Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

κοριτσάρες μου καλημέρα σας!!!!

να καλωσορίσω και τις καινούργιες στην παρέα μας :)

Ελπίδα εύχομαι για τριψήφια χοριακή!!!!!

domnina καλή επιτυχία!!!

isis όλα καλά θα πάνε κάνε μόνο κουράγιο!!!!

Ορτανσία και Λινάκις εύχομαι οι εγκυμοσύνες σας να είναι υπέροχες!!!!

Αννελί και Σάννα τα φιλιά μου και να κάνετε πολλές βουτιές να χαλαρώνεται και να προετοιμάζεστε!!!

 

Τα δικά μου νέα: εδώ και 10 μέρες ζω έναν εφιάλτη... μπήκε το ερώτημα αν θα συνεχίσω την κύηση ή αν θα διακόψω.... βρέθηκε στον μοριακό καρυότυπο ένα γονίδιο, το οποίο δεν έχει ταυτοποιηθεί σε κάποιο από τα γνωστά σύνδρομα, ούτε από μόνο του έχει δείξει κάτι, όμως δεν παύει να είναι ανησυχητικό... μας είπαν ότι είναι πιθανό να εμφανίσει ήπια έως μέτρια νοητική υστέρηση... το ίδιο ακριβώς το έχει η δότρια μόνο που αυτή είναι κατά τα λεγόμενα του γιατρού μια χαρά χωρίς νοητικές καθυστερήσεις κλπ κλπ... καταλαβαίνετε λοιπόν ότι παρακαλούσα να κοιμάμαι για να μην ζω τον ζωντανό μου εφιάλτη... σήμερα μπήκα στον 6ο μήνα είμαι στην 22η εβδομάδα και την μικρή την ακούω καθημερινά πια... η απόφασή μας είναι λοιπόν να την κρατήσουμε και ευελπιστούμε στην καλή μας τύχη... δεν ξέρω ας είναι ο Θεός μαζί μας... οι γιατροί πάντως δεν μας διαφωτίζουν το αφήνουν όλο πάνω μας... πείτε μου την γνώμη σας σας παρακαλώ το έχω ανάγκη...

 

εύχομαι γερά μωράκια σε όλα τα κορίτσια που είναι σ' αυτό το δύσκολο μονοπάτι.

 

Sanna δεν έχω εμπειία με δανεικό αλλά δεν ελέγχονται οι δότριες πριν από τη διαδικασία γιατί να πρέπει να είσαι εσύ τώρα σ' αυτό το δίλημμα;

και που φάνηκε αυτό στη Β' επιπέδου; Έχεις απευθυνθεί σε γεννετιστή;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εύχομαι γερά μωράκια σε όλα τα κορίτσια που είναι σ' αυτό το δύσκολο μονοπάτι.

 

Sanna δεν έχω εμπειία με δανεικό αλλά δεν ελέγχονται οι δότριες πριν από τη διαδικασία γιατί να πρέπει να είσαι εσύ τώρα σ' αυτό το δίλημμα;

και που φάνηκε αυτό στη Β' επιπέδου; Έχεις απευθυνθεί σε γεννετιστή;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

 

ναι ελέγχονται μέχρι τώρα με κυτταρικό καρυότυπο. Εδώ και 2-3 μήνες με μοριακό καρυότυπο όπου είναι πολύ μεγάλης ανάλυσης... Φάνηκε στον δικό μου μοριακό καρυότυπο και τότε μου είπαν ότο ξαναέλεγξαν τη δότρια και βρέθηκε ότι έχει ακριβώς την ίδια μετάθεση. Ναι έχω μιλήσει με γενετιστές τους 2 κορυφαίους της αθήνας... δεν με διαφωτίζουν σας το ξαναείπα μου μιλούν για περιοχή με έλλειψη στατιστικού δείγματος...

