Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε ήρθε η περίοδος μετά από αποβολή;


Recommended Posts

Και εγώ νόμιζα ότι όσο θα περνάει ο καιρός θα είναι καλύτερα, αλλά μου έρχεται λίγο αλλιώς τελικά.

Τώρα σκέφτομαι ότι θα ήμουν στον μήνα μου, με την κοιλιά μου τούρλα και θα περιμέναμε τα μωράκια μας. Τώρα βλέπω έγκυες στον δρόμο και νιώθω κάπως περίεργα, σαν να τις ζηλεύω, σαν να τις φθονώ που θα έχουν σε λίγο το μωρό τους. Απορώ με τον εαυτό μου! Δεν το περίμενα ότι θα νιώθω έτσι. Ήμουν πιο καλά στην αρχή τελικά...

Τώρα αρχίζω και σκέφτομαι μήπως τελικά είχε δίκιο ο γιατρός που μου συνέστησε να μιλήσω με ψυχολόγο. Αρχίζω και το σκέφτομαι σοβαρά.

το εχω περασει και εγω και σε καταλαβαινω.. ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος... εγω προσπαθω ξανα για μπεμπε εδω και 10 μηνες απο την αποβολη και τιποτα ακομα....θελω χρονο και πανω απο ολα καλη ψυχολογια!! ελπιζω καποια στιγμη να το πετυχουμε...τι να πω;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να κανουμε...καποιες πρεπει να προσπαθησουν περισσοτερο για να πραγματοποιηθουν τα ονειρα τους.Αυτο δεν πρεπει να μας καταβαλει ισα ισα...και ξανα προς τη δοξα τραβα τραβα τραβα!!!!Καλη δυναμη σε ολες μας

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
i periodos meta tin apoksesi poso sas kratise????/[

 

καλησπερα zouzou!η περιοδος σε μενα μετα την αποξεση κρατησε 4 μερες περιπου!

as1cOS5Nw3-0000Mzk5ZHwwMDAxNzU1ZHxEZXBwZQ.gif

 

''Oμορφαινεις τη ζωη μου....οταν βρισκεσαι μαζι μου!!!'';)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;;

Τελειώνουν οι διακοπές μαζί με μια μικρή ανησυχία. Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου και περίοδος άφαντη! Το θαυματάκι μάλλον δεν έγινε, καθώς χοριακή την 26η μέρα έδειξε κάτω από 1, με όριο το 10. Είναι δεύτερη φορά που ξεπερνάω τις 30 μέρες σε κύκλο! Εν τω μεταξύ έχω τους ίδιους ακριβώς πόνους με την εγκυμοσύνη τον Απρίλιο, ωοθήκες, μέση, πλάτη κλπ. Γι αυτό και η χοριακή, αλλά.. άκυρο πανηγυρικό.

Εσείς θυμάστε πότε σας ήρθε δεύτερη φορά; Να σημειώσω πως πρώτη φορά μου ήρθε στις 25 μέρες και γενικά ο κύκλος μου ήταν 26-29 (λέω ήταν γιατί δεν ξέρω αν θα επανέλθει μετά την απόξεση τόσο γρήγορα-και δεν τον βλέπω κιόλας να επανέρχεται).

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;;;

Τελειώνουν οι διακοπές μαζί με μια μικρή ανησυχία. Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου και περίοδος άφαντη! Το θαυματάκι μάλλον δεν έγινε, καθώς χοριακή την 26η μέρα έδειξε κάτω από 1, με όριο το 10. Είναι δεύτερη φορά που ξεπερνάω τις 30 μέρες σε κύκλο! Εν τω μεταξύ έχω τους ίδιους ακριβώς πόνους με την εγκυμοσύνη τον Απρίλιο, ωοθήκες, μέση, πλάτη κλπ. Γι αυτό και η χοριακή, αλλά.. άκυρο πανηγυρικό.

