Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

O ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ VIDEO


ΜΑΡΙΑΛ 2

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ κάποια από τα ακόλουθα βιντεάκια περιλαμβάνουν σκηνές ζωντανής γέννας, παρακαλώ αν πιστεύετε πως αυτές οι εικόνες ενδέχεται να σας ενοχλήσουν μην τα παρακολουθήσετε...

 

σχηματική απεικόνηση φυσιολογικού τοκετού:

http://www.youtube.com/watch?v=BtAwMw6tRuc

 

 

φυσιολγικός τοκετός χωρίς περινεοτομή, προσέξτε το ξετύλιγμα του λόρου από το λαιμό του μωρού και την έκφραση της κοπέλας αμέσως μετά την έξοδο του μωρού...

http://www.youtube.com/watch?v=Xfi7Y5OTR3Q&feature=related

 

 

φυσιολογικός τοκετός στο σπίτι... προσέξτε τη μητέρα αμέσως μετά τη γέννα, δεν φαίνεται καθόλου άρωστη ή ταλαιπορημένη το βλέμμα της έχει αυτό που λέμε απόλυτη ευτυχία...

http://www.youtube.com/watch?v=ibaj6ppWK9M&feature=related

 

τοκετός στο νερό, προσέξτε την ηρεμία στο πρόσωπο της μητέρας... και το νερό... δεν υπάρχει ίχνος αίματος (το παρόν βίντεο μπορούν να παρακολουθήσουν και οι πιο φοβητσιάρες):

 

 

καλυτεχνική φωτογράφιση τοκετού στο σπίτι (κατάληλο για όλους):

 

 

φυσιολογικοί τοκετοί δυδίμων και τριδύμων! (κατάληλο για όλους):

 

 

τοκετός με καισαρική τομή... προσοχή οι εικόνες είναι πολύ σκληρές

 

σύγγριση καισαρικής τομής με φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική:

 

φυσιολογικός τοκετός δυδίμων μετά από καισαρική στο σπίτι:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απιστευτα βιντεο!!!!!ειδικα ο τοκετος στο σπιτι θα πρεπει να ειναι πολυ ομρφη εμπειρια

να λες στο πιδακι σου αργοτερα σε ποιο δωματιο το γενννησες και να ειναι μεσα και ο αντρας σου!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δε τα ειδα ολα αλλα μονο τους φυσιολογικους τοκετους.την καισαρικη αν και την εκανα δε θα ηθελα να τη δω.ειχα παει πριν τη γεννα να δω ενα βιντεο με καισαρικη αλλα ειδα μονο19 δευτερολεπτα!ειναι μαγεια ο φυσιολογικος τοκετος,μακαρι να κανω δευτερο παιδακι να μπορεσω να γεννησω κανονικα.να μπορεσω να το παρω αγκαλια αμεσως μετα,δε το εζησα αυτο και το ηθελα πολυ..

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μαριαλ τι μας εκανες απογευματιατικα!Τι κλαμα ριχνω στα κρυφα δεν λεγεται!Τι συγκλονιστικες στιγμες!Ελπιζω οσες γεννησουν φυσιολογικα να γεννησουν οπως η κοπελα στην μπανιερα!!!!

Και η καισαρικη εχει τη "μαγεια "της ...(μη με φατε)!Οπως και να χει μια ζωουλα ερχεται στον κοσμο!!!Εγω ημουν τυχερη μετα την καισαρικη πηρα το μωρο μου αγκαλιτσα αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

καλα ο αντρας μουμε το που ειδε το νυστερι μονο τρελαθηκε εκλεινε τα ματια για να μην δει το βιντεο ειναι σε διπλανο πισι

καλα ουτε εγω τρελενομαι απο την χαρα μου η καισαρικη με ανατριχιασε

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μαριαλ τι μας εκανες απογευματιατικα!Τι κλαμα ριχνω στα κρυφα δεν λεγεται!Τι συγκλονιστικες στιγμες!Ελπιζω οσες γεννησουν φυσιολογικα να γεννησουν οπως η κοπελα στην μπανιερα!!!!

Και η καισαρικη εχει τη "μαγεια "της ...(μη με φατε)!Οπως και να χει μια ζωουλα ερχεται στον κοσμο!!!Εγω ημουν τυχερη μετα την καισαρικη πηρα το μωρο μου αγκαλιτσα αμεσως!

αχ ποσο σε ζηλευω!εγω δε μπορεσα να τον παρω αγκαλια με ειχαν δεμενη.η μαια ομως μου τον εφερε και ακουμπησε το μουτρακι του στον ωμο μου και καταφερα να του δωσω ενα φιλι στη μυτη!!κλαιω και μονο που το θυμαμαι!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι τελεια!ανατριχιασα!!!νιωθω τοσο ευτυχισμενη που εκανα 3 φορες αυτο το θαυμα!!!κ ας ηταν κ τις 3 φορες χωρις επισκληριδιο!ειδικα το 2ο βιντεο με εκανε να δακρυσω στο τελος η εκφραση της κοπελας!!!ειχες δικιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ayto εννοουσα αγκαλια!Τον ακουμπησαν πανω μου και μου πιπιλαγε την μυτη!!!Φοβερο!!!Μολις με εραψαν και με πηγαν στην ανανηψη μου τον εφεραν 2 φορες να τον θηλασω!Τωρα θα ζητησω απο τον γιατρο μου να τον βαλουμε(μαλλον αγορακι εχω παλι!!!) στο στηθος κατευθειαν!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ μαριαλ τι μας εκανες απογευματιατικα!Τι κλαμα ριχνω στα κρυφα δεν λεγεται!