Link to comment
Share on other sites

ναι ελέγχονται μέχρι τώρα με κυτταρικό καρυότυπο. Εδώ και 2-3 μήνες με μοριακό καρυότυπο όπου είναι πολύ μεγάλης ανάλυσης... Φάνηκε στον δικό μου μοριακό καρυότυπο και τότε μου είπαν ότο ξαναέλεγξαν τη δότρια και βρέθηκε ότι έχει ακριβώς την ίδια μετάθεση. Ναι έχω μιλήσει με γενετιστές τους 2 κορυφαίους της αθήνας... δεν με διαφωτίζουν σας το ξαναείπα μου μιλούν για περιοχή με έλλειψη στατιστικού δείγματος...

 

νομίζω οτι αφου η δοτρια ειναι οκ, λογικά θα ειναι και το μωρό.

εχουν την ιδια μεταλλαξη η χρωμοσωμ ανωμαλία, αρα θα εχουν και αναλογο φαινοτυπο.

και επιπλεον νομιζω οτι καλυτερο φαινοτυπο θα εχει το μωρακι σου που θα μεγαλωσει σε καλυτερο περιβαλλον.

από ό,τι λενε στο κεντρο αυτο τις ελεγχουν, και τις ελεγχει ψυχολογος, οποτε μια διανοητικη υστερηση θα γινοταν αντιληπτη.

βεβαια καταλαβαινω την αγωνια σου και εγω το ιδιο θα αισθανομουνα - μετα απο τοση χαρα για την επιτυχια, να πρεπει να προβληματιστω για την υγεια του παιδιου.

μηπως θα βοηθουσε να ρωτουσαν εαν στην οικογενεια της δοτριας υπηρχε ατομο με ηπια υστερηση? εαν οχι, δεν θα ησυχαζες περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, διαβαζω τα νεα σας και σας νιωθω ολες, σε οποια φαση κι αν βρισκεστε...

 

domnina μο καταλαβαινω απολυτα τις αγωνιες σου, τα εχω περασει δυο φορες με δανεικα, θα παρετε ολα τα ωαρια ή θα γινει egg sharing σε δυο ζευγαρια? Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια και μετα να τα αφησειςς ολα αυτα πισω...

 

 

Γλυκιά μου Sanna θα πάρουμε όλη την παραγωγή (τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από τα λεγόμενα του γιατρού)...

 

Τη διαδικασία με δανεικά είναι η πρώτη φορά που την ακολουθώ.. και η τελευταία...Δεν είναι θέμα ψυχικής αντοχής.. Είναι καθαρά θέμα οικονομικό.. Δεν δύναμαι να δώσω άλλα λεφτά.. Συνολικά από το 2009 που έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες έχουμε δώσει κοντά στα 15.000 Ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη έπεσε!!! 123 μονο. οπότε δεν υπάρχει εξωμητριο, μονο αυτος ο μικρος σακος που ειδαμε τη δευτερα και, χαζο μεν, αλλά συγκινηθηκα. Δεν ειχα ποτε αλλοτε προχωρησει τοσο σε εγκυμοσυνη.

μου ειπαν να ξανακανω μια χοριακη σε 10 ημερες και οτι σε 2 μηνες μπορω να ξαναπροσπαθησω. δηλ απο Οκτωβριο.

ντομνινα περιμενουμε τα νεα σου αυριο!

Σαννα πολλα φιλια.

 

Μπράβο βρε κορίτσι.. Τουλάχιστον γλύτωσες την περαιτέρω ταλαιπωρία..

 

Εσύ να είσαι καλά και να ξαναπροσπαθήσεις αφού το θες..

 

Καταλαβαίνω τη συγκίνησή σου.. εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να φτάσει μέχρι τέλους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christina An δύσκολη η απόφασή σας.. Καταλαβαίνω ότι πρέπει να αισθανθήκατε σαν να πέφτετε στην άβυσσο...

 

Δεν ξέρω εγώ τι θα έκανα στη θέση σου.. Αφού σου δίνουν εγγύηση από το κέντρο ότι η δότρια παρ' όλο που έχει το γονίδιο δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα τότε το πιθανότερο είναι να ακολουθούσα κι εγώ τη δική σας απόφαση..

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι αφου η δοτρια ειναι οκ, λογικά θα ειναι και το μωρό.

