Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας! Είχα μια μικρή αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα (8η εβδομάδα κύησης) και τα χρειάστηκα λιγάκι. Είμαι στην δεύτερη εγκυμοσύνη και με την πρώτη δεν είχα τέτοια προβλήματα. Ο γιατρός μου υπέθεσε ότι πρόκειται είτε για μια μικρή αποκόλληση είτε για ορμονική διαταραχή και μου συνέστησε ξεκούραση και μου είπε να κάνω μια ένεση Proluton Depot και να παίρνω τρία χάπια Utrogestan(προγεστερόνη) την ημέρα. Τώρα που έκανα υπέρηχο όλα πάνε καλά αλλά ο γιατρός επειμένει να συνεχίσω τα χάπια. Αυτά τα χάπια, αν κάποιες τα έχετε πάρει και έχετε διαβάσει τις οδηγίες, δημιουργούν προβλήματα στο έμβρυο και δεν επιτρέπονται στο πρώτο τετράμηνο της κύησης.Τουλάχιστον έτσι γράφουν οι οδηγίες. Ο γιατρός βέβαια έχει άλλη άποψη. Γνωρίζετε τίποτα για αυτό το θέμα γιατί εγώ από τη στιγμή που τα πήρα έχω αγχωθεί αρκετά, σκέφτομαι ότι κάνω κακό στο μωράκι μου παρά καλό (αφού η αιμορραγία έχει περάσει εδώ και μέρες) και λέω να τα σταματήσω μόνη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου SODIA,

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ 2ΜΗΝΟ.

φαντασου οτι επαιρνα 2 το πρωι,2 το μεσημερι και 2 το βραδυ!!!

δεν μου δημιουργησαν τιποτα,ουτε στο παιδι αλλα ουτε κι εμενα!!!

κι εγω φοβομουν γιατι ειχα διαβασει τις παρενεργειες αλλα η γιατρος μου επεμενε πως αν δεν τα παρω θα εχω προβλημα!!!

οποτε τα πηρα κι ετσι ολα καλα!!!

κι εγω ειχα μικροαποκολληση,ομως δεν ειδα αιμα.

αυτα!!

ελπιζω να βοηθησα.

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας! Είχα μια μικρή αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα (8η εβδομάδα κύησης) και τα χρειάστηκα λιγάκι. Είμαι στην δεύτερη εγκυμοσύνη και με την πρώτη δεν είχα τέτοια προβλήματα. Ο γιατρός μου υπέθεσε ότι πρόκειται είτε για μια μικρή αποκόλληση είτε για ορμονική διαταραχή και μου συνέστησε ξεκούραση και μου είπε να κάνω μια ένεση Proluton Depot και να παίρνω τρία χάπια Utrogestan(προγεστερόνη) την ημέρα. Τώρα που έκανα υπέρηχο όλα πάνε καλά αλλά ο γιατρός επειμένει να συνεχίσω τα χάπια. Αυτά τα χάπια, αν κάποιες τα έχετε πάρει και έχετε διαβάσει τις οδηγίες, δημιουργούν προβλήματα στο έμβρυο και δεν επιτρέπονται στο πρώτο τετράμηνο της κύησης.Τουλάχιστον έτσι γράφουν οι οδηγίες. Ο γιατρός βέβαια έχει άλλη άποψη. Γνωρίζετε τίποτα για αυτό το θέμα γιατί εγώ από τη στιγμή που τα πήρα έχω αγχωθεί αρκετά, σκέφτομαι ότι κάνω κακό στο μωράκι μου παρά καλό (αφού η αιμορραγία έχει περάσει εδώ και μέρες) και λέω να τα σταματήσω μόνη μου.

 

SODIA μου καλημερα.

Επειδη ειχα παρομοια εμπειρια στην εγκυμοσυνη μου, μια μικρη αποκολληση δλδ απο τον 1ο μηνα, θα σου πω την γνωμη μου.

Κατ'αρχην αν ειναι αποκολληση ο γιατρος σου μπορει να την δει με ενα μονο υπερηχο, γιατι δεν το κανει κ απλα υπολογιζει τι μπορει να ειναι?

Επισης θα πρεπει να ξανακανει υπερηχο για να δει οτι η αποκολληση σου δεν υπαρχει πια.

Παμε τωρα στις ενεσεις, ο δικος μου γιατρος αν κ η αποκολληση μου δεν υπηρχε μετα απο μια εβδομαδα, μου τις συνεχισε εως κ στον 5ο μηνα.

