Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

γεια σας!! ειμαι καινουργια κ μικρη για δω..αλλα θελω να σας ρωτησω για το προβλημα τς θειας μου.λοιπον εχει 4 παιδια ηλικιας 4,5(διδιμακια):p6.τρελενεται για καμπινκ με σκηνη οχι ελευθερο φυσικα κ θελει να μαθει αν καποια απο εσας τα εχει καταφερει.. ευχαριστω εκ τν πρωτερον:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας ..συγκατασκηνωτριες......

λοιπον εμεις φετος πηγαμε προς ναυπλιο μερια ...και συγκεκριμενα στο παραλιο αστρος και μειναμε στο καμπινγκ αστρος ...μικρο οικογενειακο τα εχει τα χρονακια του αλλα καθαρο με ζεστους και εξυπηρετικους ανθρωπους...και με πολυ καλο φαγητο.....πηγαινοντας στο τολο ειδα και το καστρακι καμπινγκ που ηταν εντυπωσιακο θα ελεγα....

γενικα μας αρεσε πολυ η περιοχη και ανετα ξαναπαμε...τα παιδια μου το ευχαριστηθηκαν πολυ!!!!

 

στο καστρακι εχω παει.πολυ καλο.

 

φετος εκανα κεγω πρωτη φορα με τη νεφελη,18 μηνων!ολα πηγαν πολυ καλα,δεντο περιμενα!

Link to comment
Share on other sites

εδω και δύο χρονια παμε στα ισθμια με τρια μωρα (τωρα οι ηλικιες τους ειναι 4,5 και διδυμα 2χρ.και 9μηνων),αλλα δεν μεναμε το βραδυ εκτος απο τον μεγαλο που το αφηναμε στην πεθερα μου.ηταν καλα εκτος απο το μεσημερι που ειχε πολυ ζεστη,και αργουσαν να κοιμηθουν.φετος ειπαμε να παμε μονοι μας 15 μερες.πηγαμε στουπα (μαννη),και ηταν οι καλυτερες διακοπες που εχω κανει ποτε απο τοτε που εχουν ερθει τα παιδια.το καμπιγκ πολυ καλο, σκια φυσικη ,ολες οι ανεσεις (καθαρες τουαλετες και ζεστο νερο)πολυ χωρο να παιξουν και να τρεξουν τα παιδια,και φυσικα πολλα παιδια που γινανε παρεα.η θαλασσα πολυ καθαρη πολυ ρηχη για τα παιδια ζεστη -παραδεισος- το μονο σημειο (για μενα καλο) η θαλασσα ειναι στα 100μ.περπατας εξω απο το καμπιγκ.και φυσικα για τα επομενα 5χρ τουλαχιστον θα πηγαινουμε εκει! ελπιζω να σας βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΝΑΟΣ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΙΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑ? ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΟΔΗΓΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ. ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΚΑΝΤΙΝΑ ΚΟΝΤΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας! Φέτος θα πάμε για πρώτη φορά διακοπές με τη μικρή μας η οποία θα είναι τότε 15 μηνών. Εμείς όλα μας τα χρόνια πηγαίναμε σε κάμπινγκ και σκεφτόμαστε να συνεχίσουμε και με τη μικρή. Το έχετε κάνει; Καμμιά εμπειρία; Τι θα πρέπει να προσέξω;:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

η κόρη μου φέτος θα γίνει 2, από πέρσυ όμως την πήρα μαζί μου στο camping! Τι να σου πω ήταν τέλεια και φέτος που πάμε διότι έχουμε τροχόσπιτο δεν θέλει να φύγει......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

δεν εχω κανει καμπινγκ με την μικρη,αν και πολλα χρονια πριν εκανα ελευθερο..τωρα με τον συζηγο το σταματησα.. φανταζομαι οτι δεν μιλας για τροχοσπιτο αλλα για σκηνη..

