Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφρατούλες μανούλες....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια θέλω πάλι τα φώτα σας...και κυρίως των μαμάδων που ξεκίνησαν την εγκυμοσύνη με παραπάνω κιλάκια...Υπάρχουν καταρχήν ή είμαι η μοναδική;;; :roll:

 

Είμαι 1.63 με βάρος 70 κιλά. Οκ, ναι, είμαι αφρατούλα!!! :oops:

Η κοιλίτσα αν κι ακόμα είναι νωρίς έχει μεγαλώσει, μάλλον λόγω της κατακράτησης υγρών κι έτσι δεν μου κάνει τίποτα απο αυτά που φορούσα πριν την εγκυμοσύνη, εκτός απο κάτι φόρμες χειμωνιάτικες! :shock: Ως εδώ καλά....

Αποφάσισα εχθές να πάω να πάρω κανένα ρουχαλάκι εγκυμοσύνης ωστε να το έχω και για αργότερα και τελικά κατάφερα να γυρίσω στο σπίτι με φοβερή ταραχή και κλάμα. Έκανα πολυ ώρα να συνέλθω... :(

Πήγα στα Λητω στην Αγία Παρασκευή μιας κι είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.Λοιπόν.... ακόμα δεν έχω μπει στον τρίτο και δεν βρήκα ρούχα στο νούμερό μου κορίτσια! Έπαθα πλάκα! :shock: Δεν είμαι και κανένα τέρας. Εϊμαι γεματούλα οκ και ρούχα πριν την εγκυμοσύνη έβρισκα παντού....δεν πήγαινα και στα xxl!!!

Πέρα απο αυτό η πωλήτρια ήταν ελεηνή!!! Με έκανε κι αισθάνθηκα πάαααρα πολύ άσχημα με τη συμπεριφορά της. Το κορυφαίο ήταν όταν γύρισε με ειρωνικό ύφος και μου είπε:"Εσένα που να σε βάλω τώρα";;;; :shock::shock::shock:

Διαλύθηκα...!Ντύθηκα γρήγορα γρήγορα, έβαλα τα γυαλιά ηλίου (άσχετα αν δεν είχε ήλιο) για να μη με δουν που έκλαιγα κι έφυγα σχεδόν τρέχοντας.

Και ρωτάω μετά απο αυτή τη...μοναδική εμπειρία που είχα....Θα βρω πουθενά ρουχαλάκια που να μου κάνουν και ανθρώπους να συνενοηθώ;;; Σας παρακαλάω βοηθήστε γιατί είμαι να σκάσω απο εχθές!!!! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κούκλα μου χαλάρωσε....!!!!!!!!!

Ναι η πωλήτρια ήταν ελεηνή για να μην την χαρακτηρίσω ακόμη χειρότερα. Εννοείται πως θα βρείς ρουχαλάκια...όλες έχουμε βολευτεί, δεν θα βολευτείς κι εσύ;;; Αλοίμονο...μόνο μην μου αγχώνεσαι :wink::D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΑΓΩΓΗ????

ΕΓΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ, ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΠΑΛΑ ΤΩΡΑ.

ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΕΚΕΙ.

ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΠΕΙΡΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ 'ΧΕΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ, ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΜΟΔΑ ΦΕΤΟΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ.

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΣΑΝ ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ, ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΟΛΑΝ ΚΑΙ ΣΑΛΒΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΖΩΝΗ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙ ΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΡΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΓΙΑ 10 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΞΟΔΕΨΑ ΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΞΟΔΕΥΑ ΓΙΑ 2 ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΟΛΑΚΙ.

ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΤΥΣΟΥ ΒΑΨΟΥ ΧΤΕΝΙΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΒΑΛΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα μου,

 

Πρώτα απ' όλα, μια ευχή μέσα από την καρδιά μου: η ώρα η καλή για το μωράκι σου. Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα γερό μπεμπάκι στην αγκαλιά σου!

 

Δεύτερον: το πρόβλημα δεν είναι τα κιλά σου - αν έχεις παρατηρήσει όλες οι μέλλουσες μαμάδες ακτινοβολούν τόση χαρά που κανένας δεν ασχολείται με κιλά, τα οποία θα φύγουν ούτως ή άλλως - αλλά το γεγονός οτι σε μια ιδιαίτερα ευαίσθητη περίοδο στη ζωή σου έπεσες θύμα μιας τυχάρπαστης πωλήτριας.