Εσείς θυμάστε πότε σας ήρθε δεύτερη φορά; Να σημειώσω πως πρώτη φορά μου ήρθε στις 25 μέρες και γενικά ο κύκλος μου ήταν 26-29 (λέω ήταν γιατί δεν ξέρω αν θα επανέλθει μετά την απόξεση τόσο γρήγορα-και δεν τον βλέπω κιόλας να επανέρχεται).

Φιλιά σε όλες!

 

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα απόξεση στις 26/6, περίμενα περίοδο την προηγούμενη Δευτέρα και μου ήρθε εχθές!

 

Ήμουν κι εγώ απαισιόδοξη και έλεγα πως δεν θα έρθει και ότι θα ταλαιπωρηθώ πάλι αλλά τελικά βρήκε το δρόμο της!

Ελπίζω να παν όλα καλά, απλώς θέλει υπομονή γιατί το σοκ είναι μεγάλο για τον οργανισμό και χρειάζεται χρόνος και θετική σκέψη (λέμε τώρα...):)

Το αίμα όμως είναι κατακόκκινο! Άλλες φορές ήταν πιο σκούρο. Ξέρει καμία γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα απόξεση στις 26/6, περίμενα περίοδο την προηγούμενη Δευτέρα και μου ήρθε εχθές!

 

Ήμουν κι εγώ απαισιόδοξη και έλεγα πως δεν θα έρθει και ότι θα ταλαιπωρηθώ πάλι αλλά τελικά βρήκε το δρόμο της!

Ελπίζω να παν όλα καλά, απλώς θέλει υπομονή γιατί το σοκ είναι μεγάλο για τον οργανισμό και χρειάζεται χρόνος και θετική σκέψη (λέμε τώρα...):)

Το αίμα όμως είναι κατακόκκινο! Άλλες φορές ήταν πιο σκούρο. Ξέρει καμία γιατί?

 

Τώρα διάβασα λίγο καλύτερα το μήνυμα και κατάλαβα ότι μιλάς για 2η περίοδο κι εγώ απαντάω για 1η!

 

Δεν έχω εμπειρία ακόμη θα σου πω τον Σεπτέμβριο!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκανα αποξεση 2-7 κι ακομη αφαντη την περιμενω πως και πως!!ασε που πρεπει να περιμενουμε αλλους 2 μηνες για να βαλουμε μπρος...δεν φτανει που ξαφνικα το χασαμε πρεπει να περιμενουμε κι αλλο ...

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στις 33 μέρες αδιαθέτησα! Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Πάντως και τις 2 φορές είναι αρκετά διαφορετική από ότι προηγουμένως που δεν είχα κανένα πόνο / ενόχληση και είναι και πιο βαριά. Και το τραγελαφικό είναι ότι είχα όλες ακριβώς τις ενοχήσεις που είχα και στην εγκυμοσύνη. Τελικά πότε θεωρείται καθυστέρηση;; Στις πόσες μέρες να αρχίσουμε να υποπτευόμαστε; Όπως μου ήρθαν τα πράγματα, μάλλον μετά τις 6-7.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά στις 33 μέρες αδιαθέτησα! Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Πάντως και τις 2 φορές είναι αρκετά διαφορετική από ότι προηγουμένως που δεν είχα κανένα πόνο / ενόχληση και είναι και πιο βαριά. Και το τραγελαφικό είναι ότι είχα όλες ακριβώς τις ενοχήσεις που είχα και στην εγκυμοσύνη. Τελικά πότε θεωρείται καθυστέρηση;; Στις πόσες μέρες να αρχίσουμε να υποπτευόμαστε; Όπως μου ήρθαν τα πράγματα, μάλλον μετά τις 6-7.

 

Λογικα μετα απο 3-4 μερες γιατι καμμια φορα αλλαζει και ο κυκλος..

Στις εγκυμοσυνες που ειχα μετα την 3 μερα εκανα παντα το τεστ...και παντα ηταν εγκυρο το αποτελεσμα ασχετα αν ειχαν καλη εκβαση οι εγκυμοσυνες..

