Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρωτοτυπο δωρο για νεογεννητο;


Recommended Posts

Περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσει μια πολύ καλή μου φίλη το κοριτσάκι της!!

Θέλω να της πάρω ένα δώρο που να μπορεί να το έχει η μικρούλα πολλά χρόνια έτσι, σαν ανάμνηση!

Θα μπορούσε να είναι πχ ένα καλό άλμπουμ σαν αυτά με την ασημένια κορνίζα ή κάτι τετοιο απ' έξω... αλλά μου είχε κάνει αυτή ένα τετοιο δωρο και δε θέλω να κάνω το ίδιο... δυστυχώς δεν έχω ελέυθερο χρόνο να της έφτιαχνα ένα scrapbook για τον 1ο της χρόνο... (εδώ ούτε του γιού μου δεν έχω αξιωθεί να φτιάξω!!!)

 

Για πείτε καμιά ιδέα!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα μου ειχαν φερει μια ασημενια κορνιζα που ηταν σαν ανοιχτο βιβλιο.Στη μια πλευρα εμπαινε η φωτογραφια και στην αλλη ειχε χαραγμενα height,weight,date κλπ για να τα συμπληρωσεις με τα στοιχεια του παιδιου.Επισης εχω δει στο ιντερνετ τα σετ κορνιζας με πηλο που το παιδι κανει αποτυπωμα χεριου ή ποδιου.Ακομη,ημερολογιο μωρου,το βιβλιο οπου γραφεις τι εκανε και ποτε.Κατι τετοιο μου ερχεται τωρα,για να μεινει στο παιδι.Επισης εχω δει το πουγκι με ενα διαμαντακι μεσα,αλλα μαλλον αυτο ξεφευγει(ειχε πανω απο 200 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα diaper cake και βάλε ότι θες επάνω.

Ψάξε εδώ θα βρεις πολλές ιδέες:

http://www.youtube.com/watch?v=bHyvvZAk8zY&feature=related

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bjenBXPGj1k&feature=related

 

Μου αρέσει πολύ σαν ιδέα και με την πρώτη ευκαιρία (γεννητούρια) θα φτιάξω κι εγώ.Προς το παρόν δεν έχω καμμιά μέλουσα μάμά στα σκαριά.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο τόπικ για να προτείνω υφασμάτινο μάρσιππο (ring sling) για δώρο σε οποιονδήποτε γεννάει :lol::lol:

 

Εσύ όμως απ'ότι κατάλαβα θέλεις δώρο για το μωρό;;;

Θα σου πρότεινα να της πάρεις ένα μουσικό κουτί-μπιζουτιέρα, τέτοιο πράγμα... Σπανίζει τόσο στις μέρες μας, δεν ξέρω να σου πω που να το βρεις, αλλά μου φαίνεται εκπληκτικό δώρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δώρο που μου άρεσε περισσότερο από τα δώρα που μου έκαναν είναι μια ασημένια κουδουνίστρα. Όχι οτι έχει κάποια χρηστικότητα αλλά μου άρέσει ως ενθύμιο. Και στην κουμπαρούλα μου που έκανε ένα κοριτσάκι στην μακρινή Φιλανδία αυτό θα στείλω :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!! μη σταματάτε!! πείτε κι άλλα!! μ΄αρέσει!! :D

 

resident αυτό με τον πηλό το είχα ξεχάσει!! παίζει σαν ιδέα!

 

helen18 το diaper cake το ήξερα για το baby shower... αλλά θα μου πεις και τί πειράζει; :lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωχ! τί το θελα!! θα με πελαγώσετε!

μουσικό κουτί-μπιζουτιέρα θα αρέσει και στη μαμά της μικρής!!

ασημένια κουδουνίστρα; κι αυτό καλό!!!

 

ουφ!! :lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Θα σου πρότεινα να της πάρεις ένα μουσικό κουτί-μπιζουτιέρα, τέτοιο πράγμα... Σπανίζει τόσο στις μέρες μας, δεν ξέρω να σου πω που να το βρεις, αλλά μου φαίνεται εκπληκτικό δώρο...

 

μου δωσανε ενα τετοιο τις προαλλες δωρο για την μπεμπα και ξετρελαθηκα!

ειναι πολυ ωραιο και θα το χρησιμοποιησει και στο μελλον..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μουσικό κουτι μου φαίνεται σουπερ ιδέα, έχουμε και εμείς ενα που οταν ανοίγει βγαινει απο μέσα του μια νεραιδμπαλαρίνα που χορεύει..πολύ καλό!

Θα σου πρότεινα και αυτό..που είναι αρκετα πρωτότυπο και γλυκό..