 

Η συγκεκριμένη σε έκανε να κλάψεις. Εύγε της. Εκείνο που εύχομαι να βρεις τη δύναμη να κάνεις είναι επικοινωνήσεις με τον προϊστάμενο του καταστήματος για να του επισημάνεις το γεγονός: όχι για να την απολύσει ή να την επιπλήξει, αλλά για να του μεταφέρεις τι ένιωσες. Αν ξέρει τη δουλειά του, εκτός απο το να σου ζητήσει συγνώμη, θα φροντίσει να μην ξανασυμβεί το ίδιο γεγονός σε καμιά άλλη μέλλουσα μανούλα.

 

Το χρωστάς στον εαυτό σου που πρόκειται να φέρει στον κόσμο ένα υπέροχο θαυματάκι.

 

Υ.Γ: Έξαλλη είμαι.

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσα μου μην ανυσηχείς καθόλου και κυρίως μην αφήνεις καμία στριμένη πωλήτρια να σου χαλάει τη διάθεση τώρα που περιμένεις το αγγελούδι σου. Εγώ είμαι και λίγο χειρότερη από σένα. Με ύψος 1.68 ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 80 κιλά. Φαντάζεται..... :shock: Όντως τα ρούχα μου σταμάτησαν να μου κάνουν από την 8-9η εβδομάδα. Πήρα όμως δύο καταπληκτικά παντελόνια με τη λαστιχένια φάσα στην κοιλιά που τα έχω βολευτεί πάρα πολύ 5 μήνες τώρα και τα οποία θα μου κάνουν όσα κιλά κι αν πάρω λόγω ελαστικότητας.

Πήγαινε και σε άλλα μαγαζιά και είμαι σίγουρη ότι θα βρεις πολύ ωραία πράγματα. Δεν μένω στην Αθήνα και δεν ξέρω να σου πω που αλλού μπορείς να πάς. Μην στεναχωριέσαι μόνο για τίποτα και να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΤΥΣΟΥ ΒΑΨΟΥ ΧΤΕΝΙΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΒΑΛΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

αυτό μου άρεσε και να το κάνειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις :lol::lol::lol::lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα μου,

 

Πρώτα απ' όλα, μια ευχή μέσα από την καρδιά μου: η ώρα η καλή για το μωράκι σου. Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα γερό μπεμπάκι στην αγκαλιά σου!

 

Δεύτερον: το πρόβλημα δεν είναι τα κιλά σου - αν έχεις παρατηρήσει όλες οι μέλλουσες μαμάδες ακτινοβολούν τόση χαρά που κανένας δεν ασχολείται με κιλά, τα οποία θα φύγουν ούτως ή άλλως - αλλά το γεγονός οτι σε μια ιδιαίτερα ευαίσθητη περίοδο στη ζωή σου έπεσες θύμα μιας τυχάρπαστης πωλήτριας.

 

Η συγκεκριμένη σε έκανε να κλάψεις. Εύγε της. Εκείνο που εύχομαι να βρεις τη δύναμη να κάνεις είναι επικοινωνήσεις με τον προϊστάμενο του καταστήματος για να του επισημάνεις το γεγονός: όχι για να την απολύσει ή να την επιπλήξει, αλλά για να του μεταφέρεις τι ένιωσες. Αν ξέρει τη δουλειά του, εκτός απο το να σου ζητήσει συγνώμη, θα φροντίσει να μην ξανασυμβεί το ίδιο γεγονός σε καμιά άλλη μέλλουσα μανούλα.

 

Το χρωστάς στον εαυτό σου που πρόκειται να φέρει στον κόσμο ένα υπέροχο θαυματάκι.

 

Υ.Γ: Έξαλλη είμαι.

 

Ελίνα, τη συμβουλή της φίλης μας ετοιμαζόμουν να σου προτείνω. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ, ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ. Μην το αφήσεις έτσι!!!!

Ο καθένας μας πρέπει να μάθει να είναι άνθρωπος πάνω από όλα και σωστός επαγγελματίας. Όσο για τα ρούχα που σε αγχώνουν, θα βρεις και θα λάμψεις... Μη στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι. Το βασικό μέλημα σου είναι το ζουζουνάκι σου!!! Να΄σαι καλά και να διεκδικείς το δίκιο σου!!!