απο την εμπειρια μου και μονο εαν πηγαινα τωρα με την μικρη θα επαιρνα τα εξης απαραιτητα για εμενα:

1. οπωσδήποτε απο φαρμακειο τα απαραιτητα για εγκαυματα και τσιμπηματα (εκτος απο ολα τα υπολοιπα)

2. ενα μεγαλο δοχειο που το γεμιζεις με νερο και τρεχει το σωληνακι (δεν θυμαμαι πως λεγονται) ωστε να εχω μονιμα νερο για το πωπουδι μας και να μην χρειαζεται να τρεχω στις τουαλετες

3. αντιηλιακο,αντιηλιακο και αντιηλιακο..επισης μπλουζες με μακρια μανικια και κολαν ,ωστε οσο μπορω να κραταω το μωρο λιγοτερο εκτεθειμενο απο τον ηλιο..κατι που κανω και τωρα καθως περναμε ολη την ημερα στην θαλασσα.Εννοειτε και ενα μεγαλο καπελο απο αυτα που καλυπτουν και το λαιμο..γενικα δινω πολλη σημασια στην προστασια απο τον ηλιο και δεν αρκουμαι σε μαγιο και αντιηλιακο..

 

τωρα για τα υπολοιπα δεν νομιζω οτι θες απαραιτητα μερος για μωρα..

αρκει να γνωριζεις εαν διαθετει κουζινα, ή αν σου παρεχει ρευμα στην θεση ωστε να εχεις μαζι σου καποιο μπλεντερ εαν αλεθεις ακομα ή γκαζακι για να ζεσταινεις το φαι.

για τις τουαλετες εαν κανετε μπανιο ή θα του παρεις παπουτσακια πλαστικα θαλασσης για να μην παταει κατω ή θα το παιρνεις αγκαλια..

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..ελπιζω να σου εδωσα καμια ιδεα...

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελεύθερο κάμπινγκ έκανα χρόνια (χωρίς μπεμπέ). Φαρμακείο και αντηλιακό (όπως ειπώθηκε πιο πάνω) απολύτως απαραίτητα και από τα σημαντικότερα για μένα:

μωρομάντηλα! (καθαρίζουν τα πάντα, ακόμη και πίσσα)

 

και φυσικά τα τηλ του κοντινότερου νοσοκομείου (αχρείαστο να είναι).

 

Να περάσετε τέλεια!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι???:P κάνουνουμε κάμπινγκ με σκηνή (ιγκλου) και το καλοκαίρι του 2013, πρώτα ο Θεός, θα έχουμε την κόρη μας περίπου 1 έτους!!! Πού να την κοιμήσω? Θέλω να πω, υπαρχει κάποιο ανατομικό στρωματάκι ή δεν χρειάζεται??? Απλά για να μην ξυπνάει πιασμένη και κατσουφίτσα!!! εμείς κοιμώμαστε σε φουσκωτά στρώματα! Αυτά...

καλές διακοπές σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.clubagiaanna.gr/

 

ιδανικο για οικογενειες.. πληρες και με απασχοληση για ολα τα παιδια..

 

εγω εχω παει και με την κορη μου 7 μηνων σε σκηνη δικη μου και φετος μαλλον θα παμε μαζι και με τον μικρουλη μας

 

ο Αυγουστος ειναι μηνας συνωστισμου αλλα μεχρι περσι ηταν πολυ καθαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είχαμε ξεκινήσει να προετοιμαζόμαστε για ελεύθερο. Μεγάλος 3 χρονών και μικρός 3 μηνών. Με τον μεγάλο έχουμε ξανακάνει για λίγες μερούλες στη θάλασσα την πρώτη φορά και στο βουνό την δεύτερη. Τώρα ακούστε τί μου μπήκε στο μυαλό. Επειδή θηλάζω τον μικρό και αυτός έχει συχνά αναγωγές καθώς και επειδή θα στήσουμε σε δάσος δίπλα στη θάλασσα λέτε να μυρίσει το γάλα κανα φίδι και έχουμε επισκέψεις. Εν τω μεταξύ εγώ που κάνω χρόνια ελεύθερο έχω αφήσει την φαντασία μου να οργιάζει, οτι και καλά θα χωθεί το φίδι κάτω απο την σκηνή κλπ κλπ. δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες. Απο την άλλη λέω έτσι δεν θα είχε μείνει πρόβατίνα και αρνί για δείγμα.

