Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

Καλημέρα. Και εγω συνήθως είχα ανεβασμένη προλακτίνη και εξαιτίας της δεν είχα σταθερό κύκλο. Μου είχε δώσει ο γιατρός μου χαπάκια για να ρυθμίσω τον κύκλο (προγεστερόνη) και όλα ήταν μια χαρά. Τα σταμάτησα εδω και 2 μήνες για να δούμε πως είναι ο κύκλος μου. Τον 1ο μήνα μου ήρθε κανονικά περίοδος και τώρα πάω για τον 2ο μήνα που ελπίζω να μην μου έρθει... Θέλω όμως να θίξω ένα θέμα που είναι πολύ σημαντικό με ότι έχει να κάνει με προλακτίνη, περίοδο και την σύλληψη γενικότερα. Να ελέγχεται τον ΘΥΡΟΕΙΔΗ σας κορίτσια. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πάρα πολύ μέχρι να τον εντοπίσω. Δεν αρκεί μόνο 1 εξέταση για να πεις πως δεν έχεις. είναι ύπουλος και δεν εκδηλώνεται στις αιματολογικές συνήθως μόνό όταν φτάνεις σε τελικό στάδιο (τότε και εγω τον ανακάλυψα). Αν έχεις θυροειδή ΔΕΝ μπορείς να μείνεις έγκυος. Και ξέχασα να αναφέρω πως 1 στις 3 γυαναίκες έχει θυροειδή.

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ελέγχεται τον ΘΥΡΟΕΙΔΗ σας κορίτσια. Ταλαιπωρήθηκα πάρα πάρα πολύ μέχρι να τον εντοπίσω. Δεν αρκεί μόνο 1 εξέταση για να πεις πως δεν έχεις. είναι ύπουλος και δεν εκδηλώνεται στις αιματολογικές συνήθως μόνό όταν φτάνεις σε τελικό στάδιο (τότε και εγω τον ανακάλυψα). Αν έχεις θυροειδή ΔΕΝ μπορείς να μείνεις έγκυος. Και ξέχασα να αναφέρω πως 1 στις 3 γυαναίκες έχει θυροειδή.

 

Εχω κάνει αιματολογικές (2 φορές) για αντισώματα επίσης καθώς και 2 φορές υπέρηχο και όλα βγήκαν φυσιολογικά...υπάρχει κάτι που παρέλειψα?? πόσο ύπουλος μπορεί να είναι δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον είχα 5 χρόνια χωρίς να τον καταλάβω κάι έκανα εξετάσεις συχνά χωρίς να δείχνουν τίποτα όλα εντος φυσιολογικών ορίων. Ο γιατρός σου θα σου πει πόσο σύχνά και ποιες συγκεκριμένες χρονικές περιόδους θα πρέπει να τον ελέγχεις. Και απο την συμπεριφορά σου μπορεί να το καταλαβει ο γιατρός που είναι έμπειρος. Αλλά νομίζω πως δεν έχεις πρόβλημα αφού έλεγξες και τα αντισώματα.

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θυροειδη και παιρνω χαπια!Ειναι υποθυροειδισμος απ'αυτο που παχαινεις δηλ. αλλα με διαιτα και χαπια τα χανεις τα κιλακια σου.Το εχω ξανακανει.Σιγουρα οσο μεγαλωνεις και υστερα απο μια γεννα δεν χανεις το ιδιο ευκολα με πριν :(:(:(:(:( Δεν το λεω σαν δικαιολογια για τη γεννα γιατι δεν ειναι!!!!!Αλλαζει το σωμα.Φυσικα ειναι και στο σωματοτυπο σου!Αν εχεις τη ταση........

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Χελιδόνι μου η προλακτίνη σίγουρα μας κάνει ποιο.....αφρατούλες!!!!Μην ξεχνάτε πως είναι ορμόνη και όπως να έχει επιβαρύνει τον οργανισμό.Και το χειρότερο δεν είναι ότι θα πάρεις κιλά,το χειρότερο είναι ότι όντως δεν φεύγουν εύκολα.Είναι ένα από τα αρνητικά που δυστυχώς πρέπει να δεχτούμε(όχι ότι μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς!!!!)