Ειναι πολυ τυπικος κ προσεχτικος. Επισης ως τον 3ο μηνα επαιρνα χαπια παρεμφερει με τα δικα σου, οπως θα δεις στο τικερακι μου εχω μια κορακλα 4.800 που χαιρει ακρας υγειας. Να σου πω επισης οτι η προγεστερονη ειναι απλως ορμονη, που μαλιστα δεν αποκνυειται οτι βοηθαει πραγματι απλα επειδη δεν κανει κ ζημια σε σενα ή στο μωρακι σου την δινουν για να "κρατηθει" οπως λενε η εγκυμοσυνη.

Εμενα μου εδωσε κ προγεστερονη σε υποθετο κ αυτο ως τον 3ο.

Καποιοι θα πουν πως ηταν πολυ σχολαστικος, εγω θα πω ας ηταν αφου τωρα εχω διπλα μου το κοριτσακι μου κ κοιμαται γαληνια.

Προς Θεου δεν μιλαω σαν ειδικος, μιλαω σαν μανα που μολις ειχε μια παρομοια εμπειρια στην εγκυμοσυνη της.

Αν θελεις κατι αλλο πες μου.

Θα πανε ολα καλα κ σε λιγους μηνες θα εχεις το μωρακι σου.

Φιλικα, Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας! Είχα μια μικρή αιμορραγία την προηγούμενη εβδομάδα (8η εβδομάδα κύησης) και τα χρειάστηκα λιγάκι. Είμαι στην δεύτερη εγκυμοσύνη και με την πρώτη δεν είχα τέτοια προβλήματα. Ο γιατρός μου υπέθεσε ότι πρόκειται είτε για μια μικρή αποκόλληση είτε για ορμονική διαταραχή και μου συνέστησε ξεκούραση και μου είπε να κάνω μια ένεση Proluton Depot και να παίρνω τρία χάπια Utrogestan(προγεστερόνη) την ημέρα. Τώρα που έκανα υπέρηχο όλα πάνε καλά αλλά ο γιατρός επειμένει να συνεχίσω τα χάπια. Αυτά τα χάπια, αν κάποιες τα έχετε πάρει και έχετε διαβάσει τις οδηγίες, δημιουργούν προβλήματα στο έμβρυο και δεν επιτρέπονται στο πρώτο τετράμηνο της κύησης.Τουλάχιστον έτσι γράφουν οι οδηγίες. Ο γιατρός βέβαια έχει άλλη άποψη. Γνωρίζετε τίποτα για αυτό το θέμα γιατί εγώ από τη στιγμή που τα πήρα έχω αγχωθεί αρκετά, σκέφτομαι ότι κάνω κακό στο μωράκι μου παρά καλό (αφού η αιμορραγία έχει περάσει εδώ και μέρες) και λέω να τα σταματήσω μόνη μου.

 

Μην ανησυχείς, τα Utrogestan τα παίρνουν οι έγκυες σαν καραμέλες. Προς Θεού μην τα σταματήσεις μόνη σου, υπάρχει λόγος που τα παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Τα επαιρνα απο τον 3ο μεχρι που γεννησα.΅Ειχα διαβασειι τι λενε αλλα ο γιατρος μου ειχε πει " Βαζεις κατω τα + και τα - του να τα παρεις. Υπερτερουν τα + οποτε τα παιρνεις."

Τον ακουσα και τελικα ειχε δικιο :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elias-christina έκανα υπέρηχο μια εβδομάδα μετά την αιμορραγία (η οποία κράτησε λιγότερο από μία μέρα) και ήταν όλα καλά. Γι' αυτό προβληματίζομαι αν υπάρχει λόγος να τα συνεχίσω.

Link to comment
Share on other sites

elias-christina έκανα υπέρηχο μια εβδομάδα μετά την αιμορραγία (η οποία κράτησε λιγότερο από μία μέρα) και ήταν όλα καλά. Γι' αυτό προβληματίζομαι αν υπάρχει λόγος να τα συνεχίσω.