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...

Εχω να κανω μια ερωτηση...

25/7 εκανα αποξεση.. ημουν 11 βδομαδων...

Δεν εγινε αποβολη.. απλα πηγα για υπεροχο και η γιατρος μου ειπε οτι μαλλον εκεινη την ημερα ειχε σταματησει η καρδουλα του και με εστειλε την ιδια μερα να κανω αποξεση σε δημοσιο νοσοκομειο...

ειχα αιμα την πρωτη μερα... μετα για τρεις μερες δεν ειχα και τωρα 6 μερες εχω αιμα και αρκετο...την πρωτη μερα μιριζε τωρα δεν μυριζει καθολου..

 

Τεσπα.. ο κυκλος μου ειναι 4 μερες... ξερετε περιπου ποσο κραταει το αιμα...???

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσάκι.

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συνέβη.

 

Κατά αρχάς να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό. Θα βρεις παρηγοριά εδώ μέσα και πολλές πρόθυμες κοπέλες να μοιραστείς μαζί τους τις ανησυχίες σου.

 

Έχεις ακόμη πολύ αίμα; Θυμάμαι στη δική μου περίπτωση μειωνόταν σταδιακά η αιμορραγία (διήρκησε 5/6 μέρες) που ήταν λίγη από την αρχή και τις τελευταίες μέρες είχε σκουρύνει. Βέβαια έχω διαβάσει για περιπτώσεις που κράτησε πολύ περισσότερο και με πολλή αιμορραγία. Οπότε, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου, να μη ντρέπεσαι καθόλου. Εγώ που μένω εξωτερικό έπαιρνα το δικό μου και της μητέρας μου Ελλάδα συνέχεια όταν είχα απορίες.

Πάρε τηλέφωνο και μπορεί να κλείσεις και κάποιο ραντεβού για να σε ελέγξει μετά την απόξεση.

 

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσάκι.

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συνέβη.

 

Κατά αρχάς να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό. Θα βρεις παρηγοριά εδώ μέσα και πολλές πρόθυμες κοπέλες να μοιραστείς μαζί τους τις ανησυχίες σου.

 

Έχεις ακόμη πολύ αίμα; Θυμάμαι στη δική μου περίπτωση μειωνόταν σταδιακά η αιμορραγία (διήρκησε 5/6 μέρες) που ήταν λίγη από την αρχή και τις τελευταίες μέρες είχε σκουρύνει. Βέβαια έχω διαβάσει για περιπτώσεις που κράτησε πολύ περισσότερο και με πολλή αιμορραγία. Οπότε, θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου, να μη ντρέπεσαι καθόλου. Εγώ που μένω εξωτερικό έπαιρνα το δικό μου και της μητέρας μου Ελλάδα συνέχεια όταν είχα απορίες.

Πάρε τηλέφωνο και μπορεί να κλείσεις και κάποιο ραντεβού για να σε ελέγξει μετά την απόξεση.

 

Φιλιά

 

 

σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου...

Την πηρα τηλ.. και μου ειπε οτι εξαρταται απο τον οργανισμο... υπαρχουν και περιπτωσεις που καραταει 20 μερες.... καθε μερα λιγοστευει... και δεν χριαζεται να φοραω και σερβιετα... αλλα οπως και να το κανουμε ειναι λιγο ενοχλητικο.. εχω πολυ λιγο αιμα.. και κατακοκκινο... ..

 

Ουφ.. θα δειξει μεχρι την Δευτερα... Εχω κλεισει και ραντεβου για την παρασκευει.. οποτε βλεπουμε...

 

δοξα συ ο θεος το εχω παρει πολυ χαλαρα.. ισως να φταει και η γιατρος η οποια μου εξηγησε πολυ γιατι μπορει να συνεβει αυτο.. μου ειπε και την δικη της περιπτωση... (3 παλλινδρομες... και 1 αποβολη 5 μηνων.. και μετα εκανε τρεις υπεροχους γιους... και δεν ειχε τιποτα οπως θρομβωθυλωση η κατι αλλο)... αλλωστε οτι ειναι να ερθει θα ερθει...