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν σας ειπα εγω; Θα μας πει η ΣΟΦΗ; Ηθελα να σε ρωτησω βρε ΣΟΦΗ μου.Πηρες το pm που σου εστειλα;Γιατι ειμαι και λιγο εως αρκετα ασχετιλα με η/υ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ειπα εγω; Θα μας πει η ΣΟΦΗ; Ηθελα να σε ρωτησω βρε ΣΟΦΗ μου.Πηρες το pm που σου εστειλα;Γιατι ειμαι και λιγο εως αρκετα ασχετιλα με η/υ!!!!!!!!!!

 

Ναι παναθεμά με!!!!!!έφαγα την προλακτίνη με το κουτάλι για να τα μάθω όλα αυτά.Μερικοί γιατροί δεν το παραδέχονται βέβαια ότι βάζεις κιλάκια (το ίδιο και ο δικός μου γιατρός)αλλά πιστεύω ότι το κάνουν γιατί αν σου πούνε "ναι θα γίνεις αρκούδα" δεν θα τα πάρεις ποτέ τα χαπάκια.Βέβαια και με ανεβασμένη την προλακτίνη πάλι αρκούδα γίνεσε! :lol::lol::lol: Εγώ πάντως και από προσωπική εμπειρία και από φίλες που έχουν πρόβλημα προλακτίνης ,όλες παχύναμε.Αφού μας ψάχνουν από τον ΑΡΚΤΟΥΡΟ για να μας προστατεύσουν :lol::lol:

ΧΕΛΙΔΟΝΙ μου δεν πήρα κανένα PM.Αν θες ξαναστείλτο.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναστειλω ΣΟΦΗ,να δουμε θα τα καταφερω;Να σου πω;Αυτοι που ηρθαν και σε μενα και με ψαχνανε λες να ηταν απ'τον Αρκτουρο;Αχ!!!Θα τα χασουμε ομως που θα παει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναστειλω ΣΟΦΗ,να δουμε θα τα καταφερω;Να σου πω;Αυτοι που ηρθαν και σε μενα και με ψαχνανε λες να ηταν απ'τον Αρκτουρο;Αχ!!!Θα τα χασουμε ομως που θα παει;;;;

 

Άστα,μας πήραν στο κατώπι!!!!!!Για το ΡΜ έτσι όπως βλέπεις κάτω από το μήνυμα που έγραψα ,γράφει profile και pm ,πατάς το pm ,γράφεις κανονικά το μήνυμά σου και πατάς υποβολή.΄Θα τα καταφέρεις , δεν είναι τίποτα.Τέλος έχω πελάτη έναν καθηγητή πανεπιστημίου ,γυναικολόγο ,και τον ρώτησα πριν λίγο τη γνώμη του για την προλακτίνη και τα κιλά ,και μου είπε ότι σχεδόν πάντα βάζεις κιλά και λόγω της προλακτίνης και λόγω των φαρμακων.Υπάρχει μόνο μία περίπτωση ,όταν έχεις πολυκυστικές που άλλες γυναίκες βάζουν πολλά κιλά και άλλες χάνουν πολλά. Επίσης μου είπε ότι η προλακτίνη,σύμφωνα με έρευνες ,αυξάνει την όρεξη.Αυτάάάάάά.......

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι παναθεμά με!!!!!!έφαγα την προλακτίνη με το κουτάλι για να τα μάθω όλα αυτά.Μερικοί γιατροί δεν το παραδέχονται βέβαια ότι βάζεις κιλάκια (το ίδιο και ο δικός μου γιατρός)αλλά πιστεύω ότι το κάνουν γιατί αν σου πούνε "ναι θα γίνεις αρκούδα" δεν θα τα πάρεις ποτέ τα χαπάκια.Βέβαια και με ανεβασμένη την προλακτίνη πάλι αρκούδα γίνεσε! Εγώ πάντως και από προσωπική εμπειρία και από φίλες που έχουν πρόβλημα προλακτίνης ,όλες παχύναμε.Αφού μας ψάχνουν από τον ΑΡΚΤΟΥΡΟ για να μας προστατεύσουν

 

 

Επιτελους μετα απο υποψιες χρονων επιβεβαιωθηκαν οι υποψιες μου!!