 

Εγω για να καταλαβεις δεν ειχα καν αιμοραγια, ειχα 2 σταγονες κ οχι αιμα κοκκινο αλλα σκοτωμενο... και σου ειπα ποσο καιρο εκανα ολα αυτα που μου ειπε ο γιατρος. Μην τα κοψεις μονη σου. Ζητα να σου πει εκεινος το πως κ το γιατι. Ειμαι σιγουρη πως θα σου εξηγησει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 8η ΗΜΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΙΜΑ.ΠΗΡΑ 3 ΚΟΥΤΙΑ, 3 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ Η ΑΓΩΓΗ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ :D

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα Utrogestan τα πηρα κι εγω για ενα διαστημα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου.Διαβαζοντας το χαρτακι μεσα, εννοειται πως φρικαρα και πηρα το γιατρο μου. Εκεινος το μονο που μου ειπε (αρκετα πειραγμενος που τον αμφισβητησα) ηταν να πεταξω την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ το χαρτακι απ' το κουτι και να ακολουθησω αυτα που μου ειχε πει. Ετσι κι εκανα.

Αποτελεσμα; Δοξα το Θεο πηγαν ολα καλα!!! :wink::wink::wink:

Το μονο που αποδιδω στη ληψη των Utrogestan,οσον αφορα το μωρακι μου,ειναι οτι γεννηθηκε με απιστευτα πολυ μαλλι-κατι που λενε οτι οφειλεται στην προγεστερονη. Ισα-ισα ομως που αυτο ειναι καλο,μια χαρα ειναι με τα μαλλακια του και ηδη λεμε οτι οπου να 'ναι θα της πλεκουμε κοτσιδες!!! Σας μιλαω για ΠΟΛΥ μαλλι!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα Utrogestan τα πηρα κι εγω για ενα διαστημα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου.Διαβαζοντας το χαρτακι μεσα, εννοειται πως φρικαρα και πηρα το γιατρο μου. Εκεινος το μονο που μου ειπε (αρκετα πειραγμενος που τον αμφισβητησα) ηταν να πεταξω την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ το χαρτακι απ' το κουτι και να ακολουθησω αυτα που μου ειχε πει. Ετσι κι εκανα.

Αποτελεσμα; Δοξα το Θεο πηγαν ολα καλα!!! :wink::wink::wink:

Το μονο που αποδιδω στη ληψη των Utrogestan,οσον αφορα το μωρακι μου,ειναι οτι γεννηθηκε με απιστευτα πολυ μαλλι-κατι που λενε οτι οφειλεται στην προγεστερονη. Ισα-ισα ομως που αυτο ειναι καλο,μια χαρα ειναι με τα μαλλακια του και ηδη λεμε οτι οπου να 'ναι θα της πλεκουμε κοτσιδες!!! Σας μιλαω για ΠΟΛΥ μαλλι!!! :lol::lol::lol:

 

παιδια μου αν κ πρωτη φορα το ακουω... εμενα να δειτε μαλλι!!!!!

παντως επειδη το θεμα μαλλι συζητηθηκε πολλες φορες με τον γιατρο μου καθ'οτι του εκανε κ εντυπωση το ποσο μαλλι ειχε η μικρη μου, κατι που το ειδαμε απο τους υπερηχους κιολας, πιστευω θα μου το ελεγε αν ισχυε.

φανταστειτε εγω 5 μηνες προγεστερονη! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας :) και εγω τις επινα τις ορμονες, χωρις αποκολλιση και χωρις αιμοραγια. Θα ηπια κανα κυβωτιο στανταρ :P ! 2 πρωι μεσσημερι βραδυ, μεχρι που με πειραξανε στο συκωτι και τις εκοψα σιγα-σιγα και στον 6ο μηνα τελειως!!! Κανενα προβλημα με το μωρο, απο μαλλι και εμεις δοξα το θεο βγηκαμε με μπουκλες :P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα παθει και εγω μια μικρη αποκολληση , τα επαιρνα και εγω στην αρχη 2 ανα 8ωρο και σιγα-σιγα με τη παροδο των εβδομαδων ο γιατρος μου ειπε να τα σταματησω..