 

http://www.paidorama.com/%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B2%CE%B1-%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%AC.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Αααααχ.... δεν προλαβαίνωωωωωωωωωωωωωω!!!!

αύριο το πρωί μπαίνει με πρόκληση!!!

 

να δω τί θα κάνω! :?

 

ο άντρας μου θα λείπει, τον μικρό δεν έχω να τον αφήσω και για να τον πάρω μαζί μου... δεν έχω και κανένα μαγαζί της προκοπής κοντα!

 

σκέφτομαι να παραγγείλω από το cosy corner το αποτύπωμα, αλλά δεν ξέρω αν το παραδίσουν αυθημερόν! θα πάρω το πρωί τηλ και βλέπουμε!

εκτός αν σκεφτώ τίποτε άλλο... γιατί πολλά από αυτά που μου είπατε μου άρεσαν... αλλά δεν έχω χρόνο έτσι όπως έγινε!

 

Αν και σκέφτομαι να της προτείνω να γίνω νονά... οπότε... αν κάνω την πρόταση και αν δεχτεί... θα έχω να παίρνω τα δωράκια που είπαμε :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωρίζεις το όνομα της μπέμπας θα ήταν πολύ ωραίο δώρο να παραγγείλεις να σου φτιάξουν το μονόγραμμά της με κρύσταλλα σβαρόφσκι!!!

Σούπερ δώρο και θα το έχει για 1 ζωή!!!

Με το καλό να γεννηθεί η μπέμπα!!!

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

θα μου άρεσε ένα σετ απο αυτά που κρατάς το αποτύπωμα του χεριού ή του ποδιού!

με πρόλαβες!

πολύ ωραία ιδέα...πολύ ασυνήθιστο δώρο και θα το κρατήσουν και για πάντα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αυτά τα σετ δεν είναι πολύ καλής ποιότητας. Δοκίμασα ένα εγώ για την πρώτη μου κόρη. Υπάρχει κάποιος όμως που το κάνει επαγγελματικό. Πήγα μίας φίλης μου. Είναι φανταστικά - ακριβώς αντίγραφα από το χεράκι και ποδαράκι - τρεις διάστατα. Θα παω και εγώ αφου γεννήσω!

 

Το σιτε είναι edit admin

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα σετ δεν είναι πολύ καλής ποιότητας. Δοκίμασα ένα εγώ για την πρώτη μου κόρη. Υπάρχει κάποιος όμως που το κάνει επαγγελματικό. Πήγα μίας φίλης μου. Είναι φανταστικά - ακριβώς αντίγραφα από το χεράκι και ποδαράκι - τρεις διάστατα. Θα παω και εγώ αφου γεννήσω!

 

Το σιτε είναι http://edit admin

 

ξερεις ποσο κοστιζει μηπως?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αχ! μου άρεσε πάρα πολύ σαν δώρο τα αποτυπώματα. Γνωρίζετε πόσο κάνουν? Είναι για δώρο γαι έναν συνάδελφο του άντρα μου και δεν θέλω να δώσω και πάρα πολλά.

ευχαριστώ

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά τα σετ που τα κάνεις μόνη σου ήταν 80 ευρώ περίπου αλλά εγώ δεν είχα καλό αποτέλεσμα. Να το κάνείς επαγγελματικό δεν θυμάμαι ... θα ρωτήσω την φίλη μου και θα σας πω! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα μου ειχαν φερει ενα τετοιο κ δε το χρησιμοποιησα καθολου!

ισως επειδη ημουν πρωταρα? δεν ηθελα με τιποτα να βαλω χερακια ποδαρακια του μωρου μου εκει μεσα...

μπορει να με πειτε υπερβολικη αλλα εγω ακομα το χω καπου σε κανενα ραφι. δε μου αρεσε...

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν φερει ενα σετ απο 2 κουτακια ασημενια με ενα αγγελακι πανω που ηταν για να βαλει την πρωτη τουφα μαλλιων και το πρωτο δοντι που θα πεσει.προς το παρον εβαλα τον ομφαλιο λωρο.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν φερει ενα σετ απο 2 κουτακια ασημενια με ενα αγγελακι πανω που ηταν για να βαλει την πρωτη τουφα μαλλιων και το πρωτο δοντι που θα πεσει.προς το παρον εβαλα τον ομφαλιο λωρο.

πολύ ωραία... που μπορώ άραγε να βρω τέτοια;;;

 

όπως καταλάβατε... τελικά δεν πήρα δώρο στο μαιευτήριο... μόνο λουλούδια! αν είναι να παρω κάτι ας είναι κάτι καλό!! τώρα πιά θα τις πάω δώρο όταν παώ επίσκεψη σπίτι της!!

 

α... και άκυρο η κουμπαριά... τελικά με πρόλαβε άλλη :(

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...