Παντα ενωθα οτι κατι δεν πηγαινε καλα με το σωμα-κιλα-περιοδο-μεταβολισμο μου αλλα κανεις γιατρος δεν τα συνεδεε ολα αυτα μεταξυ τους! :evil:

Με αποτελεσμα να δημιουργω στον εαυτο μου ενοχικες καταστασεις επειδη παχαινα,επειδη ημουν ανικανη να διατηρησω μια διατροφη ... ενιωθα αχρηστη και υποβιβαζα τον εαυτο μου! :mad:

 

Γιατι ενας γιατρος δεν μπορει να μπει λιγο στα εσωψυχα σου?ηπρολακτινη δεν ειναι απλα ενας ανεβασμενος αριθμος στο χαρτακι των εξετασεων...ειναι πολλα ακομα που συνδεονται με την αλλαγη του σωματος σου, την ντροπη και το κλεισιμο στον εαυτο σου, την αισυθηση οτι δεν εισαι φυσιολογικη σαν γυναικα (με κυκλους 35-60 ημερων πως να νιωθεις δηλαδη?)και πολλα ακομα..

 

Συγγνωμη για το χειμαρρο της απελπισιας μου αλλα ειναι η πρωτη φορα που βρισκω ατομα με το ιδιο προβλημα οπως εγω....τοσα χρονια αισθανομουν σαν εξωγηινη! :shock:

 

Τωρα οσον αφορα τα ατιμα τα κιλα...εχει καμμια σας προσπαθησει και χασει τα κιλα που της φορτωθηκαν με την προλακτινη?? μιλαω για πολλα κιλα...γιατι ενταξει 2-3 ολοι τα χανουμε αρχικα..(εγω ας πουμε εχω να χασω 20-25 κιλα! :shock::evil: )

 

Κι αν ναι με ποιον τροπο??

 

κοριτσακια μου σας ευχαριστω και να ξερετε οτι σιγουρα συμπασχουμε παρειτσα.. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

madeleine μου δεν χρειάζετα να ζητάς συγνώμη γιατί έβγαλες από μέσα σου όσα είχες κρατημμένα τόσα χρόνια.Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Και εγώ έβαλα αρκετά κιλά.Πάντα ήμουν κανονική στα κιλά μου και τον τελευταίο χρόνο είμαι 15 κιλά πάνω.Η αλήθεια είναι πως δεν έκανα αξιόλογη προσπάθεια να τα χάσω γιατί όσες φορές ξεκίνησα έχανα με ρυθμό χελώνας!Είχα και μία ψυχολογία χάλια , επομένως δεν είχα διάθεση για τίποτα. Νομίζω από εκεί ξεκινάνε όλα, από την ψυχολογία.Όλα όσα περιγράφεις τα πέρασα και μέχρι ένα σημείο συνεχίζω να τα περνάω και εγώ.Μεγάλος κύκλος,τα κιλά να ανεβαίνουν και να αισθάνομαι χάλια.Δεν το αφήνω όμως πλέον να με πάρει από κάτω.Προσπαθώ να ρυθμίσω την προλακτίνη μου και ταυτόχρονα προσπαθώ να ανεβάσω την ψυχολογία μου.Αυτό νομίζω ότι είναι το καλύτερο από όλα.Όσο για τα κιλά,βάζε μικρούς στόχους,πρώτα τα 5 πρώτα κιλά.Μετά ξεκούραση και μετά στόχο για τα επόμενα 5.Αλλιώς είναι να σκέφτεσε ότι έχεις να χάσεις 5 κιλά και αλλιώς 25.Και για ό,τι θέλεις είμαστε εδώ.Δεν υπάρχει λόγος να τα κρατάς πλέον μέσα σου.Ο μοιρασμένος πόνος είναι ελαφρύτερος :wink::wink::wink:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπον,ομοιοπαθουσες,σημερα πηρα τα αποτελεσματα απ'τις εξετασεις που εκανα.Ειναι καπως ενθαρρυντικες....Απο 88 που ειχα κατεβηκε στο 55.Κανω ακομη θεραπεια βεβαια και αναμενω!!!!!Λεω μπας και αποφυγω τη μαγνητικη,ξερω κι εγω;Εεεεεε;;;;;;Τι λες φιλη ΣΟΦΗ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειμαστε αρκετες οι πασχουσες... :)

 

Λοιπον χελιδονακι θα σου πω τη δικη μου γνωμη που ζω με την προλακτινη τουλαχιστον 10 χρονια...εχω κανει 2 μαγνητικες και δεν εχει δειξει τπτ...οι γιατροι στην πραγματικοτητα δεν ξερουν γιατι ανεβαινει και απλα το αποδιδουν στο αγχος...κι αλλοι εχουν αγχος δεν τους πρηζεται το στηθος ομως...