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.. Ειλικρινα...

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου...

Την πηρα τηλ.. και μου ειπε οτι εξαρταται απο τον οργανισμο... υπαρχουν και περιπτωσεις που καραταει 20 μερες.... καθε μερα λιγοστευει... και δεν χριαζεται να φοραω και σερβιετα... αλλα οπως και να το κανουμε ειναι λιγο ενοχλητικο.. εχω πολυ λιγο αιμα.. και κατακοκκινο... ..

 

Ουφ.. θα δειξει μεχρι την Δευτερα... Εχω κλεισει και ραντεβου για την παρασκευει.. οποτε βλεπουμε...

 

δοξα συ ο θεος το εχω παρει πολυ χαλαρα.. ισως να φταει και η γιατρος η οποια μου εξηγησε πολυ γιατι μπορει να συνεβει αυτο.. μου ειπε και την δικη της περιπτωση... (3 παλλινδρομες... και 1 αποβολη 5 μηνων.. και μετα εκανε τρεις υπεροχους γιους... και δεν ειχε τιποτα οπως θρομβωθυλωση η κατι αλλο)... αλλωστε οτι ειναι να ερθει θα ερθει...

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.. Ειλικρινα...

 

Να μην ευχαριστείς για τίποτα! Όλες εδώ για αυτό το λόγο είμαστε!

Χαίρομαι που το πήρες θετικά και από ότι βλέπω έχεις και ετοιμασίες τώρα! Με το καλό τα ευχάριστα. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

κορίτσια με βοηθήσατε πολύ σήμερα γιατί πραγματικά με είχε πιάσει φοβία. είχα αποβολή πριν από ένα μήνα και είχα λίγο αίμα στην αρχή μόνο μετά τίποτα και κάποιους πόνους αργότερα στο μήνα αυτό δεν έχω αδιαθετήσει και ανησυχούσα πραγματικά! Αλλά είδα ότι πολλές από εσάς τόσο πάνω κάνατε για να αδιαθετήσετε! Τι δύσκολο που είναι όλο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχοντας κι εγώ βιώσει (και μάλιστα πολύ πρόσφατα) την αγωνία του πότε επιτέλους θα αδιαθετήσω μετά την αποβολή σας παραθέτω την εμπειρία μου. Απέβαλα την 15η εβδομάδα και όπως ήταν φυσικό ακολούθησε απόξεση... Η περίοδος τελικά εμφανίστηκε προχτές (συνολικά 72 μέρες !!) πράγμα που τίναξε τα νεύρα μου στον αέρα και επίτεινε το κλίμα άγχους και πανικού... Τώρα θα μπω σε ένα κύκλο εξετάσεων, ελπίζοντας παράλληλα να περάσει εύκολα το χρονικό διάστημα που απαιτείται για να ξαναξεκινήσω προσπάθειες.

Εύχομαι μικρότερες αναμονές στις ομοιοπαθούσες και με το καλό νέες τελειόμηνες κυήσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμείς διαπιστώσαμε ενδομήτριο θάνατο στις 10/4/2013 και αμέσως μπήκα για τα διαδικαστικά. Η περίδος μου ήρθε χθες, δηλ ακριβώς ένα μήνα,γεγονός που με εντυπωσίασε η αλήθεια είναι.... Ο γιατρός μου μου είπε απλά ότι θα ναι δύσκολη περίοδος με πολύ αίμα και ίσως μεγάλη σε διαρκεί 7-10 μέρες. Μέχρι στιγμής (2η μέρα) έχω όντως πολύ αίμα αλλά όχι τραγικά συμπτώματα, μόνο την παραμονή είχα πολύ πονοκέφαλο. Να ρωτήσω κάτι..αλλάξαν τα συμπτώματα της περιόδου μετά από την αποβολή σε σας? εγώ πχ δεν είχα ποτέ πονοκεφάλους και τώρα έχω....

