Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΙΜΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ! ΣΠΥΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 21Η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ (26-30 ΗΜΕΡΩΝ).ΕΔΩ ΚΑΙ 2-3 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΣΠΥΡΑΚΙΑ,ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Μαριάννα!

Εγώ όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου είχα σπυράκια στην αρχή της κύησης αλλά νομίζω ότι τα σπυράκια δεν είναι σύμπτωμα κύησης ....

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω τα σπυρακια να ειναι συμτωμα εγκυμοσυνησ αν και λενε οτι οταν αγριευει το προσωπο τησ γυναικασ κανει αγορι αν και νομιζω οτι ειναι νωρισ για συμπτωματα ευχομαι οτι καλυτερο....

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ!!Εγώ!! Στην αρχή της εγκυμοσύνης κι ενώ για χρόνια δεν είχα παρουσιάσει σπυράκια κοντά στην περίοδο, έβγαλα κάτι μεγαλωπά μάλιστα που πονούσαν εσωτερικά και δεν τα πείραζα, πολύ χαμηλά στα μάγουλα σχεδόν στην κάτω σιαγόνα. Για κάποιες μέρες ήταν εκεί να μου σπάνε τα νεύρα και μετά έφυγαν σιγά-σιγά. Μάλλον οφείλονταν στις ορμόνες τις εγκυμοσύνης και σίγουρα κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στις αυξομειώσεις των ορμονών οπότε δεν μπορείς να αποκλείσεις μια εγκυμοσύνη. Μη στηριχτείς όμως μόνο σε αυτό το σύμπτωμα. Εύχομαι πάντως αν αυτό επιθυμείς, να γίνει πραγματικότητα!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι στην 24 μερα και εκτος απο πονους στη μεση και στη κοιλιτσα εχω αυτα ακριβως τα σπυρακια σχεδον κατω απο το σαγονι!!!και απο τη λαχταρα μου αμα θες βγαζω και αλλα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ στην εγκυμοσύνη μου ( 20 μέρες μετά τη σύλληψη ) είχα φουντώσει από σπυράκια, παρόλλο που ποτέ μου δεν έίχα ξαναβγάλει..ήταν μικρά μικρά...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'όσα γνωρίζω σπυράκια βγάζουν στο κάτω μέρος της σιαγόνας γυναίκες που έχουν αυξημένα ανδρογόνα. Κάπου εκεί αντιλαμβάνεται κι ένας γιατρός αν υπάρχει πρόβλημα πολυκυστικών ωοθηκών. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι και οι εγκυούλες με αγοράκια παρουσιάζουν τα ίδια σπυράκια επειδή ο οργανισμός αυξάνει την τεστοστερόνη στο σώμα της γυναίκας για να βγει ο αγόραρος!

Τι να πω εύχομαι να είσαι εγκυούλα σε αγοράκι!

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως σπυρακια εχω κι εγω...! Απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Στην κορη μου απ οτι θυμαμαι δεν τα ειχα. Λετε να εχω αγορακι? Βασικα δε με νοιαζει καθολου, γερο παιδακι να ειναι, αλλα ισως τελικα και τα σπυρακια να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'όσα γνωρίζω σπυράκια βγάζουν στο κάτω μέρος της σιαγόνας γυναίκες που έχουν αυξημένα ανδρογόνα. Κάπου εκεί αντιλαμβάνεται κι ένας γιατρός αν υπάρχει πρόβλημα πολυκυστικών ωοθηκών. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι και οι εγκυούλες με αγοράκια παρουσιάζουν τα ίδια σπυράκια επειδή ο οργανισμός αυξάνει την τεστοστερόνη στο σώμα της γυναίκας για να βγει ο αγόραρος!

Τι να πω εύχομαι να είσαι εγκυούλα σε αγοράκι!

 

δεν το πιστεύω και εγώ αγοράκι έχω...:D

 

πάντως για τα σπυράκια αν συνοδεύοντε από φαγούρα μπορεί να είναι και κάποιο είδος αλλεργίας

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax ftia3te mou ti dia8esi!!!!ki egw stin kori mou eixa spurakia ma nomiza pws itan sumptwsi!!!!kai twra exw ginei san pizza!!!!lete??????ax, makariiiiii!!!!!!!!poso to 8elw auto to 2o!!!!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο γιο μου ειχα βγαλει σπυράκια και ειχα αγριέψει γενικα, τα μαλλια μου ειχαν γινει πολυ ξηρά και ότι μασκα και να βαζα δεν γινόταν τίποτα. Τα σπυράκια πάντως ειναι θέμα ορμονών. Πχ και γω εβγαλα στην τελευταία μου περίοδο 3 σπυρουκλεσ στο σαγόνι.Πάντως αν ελπιζεις σε παιδάκι σου το ευχομαι τα σπυρακια να προμυνήουν την ελευση.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ'όσα γνωρίζω σπυράκια βγάζουν στο κάτω μέρος της σιαγόνας γυναίκες που έχουν αυξημένα ανδρογόνα. Κάπου εκεί αντιλαμβάνεται κι ένας γιατρός αν υπάρχει πρόβλημα πολυκυστικών ωοθηκών. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι και οι εγκυούλες με αγοράκια παρουσιάζουν τα ίδια σπυράκια επειδή ο οργανισμός αυξάνει την τεστοστερόνη στο σώμα της γυναίκας για να βγει ο αγόραρος!

Τι να πω εύχομαι να είσαι εγκυούλα σε αγοράκι!

 

Δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα ανδρογόνα (κάτι το οποίο είναι αλήθεια μου είχε περάσει από το μυαλό... καθώς και οι αντιλήψεις του τύπου "αν έχεις κορίτσι ομορφαίνεις, αν έχεις αγόρι αγριεύεις...) πάντως κι εγώ αγοράκι έκανα! :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εγω στην δευτερη εγγυμοσυνη εβγαλα το κλασικο σπυρι πριν την κοκκινοσιχαμενη και ειπα α ωραια ερχεται αλλα τελικα ηταν νινακι.βεβαια δεν τα καταφερε αλλα θελω να σου πω οτι δεν πηγε το μυαλο μου σε εγγυμοσυνη οταν ειδα το τεραστειο αυτο πραγμα στην φατσα μου να ξεπροβαλει.

Αρα σου ευχομαι να ειναι ενα υγιεστατο νινακι!!!:)

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...