 

anyway,τον τελευταιο χρονο που εχει ξεκαθαρισει το τοπιο ξερω οτι οταν κοβω το χαπι μετα απο 3 μηνες ανεβαινει παλι οποτε ειναι κατι σαν το θυρεοειδη πρεπει να το παιρνεις σχεδον για παντα...επισης εχω παρατηρησει οτι οταν ανεβαινει η προλακτινη μου ανοιγει τρελα η ορεξη...κατι που δεν ειχα συνδεσει παλαιοτερα...

 

Γιατι στα λεω ολα αυτα...πιστευω οτι το να εχεις ανεβασμενη μια τετοια ορμονη, ειδικα αν ειναι σε βαθος χρονου επηρεαζει παρα πολλα κομματια της ζωης σου....γι'αυτο καλο ειναι να ΞΕΡΕΙΣ.

 

Αν ξερεις τι συμβαινει στο σωμα σου , αντιδρας αμεσα σε οποιαδηποτε μεταβολη(περιοδου,βαρους κλπ.) γιατι τοτε προλαμβανεις πραγματα...

 

Οσο δυσαρεστο κι αν ειναι θα σου συνιστουσα να την κανεις τη μαγνητικη...

Μην ανησυχεις ακομα κι αν υπαρχει κατι δεν εχει καμμια σχεση με κακοηθειες και τετοια...αν ομως εχεις κατι και δεν ξερεις..

1ον δεν θα ξεμπερδεψεις ευκολα μ'αυτο και

2ον υπαρχει περιπτωση να πιεζει καποιο οπτικο νευρο η αλλο εκει κοντα γι'αυτο καλο ειναι να ξερεις!

 

αν τελικα το αποφασισεις ψαξε και βρες ψηφιαακο τομογραφο,συγχρονο(ρωτα τους πριν κλεισεις ραντεβου) για να μην σε παιδευουν καμμια ωρα οπως εμενα...

 

ο,τι κι αν αποφασισεις σου ευχομαι να πανε ολα καλα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω πολυ.Μαλλον δεν θα την αποφυγω,ετσι οπως το κοβω.Εχεις δικιο,γιατι να μη ξερω;Αχ θα δουμε,τωρα που θα παω στο γιατρο τι θα μου πει κι αυτος.Κι εγω οταν το κοβω ανεβαινει παλι.Εσυ παιρνεις χαπια πολυ καιρο;

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα πριν 6 χρονια περιπου με κατι χαπια που δεν θυμαμαι ...τα εκοψα ξαναρχισαν τα ιδια πανω στο εξαμηνο το παρατησα το θεμα λογω προσωπικων θεματων για κανα-δυο χρονια,παω σε αλλο γιατρο τα ξαναρχιζω...φτιαχνει η περιοδος τα σταματαω,στο εξαμηνο ξαναχαλαει...αφηνω παλι κανα-δυο χρονια να περασουν προσπαθωντας να καταλαβω γιατι (νομιζα πως ηταν ιωση βλεπεις που θα περναγε :lol: ).

Το μονο που καταφερα ηταν να ταλαιπωρουμαι...

 

Πριν κανενα χρονο ξαναλλαζω γιατρο(πλεον ενδοκρινολογο και οχι γυναικολογο) μου δινει τα dostinex, μου ρυθμιζεται γρηγορα η περιοδος....στους 8=9 μηνες μου ειπε να τα κοψω...οντως τα εκοψα αλλα στο τριμηνο ξανα μανα τα ιδια...οποτε τα εχω ξαναρχισει και πιστευω οτι τωρα πια θα κανω συντηρηση και θα το ελεγχω καλυτερα..

