμή;;;

 

εκει βαφτιζω στις 29 του μηνα.το κτημα ειναι το endless blue-κτημα χρυσοβιτσιωτη.τιμη δεν ξερω,λογικα απο 35 και πανω.αλλιως οι αλλες ειναι ταβερνες.εχει ομως και αλλα κτηματα σε αποσταση 5-10 χιλιομετρων,δεν θυμαμαι ονοματα αλλα στο δρομο για τον προφητη ηλια θα δεις πινακιδες.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Ιωάννης στη Λούτσα, πάνω σε λόφο, απίστευτη θέα!

Αγ. Μαρίνα Λούτσας, Αγ. Μαρίνα Πόρτο-Ράφτι, δεν είναι ξωκλήσσια αλλά είναι πάνω στη θάλασσα και πολύ όμορφα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

εκει βαφτιζω στις 29 του μηνα.το κτημα ειναι το endless blue-κτημα χρυσοβιτσιωτη.τιμη δεν ξερω,λογικα απο 35 και πανω.αλλιως οι αλλες ειναι ταβερνες.εχει ομως και αλλα κτηματα σε αποσταση 5-10 χιλιομετρων,δεν θυμαμαι ονοματα αλλα στο δρομο για τον προφητη ηλια θα δεις πινακιδες.

 

Να σου ζήσει και να πάνε όλα καλά στη βάπτιση που ετοιμάζετε! Για να κλείσω ημερομηνία πρέπει να πάω εκεί; τί ώρες;;; Εφόσον κάνεις την βάπτιση εκεί...αν μπορείς ενημέρωσε με γιατι δεν έχω ιδέα και θέλω πολυ να το οργανώσω εκεί. Βρίσκεις εύκολα ημερομηνία; μέσα είναι μικρός ο χώρος ή όχι; Εσύ θα κάνεις τραπέζι εκεί κοντά;;;

όσον αφορά την εκκλησία στο Πόρτο Ράφτη την ξέρω αλλά πρέπει να κλείσεις εκεί πριν ακόμη γεννήσεις!!! Έχει πολύ ζήτηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει και να πάνε όλα καλά στη βάπτιση που ετοιμάζετε! Για να κλείσω ημερομηνία πρέπει να πάω εκεί; τί ώρες;;; Εφόσον κάνεις την βάπτιση εκεί...αν μπορείς ενημέρωσε με γιατι δεν έχω ιδέα και θέλω πολυ να το οργανώσω εκεί. Βρίσκεις εύκολα ημερομηνία; μέσα είναι μικρός ο χώρος ή όχι; Εσύ θα κάνεις τραπέζι εκεί κοντά;;;

όσον αφορά την εκκλησία στο Πόρτο Ράφτη την ξέρω αλλά πρέπει να κλείσεις εκεί πριν ακόμη γεννήσεις!!! Έχει πολύ ζήτηση!!!

 

 

εμεις πηραμε τηλεφωνο και την κλεισαμε,μας εδωσε ενας γνωστος τα τηλεφωνα του πατερ-κωνσταντινου που ειναι στην εκκλησια.πηραμε τηλεφωνο τον μαιο για να βαφτισουμε αυγουστο,δεν ειχαμε προβλημα με την ημερομηνια.2 φορες που πηγαμε στην εκκλησια ηταν κλειστη και μεσα δεν ξερω πως ειναι:?.και τραπεζι δεν κανω οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο το κομματι.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο και δεν υπάρχει πρόβλημα, στείλε με πμ το τηλ. εγώ έχω ένα σταθερό και δεν απαντάει όσες φορές προσπάθησα. Επίσης όταν με το καλό γίνει η βάπτιση, γράψε μου τις εμπειρίες σου. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...