Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 5 ΓΕΝΝΕΣ. ΠΗΓΑ ΣΕ 2 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ. ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΜΙΑ ΤΡΑΧΙΛΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΕΝΝΕΣ. ΣΤΑ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ.Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΡΜΟΝΩΝ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ (ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ) ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μηπως είναι απλή ουρολοίμωξη; Εννοείται όμως ότι πρέπει να πας και σε άλλο γιατρό. Καταρχήν αυτό πρέπει να σταματήσει άμμεσα διοτί μπορεί να πάθεις αναιμία. Σου ευχομαι γρηγορα περαστικά και περιμένω νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν, νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο πολύ.

είχα κι εγώ αίμα στη μέση του κύκλου και όταν είπα τις φοβίες μου στην φίλη μου - ιδιαιτέρα του γιατρού που μου έκλεισε ραντεβού - η απάντηση ήταν ότι "δύσκολο να αναπτυχθεί κάτι δύο μόλις χρόνια μετά τη γέννα που σε παρακολουθούσαμε".

Τώρα, όσον αφορά τους γιατρούς: Ας σου ξεκαθαρίσει κάτι: Κι εμένα μου είπανε να πάρω χάπια για να σταματήσει το αίμα και στη συνέχεια να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις. Μήπως κι ο γιατρός σου σου λέει να πάρεις τα συγκεκριμένα χάπια για να σταματήσει το αίμα; διευκρίνησέ του το. επίσης, νομίζω ότι πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις για το δικό σου καλό... για την ηρεμία σου...

Πάντως προσπάθησε να ηρεμήσεις, συζήτησέ το με τον γιατρό σου αναλυτικά και αν δεν σε ικανοποιεί πήγαινε σε άλλον. Νομίζω ότι μπορείς - αν έχεις πολύ αίμα - να πας και σε δημόσιο νοσοκομείο που εφημερεύει. Εγώ είχα πάει κάποτε. Στο λέω για να ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

σασ ευχαριστω κοριτσια για την απαντηση. το αιμα που εχω δεν ειναι τοσο πολυ και μιλησα και με τριτο γιατρο στην αθηνα με καθυσηχασε λιγο. μολις μου ερθει η περιοδος θα τον παρω τηλ. για να μου κλεισει ραντεβου στην 4 με 5 μερα περιοδου για να με δει λεει πως η μητρα τοτε ειναι πιο καταληλη για εξεταση το ξερετε και εσεις αυτο; οι αλλοι γιατροι δεν μου το ειχαν ξαναπει.

Link to comment
Share on other sites

πω πω ...σαν να ακουω την φιλη μου......πριν απο λιγες μερες , οτι γραφεις αυτα μου ελεγε .Εκεινη ακολουθησε την συμβουλη του γιατρου της.....

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα...γρηγορα να ξεπεραστει και να εισαι μια χαρα ψυχολογικα και σωματικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον ξέρω εγώ καλή μου, kaith!

μου έκανε δύο υπερήχους στην εγκυμοσύνη μου όπου ήμουν λίγο δύσκολη περίπτωση. και εγώ έφυγα από ήπειρο και πήγα ιασώ όπου ο γυναικολόγος μου, μου τον σύστησε ως κορυφαίο.

και σαν άνθρωπος πάντως, πολύ καλός φάνηκε. εμένα με στήριξε αρκετά και με βοήθησε να πάρω κάποιες αποφάσεις σχετικά με την εγκυμοσύνη μου.

καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου...

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Μήπως έχει τύχει και σε κάποια άλλη;; Από τότε που γέννησα και μου ήρθε πρώτη φορά η περίοδος , ξεκινούν τα προεόρτια υγρά της περιόδου 5 μέρες πριν την περίοδο, πράγμα πολύ κουραστικό. Μήπως είναι ανησυχητικό;;;; 2 μέρες, εντάξει, αλλα 5;;;; Δεν είναι πολύ;;:confused:

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλημέρα!

Είμαι στη 12η μέρα του κύκλου μου και μόλις πήγα στο μπάνιο, είδα αίμα στο εσώρουχο. Ροζ, όχι κόκκινο, αλλά αρκετό και στο σκούπισμα (συγγνώμη για την περιγραφή..) Επαφή είχα τη 10η μέρα.

Ξέρει καμιά σας τι μπορεί να είναι αυτό; Για να σας προλάβω, να σας πω ότι κάνω εδώ και 3 μέρες τεστ ωορρηξίας clear blue κάθε απόγευμα και μέχρι τώρα ΔΕΝ μου έχει δείξει χαμογελάκι. Μήπως το αίμα σημαίνει ότι πρόκειται να γίνει ωορρηξία και όχι ότι έγινε; Σε αυτή την περίπτωση να περιμένω ότι λογικά θα μου χαμογελάσει το clear blue σήμερα; Ή είναι κάτι άσχετο με την ωορρηξία;..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...