Μην το αφήσεις έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Το θέμα είναι οτι πήγα πολύ άνετη! Απο όταν πήρα τα κιλάκια μου κάθε φορά που ψώνιζα είχα ένα άγχος μήπως δεν βρώ αλλα πάντα έβρισκα! Εχθές πήγα χωρίς άγχος και μάλιστα πολύ χαρούμενη κι έλεγα στον άντρα μου πως τώρα που είμαι έγκυος δεν θα έχω άγχος ποτέ για τα ρούχα! :roll: Που να ήξερα....!

Που μπορώ να βρω βρε κοριτσάκια κανένα παντελονάκι για καθημερινό με λάστιχο στη μέση για να συνεχίσει να μου κάνει μέχρι να φύγει το καλοκαίρι; Είχα στο μυαλό μου κάτι σε λινο. Το αποφεύγω να πάρω κάτι χωρίς λάστιχο γιατί η κοιλίτσα πρήζεται και ξεπρήζεται. :shock:

Όσο για τον προϊστάμενο, ναι, σίγουρα θα του μιλήσω, όχι γιατί σκοπεύω να ξαναπάω εκεί αλλα γιατί θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός στην επιλογή του. Στην τελική δεν πουλάνε....κατσαρόλες....έχουν να κάνουν με εγκυούλες και νέες μανούλες που έχουν έτσι κι αλλιώς ευαίσθητη ψυχολογία.

 

Στα...κανονικά μου, χωρίς τις ορμόνες που κάνουν πάρτυ εννοώ, θα την είχα βάλει στη θέση της κανονικότατα. Αυτή τη φορά δεν τα κατάφερα όμως... :(

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γλυκιά μου!!!!!!!!!!!

Κι εγώ με 1,65 ξεκίνησα απο τα 68,5.

Αφρατούλα κι εγώ. Και κατευθείαν φάνηκε η κοιλίτσα μου!!!!!! :P:P

Λοιπόν ειδικά τώρα για το καλοκαιράκι μπορείς να πάρεις φαρδιά φορεματάκια, επίσης κολάν με μπλουζοφουστανάκια που ευτυχώς είναι στην μόδα τώρα.

Και όλα αυτά φυσικά απο κανονικά μαγαζιά όχι εγκυμοσύνης.....

Εγώ καταβολεύτηκα με τα μπλουζοφορεματάκια ευτυχώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άϊντε και μη δίνεις σημεσία σε μ........ πωλήτριες!!!!!!!!!!! :evil::evil:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας να παρεις ρουχα σε καταστηματα με μεγαλα νουμερα εχει ενα στο κηφισσο

στα λητω κ στα αλλα επωνυμα ειναι σκετη εκμεταλευση απο τιμες κυριως]

εγω πηρα 20 κιλα κ τωρα ειμαι 5 λιγοτερα προ εγκυμοσυνης τα κιλα χανονται εσυ να σαι καλα κ το μωρακι που περιμενεις

με το καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κουκλιτσα , πρωτα απο ολα ελεος μια χαρα κοριτσι εισαι , ισως με 5-6 κιλακια παραπανω , ε και ? Εννοειτε κοριτσακι μου οτι δεν εισαι γεματουλα ή χοντρουλα ή τετοιες λεξεις που στιγματιζουνε . Επειτα ενοειτε θα παρεις τον προισταμενο τηλεφωνο και θα καταγγειλεις την εν λογω κυρια , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΓΚΥΕς ΕΙΜΑΣΤΕ , ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝΕ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ? γ..μω τα κομπλεξ τους ηλιθιες . Φορεματακια ομορφα αερινα και μοντερνα εχει και στα PRENATAL λιγο τσιμπημενα απο τιμη αλλα ειναι πραγματικα πολυ ομορφα . Ειμαι σιγουρη οτι εκει θα βρεις και παντελονια που να σου αρεσουνε , επειτα για κανα μπλουζακι πλυνε βαλε εχει στα Benetton στο τμημα για μωρακια και εγκυουλες . Ακουω οτι εχει και στα H&M , ψαξε και θα βρεις πολυ ποιο ομορφα ρουχα απο τα παλαιομοδιτηκα του Λητω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελίνα τι σκάς;;;

Το ξέρεις οτι υπάρχουν γυναίκες που ζηλεύουν τις κοιλίτσες μας;;;

Να είμαστε καλά να φέρνουμε γερά παιδιά στον κόσμο..τα κιλά μην σε απασχολούν και πολύ.

Από θέμα ρούχων μπορείς να διαλέξεις άνετα υφάσματα και να τα ράψεις στα μέτρα σου.

Να χαρείς την περίοοδο της εγκυμοσύνης γιατί είναι μοναδική εμπειρία με την πιο ευτυχισμένη κατάληξη!!!