Μη τα κοψεις απο μονη σου, συμβουλεψου το γιατρο σου!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

sodia και εγώ έπαιρνα 3 utrogestan την ημέρα γιατί είχα μία σταγόνα καφέ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος και λίγο αργότερα έκανα και τις ενέσεις proluton γιατί ξαναείχα καφέ για 3-4 μέρες. Είχα μία μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχα και αυτά τα υγρά.τα χάπια και τις ενέσεις τα έπαιρνα μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο. πάντως αυτά τα είχε πάρει και η αδερφή μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη που ήταν πολύ δύσκολη και μετά από 2 αποβολές κατάφερε να κρατήσει εγκυμοσύνη και φυσικά ο γιόκας της χαίρει άκρας υγείας!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Sodia κι απο μενα

 

Καταραμενη μου φαινεται οτι ειναι η 8η εβδομάδα! Εγω ειχα μερική αποκόλληση και αρκετά μεγάλη αιμορραγία. Απο τότε παίρνω συνέχεια Utrogestan κι εχω κανει και καμμια δεκαρια ενέσεις Proluton. Δοξα τω θεω εχω περιπου ενα μηνα να δω έστω καφετια αλλα τα χαπια δε νομιζω να μου τα κοψει. Μην ανησυχεις, εχω γνωστη που επαιρνε 12 την ημερα, 6 απο το στομα και 6 κολπικα και εκανε 2 διδυμες κορακλες θαυμα!

 

Φιλιά

Χριστίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα μου τα έδωσε 3-4 χάπια γιατί μια μέρα είδα καφέ...από ότι βλέπω όμως τα έχει πάρει πολύς λαός, άρα.....

Είχα ρωτήσει και τον ομοιοπαθητικό και μου είπε να τα πάρω μιας και είχα φοβηθεί απλά οι απόψεις διχάζονται για το αν τελικά βοηθάνε ή όχι. Πάντως οι Έλληνες γιατροί έχουν πάντα την τάση να μας γεμίζουν με φάρμακα που να μην είναι και εντελώς απαραίτητα :(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Yogini κι εγώ αυτό πιστεύω. Οι Έλληνες γιατροί ότι και να έχεις αμέσως σπεύδουν να σε γεμίσουν φάρμακα όχι τόσο απαραίτητα καμιά φορά εντελώς άχρηστα. Κι εκείνο που με φοβίζει ακόμα περισσότερο είναι ότι παιρνάνε πολλά χρόνια μέχρι να καταλάβουν ότι κάποιο φάρμακο κάνει περισσότερο κακό, παρά καλό. Κι έχουμε πολλά τέτοια παραδείγματα από το παρελθόν. Αναγκαστικά θα τα συνεχίσω τα χάπια και ο Θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγώ είμαι μόλις στην 5-6η εβδομάδα και είχα καφέ αίμα. Επειδή δεν έχω καταλήξει σε γυναικολόγο, πήρα δύο (τον νυν και τον υποψήφιο νυν). Ο ένας μου είπε από το τηλέφωνο να πάρω αυτά τα χάπια, ο άλλος μου είπε όχι γιατί δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθάνε.

Εγώ τώρα τι κάνω; (εκτός από το να καταλήξω σε γυναικολόγο)

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάω και πολύ καλά με τα φάρμακα, αλλά...

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα τι κάνω; (εκτός από το να καταλήξω σε γυναικολόγο)

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάω και πολύ καλά με τα φάρμακα, αλλά...

 

Αν μου επιτρέπεις να τα πάρεις τα Utrogestan, έχω εμπειρίες από το περιβάλλον μου αλλά και προσωπική που όλα πήγαν καλά γιατί πήραν τα φάρμακα εγκαίρως.

Το συγκεκριμένο φάρμακο είναι προγεστερόνη δηλαδή μία ορμόνη που ήδη παράγεται από το ωχρό σωμάτιο για να συντηρήσει το έμβρυο μέχρι να αναλάβει ο πλακούντας (το ωχρό σωμάτιο είναι αυτό που «έμεινε πίσω» όταν κατέβηκε το ωάριο) δεν είναι κάτι ξένο για τον οργανισμό σου ώστε να φοβάσαι. Είναι προτιμότερο - κατά τη γνώμη μου- να τα πάρεις παρά όχι. Μην το αμελήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός επέμενε να μην πάρω τα χάπια κι έτσι κι εγώ δεν τα πήρα κι ο Θεός βοηθός.

Να ρωτήσω κάτι τώρα επ'ευκαιρία;;;

έχω μια μικρή αιμοραγία (καφέ αίμα), πάω στο γιατρό και μου κάνει κολπικό υπέρηχο που κρατάει καμιά ώρα (κανονικό σκάλισμα). Με διαβεβαιώνει ότι δεν υπάρχει κανένας φόβος, αλλά εγώ γιατί αμφιβάλλω;;

Και γιατί το ίδιο βράδυ η σταματημένη απ'ότι μου είπε αιμοραγία ξαναξεκινάει;Με κόκκινο αίμα;Και κρατάει και 3 μέρες τώρα;;;

Μάλλον το έχασα και μου ήρθε περίοδος;;;Καθαρίζω;;έχω και περίοδο και εγκυμοσύνη;;; Θα τρελαθώ!!! Πρέπει να περιμένω τα αποτελέσματα της χωριακής (γιατί ο σάκος δε φαινόταν (ακόμα;) καλά) και μέχρι τότε (δευτέρα βράδυ) θα τα χω δει όλα..