Πείτε ρε παιδιά και σεις, έχουμε ξεσηκώσει τόσο κόσμο και εγώ στο παραπέντε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Είχαμε ξεκινήσει να προετοιμαζόμαστε για ελεύθερο. Μεγάλος 3 χρονών και μικρός 3 μηνών. Με τον μεγάλο έχουμε ξανακάνει για λίγες μερούλες στη θάλασσα την πρώτη φορά και στο βουνό την δεύτερη. Τώρα ακούστε τί μου μπήκε στο μυαλό. Επειδή θηλάζω τον μικρό και αυτός έχει συχνά αναγωγές καθώς και επειδή θα στήσουμε σε δάσος δίπλα στη θάλασσα λέτε να μυρίσει το γάλα κανα φίδι και έχουμε επισκέψεις. Εν τω μεταξύ εγώ που κάνω χρόνια ελεύθερο έχω αφήσει την φαντασία μου να οργιάζει, οτι και καλά θα χωθεί το φίδι κάτω απο την σκηνή κλπ κλπ. δεν θέλω να μπώ σε λεπτομέρειες. Απο την άλλη λέω έτσι δεν θα είχε μείνει πρόβατίνα και αρνί για δείγμα.

Πείτε ρε παιδιά και σεις, έχουμε ξεσηκώσει τόσο κόσμο και εγώ στο παραπέντε...

 

Φιδόσχοινο περιμετρικά της σκηνής και θα είσαι καλυμμένη. Εμένα οι γονείς μου έκαναν ελεύθερο από όταν ήμουν 6 μηνών και όλα μια χαρά. Το χειρότερο ήταν ότι μπήκε ένα πρωί μια ξέμπαρκη αγελάδα στη σκηνή και καθόταν και με κοίταζε :D :D Βέβαια ήταν 23 χρονών οι γονείς μου τότε και μυαλό πάνω από το κεφάλι τους αλλά εκεί... το πορτμπεμπέ κάτω από την ομπρέλα και αυτοί στη θάλασσα. Και στην αδελφή μου 6 χρόνια αργότερα τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Γνώμες για το κάμπινγκ της Αγίας Άννας στην Εύβοια?? Έχει πάει καμιά??

Δεν έχω μείνει αλλά έχω μπει μέσα. Κοίτα εμένα δε με ενθουσίασε λόγω της πολυκοσμίας.. Γενικά προτιμώ τα πιο ήσυχα και απομονωμένα. Εαν δε σε ενοχλει ο πολύς κόσμος, κατα τα άλλα το βρηκα αρκετά καλό και οργανωμένο έχει πρίζες σε πολλά σημεια, ωραία καφετέρια-εστιατόριο μέσα, φυσική σκιά και αρκετά καθαρό! Τωρα μη σε πάρω και στο λαιμό μου διότι αυτα που σου λέω είναι πριν από μια πενταετία..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε πέρσι.Καθαρές τουαλέτες,ψύκτες με πόσιμο νερό,συμπαθητικό φαγητό στο εστιατόριο,πανάκριβοι οι καφέδες,φοβεροί παιδαγωγοί που απασχολούσαν όλη μέρα τα πιτσιρίκια,αρκετές δραστηριότητες και για ενήλικες, καλή η θάλασσα μπροστά στο κάμπινγκ αρκεί μη πέσεις σε μελτέμια.Με ενοχλησε πολύ η μουσική απ το CLUB που είναι μέσα στο κάμπινγκ και βάραγε σκυλάδικα μέχρι τα χαράματα.Εμείς θα προτιμησουμε τα πιο κλασικά κάμπινγκ,τελικά...Φέτος θα πάμε Φοίνικες στη Φοινικούντα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ!! Να κάνω κι άλλη μια ερώτηση... Έχει σκιά στους χώρους που στήνουμε τις σκηνές ή να εξοπλιστώ καταλλήλως??

 

εχει σκια για ολες τις θεσεις.σε μερικα σημεια δεντρα και εχει καθε θεση σκιαστρο απο πανω οποτε δεν εχεις προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ!! Να κάνω κι άλλη μια ερώτηση... Έχει σκιά στους χώρους που στήνουμε τις σκηνές ή να εξοπλιστώ καταλλήλως??

 

Ναι,είναι απ τα κάμπινγκ με τη καλύτερη σκιά!

Link to comment
Share on other sites

εχει σκια για ολες τις θεσεις.σε μερικα σημεια δεντρα και εχει καθε θεση σκιαστρο απο πανω οποτε δεν εχεις προβλημα:)

 

Ααα τέλεια!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα πάρω και καμιά ομπρέλα όμως για να είμαι καλυμμένη! Τόσο δυνατός που είναι ο ήλιος φοβάμαι μην ψηθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...