Άντε περνάει ο καιρός...

 

dev171pbs__.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΜΑ!!!

ΛΟΙΠΟΝ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΑ Η&Μ, ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ, ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΘΕΙΣ!!!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ, ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΥΕΣΘΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ, ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ... :twisted::twisted::twisted:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελίνα τι σκάς;;;

Το ξέρεις οτι υπάρχουν γυναίκες που ζηλεύουν τις κοιλίτσες μας;;;

Να είμαστε καλά να φέρνουμε γερά παιδιά στον κόσμο..τα κιλά μην σε απασχολούν και πολύ.

Από θέμα ρούχων μπορείς να διαλέξεις άνετα υφάσματα και να τα ράψεις στα μέτρα σου.

Να χαρείς την περίοοδο της εγκυμοσύνης γιατί είναι μοναδική εμπειρία με την πιο ευτυχισμένη κατάληξη!!!

Άντε περνάει ο καιρός...

 

dev171pbs__.png

 

 

Αυτο ξαναπεςστο!!!

 

Ξερεις ποσες εχω πιασει εγω που κοιτανε με μισος τη κοιλια μου??? Πραγματικα δε τις καταλαβαινω! Και γενικα δε καταλαβαινω τη κακια του κοσμου προς εναν συναθρωπο τους που δεν τον γνωριζουν και δεν τους εχει κανει και τιποτα στην τελικη!!

 

Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι αυτες οι καρακαιδονες ζηλευουν απιστευτα!!

Και μαλλον σ'αυτες ειναι και η πανηλιθια η πωλητρια που μιλησες!! Αν ειναι δυνατον. Εγω θα ειχα παει κατευθειαν στη διευθυνση. Οντως στα H&M εχει παρα πολυ ωραια ρουχα, που δεν ειναι εγκυμοσυνης αλλα μας κανουνε και σε τελειες τιμες!

 

Μη καθεσαι και σκας γλυκια μου για τα ρουχα. Οντως και απο τους Κινεζους θα βρεις πολλα ρουχαλακια τωρα για το καλοκαιρι σε φανταστικες τιμες. Εγω μεχρι στιγμης δεν εχω παρει ουτε μπλουζα εγκυμοσυνης απο τετοια καταστηματα. Εχω παρει απο τα ΖΑΡΑ σε Large μπλουζιτσες οι οποιες ειναι τελειες και φορμιτσες απο κατω και βολευομαι προς το παρον. Εχουμε τοσα πολλα να ασχοληθουμε θα ασχολιομαστε και με το καθε ζωο που συνανταμε μπροστα μας?? Ε οχι! :P:P

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι θα ακτινοβολεις και θα εισαι μια πανεμορφη εγκυουλα που πολλες κοπελες στον δρομο θα ζηλευουν - ξερεις ποσες θα ηθελαν να ειναι στην θεση σου ?

 

Κατσε και απολαυσε αυτην την περιοδο της ζωης σου γιατι εχεις καταφερει ενα πολυ, ΠΟΛΥ μεγαλο πραγμα.

 

Παρε αερινα βαμβακερα φορεματακια που βρισκεις παντου ( μια βολτα στο Mall και θα βρεις πολλα ), και ρουχα εγκυμοσυνης απο H&M οπως σου ειπαν και οι αλλες κοπελες και θα δεις τι ωραια που θα αισθανεσαι.

 

Οσο για την απαισια πωλητρια, να παρεις και να ζητησεις τον υπευθηνο του καταστηματος και να πεις τι εγινε. Επισης να του πεις οτι οι φιλες σου απο το φορουμ δεν προκειται να ξαναπατησουν ποτε εκει - εγω τουλαχιστον σιγουρα. Εχουμε γεμισει βλαμμενες και αναγωγες....ακους εκει :evil::twisted: Αμα θελουν να πουλησουν ας εκπαιδευσουν καταλληλα και το προσωπικο τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κι εγώ 1,67, 71 κιλά ξεκίνησα :oops::oops: και τώρα είμαι +18. :oops::oops: Όμως τι να κάνουμε. Θα τα χάσουμε μετά. Η κοπελιά που σε εξυπηρέτησε ήταν απαράδεκτη αλλά δεν αξίζει να στεναχωριέσαι για τέτοιες συμπεριφορές.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο αυτό η πωλήτρια ήταν ελεηνή!!! Με έκανε κι αισθάνθηκα πάαααρα πολύ άσχημα με τη συμπεριφορά της. Το κορυφαίο ήταν όταν γύρισε με ειρωνικό ύφος και μου είπε:"Εσένα που να σε βάλω τώρα";;;; :shock::shock::shock:

ειναι ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ οτι η συγκεκριμενη ζηλευε την κοιλιτσα σου.. ή αν οχι την ζηλευε (να γίνω λιγότερο κακια) δεν εχει ζήσει το θαυμα που έχεις στην κοιλιτσα σου γι αυτο και τετοια αντίδραση..