 

Εσυ πας σε ενδοκρινολογο η γυναικολογο γι'αυτο το θεμα?

Σου εχει αφησει η ολη ιστορια παραπανω κιλα?

Κι αν ναι εχεις επιχειρησει να τα χασεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδοκρονολογο παω απ'την αρχη!Να φανταστεις ο παιδιατρος μου ανοιξε τα ματια περι τινος προκειται!Ναι μου αφησε παραπανισια κιλα και πολλα μαλιστα......Απορουσα κιολας που ενω προσεχα πως επερνα βαρος.Τουλαχιστον τωρα ειμαι στη φαση να μη παιρνω αλλα.Μετα κοπων και βασανων βεβαια!Αμαν βρε κοριτσι μου,εσυ ταλαιπωρηθηκες πολυ!!!Ετσι που μου τα περιγραφεις,εγω ειμαι ακομη στην αρχη!!!!!!!Ευχομαι να ξεμπερδεψουμε γρηγορα απ'αυτη την παλιοορμονη που νομιζει οτι εχει το πανω χερι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι χελιδονι μου..εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ και ψυχολογικα και σωματικα...κι αυτο γιατι κανεις γιατρος δεν με ενημερωνε σωστα...

 

Τωρα βεβαια ξερω..αλλα το εχω πληρωσει με την αλλαγη του σωματος μου...

 

εχεις παιδακια υποθετω απ'την φωτογραφια...

σ'αυτην την περιπτωση προλαβες και το τσακωσες γιατι η ατιμη προλακτινη ουτε σ'αυτο βοηθαει...

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και παραπανω κι εμενα ο παιδιατρος μου ειπε τι ακριβως να κανω (αυτος ο αγιος ανθρωπος) και μετα οτι εμαθα απο το φορουμ.Και το εψαξα επειδη θελαμε να κανουμε κι'αλλο παιδακι και δεν τα καταφερναμε.Βεβαια ο ενδοκρινολογος ισχυριζεται και λεει οτι δεν ειναι απο τη προλακτινη σε αντιθεση με τη γυναικολογο!!!!!!!Θα δειξει βεβαια πως θα πανε τα πραγματα και αναλογα θα πραξουμε.Ξερεις δεν εχω την πολυτελεια των γιατρων γιατι μενουμε σε νησι και ετσι περιμενω τις γιορτες να παμε Θεσ/νικη για να κανω γενικο service!!!!Σε διαβαζω πολυ αγχωμενη και δεν κανεις καλο στον εαυτο σου οπως επισης και στην προλακτινη!!!!!!!Το "μην αγχωνεσαι" θα σου φανει κοινοτυπο αλλα προσπαθησε να αναπτυξεις δυναμη για να τα καταφερεις.Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που επιθυμουν να γινουν μανουλες το 2009 να τι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβαζω πολυ αγχωμενη και δεν κανεις καλο στον εαυτο σου οπως επισης και στην προλακτινη!!!!!!!Το "μην αγχωνεσαι" θα σου φανει κοινοτυπο αλλα προσπαθησε να αναπτυξεις δυναμη για να τα καταφερεις.

 

Με προβληματιζεις τωρα μ'αυτο...φαινομαι δηλ.τοοοοσο αγχωμενη απ'το νετ?? δηλ.στην πραγματικοτητα πως θα ειμαι?? :shock::lol:

 

Προς θεου δεν με ενοχλησε αλλα αν τελικα βγαζω αυτο το αγχωτικο ειναι κατι που δεν το ελεγχω..μαλλον εχει γινει πια δευτερη φυση μου, γιατι αν με ρωτησεις θα σου πω "οχι, δεν ειμαι αγχωμενη".