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

koritsia kalimera eimai kainoyrgia edo apla ida to thema kai eimai tromokratimeni aytes tis meres. eimai sti proti mou egkymosini kai eixa mikri para poli mikri posostita aimatos poli skourou. O giatros mou eipe na min anisixo kai mou edose na perno ta duphaston kai mou eipe na ta perno mexri kai to epomeno mas rantevou. Stamatisan ta simadia apo ekini ti mera pou ta perno alla anisixo poli.

 

Apo oti vlepo den eimai i moni einai kati poli sinithismeno kai me parigori afantasta pou einai kati pou xeperniete.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς! Δεν ξέρω σχεδόν καμία έγκυο που να μην είχε κάτι, από καφέ υγρό μέχρι αιμορραγία και παρόλα αυτά πήγαν όλα καλα. Και εγώ και στην πρώτη αλλά και τώρα που είμαι στην αρχή της δέυτερης εγκυμοσύνης έχω λίγο καφέ υγρό. Βέβαια ο γιατρός μου πάντα λέει ότι μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο υπάρχει κάποιος κίνδυνος.ι

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, διαπίστωσα ότι είμαι έγκυος το Σάββατο και η βχωριακή το επιβεβαίωσε την Δευτέρα. Την 24 μέρα του κύκλου είχα πολύ λίγο αίμα. Μέχρι την Δευτέρα είχα ελάχιστο και αρκετές κράμπες χαμηλά.<ο γιατρός μου μου συνέστησε ξεκούραση και 4 Utrogestan την ημέρα. Οι κράμπες μειώθηκαν αλλά έχω περισσότερο αίμα και οι πόνοι μοιάζουν με αυτούς τις περιόδου. Δεν είναι συνεχείς αλλά είναι έντονοι κυρίως το βράδυ για κάποιο λόγο. Τον υπέρηχο θα το κάνω την άλλη βδομάδα. Έχω λίγο απογοητευτεί με την όλη κατάσταση :-( . Απλά επειδή μέχρι να δω τι θα γίνει δεν το συζητάω στο περιβάλλον μου, είπα να τα πω στο φορουμ για να τα βγάλω από μέσα μου! Αυτά. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Η σύζυγός μου είναι στην 6η εβδομάδα και προχθές το μεσημέρι μετα από πόνους στην κοιλιά της της ήρθε αρκετό αίμα, σαν να είχε περίοδο. Επισκεφθήκαμε τον γυναικολόγο ο οποίος μας καθησύχασε και μας είπε ότι είναι κάτι που συμβαίνει αλλά προς το παρόν θέλει μεγάλη προσοχή δηλαδή ξεκούραση και βλέπουμε...Μας έδωσε τα utrogestan απ τα οποία παίρνει 3 την μέρα...τελικά ο πόνος πέρασε αλλά αίμα συνεχίζει να εχει όχι όσο είχε στην αρχή όμως συνεχίζει. Σήμερα είναι 2η μερα που τα παίρνει (εχει ήδη παρει 6). Με τον γιατρό θα συναντηθούμε την Τρίτη να δούμε πως πάει ο Τοσοδούλης... Εσείς τι λέτε... δεν θα επρεπε να σταματήσει το αίμα... αν συνεχίσει η αιμοραγία υπάρχει περίπτωση να κολλήσει ο σάκκος (στην ορολογία δεν είμαι καλός) και να αποφύγουμε την έκτρωση?? Υπάρχει ελπίδα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,καταρχάς ηρέμησε ,θα σου πω το εξής η κολλητή μου με δίδυμη κύηση 3 μηνών είχε αρκετή αιμορραγία (αποκολλήσει πλακούντα )θέλει ξεκουράσει και όχι πολλές μετακινήσεις τα χάπια θα την βοηθήσουν !προσπάθησε να την ηρεμήσεις και να την καθησύχασης και ελπίζω να πάνε όλα καλά !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...