μην ασχολεισε αλλο μαζι της.. δεν υπαρχει λογος.. ΕΣΥ ζεις το θαυμα και νιωθεις περηφανη γι αυτο που εισαι..

ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΤΥΣΟΥ ΒΑΨΟΥ ΧΤΕΝΙΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΒΑΛΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

συμφωνώ απολυτα!!

τελος, δοκιμασες στα mothercare? στη Θεσσαλονικη δεν εχουν και τρελη ποικιλια απο ρουχα αλλα στην Αθήνα ισως ειναι αλλιως τα πραγματα.. επισης δοκιμασε και στο Φαινόμενο (άνοιξαν και στην ΑΘήνα) εχει ρουχα για φαρδουλουλες.. ισως βρεις εκει κατι..εμενα με καταβολεψαν στην εγκυμοσυνη!

 

με το καλο να ερθει το αγγελουδι σου και μην σκας για χαζα πραγματα, εχεις πιο σοβαρα θεματα ν ασχοληθεις..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μη σκας και πολυ και εγω χοντρουλα ειμαι και τη πρωτη φορα που οηγα για ρουχα εγκυμοσυνης εμεινα εφωνη.Καλα και εδω πρεπει να εισαι αδυνατη"σκεφτηκα.Ολα μικρα!!Τελικα πητα μπλουζακια φορεματα με κολαν απο κατω,οπως επισης πηγα και στα ΜΑΤ που ειναι για παχουλες αλλα πολυ πολυ μοντερνα ρουχα!!!Μη αγχωνεσαι,χαλαρωσε περνας τη καλυτερη φαση τωρα!!! :wink:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ!

Στα xxl που είχα πάει παλιότερα στον Κηφισσό με μια φίλη και στο Φαινόμενο μου ήταν όλα εξαιρετικά μεγάλα. Θα ξανακοιτάξω όμως τώρα αν και δεν έχω πάρει άλλα κιλά προς το παρόν. :? Θα το ψάξω απο εβδομαδα.

Δεν έχω πρόβλημα με τα κιλά μου. Το ξέρω πως θα τα χάσω μετά τη γέννα. Απλά ήθελα στην εγκυμοσύνη μου να....φορέσω ρούχα εγκυμοσύνης κι όχι ρούχα για παχουλές. Όχι ότι έχουν μεγάλη διαφορά, ίσα ίσα που υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία, αλλα μόνο και μόνο στην ψυχολογία μου βαράει λίγο άσχημα. Τι να κάνουμε...θα το ξεπεράσω. :?

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν είμαστε καλά νομίζω!Η αγένεια προσωποποιημένη!Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου!Και δεν κατάλαβα?Ποιός σου είπε ότι είσαι χοντρούλα?Μια χαρά γυναικάρα είσαι!Δνε μπορούμε όλες οι γυναίκες να είμαστε 60 κιλά. Όλες έχουμε την ομορφιά μας!Ρούχα εγκυμοσύνης θα βρεις και μην στεναχωριέσαι καθόλου. Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω βολευτεί πάρα πολύ τα ρούχα της benetton!Πρώτον όπως είπαν και τα κορίτσια τα μπλουζάκια τους είναι πλύνε βάλε!Έχει επίσης πάρα πολύ ωραία φορεματάκια. Τώρα που μπήκε το καλοκαίρι μου φαίνεται ότι θα πάω και εγώ καμία βόλτα στα κινέζικα για κανένα παντελονάκι με λάστιχο που έχουν και μπλουζάκια για κάθε μέρα!