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά ότι ποθει και σύντομα τέλειομηνες εγκυμοσύνης γεμάτες χαμογελά!

Τον περασμένο μήνα βίωσαν και εγώ μία αυτόματη αποβολή...ήμουν 5 εβδομάδων...το αίμα κράτησε περίπου 10 ημέρες με έντονο πόνο την 3 ημερα ημέρα αλλά με κανονική ροή...τώρα 35 μέρες μετα η περίοδος μου άφαντη...ο γιατρός μου είπε πως μπορεί ο κύκλος μου να πάρει και 40 μέρες...η αλήθεια είναι πως έχω κατα διαστήματα πονάκια και μάλιστα προχθές ήμουν σίγουρη πως θα αδιάθετησε αλλά τίποτα...πρέπει να ανησυχώ...ο γιατρός δεν με έχει δει απο την αποβολή που κάναμε κολπικο υπέρηχο γιατί είπαμε μετα την επόμενη περίοδο να πάω για τεστ παπ και υπέρηχο...απλά παρακολουθούσαμε την χωριακη η οποία μιδενίστικε...

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμείς διαπιστώσαμε ενδομήτριο θάνατο στις 10/4/2013 και αμέσως μπήκα για τα διαδικαστικά. Η περίδος μου ήρθε χθες, δηλ ακριβώς ένα μήνα,γεγονός που με εντυπωσίασε η αλήθεια είναι.... Ο γιατρός μου μου είπε απλά ότι θα ναι δύσκολη περίοδος με πολύ αίμα και ίσως μεγάλη σε διαρκεί 7-10 μέρες. Μέχρι στιγμής (2η μέρα) έχω όντως πολύ αίμα αλλά όχι τραγικά συμπτώματα, μόνο την παραμονή είχα πολύ πονοκέφαλο. Να ρωτήσω κάτι..αλλάξαν τα συμπτώματα της περιόδου μετά από την αποβολή σε σας? εγώ πχ δεν είχα ποτέ πονοκεφάλους και τώρα έχω....

 

Καλημέρα!

Και εγώ πριν περίπου 6 μήνες απέβαλα. Η περίοδος εμφανίστηκε ακριβώς 40 ημέρες μετά την απόξεση και πράγματι είχα πάρα πολύ αίμα!

Από τότε άλλαξαν εντελώς τα συμπτώματα της περιόδου και δυο μέρες πρίν έχω τρομερούς πονοκεφάλους, σε σημείο να έχω τάσεις λιποθυμίας και εμετού! Επιπλέον η περίοδος μου δεν έχει ακόμα σταθεροποιηθεί, ενώ στον επανέλεγχο όλα ήταν καλά!

Ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες.....

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και εγώ πριν περίπου 6 μήνες απέβαλα. Η περίοδος εμφανίστηκε ακριβώς 40 ημέρες μετά την απόξεση και πράγματι είχα πάρα πολύ αίμα!

Από τότε άλλαξαν εντελώς τα συμπτώματα της περιόδου και δυο μέρες πρίν έχω τρομερούς πονοκεφάλους, σε σημείο να έχω τάσεις λιποθυμίας και εμετού! Επιπλέον η περίοδος μου δεν έχει ακόμα σταθεροποιηθεί, ενώ στον επανέλεγχο όλα ήταν καλά!

Ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες.....

 

 

Καλησπέρα κι από εμένα.