 

Οπως και να'ναι σ'ευχαριστω και σου ευχομαι γρηγορα και το δευτερο πιτσιρικι!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ομοιοπαθουσες,σημερα πηρα τα αποτελεσματα απ'τις εξετασεις που εκανα.Ειναι καπως ενθαρρυντικες....Απο 88 που ειχα κατεβηκε στο 55.Κανω ακομη θεραπεια βεβαια και αναμενω!!!!!Λεω μπας και αποφυγω τη μαγνητικη,ξερω κι εγω;Εεεεεε;;;;;;Τι λες φιλη ΣΟΦΗ;

 

Χελιδόνι μου τώρα είδα τι έγραψες.Έμπαινα στο forum αλλά για λίγο γιατί με όλα τα γεγονότα είχα πολλά τρεχάματα.Κοντέψατε να με χάσετε κορίτσια από τις ταραχές.Το χημικό που μπήκε στον οργανισμό μου δεν λέγεται!!!!!Πρώτα από όλα το ότι αντιδράει ο οργανισμός σου στα χάπια είναι πολύ καλό.Μην περιμένεις αμέσως να πάει στα φυσιολογικά ,θα γίνει σιγά σιγά.Συμφωνώ απόλυτα με την madeleine για την μαγνητική.Είναι σημαντικό να την κάνεις.Αν υπάρχει αδένωμα στην υπόφυση πρέπει να το γνωρίζεις και να το παρακολουθείς.Έτσι όλα θα είναι μια χαρά.Αν όμως υπάρχει και δεν το ξέρεις τότε με το πέρασμα του χρόνου μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα.Σε κάποιες περιπτώσεις επρεάζει και το οπτικό νεύρο.Και αν το αδένωμα μεγαλώσει τότε θα χρειαστεί και εγχείρηση.Δεν θέλω να σε τρομάξω,δεν υπάρχει λόγος άλλωστε.Αν ξέρεις τι συμβαίνει και το παρακολουθείς θα είσαι μια χαρά.Η άγνοια είναι αυτή που προκαλεί προβλήματα.Επίσης η προλακτίνη δημιουργεί πρόβλημα στην σύλληψη ,μην λεέι χαζά ο γιατρός.Και τέλος όντως τις περισσότερες φορές δεν υπαρχει συγκεκριμένος λόγος που είναι ανεβασμένη.Και οι γιατροί δεν ξέρουν καλά καλά πως να το εξηγήσουν.Δυστυχώς αυτό που βλέπω και εγώ είναι πως τα χάπια γίνονται κομμάτι της ζωής μας γιατί μόλις τα σταματήσουμε η άτιμη προλακτίνη ανεβαίνει στα ύψη.Κάνε ένα κόπο και κάνε την μαγνητική κοπέλα μου.Και παίρνε τα χάπια σου.Θα δεις διαφορά.Και το δεύτερο χελιδονάκι θα σου έρθει πριν το καταλάβεις :wink: Εγώ από τότε που ξεκίνησα τα χάπια έχω κάτι ωορηξίες άλλο πράγμα!!!!Και ο γιατρός μου το είπε αυτό.Άντε λοιπόν στον αγώνα :D:D:D

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τι γινοτανε και στη Θεσ/νικη ατυτες τισ μερες!!!!Τα εβλεπα απ'την τηλεοραση.Ναι μωρε θα παω να την κανω.Το ιδιο μου ειπε και ο αντρας μου.Αντε να δουμε τι θα κανουμε!!!!!!!!!!!madeleine εγω το καταλαβα ετσι και ισως να μη το εθεσα σωστα.Μαλλον αγανακτισμενη εισαι και να το εισεπραξα εγω ετσι.Χαιρομαι που δεν εισαι αγχωμενη :P:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα μίλησα με τον ενδοκρινολόγο μου και μου σηκώθηκε η τρίχα.Μου είπε ότι σύμφωνα με έρευνα τα dostinex μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στην καρδιά!!!Πρέπει κάθε γυναίκα που τα παίρνει να κάνει καρδιογράφημα και υπέρηχο καρδιάς μία φορά τον χρόνο.Εμένα μου είπε πως πρέπει να κάνω εξέταση το συντομότερο δυνατό.Με άγχωσε πολύ.Δηλαδή παίρνουμε ένα χάπι για να φτιάξουμε κάτι και χαλάμε κάτι άλλο?Αν το παίρνουμε μπορεί να πάθει κάτι η καρδιά μας και αν δεν το παίρνουμε έχουμε πρόβλημα γονιμότητας?Εσείς έχετε ακούσει κάτι σχετικό;Δεν το πιστεύω ρε κορίτσια,όλα τα είχαμε αυτό μας έλλειπε τώρα :evil::evil::evil:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...