εχουν την ιδια μεταλλαξη η χρωμοσωμ ανωμαλία, αρα θα εχουν και αναλογο φαινοτυπο.

και επιπλεον νομιζω οτι καλυτερο φαινοτυπο θα εχει το μωρακι σου που θα μεγαλωσει σε καλυτερο περιβαλλον.

από ό,τι λενε στο κεντρο αυτο τις ελεγχουν, και τις ελεγχει ψυχολογος, οποτε μια διανοητικη υστερηση θα γινοταν αντιληπτη.

βεβαια καταλαβαινω την αγωνια σου και εγω το ιδιο θα αισθανομουνα - μετα απο τοση χαρα για την επιτυχια, να πρεπει να προβληματιστω για την υγεια του παιδιου.

μηπως θα βοηθουσε να ρωτουσαν εαν στην οικογενεια της δοτριας υπηρχε ατομο με ηπια υστερηση? εαν οχι, δεν θα ησυχαζες περισσοτερο...

 

αυτό που μας είπαν είναι ότι η δότρια έχει 3 παιδιά και ότι και τα 3 είναι υγιή... τώρα δεν ξέρω τι άλλο να πω...

 

 

Christina An δύσκολη η απόφασή σας.. Καταλαβαίνω ότι πρέπει να αισθανθήκατε σαν να πέφτετε στην άβυσσο...

 

ευχαριστώ που μου απάντησες... εύχομαι όλα να σου πάνε κατ' ευχή!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γλυκα, διαβαζω τα νεα σας και σας νιωθω ολες, σε οποια φαση κι αν βρισκεστε...

 

isis μου ευχομαι να τελειωσει γρηγορα η αγωνια σου και να χαλαρωσεις το υπολοιπο καλοκαιρι με βουτιες στη θαλασσα και να καθαρησει η ψυχη σου απο αυτη την ταλαιπορεια.. να ξερεις οτι σε σκεφτομαι και συμπασχω..

 

Ελπιδα περασαν οι μερες γρηγορα, ευχομαι μεσα απ την καρδια μου μια τεραστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

 

domnina μο καταλαβαινω απολυτα τις αγωνιες σου, τα εχω περασει δυο φορες με δανεικα, θα παρετε ολα τα ωαρια ή θα γινει egg sharing σε δυο ζευγαρια? Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια και μετα να τα αφησειςς ολα αυτα πισω...

 

Αννελι μου περναει οντως ο καιρος...... πως πας με την διαιτα?

 

κυβελη και ντεπι καλως ηρθατε και καλη επιτυχια!!

 

 

εγω εχω χαλαρωσει και εχω καταφερει να αποσυμπιεστω και νιωθω αλλος ανθρωπος... βγηκαν και τα αποτελεσματτα του αντρα μου και δειχνουν ολα πολυ καλυτερα αλλα επειδη λειπει ο γιατρος σε διακοπες δεν μπορω να το πω επισημα. Δεν ξερω τι θα κανω απο Σεπτεμβρη και με ποιο γιατρο να συνεχισω... περιμενω πρωτα τις οδηγειες του γιατρου του αντρα μου να μας πει αν ειμαστε ετοιμοι.. Στις 6 Αυγουστου επιστρεφω στην Αθηνα. Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι θα ηθελα να σας γνωριζω και προσωπικα και να ειχαμε την δυνατοτητα να πιουμε και ενα καφεδακι και να γτα λεγαμε κι απο κοντα, ξερω ομως οτι δεν ειναι ευκολο... οπως και να εχει σας φιλω!

 

Sanna μου χαρηκα πολυ που εισαι καλυτερα, να γυρισεις με νεες δυναμεις και απο εδω και περα μονο ευχαριστα νεα να εχεις! Σε ευχαριστω για τις ευχες σου μεσα απο την καρδια μου!

Οσο για αυτο που ελεγες για το καφεδακι και εγω το εχω σκεφτει πολλες φορες... εχουμε δεθει τοσο πολυ εδω μεσα νοιαζεται η μια για την αλλη, ποναει η μια την αλλη, συμπαραστεκεται η μια στην αλλη....χωρις να γνωριζομαστε!