Η αλήθεια είναι πως στη δική μου περίπτωση η περίοδος άλλαξε εντελώς. Είχα αποβολή στην 9η εβδομάδα. 1η φορά αδιαθέτησα αρκετά νωρίς (αν θυμάμαι καλά 25 μέρες) με πολλή αιμοραγία. Έκτοτε - 11 μήνες μετά - ο κύκλος δεν έχει στρώσει εντελώς. Σήμερα πάω για ορμονικές εξετάσεις για προληπτικούς λόγους. Προς Θεού δε θέλω να σε πανικοβάλω, αλλά θέλω να σου πω να μη σε ανησυχεί αν παρατηρήσεις διαφορές - όμως να επικοινωνείς με το γιατρό σου. Το σωμα σου προσπαθέι να συνέλθει, να το ακούς και να συμβουλέυεσαι ειδικούς.

Από την καρδιά μου σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και ό,τι επιθυμείς να έρθει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Η αλήθεια είναι πως στη δική μου περίπτωση η περίοδος άλλαξε εντελώς. Είχα αποβολή στην 9η εβδομάδα. 1η φορά αδιαθέτησα αρκετά νωρίς (αν θυμάμαι καλά 25 μέρες) με πολλή αιμοραγία. Έκτοτε - 11 μήνες μετά - ο κύκλος δεν έχει στρώσει εντελώς. Σήμερα πάω για ορμονικές εξετάσεις για προληπτικούς λόγους. Προς Θεού δε θέλω να σε πανικοβάλω, αλλά θέλω να σου πω να μη σε ανησυχεί αν παρατηρήσεις διαφορές - όμως να επικοινωνείς με το γιατρό σου. Το σωμα σου προσπαθέι να συνέλθει, να το ακούς και να συμβουλέυεσαι ειδικούς.

Από την καρδιά μου σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και ό,τι επιθυμείς να έρθει γρήγορα.

 

και ο γιατρός μου μου είπε να τον πάρω σήμερα, δηλ στην 4η μέρα να του πω πως είμαι και να κρίνουμε. Μου πε επίσης ότι αν το αίμα ξεπεράσει τις 7-8 μέρες να μιλήσουμε οπωσδήποτε. Έχω πολύ αίμα αλλά τίποτε άλλο! Ούτε πόνους ούτε τπτ! Μόνο κάτι ζαλάδες. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και σύντομα να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας..Δυστυχώς είχα κι εγώ στις 19/5 μια αποβολή στην 6η εβδομάδα.Η γιατρός μου είπε ότι να περιμένω να αδιαθετήσω γύρω στο τέλος του Ιουνίου.Έχω όμως εδώ και 1 εβδομάδα συμπτώματα περιόδου χωρίς όμως αυτή να έρχεται..Το στήθος μου είναι τόσο πρησμένο και πονάει σε σημείο να μην αντέχω ούτε το στηθόδεσμο.Η κοιλιά μου με πονάει κατά διαστήματα..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έρχεται να τελειώνουμε επιτελούς......Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σας..Δυστυχώς είχα κι εγώ στις 19/5 μια αποβολή στην 6η εβδομάδα.Η γιατρός μου είπε ότι να περιμένω να αδιαθετήσω γύρω στο τέλος του Ιουνίου.Έχω όμως εδώ και 1 εβδομάδα συμπτώματα περιόδου χωρίς όμως αυτή να έρχεται..Το στήθος μου είναι τόσο πρησμένο και πονάει σε σημείο να μην αντέχω ούτε το στηθόδεσμο.Η κοιλιά μου με πονάει κατά διαστήματα..Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έρχεται να τελειώνουμε επιτελούς......Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρόμοιο?

 

καλησπερα δεν θελω να πω βλακεια αλλα καπου διαβασα σε αλλο θεμα στο φορουμ οτι κοπελα μετα απο αποξεση εμεινε εγκυος και δεν προλαβε να της ερθει περιοδος.... δεν θελω να σου δωσω ελπιδες... ειμαι και γω στην φαση που περιμενω να μου ρθει περιοδος μετα απο αποξεση αλλα για μενα ειναι νωρις ακομη αφου δεν εχω μια εβδομαδα που την εκανα... παντως ετσι οπως το λες πονουσα και γω οταν ημουν εγκυος....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...