έχω δει αρκετούς φυσιολογικούς τοκετούς (όχι μόνο βιντεάκια και ζωντανούς με τη σχολή μου) πάντα δακρύζω όταν βγαίνει το μωρό... μα δε θα σταματλησει ποτέ αυτή η σκηνή να είναι τόσο συγλονιστική;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Den θα σταματησει ποτε!Ειναι το μεγαλειο της ζωης!Η σπουδαιοτερη στιγμη της ζωης ολων των ανθρωπων...και των ζωων!Και στα ζωακια ειναι φοβερες σκηνες!

Link to comment
Share on other sites

Μην με πετροβολησετε αλλα και εγω που γεννησα με καισαρικη και ειδα τωρα τι συνεβη στο σωμα μου με λεπτομερειες και πως γεννηθηκε το αντρακι μου ενιωσα πολυ ομορφα και περηφανη κι ας μην γεννησα φυσιολογικα. Η γεννηση ενος παιδιου ειναι απιστευτη μαγεια οπως κι αν συμβει!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα....οπως κι αν γενηθει δε παυει να ειναι θαυμα!!!Κι εγω γενησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο αλλα ημον ατυχη καθως παρουσια προβληματα και ημουν τοσο ταλαιπορημενη που καταφερα να δωσω ενα μονο φιλακι στον μικρο μου μετα απο...δε θυμαμαι ποση ωρα γιατι με κρατησανε στη καρεκλα γιατι επρεπε να μου αφερεσουνε το πλακουντα καθως δε ξεκολλησε οπως θα επρεπε να ειχε γινει κανονικα.Μετα πηγα για μεταγκηση.Μου τον φερανε μια ωρα μετα ταισμενο...:(:(:(κ κοιμοτανε:(:(:(:(Μακαρι να τα ειχα ζησει ολα διαφορετικα οπως οι κοπελες στα vindeo.Oποτε κοριτσια εσεις με τις καισαρικες μη νομιζετε....παντα υπαρχει και η περιπτωση να γεννησεις φυσιολογικα αλλα να ειναι τοσο δυσκολα ολα που μετα να μη μπορεις να θυμηθεις τιποτα.Εγω ρωτουσα τους αλλους γιατι δε θυμομουν σχεδον τιποτα μετα:(

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην με πετροβολησετε αλλα και εγω που γεννησα με καισαρικη και ειδα τωρα τι συνεβη στο σωμα μου με λεπτομερειες και πως γεννηθηκε το αντρακι μου ενιωσα πολυ ομορφα και περηφανη κι ας μην γεννησα φυσιολογικα. Η γεννηση ενος παιδιου ειναι απιστευτη μαγεια οπως κι αν συμβει!!!!!!!!!!!!!!!!

και εγω ετσι νοιωθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα και τις δυο φορές φυσιολογικά και χωρίς επισκληριδιο.

 

Την πρώτη φορά δεν ήξερα, φοβόμουνα, γενικά τα σκάτωσα.

Ενώ μου έβαλαν το μωρό αμέσως επάνω μου, εγώ το έκανα πάσα στην μαμά μου,

το έπιασα ξανά στα χέρια μου την άλλη μέρα το πρωί.

Φυσικά το τάισαν οι μαίες με ξένο.

 

Την δεύτερη φορά μετά από 7 χρόνια ε.....έμαθα!!!!

Τον άρπαξα κατευθείαν τον έβαλα στο στήθος και μέχρι που βγήκα από το νοσοκομείο δεν τον έδωσα πουθενά ούτε για δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Η γεννηση ενος παιδιου ειναι απιστευτη μαγεια οπως κι αν συμβει!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτή η φράση τα λέει όλα! Η πρώτη του ανάσα, η στιγμή που ξεπροβάλλει το κεφαλάκι του από το σώμα μας είναι συγκλονιστική, όπως και να γίνει! Σ'ευχαριστούμε για τα βιντεάκια που μας έδειξες καλή μου..Πολύ συγκινήθηκα..

Οι 3 λατρείες μου:

12,5 χρονών

10 χρονών

3 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Αχ μαριαλ τι μας εκανες απογευματιατικα!Τι κλαμα ριχνω στα κρυφα δεν λεγεται!Τι συγκλονιστικες στιγμες!Ελπιζω οσες γεννησουν φυσιολογικα να γεννησουν οπως η κοπελα στην μπανιερα!!!!

Και η καισαρικη εχει τη "μαγεια "της ...(μη με φατε)!Οπως και να χει μια ζωουλα ερχεται στον κοσμο!!!Εγω ημουν τυχερη μετα την καισαρικη πηρα το μωρο μου αγκαλιτσα αμεσως!

 

ναι ε? το ζητησες η απλα στοδωσαν?

 

την καισαρικη την εω δει πολλες φορες αλλα παντα με κανει να νιωθω παραξενα. φυσικα την ειδα μετα που την εκανα...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι έχωντας ζήσει την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού και τώρα πρώτα ο Θεός θα τον ξαναζήσω , προσωπικά μιλάω για τον ευατό μου δεν το θεωρώ καθόλου ωραία εμπειρία. Αντίθετα θέλω πολύ να το ξεχάσω.:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλείο της φύσης απλώνεται μπροστά μας όπως και να γίνεται.Δεν έχω λόγια.Θαύμα μόνο αυτό μπορώ να πώ.Με ξεσήκωσες.Είπα να ξεκινήσω προσπάθειές μόλις χρονίσει ο γιός μου αλλά δεν το βλέπω μάλλον θα κάνω το χατίρι του άντρα μου τελικά.:mrgreen:

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...