Φιλακια πολλα να περασεις ενα ομορφο καλοκαιρι και να ερθεις πισω ανανεωμενη και ολο επιτυχιες απο εδω και περα!

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη έπεσε!!! 123 μονο. οπότε δεν υπάρχει εξωμητριο, μονο αυτος ο μικρος σακος που ειδαμε τη δευτερα και, χαζο μεν, αλλά συγκινηθηκα. Δεν ειχα ποτε αλλοτε προχωρησει τοσο σε εγκυμοσυνη.

μου ειπαν να ξανακανω μια χοριακη σε 10 ημερες και οτι σε 2 μηνες μπορω να ξαναπροσπαθησω. δηλ απο Οκτωβριο.

ντομνινα περιμενουμε τα νεα σου αυριο!

Σαννα πολλα φιλια.

 

Καταλαβαινω τη συγκινηση σου, ευτυχως τελειωσε η ταλαιπωρια σου, εκμεταλευσου οτι ειναι καλοκαιρι γιατι παιζει ρολο για να χαλαρωσεις λιγο, να ξεχαστεις και απο Οκτωβριο ευχομαι να ειναι και η τυχερη σου προσπαθεια!

Φιλακια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες μου καλημέρα σας!!!!

να καλωσορίσω και τις καινούργιες στην παρέα μας :)

Ελπίδα εύχομαι για τριψήφια χοριακή!!!!!

domnina καλή επιτυχία!!!

isis όλα καλά θα πάνε κάνε μόνο κουράγιο!!!!

Ορτανσία και Λινάκις εύχομαι οι εγκυμοσύνες σας να είναι υπέροχες!!!!

Αννελί και Σάννα τα φιλιά μου και να κάνετε πολλές βουτιές να χαλαρώνεται και να προετοιμάζεστε!!!

 

Τα δικά μου νέα: εδώ και 10 μέρες ζω έναν εφιάλτη... μπήκε το ερώτημα αν θα συνεχίσω την κύηση ή αν θα διακόψω.... βρέθηκε στον μοριακό καρυότυπο ένα γονίδιο, το οποίο δεν έχει ταυτοποιηθεί σε κάποιο από τα γνωστά σύνδρομα, ούτε από μόνο του έχει δείξει κάτι, όμως δεν παύει να είναι ανησυχητικό... μας είπαν ότι είναι πιθανό να εμφανίσει ήπια έως μέτρια νοητική υστέρηση... το ίδιο ακριβώς το έχει η δότρια μόνο που αυτή είναι κατά τα λεγόμενα του γιατρού μια χαρά χωρίς νοητικές καθυστερήσεις κλπ κλπ... καταλαβαίνετε λοιπόν ότι παρακαλούσα να κοιμάμαι για να μην ζω τον ζωντανό μου εφιάλτη... σήμερα μπήκα στον 6ο μήνα είμαι στην 22η εβδομάδα και την μικρή την ακούω καθημερινά πια... η απόφασή μας είναι λοιπόν να την κρατήσουμε και ευελπιστούμε στην καλή μας τύχη... δεν ξέρω ας είναι ο Θεός μαζί μας... οι γιατροί πάντως δεν μας διαφωτίζουν το αφήνουν όλο πάνω μας... πείτε μου την γνώμη σας σας παρακαλώ το έχω ανάγκη...

 

Cristina μου νομιζω οτι πηρατε τη σωστη αποφαση, προσευχησου μεσα απο την καρδια σου με ολη σου τη δυναμη και ο Θεος θα σε βοηθησει. Αλλωστε η δοτρια που εχει το ιδιο εχει και μια φυσιολογικη ζωη οπως και παιδια φυσιολογικα.

Νομιζω οτι η αποφαση σας ειναι περα για περα σωστη, πρεπει να την πιστεψετε την αποφαση σας και ολα θα πανε καλα!

Φιλακια καλη μου εισαι κοντα ειδες πως περασες ο καιρος και μπηκες στον εκτο! Σαν χθες θυμαμαι τη θετικη χοριακη σου! Λοιπον μετα απο τεσσερις περιπου μηνες θα μας μιλας για το ποσο αλλαξε τη ζωη σας η υγιεστατη μπεμπουλα που θα φερεις στον κοσμο!