Έτσι λοιπόν να μην στεναχωριέσαι καθόλου!Άκου εκεί!Θα μας στεναχωρέσει οποιαδήποτε χαζή που το νομίζει ότι είναι έξυπνη!Μια που αυτή θα ήταν μοντέλο!Λοιπόν, κοίτα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου που τόσο πολύ επιθυμούσες και περίμενες και μη δίνεις σε κανέναν σημασία!Εσύ θα συνεχίσεις να είσαι μια κούκλα για τον εαυτό σου και για τον άντρα σου!Θα δεις όσο περνάει ο καιρός θα σε βλέπει όλο και πιο όμορφη!Έτσι και αλλιώς κουβαλάμε το πιο όμορφο πράγμα μέσα μας....το παιδί μας!!! :P:P

 

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας καλε και σκαει και το μπεμπεκι σου,εσυ θα πας αλλου καλυτερα!Με την κακια της να μεινει!

Ολες οι κοπελες ντυθηκαν στην εγκυμοσυνη τους,καμια δεν εμεινε γυμνη,απλα πρεπει να πας αλλου.Η αδερφη μου 1,75 πηρε πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη και εγινε 95 κιλα.Γυμνη εμεινε?Πηρε τελειες ριχτες μπλουζες και παντελονια με λαστιχο απο τους κινεζους και απο τη λαικη και ολοι λεγανε οτι δεν φαινοταν κιολας τοσα πολλα κιλα.Ειδικα τωρα το καλοκαιρι εχει τελεια καφτανια και ριχτα στη λαικη,παρε και μερικα κολαν και παντοφλακια και θα εισαι μια χαρα!

Στις εκπτωσεις του Αυγουστου μπορεις να προμηθευτεις ρουχα εγκυμοσυνης σε καλες τιμες να εχεις για πιο μετα.Τα Marks n Spensers οπως ειπε μια κοπελα παραπανω και το "φαινομενο"εχουν μεγαλα νουμερα και μαλιστα θα εχεις και ποικιλια!

.png
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπας, να την βαλεις να σου κατεβασει απ'τα ραφια ρουχα 400 ευρω και να της πεις οτι τελικα δεν σου αρεσει τιποτα απο το μαγαζι της, γιατι τα ρουχα της δεν αναδεικνυουν τις ζουμερες σεξι καμπυλες σου!!

 

Και οσο για τα κιλα σου τα βρισκω μια χαρα!!

 

( αν ειναι κατι που με εκνευριζει ειναι οι ανορεξικες πωλητριες :evil::evil: )

Link to comment
Share on other sites

και εγώ όπως όλες μας ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ την συμπεριφορά της...

κούκλα μου, δεν είσαι και τέρας...μερικά κιλάκια παραπάνω δεν σε κάνουν αυτόματα χοντρή...

 

προσωπικά είχα κάτι ανάλογο αν και δεν εχω πρόβλημα με τα κιλά...μπαίνω στον 7ο και εχω 6 κιλά πάρει ..ξεκίνησα με 50 και έχω ύψος 1,61...

 

είχα πάει σε ένα κατάστημα να αγοράσω μια άσπρη ζακετα σε μέγεθος large, (φοράω κυρίως small) μιας και πλέον είμαι έγκυος...

η πωλήτρια μου δείχνει μια ζακέτα που έκανε 180 ευρώ...

της λέω ξέρετε δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα για μια ζακετα που μετά την εγκυμοσύνη δεν θα μου κάνει και θα μου είναι μεγάλη...

με θράσσος γυρίζει και μου λέει:

 

"ΝΑΙ !!! ΚΑΛΆ! ΠΕΡΙΜΕΝΕ!"

 

χαχααα...τα πήρα όταν μου μίλησε έτσι, αλλά δεν με νοιάζει ..φάνηκε η ζήλια της...

 

μην δίνεις σημασία στα κομπλεξ του καθένα!... κοιτά το ζουζουνάκι σου, και κανένας άλλος στον κόσμο ολάκερο δεν έχει σημασία πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η μαμα μου βρήκε ωραιότατα δροσερα φορεματακια στο Hondos Center μονο με 15 ευρώ!!! Σφυγκοφωλιά στο στηθος και μετά ανοιχτά ως το γόνατο, και σε υπέροχα χρώματα. Και μου πήρε παρολο που είμαι στο κρεβάτι, για να μου αλλάξει η διαθέση από τη πυτζαμα και το νυχτικό...

Επίσης μου έφερε καταλογο από τα More and more και είχε ωραια μακό στραπλες ή με τιραντα φορεματάκια μόνο με 30 ευρώ.

Δεν το συζητώ οτι τα μαγαζια τύπου Ληττω και Ηρα είναι απαράδεκτα στις τιμές αλλά και στη μόδα των ρούχων. Δοκιμαστε να πάτε εκει που σας λέω!!!!

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...