Ολα σου ευχομαι να πανε καλυτερα και αποτι φανταζεσαι!

Νασαι καλα και να προσεχεις τη μπεμπα και τον εαυτο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου εδώ είμαι κι εγώ..

 

Μόλις πριν λίγο μίλησα με το κέντρο και όλα πήγαν πολύ καλά. Η δότρια έδωσε 13 ωάρια (νούμερο εξωπραγματικό για μένα). Ο γιατρός μου είπε ότι αν συνυπολογίσουμε και το πρόβλημα του σπέρματος θα είναι πολύ ευχαριστημένος αν έχουμε 6 με 7 καλά έμβρυα.. Πήγα το πρωί και παρέδωσα το υλικό του συζύγου..

 

Όλα πλέον είναι στο χέρι του Θεού κορίτσια. Αύριο τέτοια ώρα θα ξέρω πόσα γονιμοποιήθηκαν και πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά. Μακάρι να γονιμοποιηθούν και να προχωρήσουν όσο περισσότερα γίνεται..

 

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα, νομιζω οτι ειναι ενας πολυ καλος αριθμος ωαριων. σημαινει οτι δεν πηρε κ τρελές δοσεις φαρμακων, οποτε θα ειναι και καλης ποιοτητας. βασικα θελεις 3-4 αριστα εμβρυα, αυτα θελεις. και απο αυτα ενα, ισως και δυο...αλλα ας μην ειμαστε πλεονεκτες... να ειναι τοσο καλο ωστε να γινει μωρακι.

ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις μια πολυ καλη εμβρυομεταφορα. Αντε με το καλο! να πανε ολα οπως πρεπει...

ελαβαν υποψιν στην επιλογη της δοτριας χαρακτηρισικα δικα σου η ομαδα αιματος?

γιατι στο κεντρο που ρωτησα μου ειχαν πει οτι αυτα ειναι δευτερευοντα...

ελπίδα 3 μερες εμειναν...αχ ποσο σκεφτομαι την αγωνια σου...αυτη ειναι η φαση που δεν μπορω να διαχειριστω. με τρελλαινει.

κριστινα αν, συμφωνω και εγω με τις αλλες κοπελες. αφου εχει 3 παιδακια η δοτρια και μια φυσιολογικη κοπέλα, νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ανησυχεις. εσυ το εψαξες στο ιντερνετ? υπαρχουν καθολου αναφορες?

σκεφτομουν οτι αφου ειναι φυσιολογικη η μητερα θεωρητικα θα μπορουσες και εσυ να το εχεις και να μην το ηξερες. τι θα εκανες τοτε? δεν θα σκεφτοσουν αφου ειμαι οκ, θα ειναι και το παιδι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα μου σε ευχαριστώ πολύ!!! αυτό κάνω και νιώθω ήδη καλύτερα :)

 

Ίσις όλα καλά τέτοιες σκέψεις κάνω και γω και έχω ησυχάσει :)

 

Domnina τι έγινε τελικά πόσα γονιμοποιήθηκαν? θα πάτε σε βλαστοκύστες?

εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι και να αποφασίστετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας!

 

Σήμερα έχω 2 ευχάριστα νέα να μοιραστώ μαζί σας!

 

Τα αποτελέσματα της αδερφούλας μου βγήκαν χθες και είναι πεντακάθαρα!! Το αγοράκι μας είναι υγιέστατο και η αδερφούλα μου ηρέμησε! Τώρα μπορούμε να περιμένουμε όλοι όλο χαρά την έλευσή του..

 

Και το δεύτερο καλό νέο είναι ότι από τα 13 ωάρια που πήραμε χθες, τα 12 ήταν ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 8! Πρωτοφανές νούμερο αυτό για μας... Έτσι θα τα αφήσουμε να πάνε βλαστοκύστες και θα είμαι ευχαριστημένη κορίτσια αν έχουμε έστω 4 ή 5 καλές βλαστοκύστες.. Θα μιλήσω με την εμβρυολόγο τη Δευτέρα για να δούμε την εξέλιξη και αν όλα πάνε καλά εμβρυομεταφορά την Τετάρτη!

 

Κορίτσια μου άλλο ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο!

 

Σας αγαπώ όλες, σας το είπα; Δεν σας το είπα!

 

Isis απαντώ στην ερώτησή σου.. ναι, λάβανε υπόψη τους τα χαρακτηριστικά μου και την ομάδα αίματος.. Αλλά την τελευταία μέρα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι η κοπέλα που είχε επιλεχθεί για μένα τελικά δεν είχε καλή παραγωγή και με ρώτησαν αν θα είχα πρόβλημα να πάρω από άλλη κοπέλα λίγο πιο ανοιχτή στα χρώματα. Φυσικά απάντησα ναι.. τα χρώματα είναι η τελευταία λεπτομέρεια..

Link to comment
Share on other sites

τελεια νεα , ντομνινα...

πιστευω οτι θα κανεις μια αψογη εμβρυομεταφορα, δηλ 3 βλαστοκυστεις. δεν νομιζω οτι βαζουν πανω απο 4 ουτως η αλλως. συνηθως τα μισα φθανουν σε βλαστοκυστεις. ευχομαι να πανε ολα τελεια...

αν θελεις στειλε μου το ονομα του κεντρου με πμ. την επομενη προσπ θα την κανω στο γ.. που εκανα και την προηγ γιατι ειμαι ικανοποιημενη αλλα μου αρεσε που στο κεντρο σου ασχοληθηκαν με ομαδα αιμ που τη θεωρω σημαντικη...

ευχομαι και παλι να ειναι η τυχερη σου φορα...

ελπιδα μου γλυκεια, αυριο ειναι η μεγαλη ημερα...

φιλια σε ολες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Domnina τέλεια τα νέα σου!!!!

άντε και σε βλέπω τουλάχιστον με διδυμάκια :):)

και γω θέλω το όνομα του κέντρου σου με πμ πλιιιιιιιιζ ;)

 

Ελπίδα καλή επιτυχία για αύριο σου εύχομαι μία τριψήφια χοριακή!!!! περιμένουμε νέα σου!!!

 

Sanna να κανονίσουμε καφεδάκι και γω θέλω να συναντήσω όλα τα κοριτσάκια μας :)

Link to comment
Share on other sites

Christina συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια οτι κανατεε την πιο σωστη επιλογη, δεν μπορει , αφου η ιδια η δοτρια ειναι μια χαρα και τα παιδακια της το ιδιο, δεν μπορει, ολα καλα θα πανε.

 

Ελπιδακι αυριο ειναι η μεγαλη μερα! Περιμενουμε και τα δικα σου ευχαριστα νεα!! Καλη επιτυχια γλυκεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Domnina Θα ηθελα κι εγω πμ με το ονομα του γιατρου σου και το κεντρο. Ευχομαι να πανε ολα οπως ευχεσαι κι ελπιζεις!! Η αισιοδοξια σου και η χαρα σου θα λειτουργησουν καταλυτικα και θα σου συμβει το πολυποθητο!!!!Να εισαι σιγουρη!

 

Isis μου επεσε η χοριακη σου, ολα μια χαρα λοιπον , καλες βουτιες!!!!! Και ειπαμε απο φθινοπωρο θα μας συμβει κι εμας το θαυμα!!!!

 

 

Λινακι που εισαι βρε? Πως τα πας? Πως εισαι απο ανακατοσουρες?

 

 

Ορτανσια μου κανεις καμια βουτια ή δεν κανει?

 

 

Ελπιδα αλλη μια φορα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Domnina πολυ ευχαριστα νεα! Αντε με το καλο να ειναι η τυχερη σου προσπαθεια και να εχεις μονο χαρουμενα νεα απο εδω και περα!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!

Εγω εδωσα αιμα το πρωι και περιμενω αποτελεσματα το μεσημερι. Θα προτιμουσα να με ειχαν ναρκωσει ως το μεσημερι! Εχω πολυ αγωνια ολα ειναι θελημα Θεου τωρα!

Φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλή σας μέρα και καλή βδομάδα..

 

Για μένα η βδομάδα ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις μιας και με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν ότι και τα 8 εμβρυάκια μας προχωράνε μια χαρά.. Κορίτσια πετάω από τη χαρά μου.. Έτσι η εμβρυομεταφορά έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη στις 1.30 το μεσημέρι..

 

Ελπιδάκι μου καλή σου επιτυχία κοριτσάρα μου.. Είμαστε μαζί σου..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα....μπήκα να δω της Ελπίδα μας....και να της ευχηθώ πολύ καλά αποτελέσματα να έχει!!!Η Παναγιά μαζί σου Ελπιδάκι!!!

 

 

Εγώ είμαι μια χαρά, έχω βρει τις δυνάμεις μου αλλά το ΣΚ με κοψοχόλιασε ο γιατρός!

Είδε ότι έχω ρέζους αρνητικό και με κατατρόμαξε μέχρι να κάνω αυτή την έμμεση combs να δει αν έχω αντισώματα για το παιδί!!!Πήγε η ψυχή μου στην Κουλουρη που λένε!!!Ευτυχώς προς το παρόν όλα καλά, θα την επαναλάβω όμως!

Οι πρώτες μου εξετάσεις βγήκαν τέλειες και ανυπομονώ να πάω για την αυχενική στις αρχές Αυγούστου!

 

Ελπίδα περιμένω να μας πεις....αντε πλησιάζει η ώρα!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλή σας μέρα και καλή βδομάδα..

 

Για μένα η βδομάδα ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις μιας και με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν ότι και τα 8 εμβρυάκια μας προχωράνε μια χαρά.. Κορίτσια πετάω από τη χαρά μου.. Έτσι η εμβρυομεταφορά έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη στις 1.30 το μεσημέρι..

 

Ελπιδάκι μου καλή σου επιτυχία κοριτσάρα μου.. Είμαστε μαζί σου..

 

Συγχαρητήρια domnina μου και πολύ καλή επιτυχία την Τετάρτη!!!

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

Cristina μου καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Αφού η δότρια που το έχει είναι μια χαρά και αφού αυτό δεν έχει ταυτοποιηθεί με κάποια συγκεκριμένη ασθένεια νομίζω ότι πρέπει να το αφήσεις στα χέρια του Θεού που μέχρι τώρα σε βοήθησε!

Το ζήτημα ωστόσο είναι ότι αφού το ήξεραν ότι το έχει η δότρια γιατί προχώρησαν? Μήπως τελικά δεν είναι κάτι σημαντικό και ανησυχήσατε τσάμπα?

1η IVF : Παλινδρόμηση στην 9η εβδομάδα

2η IVF : (-)

Link to comment
Share on other sites

domnina καλη τυχη, να ξερεις οτι ολα τωρα αρχιζουν απο το μηδεν... και ξεκινας με πολυ καλυτερες προυποθεσεις.Αυτο οχι μονο γιατι ειναι πιο δυνατα τα ωαρια τωρα, οχι μονο γιατι δεν θα εισαι βομβαρδισμενη με οπως πριν με απειρες και επικινδυνες ορμονες αλλα και γιατι με αλλες προποθεσεις πηγαινεις στους ελεγχους αυχενικης διαφανειας.Ελπιζω ο γιατρος σου να φυλαξει ωαρια παροτι λες οτι ειναι η τελευταια σου προσπαθεια.Διακρινω μια απογοητευση που ομως να ξερεις οτι μολις εχεις τα νεα που ολοι θελουμε θα εξαφανιστει και εσυ θα πετας στα συννεφα....κανε υπομονη , να ξερεις οτι εισαι κοντα στο στοχο σου

Link to comment
Share on other sites

Καμία απογοήτευση iorgos... Και εννοείται ότι αν με το καλό περισσέψουν βλαστοκύστες θα τα καταψύξω διότι ποτέ δεν ξέρουμε πως τα φέρνει ο καιρός...

 

Είμαι πολύ χαρούμενη και αισιόδοξη αυτή τη φορά κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...